Działo się w Poznaniu w październiku!

|#byckobietaontour wspólne zdjęcia z Lidią i Jurkiem Owsiakiem - fot. Wittchen Jakub|Alicja Majewska podczas koncertu #byckobietaontour w Poznaniu|Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet - fot. Wittchen Jakub|Lidia i Jurek Owsiakowie z Martą Klepką - fot. Wittchen Jakub-2|Dorota Wellman w rozmowie z Lidią Owsiak - fot. Wittchen Jakub|#byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub (7)|prof. Tomasz Sobierajski - fot. Wittchen Jakub (3)|prof. Tomasz Sobierajski - fot. Wittchen Jakub (2)|Grażyna Wolszczak z uczestniczkami #byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub|Dominika Żak, Anna Stoitsi, Magdalena Pawłowska w rozmowie z Martą Klepką- fot. Wittchen Jakub (4)|Dominika Żak, Anna Stoitsi, Magdalena Pawłowska w rozmowie z Martą Klepką- fot. Wittchen Jakub (2)|Bożena Ślęzak, Anna Wochna, Anna Jaszczak, Aleksandra Gdak - fot. Wittchen Jakub (2)|#byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub (6)|Dorota Wellman w rozmowie z Beatą Drzazgą - fot. Wittchen Jakub (3)|Mateusz Glen i Marta Klepka - fot. Wittchen Jakub-2|Ewelina Wanik, Magdalena Dzika, Paula Wilk - fot. Wittchen Jakub (3)|Dorota Wellman i Marta Klepka w ogniu pytań - fot. Wittchen Jakub (3)|Joanna Banaszewska - fot. Wittchen Jakub|Dorota Wellman i marta Klepka w ogniu pytań|#kobietaontour 2023 Ewelina Ignaczak - fot. Wittchen Jakub|#byckobietaontour wspólne zdjęcia z Grażyną Kulczyk - fot. Wittchen Jakub|Mateusz Glen - fot. Wittchen Jakub

Październik obfitował w niezwykłe wydarzenia w Poznaniu. Specjalnie dla Państwa, nasi dziennikarze zebrali te najważniejsze!

10. jubileuszowa konferencja @byckobietaontour w Poznaniu za nami

Po raz kolejny było to prawdziwe święto kobiecości. W spotkaniu 13-14 października w Starym Browarze wzięło udział ponad 400 kobiet z kraju i z zagranicy. Hasłem przewodnim spotkania była bliskość. Przez dwa dni prelegenci i goście dzielili się wiedzą, doświadczeniem, wsparciem i pozytywnymi emocjami. Zaproszenie Marty Klepki – pomysłodawczyni, autorki i organizatorki projektu #byckobietaontour przyjęli m.in. Grażyna Kulczyk, Dorota Wellman, Joanna Banaszewska, Beata Drzazga, Dominika Żak, Magdalena Pawłowska, Anna Stoitsi, Tomasz Sobierajski. Po raz pierwszy na scenie wystąpiła Lidia Owsiak, która niezwykle barwnie opowiedziała o wspólnym życiu i tworzeniu fundacji z Jurkiem Owsiakiem. Niezwykłych emocji i wzruszeń dostarczył koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet.
Jubileusz skłaniał też do podsumowań. #byckobietaontour od lat łączy ludzi. Jest naprawdę on tour – za nami 45 spotkań w 19 miastach! Inspiruje do rozwoju. Bywa kopniakiem na szczęście, czasami dosłownie. Wspiera, pomaga, uczy. Stawia na różnorodność i akceptację. W spotkaniach #byckobietaontour wzięło udział już ponad 8 tysięcy uczestników. Na scenach przez ten czas wystąpiło wielu znakomitych gości – w sumie blisko 100 prelegentów. Październikowa konferencja w Poznaniu była bogata w dobre wykłady i wartościowe rozmowy. Były łzy wzruszenia i łzy radości, salwy śmiechu i gorące brawa, a nawet owacje na stojąco. Piątkowy wieczór, przy kawie i lampce wina, stworzył znakomitą okazję do ciekawych dyskusji, zacieśniania kontaktów biznesowych, nawiązywania przyjaźni.

