Skip to content

Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!

Na koniec tegorocznej majówki prezentujemy najnowsze wydanie Poznańskiego prestiżu. Co tym razem przygotowaliśmy? Czy zaskoczył nas Poznań w minionych tygodniach? Mam nadzieję, że te ostatnie dni długiego weekendu spędzicie Państwo z nami.


Alicja Wasielewska – to bohaterka naszej okładki. Adwokatka i założycielka kancelarii Wasielewska Adwokaci. Na codzień wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w ich drodze przez prawne i sądowe meandry. Szczególnie bliskie jej sercu są firmy, prowadzone przez kobiety. To właśnie one, jak sama mówi, inspirują ją do działania niejednokrotnie łącząc życie zawodowe z rodzinnym. Sama jest mamą i choć mówi, że „work – life balance” to mit, stara się nie zabierać pracy do domu. A w wolnym czasie najchętniej rozmawiałaby… o jedzeniu. Kocha zwiedzać świat i go smakować. I to dosłownie. Kopenhaga, Neapol czy Jordania, to dla niej przede wszystkim przeżycie kulinarne. I nie musi być to „fine dining” z białymi obrusami, wystarcza meksykański street food, który pozwala poczuć klimat miejsca, które odwiedza. Alicja Wasielewska – Determinacja jest kobietą.

Alicja Wasielewska

A skoro o „fine diningu” mowa – to Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa są co do niego zgodni. Ten trend odchodzi do lamusa. Dziś gość stawia raczej na „comfort food” – czyli jedzenie, które kojarzy mu się z domem mamy czy babci. Oczywiście podane w wersji restauracyjnej – jak mówią „okraszonej charakterystycznym dla szefa kuchni twistem”. Figa w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. O drodze jaką przeszli jej właściciele, trudnych latach pandemii, szefach kuchni na światowym poziomie i planach na zbliżającą się kolację rocznicową przeczytacie Państwo w artykule „Restauracja Figa – smak, jakość i gościnność”

Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa

Stosunek do zwierząt to miara naszego człowieczeństwa. Każdemu zwierzolubnemu poznaniakowi nie trzeba o tym przypominać. Najstarsza poznańska fundacja pro-zwierzęca Animalia w tym roku świętuje swoje 17 urodziny. O zmieniającym się stosunku ludzi do naszych braci mniejszych, niełatwej pracy wolontariuszy, o tym dlaczego to koty potrzebują bardziej naszej pomocy niż psy ale też o brakach z jakimi musi uporać się ta organizacja non-profit opowiedziała mi Agata Spławska – prezeska fundacji.

Agata Spławska – prezeska fundacji Animalia

Lalka Barbie ma już 64 lata. Dla jednych pozostaje ikoną stylu i idealną zabawką dla małych kobietek, a inni przyglądają się jej wizerunkowi z nieco mieszanymi uczuciami. Co kryje się za uśmiechem Barbie? Czy rzeczywiście zasługuje na miano ideału piękna? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Kena? W Poznaniu, w Muzeum Sztuk użytkowych trwa wystawa „Barbie. Nieznane oblicza”. O historii lalki, Zuzannie Kozłowskiej opowiedziała Aleksandra Podżorska, kuratorka wystawy

Lalka Barbie

A skoro mamy maj i upragniona wiosna nareszcie puka do naszych drzwi… to do ogródków! Choć w mieście nie jest to takie oczywiste, to na szczęście w Poznaniu są miejsca, gdzie można rozpocząć własną uprawę roślin jadalnych albo założyć swoją grządkę kwiatową. Tak jest na Głównej, w sąsiedzkim Otwartym Ogrodzie Nadolnik, gdzie ostatnio ruszyły wiosenne prace ogrodowe. O to by ogród pięknie się zazielenił, dbają ręka w rękę mieszkańcy i mieszkanki, Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna oraz Fundacja Veolia Polska. Zapraszam do przeczytania artykułu Zielona energia Głównej

Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna

To dla nas także wyjątkowy czas – wspólnie z bohaterem naszej kwietniowej okładki Kajetanem Vincentem Nawrockim świętowaliśmy, w gronie przeszło 100 osób – naszych biznesowych partnerów, artystów i przyjaciół, siódmy rok wydawniczy Poznańskiego prestiżu – najchętniej czytanego czasopisma lifestylowego w Poznaniu! Za gościnę bardzo dziękujemy Restauracji Sarbinowska – kto jeszcze nie skosztował ich niesamowitej kuchni – zapraszam! Relacja z tego wydarzenia w rubryce Po godzinach.
A my za chwilę startujemy z kolejnymi projektami okołoprestiżowymi – licząc, że podobnie jak do tej pory, będziecie Państwo z nami.

To tylko skrót tego co przygotowaliśmy dla Państwa na maj. Dla koneserów dobrej muzyki i filmu jak zawsze recenzje filmowe i muzyczne, oraz zapowiedzi kulturalnych wydarzeń. A także rubryka towarzyska podsumowująca kwiecień w mieście.


Zapraszam do lektury
Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna

REKLAMA

 • ART CORNER by PORSCHE
 • Good Time Day Spa Poznań
 • Auto Club

REKLAMA

 • Porsche Poznań - Art Corner
 • Good Time Day Spa Poznań
 • Auto Club Poznań

Może cię zainteresować:

Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!

Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!

REKLAMA

 • Art Pin
 • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective
 • Global stone Poznań
 • Stary Browar banery świąteczne

REKLAMA

 • ArtPin
 • Global Stone Poznań
 • PropertyForU
 • Stary Browar banery świąteczne
 • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective