Działo się w marcu w Poznaniu!

Marzec obfitował w wydarzenia w Poznaniu. Zobacz, co ciekawego wydarzyło się w mieście!

Poznańska premiera Porsche Panamera

Zdjęcia: Maciej Sznek

Luksusowa, sportowa limuzyna z Zuffenhausen doczekała się kolejnej odsłony. Nowe Porsche Panamera 2024wjeżdża na salony po premierze w Szanghaju. Poznańska premiera Porsche Panamera przyciągnęła miłośników marki, którzy w poznańskim Pawilonie mieli okazję obejrzeć jej najnowszą, trzecią już generację. W krótkiej prezentacji Kamila Kubiaka, dyrektora salonu Porsche Centrum Poznań, przybyli goście dowiedzieli się, że Porsche Panamera przeszło gruntowną kurację odmładzającą. Zmienił się zarówno design z zewnątrz, jak i rozwiązania w kabinie. Poprawiono także układy napędowe oraz udoskonalono zawieszenie. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy kuluarowe i oglądanie nowej Panamery. Premierę uświetniła wystawa fotografii Łukasza Ziętka. 

Volvo Electric Night! 

Zdjęcia: Volvo Firma Karlik 

W rytmie zmian, z elektryzującą przygodą na horyzoncie, na poznańskim stadionie Enea Stadion. Zorganizowała wyjątkowe wydarzenie. Tematem wieczoru była elektryfikacja, a goście mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, ale także odbyć jazdę testową wybranym elektrycznym modelem Volvo. Przed klubem na gości czekały Volvo C40, Volvo XC40 Recharge oraz najnowsze Volvo EX30. Najbardziej ekscytującym momentem wieczoru było odsłonięcie Volvo EX30 z grafiką wykonaną specjalnie dla tego modelu przez poznańskiego street artowca Noriakiego. Wydarzenie uświetnił również koncert Nicka Sincklera wraz z gościem specjalnym Anną Karwan.

Cudowna AURA w Vinci Art Gallery

Zdjęcia: Materiały prasowe

AURA wiosny, AURA spotkania, AURA sztuki – tak właśnie powitaliśmy wiosnę 14 marca w Vinci Art Gallery. Zbiorowa wystawa otwierająca wiosenny salon sztuki zachęca do refleksji, bycia „tu i teraz” ze sztuką i ze sobą. Wystawa AURA otwiera wiosenny salon sztuki w Vinci Art Gallery. To interesujący przegląd współczesnego malarstwa i rzeźby oraz próba zmierzenia się z pytaniami sięgającymi źródeł tworzenia. Prezentowane prace na różnych poziomach znaczeniowych nawiązują do myślenia dalszego, głębszego i szerszego, a także do wizji, intuicji, czucia i świadomości w procesie twórczym, na który nakłada się w różnych proporcjach warstwa intelektualna, ekspresji i kontemplacji. Powstałe dzieła stanowią materialną manifestację tego procesu, zapraszając odbiorców do współudziału w odczuwaniu, przeżywaniu i refleksji, co pięknie symbolizuje obraz WIZJE autorstwa Agnieszki Wencka z plakatu wystawy. Ekspozycję wystawy AURA wypełniają kolory i żywioły: woda – symbol życia i płynności, od zawsze kojarzona z intuicyjnością, ogień – reprezentujący energię, przemianę i pasję, powietrze – związane z komunikacją i myśleniem oraz ziemia – symbolizująca stabilność i solidność. Ich metaforyczne przedstawienia zobaczymy w obrazach i rzeźbach. Jak co roku o tej porze, kiedy natura budzi się do życia, nie zabraknie także aury mocy kobiecej kreacji.

Kolory, żywioły, różnorodność doznań – zapraszamy w kwietniu na tę wystawę do galerii na Śródce.

