Najnowszy Poznański prestiż – trzy odsłony Artpin

Ani się nie obejrzeliśmy, a luty puka do naszych drzwi. Z jednej strony to wciąż zima, a z drugiej, zauważalnie coraz dłuższe dni i obiecujące oznaki nadchodzącej wiosny. My nowy rok witamy niestandardowo, bo trzema wyjątkowymi okładkami, które doskonale odzwierciedlają kreatywność zespołu Pracowni Architektonicznej Artpin – bohaterów naszego pierwszego w tym roku wydania.

Mówią, że idealne wnętrze to wyzwanie, a schematy są nudne. Specjalizują się w projektowaniu luksusowych wnętrz i architektury przestrzeni prywatnych, ale też tych komercyjnych. Jak sami o sobie mówią, spełniają rolę inwestora zastępczego, wyręczając tego faktycznego na każdym etapie realizacji. Jak na co dzień wygląda ich praca? Gdzie szukają inspiracji? A my, czy myśląc o swoim wnętrzu, powinniśmy poddawać się trendom? O tym opowiadają Aleksandra Ambrożek oraz Tymon Kupczyk z pracowni architektonicznej Artpin. Pracownia architektoniczna Artpin „Jesteśmy poszukiwaczami”

Profesjonalne porady prawne w centrum handlowym? Czy to możliwe?
Radosław Cieciorko – prokurent spółki Cancelaria.pl, Jakub Gołaski – adwokat oraz Krzysztof Filipowski – radca prawny przekonują, że jak najbardziej i zapraszają do zupełnie nowej przestrzeni w CH Posnania, gdzie w listopadzie ub.r. powstała kancelaria prawna “na wyciagnięcie ręki”. To niewątpliwie innowacyjne podejście do świadczenia usług prawnych w naszym kraju. Skąd pomysł na taką lokalizację i jak reagują klienci, przychodzący na standardowe zakupy, napotykając na swojej w centrum handlowym kancelarią prawną? O tym Magdalena Ciesielska w rozmowie z radcami prawnymi z Cancelaria.pl

Schorzenia sercowo-naczyniowe są w Polsce nie tylko najczęstszą przyczyną zgonów, ale również jedną z najważniejszych przyczyn chorobowości i inwalidztwa. Ocenia się, że na nadciśnienie tętnicze choruje ok. 13 mln Polaków, na chorobę wieńcową — 2 mln, przy czym ok. 80 tys. każdego roku doznaje zawału serca, a ponad 60 tys. — udaru mózgu. Zapadalność na zawały serca w Polsce jest wciąż o 30-50 proc. większa niż w krajach Unii Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje? Na te i inne pytania dotyczące stanu naszych serc pytania odpowiedziała dr n. med. Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz, kardiolożka z pasją, prowadząca na poznańskim Strzeszynie gabinet CARDIOMEDICA w artykule „Jestem trochę detektywem”

Relacyjno-Relaksacyjna Strefa – tzw. soft seating for council cirlce w każdej klasie, Projektowe Laboratorium Przyszłości STEAM, w tym Pracownia Nauki, Pracownia Robotyki i Logicznego Myślenia; Pracownia Sztuki i Majsterkowania; a ponadto Strefa Eventu; Strefa Eat&Meet; Strefa Chillout’u w ogrodzie – to wyjątkowe przestrzenie edukacyjne, urządzone w zgodzie z ideą BIOPHILIC DESIGN, z myślą o uczniach pierwszej w Poznaniu, kameralnej Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej TURQUOISE CURIOSITY TREE w duchu Reggio Emilia. O nowej szkole i innych placówkach oraz o tym, co dzisiaj ważne w edukacji opowiadają: założycielka i dyrektorka szkół oraz przedszkoli Małgorzata Kielan,
dyrektorka Przedszkola i Turquoise’owej Szkoły Angelika Mistecka oraz kuratorka projektów i animatorka kultury Agnieszka Krajewska.
„TURQUOISE CURIOSITY TREE Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa w duchu Reggio Emilia”

A jeśli szukacie nieruchomości w Hiszpanii, pomoże Wam w tym Marzena Roszak z PropertyForYou, która przeprowadzi potencjalnego nabywcę przez wszystkie etapy zakupu wymarzonego miejsca w kraju flamenco, paelli i La Ligi, pomagając spełniać marzenia. Potrzeby klienta stawia na pierwszym miejscu, wynajdując te propozycje które w pełni odpowiadają jego wizji.
„Sprzedaję marzenia, nie nieruchomości”

W świecie, gdzie diagnoza raka wciąż budzi strach i niepewność, istnieją ludzie i organizacje, które każdego dnia walczą o zmianę tego postrzegania. Jedną z takich osób jest Krystyna Wechmann, Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, która swoją postawą i działalnością udowadnia, że słowa mają moc, a edukacja i wsparcie mogą zdziałać cuda. Jak wygląda praca Federacji w walce o lepsze jutro dla osób dotkniętych rakiem?
„Z rakiem się nie walczy, raka się leczy!”

Dodatkowo na te lutowe dni przygotowaliśmy wiele innych tematów. Pojeździliśmy zupełnie nowym Volvo EX30, o miłości na kartach powieści porozmawialiśmy z Nataszą Sochą, pochodzącą z Poznania autorką romansów, Joanna Igielska – Kalwat odwiedziła COSMOPROF MIAMI – największe kosmetyczne święto w branży, a Stary Browar przekonuje, że trend apres-ski przenika ze stoków na ulice naszych miast.

LINK do e-wydania ->

Zapraszam do lektury!
Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA