KOMBINAT wraca na deski Teatru Muzycznego

Kombinat Teatr Muzyczny

Już w ten weekend „Kombinat” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka powraca na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wyjątkowy dramat muzyczny zbudowany na piosenkach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego zobaczyć będzie można dziewięć razy od 23 lutego do 2 marca.

zdjęcia: Dawid Stube

Spektakl „Kombinat” pokazuje surrealistyczną i pełną metafor wizję rzeczywistości, inspirowaną tekstami Kafki, Orwella i Huxleya. W świecie, w którym władzę sprawuje bezwzględna Agrawa (Barbara Melzer, Anna Lasota ), nie ma miejsca na indywidualizm, każdy ma być takim samym, szarym człowiekiem i podporządkować się panującym zasadom. Główni bohaterowie to Jan (Jakub Brucheiser, Marcin Januszkiewicz) i Suku (Joanna Rybka-Sołtysiak, Dagmara Rybak), którzy zostają skierowani na reedukację i muszą zdobywać pieczątki za prawidłowo wykonane zadania. Śledząc ich losy, sami stajemy przed ważnymi pytaniami o rzeczywistość, w której na co dzień funkcjonujemy. Bo to spektakl o każdym z nas.

Od premiery 19 czerwcu 2021 roku „Kombinat” zbiera znakomite recenzje.

Nie trzeba być fanem Grzegorza Ciechowskiego i Republiki, by dać się zahipnotyzować najnowszej premierze Teatru Muzycznego w Poznaniu. »Kombinat«, czyli autorski musical Wojciecha Kościelniaka to rarytas i najlepsze przedstawienie muzyczne w historii Poznania.” – Jakub Panek  | dziennikarz Wp.pl

Ze wspaniałym przyjęciem spotkała się piosenka „Będzie plan”, którą podczas Top of the Top Sopot Festival w 2022 roku wykonała Barbara Melzer wraz z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Występ obejrzało na żywo ponad pół miliona widzów.

W 2022 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu wydał album z muzyką z „Kombinatu”, a rok później ukazał się on na płycie winylowej.

„Tak się składa, że różni wykonawcy w poszukiwaniu aplauzu szukają wsparcia w muzyce czy piosenkach już wylansowanych i lubianych. I tu zaczyna się problem. Ścigać się z oryginałem i go udziwnić czy stworzyć kopię? Problem tym poważniejszy, że większość naszych „gwiazdorów” zapomina o jeszcze jednym elemencie ważnym w przygotowywaniu się do wykonania czyjegoś utworu. Trzeba go ZROZUMIEĆ. Aż tu nagle pojawia się znienacka Teatr Muzyczny w Poznaniu. Ludzie tworzący spektakl Kombinat, oparty na utworach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, a także świetni wokalnie i instrumentalnie wykonawcy, zbudowali dystopijne widowisko, które wskazuje na zagrożenia wiszące nad każdym autorytarnie rządzonym krajem.” – Wojciech Mann / dziennikarz muzyczny

W sprzedaży dostępne są jeszcze ostatnie bilety na poszczególne spektakle. Więcej informacji na stronie internetowej Teatru.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Kombinat Teatr Muzyczny
REKLAMA
REKLAMA

Trójkąt roboczy w kuchni – dlaczego jest tak ważny?

Galeria Polskie meble Kuchnie

Kuchnia to nie tylko zwykłe miejsce do przygotowywania posiłków, to miejsce gdzie zacieśniają się relacje i tworzą wspomnienia przy wspólnym gotowaniu. Przy wyborze kuchni warto pamiętać o zachowaniu trójkąta roboczego, aby zapewnić właściwą ergonomię i funkcjonalność w kuchni, tak aby wspólne przygotowywanie posiłków było proste i przyjemne.

Trójkąt roboczy – co to jest?

Koncepcja projektowania kuchni, która określa w jakim miejscu należy umieścić trzy podstawowe elementy kuchni, takie jak zlew, kuchenka i lodówka, tak aby tworzyć ergonomiczną i efektywną strefę pracy. Powinny być ustawione w odpowiedniej kolejności (lodówka – zlew – kuchenka) i oddzielone pewnym odstępem w postaci blatu roboczego.

Prawidłowe odległości w trójkącie roboczym:

 • odległość pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem, to 120 – 210 cm,
 • odległość pomiędzy lodówką a płytą grzewczą z piekarnikiem, to 120 – 270 cm,
 • odległość pomiędzy płytą grzewczą a zlewozmywakiem, to 120 – 210 cm,
Galeria Polskie meble Kuchnie

Jakie korzyści nam daje?

 • Większa wydajność i minimalizacja ruchów – odpowiednio zaprojektowany trójkąt roboczy pozwala na szybkie i wydajne przygotowywanie posiłków. Umożliwia płynne przechodzenie między poszczególnymi strefami kuchni, minimalizując niepotrzebne ruchy w poszukiwaniu potrzebnych produktów czy narzędzi kuchennych, co zwiększa wygodę podczas gotowania
 • Ergonomia – odpowiednio zaplanowany trójkąt roboczy uwzględnia ergonomiczne aspekty pracy w kuchni, takie jak odpowiednia wysokość blatów roboczych czy umiejscowienie gniazdek elektrycznych, co przyczynia się do komfortu użytkowania.
 • Wydzielenie stref kuchennych – trójkąt roboczy to nie tylko umiejscowienie sprzętu AGD w odpowiednim miejscu, ale również wydzielenie stref kuchennych. Oto kolejność stref kuchennych zgodnie z zasadami aranżacji wnętrz:
  -strefa zapasów
  -strefa przechowywania
  -strefa zmywania
  -strefa przygotowania
  -strefa gotowania
 • Przyjazne środowisko – dzięki zastosowaniu trójkąta roboczego kuchnia staje się bardziej przyjazna i funkcjonalna. Co zachęca do spędzania czasu w tym pomieszczeniu i wspólnego gotowania oraz jedzenia w gronie rodziny i przyjaciół.
Galeria Polskie meble Kuchnie

Trójkąt roboczy to kluczowy element efektywnego projektowania kuchni, przyczynia się do zwiększenia wydajności, minimalizacji niepotrzebnych ruchów oraz tworzenia ergonomicznego i przyjaznego środowiska pracy. Odpowiednie zastosowanie tej koncepcji pozwala stworzyć kuchnię, która nie tylko ułatwia codzienne czynności, ale także staje się centralnym punktem domowego życia i spotkań rodzinnych. Jeśli szukasz funkcjonalnej kuchni przyjdź do Galeria Polskie Meble w Poznaniu i odwiedź salony, takie jak: KLER, HAST HOME, MEBLE MERDA, HALUPCZOK, RUST czy KAMPRA MEBLE.

Profesjonalna obsługa doradzi Ci w wyborze kuchni i zaprojektuje ergonomiczne wnętrze z zastosowaniem trójkąta roboczego, tak aby korzystanie z niej było tylko łatwe i przyjemnością.

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Polskie Meble

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Galeria Polskie meble Kuchnie
REKLAMA
REKLAMA