Dart w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym

Dart, czyli gra w rzutki, staje się w Polsce coraz bardziej popularną dyscypliną, o czym świadczy rosnąca społeczność wokół tego sportu i coraz więcej profesjonalnych zawodów. W ubiegły weekend w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, nieopodal Poznania, miała miejsce 3. i 4. edycja Turniejów Grand Prix Polskiej Organizacji Darta, podczas której odbył się także turniej kwalifikacyjny do Superbed Poland Darts Masters 2024. Weekend z dartem przyciągnął do hotelu ok. 270 zawodników. 

Maja Ostaszewska w Poznaniu!

Gościnią  wiosennego XXII  spotkania Kreatorów Wizerunku by MM  w poznańskiej restauracji Młynska12 była Maja Ostaszewska. Wybitna aktorka telewizyjna i teatralna.

Zdjęcia: Hubert Padalak.

Aktorka podzieliła się z licznie przybyłymi gośćmi swoimi przeżyciami związanymi z życiem bardzo zajętej aktorki a także aktywistki walczącej o prawa kobiet i zwierząt. Maja także podzieliła się swoimi poglądami na tematy geopolityczne. Podczas wieczoru nie zabrakło trudnych tematów związanych z premierą najnowszego filmu Mai Ostaszewskiej ,,Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland. Ale były też rozmowy o modzie, której aktorka jest fanką i o byciu muzą Macieja Zienia, jednego z jej ulubionych projektantów. Zebrani goście także chętnie wysłuchali opowieści o wolontariacie w schronisku dla zwierząt i przygodach nowego członka rodziny kundelka Mietka. Aktorka także podzieliła się swoimi przemyśleniami o przygotowaniach do zbliżającej się premiery w Teatrze Nowym Krzysztofa Warlikowskiego.

Otwarcie drzwi do RAIu.

W pięknej, odrestaurowanej kamienicy, w samym sercu Poznania przy ulicy Kościuszki 82 mieści się niezwykłe miejsce… RAI 82 to Butikowe Day Spa stworzone z myślą o intensywnym doświadczaniu chwil relaksu i błogości. RAI to azyl, gdzie oddech staje głębszy, a umysł znajduje ukojenie. Odnajdziecie tutaj pięć stylowych gabinetów (w tym jeden dla par) oraz wyjątkową przestrzeń do pielęgnacji dłoni i stóp. Profesjonalny personel zabierze Was w świat unikalnych doświadczeń. RAI to połączenie nowoczesnej kosmetologii z najlepszymi technikami manualnymi.

Dzień Kobiet z Volvo Firma Karlik 

To już tradycja. Po raz kolejny, kobiety kochające motoryzację i markę Volvo spotkały się w salonie Volvo Firma Karlik na corocznym świętowaniu Dnia Kobiet. Zgromadzone gościnie miały okazję wysłuchać rozmowy Joanny Karlik – Knocińskiej – właścicielki salonu – z Miłoszem Brzezińskim, autorem licznych artykułów poświęconych psychologii biznesu i ambasadorem marki Volvo, obejrzeć nową kolekcję marki pARTs oraz posłuchać bardzo kobiecego koncertu Olgi Szomańskiej – aktorki i wokalistki, która jako pierwsza polska artystka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim. Na spotkaniu nie zabrakło akcentów motoryzacyjnych. Przybyłe na spotkanie kobiety, mogły z bliska przyjrzeć się najnowszemu, elektrycznemu modelowi Volvo EX30, który dzięki współpracy Volvo Firma Karlik z poznańskim artystą ulicznym Noriakim, stał się prawdziwym street-artowym dziełem sztuki. Dziękujemy za zaproszenie! 

Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art

Zdjęcia: Katarzyna Radecka

W hotelu Hampton by Hilton w Swarzędzu odbyła się Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art. Podczas wieczornego spotkania 22 marca zgromadzeni goście doświadczyli wielu atrakcji, w tym muzyki na żywo w wykonaniu Nicka Sinclair’a oraz pokazu mody czołowych poznańskich projektantów. Udział w aukcjach wsparł pacjentów onkologicznych znajdujących się pod opieką Drużyny Szpiku. 

Audi jest kobietą!

