Najnowszy Poznański prestiż – trzy odsłony Artpin

Ani się nie obejrzeliśmy, a luty puka do naszych drzwi. Z jednej strony to wciąż zima, a z drugiej, zauważalnie coraz dłuższe dni i obiecujące oznaki nadchodzącej wiosny. My nowy rok witamy niestandardowo, bo trzema wyjątkowymi okładkami, które doskonale odzwierciedlają kreatywność zespołu Pracowni Architektonicznej Artpin – bohaterów naszego pierwszego w tym roku wydania.

Mówią, że idealne wnętrze to wyzwanie, a schematy są nudne. Specjalizują się w projektowaniu luksusowych wnętrz i architektury przestrzeni prywatnych, ale też tych komercyjnych. Jak sami o sobie mówią, spełniają rolę inwestora zastępczego, wyręczając tego faktycznego na każdym etapie realizacji. Jak na co dzień wygląda ich praca? Gdzie szukają inspiracji? A my, czy myśląc o swoim wnętrzu, powinniśmy poddawać się trendom? O tym opowiadają Aleksandra Ambrożek oraz Tymon Kupczyk z pracowni architektonicznej Artpin. Pracownia architektoniczna Artpin „Jesteśmy poszukiwaczami”

Profesjonalne porady prawne w centrum handlowym? Czy to możliwe?
Radosław Cieciorko – prokurent spółki Cancelaria.pl, Jakub Gołaski – adwokat oraz Krzysztof Filipowski – radca prawny przekonują, że jak najbardziej i zapraszają do zupełnie nowej przestrzeni w CH Posnania, gdzie w listopadzie ub.r. powstała kancelaria prawna “na wyciagnięcie ręki”. To niewątpliwie innowacyjne podejście do świadczenia usług prawnych w naszym kraju. Skąd pomysł na taką lokalizację i jak reagują klienci, przychodzący na standardowe zakupy, napotykając na swojej w centrum handlowym kancelarią prawną? O tym Magdalena Ciesielska w rozmowie z radcami prawnymi z Cancelaria.pl

Schorzenia sercowo-naczyniowe są w Polsce nie tylko najczęstszą przyczyną zgonów, ale również jedną z najważniejszych przyczyn chorobowości i inwalidztwa. Ocenia się, że na nadciśnienie tętnicze choruje ok. 13 mln Polaków, na chorobę wieńcową — 2 mln, przy czym ok. 80 tys. każdego roku doznaje zawału serca, a ponad 60 tys. — udaru mózgu. Zapadalność na zawały serca w Polsce jest wciąż o 30-50 proc. większa niż w krajach Unii Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje? Na te i inne pytania dotyczące stanu naszych serc pytania odpowiedziała dr n. med. Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz, kardiolożka z pasją, prowadząca na poznańskim Strzeszynie gabinet CARDIOMEDICA w artykule „Jestem trochę detektywem”

Relacyjno-Relaksacyjna Strefa – tzw. soft seating for council cirlce w każdej klasie, Projektowe Laboratorium Przyszłości STEAM, w tym Pracownia Nauki, Pracownia Robotyki i Logicznego Myślenia; Pracownia Sztuki i Majsterkowania; a ponadto Strefa Eventu; Strefa Eat&Meet; Strefa Chillout’u w ogrodzie – to wyjątkowe przestrzenie edukacyjne, urządzone w zgodzie z ideą BIOPHILIC DESIGN, z myślą o uczniach pierwszej w Poznaniu, kameralnej Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej TURQUOISE CURIOSITY TREE w duchu Reggio Emilia. O nowej szkole i innych placówkach oraz o tym, co dzisiaj ważne w edukacji opowiadają: założycielka i dyrektorka szkół oraz przedszkoli Małgorzata Kielan,
dyrektorka Przedszkola i Turquoise’owej Szkoły Angelika Mistecka oraz kuratorka projektów i animatorka kultury Agnieszka Krajewska.
„TURQUOISE CURIOSITY TREE Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa w duchu Reggio Emilia”