Teatr Wielki wrócił na macierzystą scenę

Sezon artystyczny 2023/2024, któremu patronuje hasło POWROTY, jest dla Teatru Wielkiego w Poznaniu szczególnie ważny – po przeszło dwóch latach generalnego remontu sceny głównej spektakle będą znów prezentowane w Gmachu pod Pegazem. Uroczysta gala otwarcia sceny miała miejsce 14 października. Gwiazdą tego historycznego wieczoru był światowej sławy baryton Artur Ruciński, obok którego wystąpili laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie: Ruslana Koval (sopran), Małgorzata Olejniczak-Worobiej (sopran), Piotr Kalina (tenor), Szymon Mechliński (baryton), Volodymyr Tyshkov (bas). Solistom towarzyszyła Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka. Wystąpił również Chór poznańskiej Opery. W programie gali nie mogło zabraknąć kompozycji patrona Teatru – Stanisława Moniuszki, a ponadto usłyszeliśmy fragmenty oper Giuseppe Verdiego i Wolfganga Amadeusa Mozarta. Gospodarzami gali byli Agata Konarska i Jaromir Trafankowski. To był niezapomniany wieczór – piękno muzyki, kunszt wykonania i wielkie emocje. Teatr Wielki im. S. Moniuszki zaprasza swoich widzów na kolejne wydarzenia!

4000 widzów zgromadził festiwal CZAS NA TEATR w Poznaniu

Około 4000 widzów wzięło udział w wydarzeniach festiwalu CZAS NA TEATR w Poznaniu. Na 12 dni stolica Wielkopolski stała się centrum polskiego musicalu. W ramach głównego nurtu festiwalu widzowie zobaczyć mogli w Auli Artis inspirowany postacią Krzysztofa Krawczyka spektakl „Chciałem być” obsypany znakomitymi recenzjami „1989” oraz baśniowy musical „Wyspa” . W Polskim Teatrze Tańca zaprezentowane zostały natomiast komedia muzyczna „Sztafeta pokoleń” , poruszający „5:00. UA” oraz berlińska biografia muzyczna o ikonie kina „Marlene und die Dietrich”. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu zobaczyć można było najnowszą premierę „Deszczową piosenkę” i dwie Gale Musicalowe z udziałem ponad 30 artystów musicalowych znanych ze scen z całej Polski, wyreżyserowane przez Ewelinę Adamską-Porczyk. W siedzibie organizatora festiwalu odbyło się także spotkanie autorskie z Januszem Krucińskim oraz koncert „W tonacji życia. Piosenki Johna Bucchino” z udziałem samego kompozytora. Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział także w koncertach w klubie Blue Note (koncert otwarcia Ars Latrans Orchestra oraz „Waits 2022”), a także zobaczyć spektakle innych teatrów: „Cudzoziemkę” , „ZA-POLSKĘ”, „Obiecaną ziemię obiecaną”, „Solitude” (i „Splitter / Odłamki” . W ramach wydarzeń towarzyszących w Kinie Pałacowym wyświetlono filmową „Deszczową piosenkę” i „Evitę”, odbyły się dwie konferencje (musicalowa i naukowa poświęcona współpracy polsko-niemieckiej) oraz wystawa „O dzieleniu. Sztuka na granicy” w Muzeum Narodowym. Podczas jednego z głównych wydarzeń festiwalu, Gali Musicalowej, która odbyła się 2 października, Centrum Badań nad Teatrem Muzycznym UAM oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przyznały po raz pierwszy nagrodę imienia Maryny Miklaszewskiej za całokształt pracy artystycznej w dziedzinie musicalu i teatru muzycznego. Otrzymał ją reżyser Wojciech Kościelniak (m.in. „Kombinat w TM w Poznaniu, „Chłopi”, „Lalka” i „Wiedźmin” w TM w Gdyni).

The Dumplings w parku Starego Browaru

Zdjęcia: Krystian Daszkowski
Impreza urodzinowa na ponad cztery tysiące gości? Takie rzecz tylko w Starym Browarze. Kultowe centrum z okazji 20 rocznicy otwarcia zaprosiło poznaniaków na bezpłatny concert w Parku. Na scenie wystąpił duet The Dumplings. Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołem porwali tłum electropopowym melodiami. The Dumplings zagrali dla publiczności po raz pierwszy od kilku lat. Fani nie zawiedli – wokalowi Święs towarzyszył entuzjastyczny chór setek głosów. Urodzinowy koncert był także zapowiedzią otwarcia nowej przestrzeni kulinarnej: Food Hallu Stary Browar. Strefa restauracyjna będzie zlokalizowana w Pasażu na poziomie +2.