A przynajmniej zmieniło się w kobietę na jeden wieczór a dokładnie w Dzień Kobiet, 08.03.2024 r., podczas niezwykłego wydarzenia w Audi Centrum Poznań Ławica. Był to pierwszy w historii salonu wieczór dedykowany kobietom – z kobietami, o kobietach i dla kobiet. Na uroczystość Dnia Kobiet z Audi Centrum Poznań Ławica przyjęło zaproszenie ponad 70 kobiet – klientki, partnerki biznesowe, współpracownice, które z przyjemnością wysłuchały prelekcji Doroty Wróblewskiej (stylistki, producentki pokazów mody) o stylu ubierania się, pokazywania na zewnętrz tego, co nosimy wewnątrz siebie oraz Magdaleny Marcinek-Truskawy (mentorki i ekspertki w relacjach damsko-męskich), która inspirowała nas do wewnętrznej przemiany, by żyć w zgodzie z samą sobą. Nie zabrakło też porad dotyczących piękna i potrzeb naszych ciał, autorskiej biżuterii, unikalnych torebek, sensualnych obrazów, wspaniałego jedzenia, kwiatów i muzyki. Ale najwięcej było rozmów, uśmiechów i poczucia, że jako kobiety dbamy o siebie nawzajem, wspieramy i bardzo dobrze sobie życzymy. Dyrektor Oddziału Audi – Magdalena Mądrzak-Kruszona zapowiedziała kolejne edycje Dnia Kobiet z Audi, więc mówimy do zobaczenia za rok!

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Działo się w listopadzie w Poznaniu!

Wyjątkowy charakter miał Srebrny Jubileusz Ery Jazzu: egzotyczna wokalistka Malia, kolekcjonerskie wydanie CD „Gramy już 25 lat”, Nagroda Ery Jazzu dla Damiana Kostki i premiera jego albumu „Rules For Being Human”  to program gali „Era Jazzu – gramy już 25 lat”. Licznie zgromadzona publiczność, która po trzech godzinach opuszczała aulę UAM była świadkiem kolejnego udanego, jazzowego wieczoru.

Gala Ery Jazzu | Zdjęcia: Katarzyna Rainka, Sławek Wąchała

Impreza wystartowała jesienią 1998 roku galowymi koncertami w prestiżowych salach całej Polski, koncertami klubowymi i festiwalowymi, sesjami oraz kolekcjonerskimi wydawnictwami. Blisko trzysta koncertów, kilkanaście edycji festiwalowych, setki tysięcy fanów oraz tysiące znakomitych artystów. Przez ostatnie ćwierćwiecze można było zobaczyć w Polsce i usłyszeć największe gwiazdy światowego jazzu, jak również artystów mniej rozpoznawalnych, którzy często pojawiali się w naszym kraju po raz pierwszy, realizowany jest Czas Komedy oraz Poznań Jazz Projects. Jubileuszowa gala Ery Jazzu zakończyła kolejny rok w historii tego cyklu i teraz nie pozostało nam nic innego, jak czekać na to, co przyniesie następny…

Kobiece spotkanie pełne zmysłów | zdjęcia Karina Awarska

Co wpływa na nasze zmysły? 24 listopada ponad trzydzieści Pań wzięło udział w „Kobiecym spotkaniu pełnym zmysłów” zorganizowanym przez Galerię Polskie Meble w salonie befame. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu wydarzeń, które będą organizowane w poszczególnych salonach w Galerii Polskie Meble przy Alejach Solidarności 34. Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać rozmów z Kasią Orwat – projektantką, właścicielką Poznańskiej Pracowni Projektowania ORWAT Design, Jolantą Mikołajczak Prezes Lexus Poznań-Ławica oraz Toyota Mikołajczak, Agnieszką Żak – dystrybutorem kosmetyków Institute the Saint Malo, Tomaszem Ciesielskim oraz Szymonem Siudakiem z salonu befame w Galerii Polskie Meble oraz Anetą Słowińską z firmy Gehwol. Wydarzenie poprowadził Bartek Jędrzejak znany widzom z Dzień dobry TVN. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać występu Tomasza Grdenia – uczestnika programu Mam talent.

JUBILER PLUCIŃSKI zafundował podróż do świata pereł | Zdjęcia: Katarzyna Jankowiak

W salonie Jubiler Pluciński odbył się wyjątkowy pokaz pereł marki AUTORE, która jest synonimem doskonałości i innowacyjności w świecie biżuterii. Jej pasja do piękna i miłość do najszlachetniejszych materiałów sprawiają, że każda biżuteria jest dziełem sztuki. To doskonały przykład połączenia precyzji rzemiosła z naturalnym pięknem pereł. Ten dwudniowy pokaz niesamowitych jubilerskich dzieł AUTORE stanowił wyjątkową podróż przez kolekcję, w której każdy detal jest hołdem dla natury. Ta niezwykła biżuteria emanuje elegancją i unikalnością, niosąc w sobie esencję piękna prosto z morskich głębin.
Gościem specjalnym spotkania był Justin Schwarz, dyrektor generalny Autore Group, który na zaproszenie gospodarzy przyleciał do Poznania z samej Australii, aby podzielić się historią marki i fascynującymi inspiracjami zza oceanu. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zapierające dech w piersiach komplety biżuterii, naszyjniki, pierścionki czy kolczyki. Odwiedzający dowiedzieli się także, jak perły marki AUTORE znalazły się na ekranie w produkcji Netflixa oraz poznali kulisy powstawania najbardziej wyrafinowanych dzieł perłowych. Bo jak zapewnia marka – każda perła ma swoją opowieść!

Budimex wraz z Lafrentz Polska kładą nacisk na edukację

Firma Budimex, jedna z wiodących firm budowlanych w Polsce oraz Lafrentz Polska, lider w obszarze projektowania i zarządzania inwestycjami budowlanymi, z początkiem listopada ogłosili strategiczną współpracę z Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów w dziedzinie projektowania, geodezji i budownictwa.
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się 6 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm.

POP UP STORE w Perfumiarni | zdjęcia: Olga Jędrzejewska

Czegoś brakuje Ci w mieszkaniu, ale nie masz czasu pójść do sklepu, galerii? W listopadzie swoje podwoje otworzył POP UP STORE, który na krótko zagościł w jednym z apartamentów Perfumiarni. Znajdziemy tu detale ważne w urządzaniu mieszkania, elementy wystroju wnętrz od mebli po naczynia, tekstylia, dekoracje od Hamptons by Hania. Dodatkowo POP UP STORE oferuje nieszablonowe i minimalistyczne ubrania tworzone przez projektantów studia MMC, konfitury od Petit Paris, kosmetyki od SunewMed+ i wiele innych pomysłów na świąteczny prezent. Zapraszamy!

„Zmiana” w Instytucie Saint Malo

„Zmiana” to inauguracyjny wieczór autorski Pawła Kunachowicza połączony z otwarciem pierwszego w Polsce Instytutu Saint Malo w Centrum Tenisowym RODAN w Skrzynkach, koło Kórnika. Jak mówi sam autor „Zmiana” to podróż, która się nie kończy, a najważniejsze to postawić pierwszy krok.
Co więcej, w Instytucie Saint Malo również można doświadczyć najważniejszych kroków – tych w pielęgnacji twarzy, a także wybrać się w podróż po najciekawszych zakątkach świata: Japonii, Sycylii, Balii, gdzie na własnej skórze poczuje się dobroczynne działanie peelingów oraz relaksacyjnych masaży ciała.

Tatiana o zmianie

150 kobiet, salon samochodowy i temat, który dotyczy chyba każdego. „Jak zmieniać, żeby zmienić?” – właśnie o tym było to spotkanie. Jak zrobić to skutecznie, jak postawić pierwszy krok, jak się nie poddać po drodze, jak pokonać przeszkody i jak w zmianie wytrwać? O tym mówiła ambasadorka Volvo Karlik – Tatiana Mindewicz-Puacz, autorytet w dziedzinie psychoterapii, coach ICC, trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trenerka rozwoju osobistego. Podczas spotkania przekonywała, że nigdy nie jest za późno na zmianę, że każdy może to zrobić. Opowiedziała o pudrowaniu rzeczywistości, eksperymentowaniu i trwaniu w tym procesie. To kolejne ważne i mądre spotkanie. Odbyło się ono w ramach Akademii Lagom, której pomysłodawczynią jest Joanna Karlik- Knocińska. I trzeba przyznać, że salon samochodowy, który zamienia się w salę konferencyjną z dodatkiem kobiecej energii to jest duet rewelacyjny.

Jawnuta z operowym Oskarem

Z wielką radością informujemy, iż spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu „Jawnuta” Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino został nagrodzony przez jury International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. Laureatów tego prestiżowego konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.  „Jawnuta” to nie tylko opowieść o trudnej miłości na przekór uprzedzeniom i stereotypom. To również niezwykła lekcja tolerancji oraz pamięci o tragicznej historii Romów w czasie II wojny światowej. Odważna, zaskakująca inscenizacja z udziałem solistów i zespołów Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Rafała Kłoczko, do współtworzenia której włoska reżyserka zaprosiła również artystów romskich ze słynnej, muzycznej dynastii Czurejów, zachwyciła i poruszyła publiczność. Dzięki platformie OperaVision „Jawnutę” mieli możliwość obejrzeć widzowie z różnych zakątków świata. Gratulujemy!

Medi SPA Agnieszka Walczak – cd. świętowania | Zdjęcia: Dagmara Maroszek, MUFKA fotografia

Agnieszka Walczak, właścicielka poznańskiego Medi SPA, w październiku gościła na oficjalnej gali w Warszawie, gdzie jej gabinet otrzymał tytuł pierwszego w Polsce Centre Expert francuskiej marki Biologique Recherche. Powodów do radości i dumy było wiele, zatem celebrowanie tego sukcesu przesunęło się również na następny miesiąc. 14 listopada w pięknych przestrzeniach Medi Spa, przy ul. Strugarka 2, odbył się specjalny event dla stałych klientek. Agnieszka Walczak wraz ze swoim zespołem zadbała o każdy detal, począwszy od cudownego klimatu, powitalnego szampana, przez piękne dekoracje z żywych kwiatów (obłędne hortensje w jesiennych barwach przygotowane przez Pracownię Zieleni), aż po przysmaki dla podniebienia. O tort wyjątkowych rozmiarów i o malinowo-pistacjowym smaku zatroszczyła się cukiernia jagodowo.mii, natomiast catering z atrakcjami vege przygotowała firma notoplum. Spotkanie przebiegło w cudownej atmosferze, pełnej uśmiechów i dobrej energii, a dodatkowo każda z klientek obdarowana została kosmetycznym prezentem marki Biologique Recherche.

21. edycja Gali Polskiej Mody | zdjęcia H. Dymalski

Goście z kraju i zagranicy, Statuetki Srebrnej i Złotej Pętelki, nagrody specjalne oraz oryginalny i innowacyjny sposób spojrzenia na modę, wyznaczyły rytm pokazów 21. edycji Gali Polskiej Mody, która odbyła się 19 listopada br. w Concordia Design w Poznaniu.  Poznaliśmy drugą odsłonę konkursu „Czarno na białym” im. Jagody Komorowskiej skierowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich: ogólnokształcących i artystycznych. Oklaskiwaliśmy pokazy 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Srebrną Pętelkę dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery i mających już pewne osiągnięcia. Kapituła Polskiej Akademii Mody wręczyła również dwie Statuetki Złotej Pętelki – najbardziej pożądanego i prestiżowego wyróżnienia w świecie polskiej mody. Otrzymały je: Wioletta Podsiadlik, która w swoich projektach akcentuje połączenie funkcjonalności, elegancji, efektownego wzornictwa i detali oraz Mariola Turbiarz – jej projekty cechuje optymistyczne, pełne energii niebanalne połączenie barw, struktur i fasonów. Kolejna Gala Polskiej Mody już 21 kwietnia 2024 roku. 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA