Weekend z książką Lubimyczytać w Starym Browarze – harmonogram wydarzeń

Wielka Wymiana Książek Stary Browar

Rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepsze pozycje wydawnicze minionego roku w plebiscycie Książka Roku 2022 organizowanego przez portal lubimyczytac.pl, będzie można świętować w Starym Browarze podczas Weekendu z Książką 11 i 12 marca. W sobotę obok rzeźby Mitoraja będzie można posłuchać rozmów z autorkami i autorami wyróżnionymi nominacjami w plebiscycie. W niedzielę odbędzie się Wielka Wymiana Książek.

SPOTKANIA AUTORSKIE 11 MARCA

W sobotę 11 marca, na scenie w Atrium obok rzeźby Mitoraja pojawią się autorki i autorzy wyróżnieni nominacjami i nagrodami w Plebiscycie Książka Roku 2022. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prowadzący będą pytać pisarki i pisarzy o ich inspiracje, proces twórczy i kulisy powstawania tytułów, które najbardziej spodobały się czytelnikom w ostatnim roku.

godz. 14:00 – Przemysław Piotrowski i Sławomir Gortych – doświadczenie i debiut

Czy łatwo zadebiutować pisząc kryminał? Jak napisać kryminalną bestsellerową serię? Jak utrzymać doskonały poziom książek? Zapraszamy na spotkanie z doświadczonym pisarzem thrillerów i kryminałów – Przemysławem Piotrowskim – oraz z debiutantem – Sławomirem Gortychem. Rozmowę poprowadzi Robert Jasiak, który od ponad dekady opowiada o książkach na swoim kanale „Wspieraj Kulturę”. Szczegóły TUTAJ.

godz. 16:00 – Aneta Pawłowska – Krać – debiutancki reportaż na trudny temat

Aneta Pawłowska-Krać pisząc książkę rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami, z psychiatrami, pielęgniarzami i pielęgniarkami i nakreśliła obraz polskiej psychiatrii, niestety w ciemnych barwach. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Autorka opowie o tym podczas spotkania z Wojciechem Szotem, nominowanym w kategorii Człowiek Książki plebiscytu Lubimyczytać. Szczegóły TUTAJ.

godz. 18:00 – Radek Rak – fantastyczne oblicze literatury młodzieżowej

Młodzież czyta książki! Zapraszamy na spotkanie z Radkiem Rakiem – autorem bestsellerowej „Agli”! Rozmowę poprowadzi dziennikarz, wydawca oraz krytyk Wojciech Szot, który w sieci jest znany ze swojego projektu „Zdaniem Szota”. Szczegóły TUTAJ.

WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK 12 MARCA

W niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru w godz. 12:00-14:00 odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Będzie to szansa na upolowanie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci i wielu innych lektur przyniesionych przez uczestników wydarzenia, a także okazja na „zgarnięcie” nowości, przekazywanych przez współpracujące z Lubimyczytać wydawnictwa. Każdy może przynieść maksymalnie 5 niezniszczonych książek, wydanych nie wcześniej niż w 2010 roku. Do domu może zabrać tyle samo pozycji, ile przyniósł ze sobą. Jeżeli macie w domu lektury, które już przeczytaliście i do których nie planujecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je do Starego Browaru! Ważne: wymianie nie podlegają podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy czy inne nieaktualne tytuły. Szczegóły TUTAJ.

Wielka Wymiana Książek Stary Browar

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Wielka Wymiana Książek Stary Browar
REKLAMA
REKLAMA

Kultowe zające Starego Browaru można zdobyć za darmo – sprawdź, jak!

Artykuł przeczytasz w: 3 min.
Zające Stary Browar 2024

Zające Starego Browaru z limitowanej edycji 2024 wyglądają kwitnąco! Mini-okazy kolekcjonerskich uszaków – Śliweczki i Jagódki – można zdobyć za darmo w ramach promocji w programie lojalnościowym w aplikacji mobilnej.

zdjęcia: Katarzyna Jankowiak

Klienci Starego Browaru czekali z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, jakie kolory, obok tradycyjnego fioletu, przybiorą zające. Ta wiosna należy do Śliweczki i Jagódki – głębokie, apetyczne odcienie nowych figurek dodadzą elegancji wnętrzom i ogrodom. Tegoroczne okazy do 15 marca można podziwiać na sezonowej ekspozycji w Atrium. Zgodnie z browarową tradycją, w weekendy poprzedzające wielkanocne Święta prowadzona będzie sprzedaż 26- i 46-centymetrowych figurek (szczegóły i harmonogram TUTAJ). Zainteresowanie zakupem jest ogromne. W zeszłym roku kolejki do KIC SHOPu ustawiały się wcześnie rano. Jest jednak sposób, żeby urocze uszaki zdobyć bez pobudki o świcie.

Złap zająca w aplikacji

W przedświątecznym okresie paragony ze Starego Browaru można wymienić na 13-centymetrowe figurki uszaków w limitowanych kolorach 2024. Mini-Śliweczki czekają na amatorów zakupów, z kolei mini-Jagódki trafią do smakoszy ucztujących w browarowych lokalach. Aby zdobyć nagrodę, paragony z przynajmniej trzech punktów w Starym Browarze o łącznej wartości min. 500 zł należy zeskanować w aplikacji mobilnej centrum. Do zdobycia małej Śliweczki, czyli Zająca Shoppingowego, potrzebne będą paragony ze sklepów, marketu spożywczego, kina, sali zabaw lub punktów usługowych. Ci, którzy marzą o małej Jagódce, czyli Zającu Foodiesowym, muszą zebrać rachunki z browarowych restauracji, kawiarni lub punktów gastronomicznych przy Food Courcie w Atrium. Akcja potrwa do 30 marca lub do wyczerpania puli nagród. Szczegółowe informacje i regulamin promocji dostępne są TUTAJ.

Zające Stary Browar 2024
Mini Śliweczka
Zające Stary Browar 2024
Mini Jagódka

Uszata tradycja

Wieść głosi, że „dawno, dawno temu” w parku Starego Browaru widywano dzikie zające, a w promieniach wschodzącego słońca ich futerko połyskiwało na fioletowo… Ta bajkowa scena zainspirowała zespół centrum do stworzenia wielkanocnych figurek. W 2009 roku uszaki pojawiły się po raz pierwszy. Premierowe zające miały kolor fioletowy – na pamiątkę parkowej legendy. W kolejnych latach pionierskim fioletowym okazom zaczęły towarzyszyć nowe kolorowe „podgatunki”. Data pojawienia się zajęcy utrzymywana zawsze w tajemnicy. W końcu nadchodzi wyczekiwany przez fanów poranek, kiedy na Instagramie ukazuje się zdjęcie figurek w nowych kolorach z podpisem: „Przykicały!”.

Zając Starego Browaru, to symbol wiosny i obiekt pożądania. Pierwsze pytania o terminy sprzedaży figurek zaczynają napływać… w grudniu. Kto pierwszy, ten lepszy – to dlatego do punktu kasowego ustawia się długi sznurek zajęczych kolekcjonerów. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić rzadkie okazy, pysznią się swoimi kolekcjami w mediach społecznościowych. Dostojne pozy, spokojne oblicza, życzliwe spojrzenia, zaskakujące ubarwienie – browarowe uszaki z miejsca zyskują sympatię dzieci i dorosłych.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Zające Stary Browar 2024
REKLAMA
REKLAMA