Miłosz Brzeziński w ogniu pytań

Widzieliście kiedyś Państwo salon samochodowy zamieniający się w salę konferencyjną? W salonie Volvo Firma Karlik to już kolejny raz. Popołudnie 10 października 2023 roku. Auta zazwyczaj tu wjeżdżają. Tego dnia jest inaczej. Salon jest pusty. Wieczorem wypełnił się krzesłami i stolikami. Na widowni – 200 gości! Klienci, przyjaciele, partnerzy i kontrahenci firmy VOLVO Karlik, mieli okazję posłuchać ambasadora marki – Miłosza Brzezińskiego, który będąc pod ostrzałem pytań (których oczywiście nie znał), poradził sobie doskonale. Jak zawsze zaskoczył, rozbawił i skłonił do refleksji. Poruszonych zostało wiele istotnych tematów m.in. temat związków, który pewnie dla większości z nas jest powodem wieczornych rozmyślań. Miłosz Brzeziński zwrócił uwagę na istotną kwestię, o której zapominamy w relacjach „Najpierw ja się sam doprowadzam do ładu, a potem z partnerem. Jeżeli chodzi o życie partnerskie to liczy się jakość kontaktu, a nie ilość” – powiedział. Brzeziński mówił także o dobrym śnie, stawianiu granic, pogodzeniu obowiązków służbowych z rodzicielstwem czy o podejmowaniu decyzji. Ten salon samochodowy ponownie zamieni się w salę konferencyjną 24.11.2023 r. Więcej informacji na stronie Volvo Firma Karlik.

Jesienna wystawa TOMAGRANUM w Vinci Art Gallery


W Vinci Art Gallery trwa jesienna wyst awa TOMAGRANUM zapraszająca odbiorców do podróży w głąb siebie. Wystawa prezentuje twórczość poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej, która płynnie porusza się pomiędzy słowem a obrazem, starając się dotrzeć do obrazów nieodkrytych. Proces twórczy jest dla niej grą emocji. Większość swoich obrazów tworzy w dyptykach, poliptykach, seriach i cyklach – Zjawisko, Epopeja różu, Oparci o deszcz, Znikający punkt. Premierowo prezentowany jest podczas wystawy cykl 64 prac inspirowanych chińską wróżbą, czyli Księgą Przemian I CHING oraz psychologią głębi i badaniami Carla Gustava Junga dotyczącymi synchroniczności zjawisk. Podczas otwarcia oraz spotkań autorskich artystka opowiadała jak tworzyła przez 5 lat projekt 64 heksagramów, z których każdy ma swój numer, nazwę i znaczenie. Te minimalistyczne i jednocześnie dekoracyjne abstrakcje stanowią malarską interpretację 64 heksagramów. Obrazy pełne są symboli i znaków, figur, linii – motywów jakże często występujących w sztuce Grażyny Kielińskiej. W układzie kompozycyjnym jej prac dostrzec można symboliczną jednostkę – człowieka – w drodze, w relacji, w bezruchu. Na wystawie można zobaczyć także obrazy olejne i rysunki, a także rzeźbę autorstwa Grażyny Kielińskiej. Prezentowane prace pochodzą z kolekcji Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej Vinci Art Gallery, część prac jest też dostępna do nabycia w ofercie galerii. Zapraszamy na wystawę TOMAGRANUM do 24 listopada 2023r

Fashion Night w Pałacu Wąsowo

Na początku października w Pałacu Wąsowo podczas Active4Woman Sport&Fashion Camp miało miejsce modowe wydarzenie. Na Fashion Night do Wąsowa przyjechała ponad setka gości, by być częścią tego wydarzenia. Uczestniczki sportowego Campu miały możliwość
pomalowania się i uczesania u fachowców zaproszonych do współpracy. Sala Parkowa zamieniła się częściowo w showroom, gdzie marki odzieżowe rozkładały się na swoich stanowiskach, a na drugiej połowie Make Up Artist’s i fryzjerki zajęły się przygotowaniem uczestniczek. Wieczór rozpoczął się uroczystą kolacją, by następnie przeistoczyć się w pokaz mody. Pięknie przybrane kwiatami schody w Pałacu Wąsowo stały się sceną dla modelek, prezentujących kolekcje 8 marek modowych. Na wybiegu mieliśmy okazje podziwiać kreacje od m.in.: Her.eu, By_Chruścińska, Chabur, Rhenium, Vergelio Butik Poznań, biżuterię pARTs, okulary od Optyk Premium 1242. O muzyczną ucztę dla uszu zadbało Juicyeventsnation, a sam Kajetan Nawrocki trzymał rękę na pulsie, grając podczas Fashion show. Patronat nad wydarzeniem objął Poznański prestiż.

Wedding by Młyńska12 za nami


Pierwsza edycja targów Wedding by Młyńska12 odbyła się 22 października. Wydarzenie to zgromadziło zarówno przyszłych małżonków, jak i dostawców usług ślubnych. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć suknie ślubne i garnitury zaprezentowane przez topowe marki modowe, spróbować ślubnych tortów i deserów, posłuchać zespołów muzycznych, a także poznać trendy w makijażach i fryzurach ślubnych. Zebrani goście mieli także okazję posłuchać prelekcji adwokatki Alicji Wasielewskiej na temat prawnych aspektów zawarcia związku małżeńskiego. Wedding by Młyńska12 to doskonałe miejsce dla przyszłych par, by znaleźć inspirację, porozmawiać z ekspertami i zdobyć pomysły na wyjątkowe przygotowania do swojego dnia ślubu. Młyńska 12 to także idealne miejsce na zorganizowanie przyjęcia weselnego, a także wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego. Reprezentacyjny dziedziniec, kilka restauracji, w tym The Time, która w tym roku otrzymała rekomendację recenzentów Michelin, a także cocktail bar na dachu z tarasem widokowym – to miejsca bardzo często wybierane przez pary, które oczekują najlepszej jakości.

Spotkaj swojego saksofonistę

Pod tym intrygującym tytułem, Wychodząc naprzeciw potrzebo poznańskiego środowiska przedsiębiorców Związek Przedsiębiorców Mentor Biznesu zorganizował pierwszy w Wielkopolsce Business Lunch, który odbył się 10.10.23 w restauracji znajdującej się przy Puro Hotel – Nifty no. 20. Business Lunch to miejsce, w którym wiedza, doświadczenia i dobra kuchnia połączyły się z komfortową atmosferą oraz co najistotniejsze z inspirującymi ludźmi. Gościną pierwszego Business Lunch’u została Alicja Kulbicka – redaktor naczelna Poznańskiego Prestiżu. Jej charyzmatyczna osobowość oraz ogromna wiedza sprawiły, że doskonale odnalazła się w roli otwierającej nowy cykl spotkań. Alicja swoim wystąpieniem nie tylko wyjaśniła kim jest zagadkowy saksofonista, ale również idealnie oddała istotę spotkań poza salą konferencyjną. Pierwszy biznesowy lunch zdecydowanie wniósł oddech świeżego powietrza. W swobodnej atmosferze uczestnicy otwierają się, dzielą spostrzeżeniami i nawiązują kontakty, które w innych okolicznościach pozostałyby poza zasięgiem. Biznesowe lunche często wykraczają poza biurowe realia. Rozmowa podczas posiłku pozwala dzielić się nie tylko pomysłami, ale także doświadczeniami. Te wspólne momenty mogą być bezcenne w budowaniu zaufania i więzi, a w końcu to właśnie zaufanie jest walutą, która ułatwia działanie każdego udanego partnerstwa. Temat „Spotkaj swojego saksofonistę” kładł nacisk na wyjątkową wartość spotkań poza biurem. Tytułowy, przypadkowo poznany saksofonista okazał się być osobą decyzyjną w jednej z firm, co zaowocowało późniejszą, długofalową współpracą. Październikowy Business Lunch zdecydowanie
zakończył się sukcesem. Co dalej? Kolejny w listopadzie! Mentor Biznesu rozpoczął cykl comiesięcznych spotkań, a każdemu z nich będzie towarzyszyć inny temat oraz gość specjalny.

Medal Senatu RP na Srebrny Jubileusz


Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego doskonale wypełni swoją misję, kierując się zasadą iż praca organiczna stanowi podstawę rozwoju działalności kulturalnej, gospodarczej, edukacyjnej, a także i duchowej polskiego społeczeństwa” – słowa te widnieją na medalu Senatu RP, który 26 września br. na ręce dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczył senator Adam Szejnfeld. Wydarzenie odbyło się podczas Wielkiej Gali Koncertowej 25-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego a jego muzycznym ukoronowaniem było prawykonanie
kantaty „Kalejdoskop źródła” z muzyką Aliny Kubik i słowami Dominika Górnego. Organizatorami gali była Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Towarzystwo im. H. Cegielskiego. Gala odbyła się z okazji 25-lecia THC i 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego. Orkiestra, chór i soliści; muzyka filmowa, patriotyczna i poważna… Artystów oklaskiwali Wielkopolanie i goście z zagranicy, w tym z Parlamentu Europejskiego, Senatu RP, przedstawiciele Polonii Zagranicznej z Australii, Toronto i Chicago. Wśród wykonawców znaleźli się m.in.: Marzena Michałowska – sopran, Przemysław Waskowski – tenor, Wojciech Kowalski – baryton, Maciej Boberek – bas; Klaudia Gałka- saksofon sopranowy i Franciszek Puk – saksofon altowy. Zaśpiewał również Chór męski „Arion”. Artystom towarzyszyła Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. „Poznańskie Smyczki” pod dyrekcją Doriana Pawełczaka. Chór i orkiestrę przygotował maestro Jacek Pawełczak. Artystyczną klamrą gali stały się: Hymn Polski i pieśń „Labor Omnia Vincit” – hymn Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

„Wielkie Premiery, Słynne Szlagiery”


Goście z Paryża, Australii i Chicago, gwiazda Polskiej Opery Królewskiej – Justyna Reczeniedi śpiewająca poezję Dominika Górnego do muzyki Artura Banaszkiewicza oraz muzyka świata – tak wybrzmiała gala „Wielkie Premiery, Słynne Szlagiery” zorganizowana z okazji obchodów 210. rocznicy urodzin
Hipolita Cegielskiego i 25-lecia działalności Towarzystwa im. H. Cegielskiego. Wydarzenie odbyło się 5 października br. w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cieszyło się takim
zainteresowaniem, że na sali zabrakło miejsc siedzących. Usłyszeliśmy kunszt takich artystów jak: Witold Kawalec, pianista, który towarzyszył Justynie Reczeniedi w trakcie prawykonania „Kantaty Romskiej” powstałej z inspiracji książką Dominika Górnego „Poemat na Księżyc i podkowę”. To była tytułowa „wielka premiera”. Z kolei „Wielkie szlagiery” zagrał Artur Banaszkiewicz (wirtuoz skrzypiec), Andrij Melnyk (akordeon) oraz Marcin Antkowiak (kontrabas). Prawykonanie uzyskało patronat honorowy Światowego Projektu „Poezja dla Kultury Godności”, którego ambasadorem jest m.in.: jeden z członków Królewskiej Rodziny Chorwackiej i Brytyjskiej

Medi Spa Agnieszka Walczak uhonorowane tytułem Centre Expert Biologique Recherche

W minionym miesiącu w warszawskim The Tides miało miejsce coroczne seminarium francuskiej marki Biologique Recherche, które było okazją do spotkania profesjonalistek prowadzących gabinety kosmetologiczne i SPA z całej Polski. Podczas uroczystej gali tytuł pierwszego w Polsce Centre Expert z rąk jednego z właścicieli marki Ruperta Schmidta otrzymał poznański gabinet Medi SPA Agnieszka Walczak. Oczywiście, aby znaleźć się w tak wspaniałym gronie światowych ekspertów, należało spełnić wiele warunków wymaganych przez markę,
począwszy od stosowania pełnej gamy kosmertyków do zabiegów, korzystania z rekomendowanych urządzeń marki, skończywszy na dostarczaniu eksperckiej wiedzy i dzieleniu doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów klientek ze stanami skóry. Już w listopadzie odbędzie specjalny event dla stałych klientek, aby wspólnie celebrować ten niewątpliwy sukces Medi SPA Agnieszka Walczak. A my serdecznie gratulujemy!