A jeśli szukacie nieruchomości w Hiszpanii, pomoże Wam w tym Marzena Roszak z PropertyForYou, która przeprowadzi potencjalnego nabywcę przez wszystkie etapy zakupu wymarzonego miejsca w kraju flamenco, paelli i La Ligi, pomagając spełniać marzenia. Potrzeby klienta stawia na pierwszym miejscu, wynajdując te propozycje które w pełni odpowiadają jego wizji.
„Sprzedaję marzenia, nie nieruchomości”

W świecie, gdzie diagnoza raka wciąż budzi strach i niepewność, istnieją ludzie i organizacje, które każdego dnia walczą o zmianę tego postrzegania. Jedną z takich osób jest Krystyna Wechmann, Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, która swoją postawą i działalnością udowadnia, że słowa mają moc, a edukacja i wsparcie mogą zdziałać cuda. Jak wygląda praca Federacji w walce o lepsze jutro dla osób dotkniętych rakiem?
„Z rakiem się nie walczy, raka się leczy!”

Dodatkowo na te lutowe dni przygotowaliśmy wiele innych tematów. Pojeździliśmy zupełnie nowym Volvo EX30, o miłości na kartach powieści porozmawialiśmy z Nataszą Sochą, pochodzącą z Poznania autorką romansów, Joanna Igielska – Kalwat odwiedziła COSMOPROF MIAMI – największe kosmetyczne święto w branży, a Stary Browar przekonuje, że trend apres-ski przenika ze stoków na ulice naszych miast.

LINK do e-wydania ->

Zapraszam do lektury!
Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Wawrzyny Pracy Organicznej 2024

Artykuł przeczytasz w: 2 min.
Wawrzyny pracy organicznej


13 listopada br. w Bazarze Poznańskim odbyła się uroczysta Gala XIII Dni Pracy Organicznej, tradycyjnie organizowana przez Unię Wielkopolan i jej prezydenta Pawła Leszka Klepkę. W tym roku dodatkowo wzbogacona patronem hrabiego Władysława Zamoyskiego.

Tekst: Magdalena Ciesielska | Zdjęcia: Materiały prasowe Unii Wielkopolan

Zmienność czasów i upływ lat nie zmieniają jednak postaw społecznych, co napawa dumą i przynosi ogromną satysfakcję. Dlatego też współcześni wielkopolscy organicznicy otrzymali podczas tegorocznej Gali najwyższe wyróżnienia.

Wawrzyn Honorowy – prof. dr hab. Marian Gorynia, były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Wawrzyn im. E. Sczanieckiej – Krystyna Chowańska, była prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie
Wawrzyn Kultura – dr Jan Maćkowiak, dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie, które w tym roku obchodziło jubileusz 60-lecia
Wawrzyn Edukacja – dr Marek Rezler, znany historyk wojskowości, dziejów Polski i Wielkopolski
Wawrzyn Praca na Rzecz Wspólnot Lokalnych – prof. dr hab. Krzysztof Hajder z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, znany m.in. z organizacji koncertów charytatywnych
Wawrzyn Partnerska Formuła Budowania Gospodarki – dr hab. Dariusz Grzybek, prof. UJ, prezes Fundacji Zakłady Kórnickie, prowadzącej działalność społeczną i gospodarczą

Podczas uroczystości medalem „Wolna – Organiczna – Wielka” został uhonorowany starosta poznański, Jan Grabkowski, „za uosabianie oraz krzewienie najlepszych wzorców pracy organicznej”, a odznaczenie „za zasługi dla województwa wielkopolskiego” z rąk przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tatiany Sokołowskiej, odebrał wójt gminy Suchy Las, Grzegorz Wojtera.
– Podtrzymujemy tradycję i krzewimy hasła pracy organicznej, pamiętając o dorobku naszych przodków i o znaczeniu fundamentów współczesnej gospodarki w Wielkopolsce. Wręczenie Wawrzynów to zwieńczenie Dni Pracy Organicznej – tłumaczył Paweł Leszek Klepka, prezydent Unii Wielkopolan.

Magda Ciesielska

Magdalena Ciesielska

redaktor prowadząca
REKLAMA
REKLAMA
Wawrzyny pracy organicznej
REKLAMA
REKLAMA