Przedsiębiorcy zostali „wymiksowani”

W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowane zostało kolejne spotkanie Partnerskich
Klubów Biznesu Wielkopolska. Blisko 50 przedsiębiorców spotkało się 26 października w jednym miejscu, aby
porozmawiać o swoich biznesach. Tym razem organizatorzy postanowili zrobić to, wykorzystując formę „biznes mikser”. Każdy przedsiębiorca podczas półgodzinnej sesji miał okazję porozmawiać z minimum 20 osobami. Efekty? Kontynuacja rozmów do późnych godzin wieczornych i umówione spotkania jeden na jeden na najbliższe dni. „Taki jest cel naszych spotkań i zapraszamy każdego, komu bliska jest przedsiębiorczość” – podsumowują organizatorzy.

Premiera projektu „No Art No Design”

Nowe artystyczne przedsięwzięcie przyciągnęło do V.A. Gallery Poland niesamowite tłumy wielbicieli sztuki i designu. „No Art No Design” to wspólna wystawa, która obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę, fotografię i ceramikę oraz prace przedstawicielki polskiego designu – Katarzyny Orwat z ORWAT Design. Premiera to już historia, ale wystawa trwa do 20 listopada. O ucztę dla podniebienia podczas wrześnoowego spotkania zadbała Weranda catering & events. Artyści wydarzenia: Damian Lechoszest, Karol Bąk, Daria Wiercioch, Ewa Jasek, Paweł Kuczyński, Norbert Sarnecki, Renata Brzozowska, Maciej Mańkowski, Dariusz Żejmo, Dominik Jasiński, Marcin Mikołajczak, Mira Smerek-Bielecka, Zofia Błażko, Ula Michalak, Kasia Orwat, Mirek Antoniewicz.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|#byckobietaontour wspólne zdjęcia z Lidią i Jurkiem Owsiakiem - fot. Wittchen Jakub|Alicja Majewska podczas koncertu #byckobietaontour w Poznaniu|Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet - fot. Wittchen Jakub|Lidia i Jurek Owsiakowie z Martą Klepką - fot. Wittchen Jakub-2|Dorota Wellman w rozmowie z Lidią Owsiak - fot. Wittchen Jakub|#byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub (7)|prof. Tomasz Sobierajski - fot. Wittchen Jakub (3)|prof. Tomasz Sobierajski - fot. Wittchen Jakub (2)|Grażyna Wolszczak z uczestniczkami #byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub|Dominika Żak, Anna Stoitsi, Magdalena Pawłowska w rozmowie z Martą Klepką- fot. Wittchen Jakub (4)|Dominika Żak, Anna Stoitsi, Magdalena Pawłowska w rozmowie z Martą Klepką- fot. Wittchen Jakub (2)|Bożena Ślęzak, Anna Wochna, Anna Jaszczak, Aleksandra Gdak - fot. Wittchen Jakub (2)|#byckobietaontour - fot. Wittchen Jakub (6)|Dorota Wellman w rozmowie z Beatą Drzazgą - fot. Wittchen Jakub (3)|Mateusz Glen i Marta Klepka - fot. Wittchen Jakub-2|Ewelina Wanik, Magdalena Dzika, Paula Wilk - fot. Wittchen Jakub (3)|Dorota Wellman i Marta Klepka w ogniu pytań - fot. Wittchen Jakub (3)|Joanna Banaszewska - fot. Wittchen Jakub|Dorota Wellman i marta Klepka w ogniu pytań|#kobietaontour 2023 Ewelina Ignaczak - fot. Wittchen Jakub|#byckobietaontour wspólne zdjęcia z Grażyną Kulczyk - fot. Wittchen Jakub|Mateusz Glen - fot. Wittchen Jakub
REKLAMA
REKLAMA

Działo się w marcu w Poznaniu!

Marzec obfitował w wydarzenia w Poznaniu. Zobacz, co ciekawego wydarzyło się w mieście!

Poznańska premiera Porsche Panamera

Zdjęcia: Maciej Sznek

Luksusowa, sportowa limuzyna z Zuffenhausen doczekała się kolejnej odsłony. Nowe Porsche Panamera 2024wjeżdża na salony po premierze w Szanghaju. Poznańska premiera Porsche Panamera przyciągnęła miłośników marki, którzy w poznańskim Pawilonie mieli okazję obejrzeć jej najnowszą, trzecią już generację. W krótkiej prezentacji Kamila Kubiaka, dyrektora salonu Porsche Centrum Poznań, przybyli goście dowiedzieli się, że Porsche Panamera przeszło gruntowną kurację odmładzającą. Zmienił się zarówno design z zewnątrz, jak i rozwiązania w kabinie. Poprawiono także układy napędowe oraz udoskonalono zawieszenie. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy kuluarowe i oglądanie nowej Panamery. Premierę uświetniła wystawa fotografii Łukasza Ziętka. 

Volvo Electric Night! 

Zdjęcia: Volvo Firma Karlik 

W rytmie zmian, z elektryzującą przygodą na horyzoncie, na poznańskim stadionie Enea Stadion. Zorganizowała wyjątkowe wydarzenie. Tematem wieczoru była elektryfikacja, a goście mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, ale także odbyć jazdę testową wybranym elektrycznym modelem Volvo. Przed klubem na gości czekały Volvo C40, Volvo XC40 Recharge oraz najnowsze Volvo EX30. Najbardziej ekscytującym momentem wieczoru było odsłonięcie Volvo EX30 z grafiką wykonaną specjalnie dla tego modelu przez poznańskiego street artowca Noriakiego. Wydarzenie uświetnił również koncert Nicka Sincklera wraz z gościem specjalnym Anną Karwan.

Cudowna AURA w Vinci Art Gallery

Zdjęcia: Materiały prasowe

AURA wiosny, AURA spotkania, AURA sztuki – tak właśnie powitaliśmy wiosnę 14 marca w Vinci Art Gallery. Zbiorowa wystawa otwierająca wiosenny salon sztuki zachęca do refleksji, bycia „tu i teraz” ze sztuką i ze sobą. Wystawa AURA otwiera wiosenny salon sztuki w Vinci Art Gallery. To interesujący przegląd współczesnego malarstwa i rzeźby oraz próba zmierzenia się z pytaniami sięgającymi źródeł tworzenia. Prezentowane prace na różnych poziomach znaczeniowych nawiązują do myślenia dalszego, głębszego i szerszego, a także do wizji, intuicji, czucia i świadomości w procesie twórczym, na który nakłada się w różnych proporcjach warstwa intelektualna, ekspresji i kontemplacji. Powstałe dzieła stanowią materialną manifestację tego procesu, zapraszając odbiorców do współudziału w odczuwaniu, przeżywaniu i refleksji, co pięknie symbolizuje obraz WIZJE autorstwa Agnieszki Wencka z plakatu wystawy. Ekspozycję wystawy AURA wypełniają kolory i żywioły: woda – symbol życia i płynności, od zawsze kojarzona z intuicyjnością, ogień – reprezentujący energię, przemianę i pasję, powietrze – związane z komunikacją i myśleniem oraz ziemia – symbolizująca stabilność i solidność. Ich metaforyczne przedstawienia zobaczymy w obrazach i rzeźbach. Jak co roku o tej porze, kiedy natura budzi się do życia, nie zabraknie także aury mocy kobiecej kreacji.

Kolory, żywioły, różnorodność doznań – zapraszamy w kwietniu na tę wystawę do galerii na Śródce.

Dart w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym

Dart, czyli gra w rzutki, staje się w Polsce coraz bardziej popularną dyscypliną, o czym świadczy rosnąca społeczność wokół tego sportu i coraz więcej profesjonalnych zawodów. W ubiegły weekend w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, nieopodal Poznania, miała miejsce 3. i 4. edycja Turniejów Grand Prix Polskiej Organizacji Darta, podczas której odbył się także turniej kwalifikacyjny do Superbed Poland Darts Masters 2024. Weekend z dartem przyciągnął do hotelu ok. 270 zawodników. 

Maja Ostaszewska w Poznaniu!

Gościnią  wiosennego XXII  spotkania Kreatorów Wizerunku by MM  w poznańskiej restauracji Młynska12 była Maja Ostaszewska. Wybitna aktorka telewizyjna i teatralna.

Zdjęcia: Hubert Padalak.

Aktorka podzieliła się z licznie przybyłymi gośćmi swoimi przeżyciami związanymi z życiem bardzo zajętej aktorki a także aktywistki walczącej o prawa kobiet i zwierząt. Maja także podzieliła się swoimi poglądami na tematy geopolityczne. Podczas wieczoru nie zabrakło trudnych tematów związanych z premierą najnowszego filmu Mai Ostaszewskiej ,,Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland. Ale były też rozmowy o modzie, której aktorka jest fanką i o byciu muzą Macieja Zienia, jednego z jej ulubionych projektantów. Zebrani goście także chętnie wysłuchali opowieści o wolontariacie w schronisku dla zwierząt i przygodach nowego członka rodziny kundelka Mietka. Aktorka także podzieliła się swoimi przemyśleniami o przygotowaniach do zbliżającej się premiery w Teatrze Nowym Krzysztofa Warlikowskiego.

Otwarcie drzwi do RAIu.

W pięknej, odrestaurowanej kamienicy, w samym sercu Poznania przy ulicy Kościuszki 82 mieści się niezwykłe miejsce… RAI 82 to Butikowe Day Spa stworzone z myślą o intensywnym doświadczaniu chwil relaksu i błogości. RAI to azyl, gdzie oddech staje głębszy, a umysł znajduje ukojenie. Odnajdziecie tutaj pięć stylowych gabinetów (w tym jeden dla par) oraz wyjątkową przestrzeń do pielęgnacji dłoni i stóp. Profesjonalny personel zabierze Was w świat unikalnych doświadczeń. RAI to połączenie nowoczesnej kosmetologii z najlepszymi technikami manualnymi.

Dzień Kobiet z Volvo Firma Karlik 

To już tradycja. Po raz kolejny, kobiety kochające motoryzację i markę Volvo spotkały się w salonie Volvo Firma Karlik na corocznym świętowaniu Dnia Kobiet. Zgromadzone gościnie miały okazję wysłuchać rozmowy Joanny Karlik – Knocińskiej – właścicielki salonu – z Miłoszem Brzezińskim, autorem licznych artykułów poświęconych psychologii biznesu i ambasadorem marki Volvo, obejrzeć nową kolekcję marki pARTs oraz posłuchać bardzo kobiecego koncertu Olgi Szomańskiej – aktorki i wokalistki, która jako pierwsza polska artystka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim. Na spotkaniu nie zabrakło akcentów motoryzacyjnych. Przybyłe na spotkanie kobiety, mogły z bliska przyjrzeć się najnowszemu, elektrycznemu modelowi Volvo EX30, który dzięki współpracy Volvo Firma Karlik z poznańskim artystą ulicznym Noriakim, stał się prawdziwym street-artowym dziełem sztuki. Dziękujemy za zaproszenie! 

Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art

Zdjęcia: Katarzyna Radecka

W hotelu Hampton by Hilton w Swarzędzu odbyła się Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art. Podczas wieczornego spotkania 22 marca zgromadzeni goście doświadczyli wielu atrakcji, w tym muzyki na żywo w wykonaniu Nicka Sinclair’a oraz pokazu mody czołowych poznańskich projektantów. Udział w aukcjach wsparł pacjentów onkologicznych znajdujących się pod opieką Drużyny Szpiku. 

Audi jest kobietą!

A przynajmniej zmieniło się w kobietę na jeden wieczór a dokładnie w Dzień Kobiet, 08.03.2024 r., podczas niezwykłego wydarzenia w Audi Centrum Poznań Ławica. Był to pierwszy w historii salonu wieczór dedykowany kobietom – z kobietami, o kobietach i dla kobiet. Na uroczystość Dnia Kobiet z Audi Centrum Poznań Ławica przyjęło zaproszenie ponad 70 kobiet – klientki, partnerki biznesowe, współpracownice, które z przyjemnością wysłuchały prelekcji Doroty Wróblewskiej (stylistki, producentki pokazów mody) o stylu ubierania się, pokazywania na zewnętrz tego, co nosimy wewnątrz siebie oraz Magdaleny Marcinek-Truskawy (mentorki i ekspertki w relacjach damsko-męskich), która inspirowała nas do wewnętrznej przemiany, by żyć w zgodzie z samą sobą. Nie zabrakło też porad dotyczących piękna i potrzeb naszych ciał, autorskiej biżuterii, unikalnych torebek, sensualnych obrazów, wspaniałego jedzenia, kwiatów i muzyki. Ale najwięcej było rozmów, uśmiechów i poczucia, że jako kobiety dbamy o siebie nawzajem, wspieramy i bardzo dobrze sobie życzymy. Dyrektor Oddziału Audi – Magdalena Mądrzak-Kruszona zapowiedziała kolejne edycje Dnia Kobiet z Audi, więc mówimy do zobaczenia za rok!

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA