#byckobietaontour | Wiosenna edycja konferencji już za nami!

Pierwsza sobota kwietnia była w Poznaniu prawdziwym świętem kobiecości. W konferencji #byckobietaontour wzięło udział 400 kobiet z kraju i z zagranicy. Tym razem hasłem przewodnim spotkania była pewność siebie. Marta Klepka – pomysłodawczyni, autorka i organizatorka projektu #byckobietaontour postawiła na ekspertów i prawdziwe osobowości. 1 kwietnia na scenie wystąpili naprawdę wyjątkowi prelegenci. Wśród nich: Lidia Kazen, Dorota Wellman, Omena Mensah, Iza Kuna, Łukasz Jemioł. Było niezwykle energetycznie, merytorycznie i emocjonująco.

Dorota Wellman i Marta Klepka od kilku lat wspólnie inspirują i wspierają kobiety. Miało być jedno spotkanie, a od 6 lat konferencje #byckobietaontour odbywają się w całej Polsce. Aż trudno uwierzyć, że to już 9 konferencja w Poznaniu i 42 w kraju.

Tematem wiodącym kwietniowego spotkania była pewność siebie. Wydaje się, że ten temat kobiety już przerobiły i dobrze sobie radzą. Zajmują stanowiska kierownicze, otwierają biznesy, realizują marzenia. A jednak okazuje się, że pewność siebie to obszar, nad którym wciąż trzeba pracować. Mówi o tym Marta Klepka: Wiele uczestniczek naszych konferencji zapytanych w ankietach o marzenia, napisało, że chcą pokochać siebie, chcą bardziej sobie ufać,  marzą o tym aby wystąpić na scenie, ale się boją… Na początku nie mogłam uwierzyć, że nasze kobiety on tour zmagają się z takimi myślami. Okazuje się, że jednak tak.. Postanowiłam się tym się zająć. I dziś jestem przeszczęśliwa, że tak się stało. Wierzę mocno, że wyszłyśmy z tego spotkania silniejsze, pewniejsze siebie, gotowe na zmiany, szczęśliwsze. 

Marta Klepka fot. Wittchen Jakub 3

Było niezwykle ciekawie i merytorycznie – z dużą dawką wiedzy i mocy. Lidia Kazen, Dorota Wellman, Omena Mensah, Iza Kuna, Dagmara Brzezińska, Łukasz Jemioł to niezwykle osobowości, wyjątkowi ludzie, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i emocjonującymi historiami. Widownia żywo reagowała. Były wybuchy entuzjazmu, oklaski, cisza pełna skupienia i owacje na stojąco. Ze sceny padało dużo ważnych pytań. Podczas panelu o kobietach z pasją na scenie, oprócz ekspertek, wystąpiły również dwie finalistki konkursu #byckobietaontour o życiu z pasją. Opowiadały o swojej drodze, inspiracjach. Uczestniczki mocno się z nimi identyfikowały. Były łzy, salwy śmiechu i gorące brawa.

Uczestniczki konferencji byckobietaontour fot. Wittchen Jakub 2 1024x683 1

Podczas konferencji tytułem Kobiety on tour uhonorowano niezwykły duet – Sylwię Nawrot i Sylwię Dobrowolską – kobiety, które codziennie pomagają innym kobietom odzyskać pewność siebie. Poprawiają komfort ich życia po trudnych przejściach, operacjach onkologicznych. Pomagają odzyskać kobiecość. Wykorzystują swoje zdolności, by odtwarzać techniką mikropigmentacji w trójwymiarze brodawki piersiowe kobietom po mastektomii. Ich praca jest znana na świecie.

kobietyontour 2023 Sylwia Dobrowolska i Sylwia Nawrot z Marta Klepka fot. Wittchen Jakub

Do społeczności #byckobietaontour wciąż dołączają kolejne entuzjastki. Na kwietniowe spotkanie przyjechały i przyleciały kobiety także z Wielkiej Brytanii, Cypru, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Kalisza, Koszalina, Wałbrzycha i wielu innych miast. W czasie przerw jest szansa na spotkania, rozmowy, zacieśnianie kontaktów biznesowych, nawiązywanie przyjaźni. Ogromnym atutem tych spotkań jest ich niezwykła energetyczność, możliwość znalezienia inspiracji, motywacji, spotkania niezwykłych osobowości, ale, co równie ważne #byckobietaontour stawia naotwartość i bezpośredniość. To tworzy atmosferę do szczerej, prawdziwej rozmowy. Stawia też na różnorodność i akceptację. Kobiety dzielą się wsparciem i pozytywnym emocjami. Inspiracja płynie ze sceny do uczestników, ale również z widowni do prelegentów. Wszystko przenika się i uzupełnia.
I tym razem w powietrzu dosłownie czuć było kobiecą moc!

Kolejna edycja #byckobietaontour – 14 października 2023 roku w Starym Browarze w Poznaniu.


REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną w Starym Browarze 26 i 27 kwietnia

Poznańska Wystawa Fotograficzna

26 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Poznańskiej Nagrody Fotograficznej 2023. To pierwsza edycja corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Podczas gali otwarcia poznamy zwycięzców w kategoriach poznańskiej i ogólnopolskiej.

Misją Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest promowanie aktywności fotograficznej, której finałem są projekty długoterminowe i duże formy fotograficzne. Do konkursu zgłoszono 164 prac. Eksperckie jury pod przewodnictwem fotografa i reportera Filipa Springera oceniało jakość artystyczną projektów, a także ich spójność narracyjną. – O tę cechę coraz dziś trudniej, bo fotografowie pozbawieni możliwości publikowania cykli fotograficznych w mediach, tracą jednocześnie zdolność ich układania – mówi Filip Springer. – To pokazuje potrzebę organizowania takiego konkursu jak PNF – pozwala on fotografom myśleć o swoich zdjęciach w kategoriach zestawu, a nie pojedynczych ujęć. Nagrodzone cykle prezentują bardzo wysoką jakość również w tym aspekcie

Empatyczne kadry

Tematem przewodnim pierwszej edycji PNF są „Czułe narracje”. – Dla wielu fotografów specyficzny sposób używania fotografii, w którym istotna jest wrażliwość na ważne wydarzenia, istotne zjawiska i otoczenie społeczne, a także na drugiego człowieka i jego problemy, stał się podstawowym wyborem twórczym – pisze kurator projektu, Grzegorz Dembiński. Filip Springer dodaje, że oceniając zgłoszenia analizował, czy ta „narracyjna czułość” ma charakter poznawczy. – Szukałem zdjęć i zestawów, w których empatyczne spojrzenie fotografującego pozwala mu zobaczyć i pokazać jakiś ważny aspekt naszego życia – podkreśla. O tych twórczych poszukiwaniach Springer będzie rozmawiał podczas wernisażu w Galerii na Dziedzińcu z autorami wyróżnionych i nagrodzonych prac, a także z gościem specjalnym – pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem. W sobotę 27 kwietnia w Starym Browarze odbędą się kolejne spotkania autorskie, w których wezmą udział: Karolina Jonderko, Filip Springer i Waldemar Śliwczyński.

Nominowane prace:

Kategoria poznańska – nagroda Fundacji Rozwoju Miasta Poznania:

  • Stepan Rudik – Ukraińcy w Wielkopolsce
  • Bartosz Seifert – Życie codzienne mieszkańców baraków w rejonie ulicy Opolskiej w Poznaniu

Kategoria ogólnopolska – ogólnopolska nagroda fotograficzna miasta Poznania:

  • Ireneusz Kaźmierczak – Cząstki czasu. Znalezione negatywy we wsi Osiek pod Rawiczem
  • Marcin Kruk – How Much WIll I Be Able To Go Through / Ile będę w stanie przejść
  • Katarzyna Piechowicz – Romni – o romskich kobietach i dziewczynach
  • Paweł Piotrowski – Dobre życie – w gminie Dobroszyce w województwie dolnośląskim

Wystawa w Starym Browarze

Organizatorem Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wystawę pokonkursową będzie można zobaczyć bezpłatnie do 2 czerwca w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze, który jest partnerem PNF. – Od lat jesteśmy gospodarzem pokonkursowej wystawy Konkursu 30/30 – innej unikalnej inicjatywy WM Posnania o ogólnopolskim zasięgu – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. – Udana współpraca zaowocowała kolejnym wspólnym projektem. Jestem przekonana, że Poznańska Nagroda Fotograficzna, podobnie jak Konkurs 30/30, wpisze się na stałe w kulturalny kalendarz Poznania i Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze oraz realnie przyczyni się do rozwoju dyscypliny fotodokumentu w Polsce. Dla szerokiej publiczności wystawa będzie inspiracją na wielu polach: artystycznym, bo zobaczymy świetne warsztatowo prace, ale też społecznym, bo nagrodzone cykle opowiadają ważne historie o otaczającym nas świecie – podsumowuje Tupalska.

Poznańska Nagroda Fotograficzna – wystawa pokonkursowa

Galeria na Dziedzińcu w Starym Browarze

Wernisaż 26 kwietnia, godz. 18:00

Wystawa czynna do 2 czerwca, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-20:00

Wstęp wolny

Program Weekendu z PNF

piątek 26 kwietnia godz. 18.00-21.00

– otwarcie wystawy pokonkursowej, autorami prac są nominowani do nagród: Ireneusz Kaźmierczak, Marcin Kruk, Katarzyna Piechowicz, Paweł Piotrowski, Stepan Rudik, Bartosz Seifert.

– rozstrzygnięcie I edycji konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

– rozmowa przewodniczącego jury Filipa Springera z nagrodzonymi i wyróżnionymi autorami

– rozmowa Filipa Springera z pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem

sobota 27 kwietnia godz. 12.00-20.00

– przeglądy portfolio (zgłoszenia zamknięte)

– rozmowa Filipa Springera z Karoliną Jonderko

– rozmowa Filipa Springera z Waldemarem Śliwczyńskim

Więcej informacji znajdzisz TUTAJ i TUTAJ

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania

Partnerzy: Miasto Poznań, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar, Radio Poznań, Kwartalnik Fotografia

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Poznańska Wystawa Fotograficzna
REKLAMA
REKLAMA

#byckobietaontour | Wiosenna edycja konferencji już za nami!

Pierwsza sobota kwietnia była w Poznaniu prawdziwym świętem kobiecości. W konferencji #byckobietaontour wzięło udział 400 kobiet z kraju i z zagranicy. Tym razem hasłem przewodnim spotkania była pewność siebie. Marta Klepka – pomysłodawczyni, autorka i organizatorka projektu #byckobietaontour postawiła na ekspertów i prawdziwe osobowości. 1 kwietnia na scenie wystąpili naprawdę wyjątkowi prelegenci. Wśród nich: Lidia Kazen, Dorota Wellman, Omena Mensah, Iza Kuna, Łukasz Jemioł. Było niezwykle energetycznie, merytorycznie i emocjonująco.

Dorota Wellman i Marta Klepka od kilku lat wspólnie inspirują i wspierają kobiety. Miało być jedno spotkanie, a od 6 lat konferencje #byckobietaontour odbywają się w całej Polsce. Aż trudno uwierzyć, że to już 9 konferencja w Poznaniu i 42 w kraju.

Tematem wiodącym kwietniowego spotkania była pewność siebie. Wydaje się, że ten temat kobiety już przerobiły i dobrze sobie radzą. Zajmują stanowiska kierownicze, otwierają biznesy, realizują marzenia. A jednak okazuje się, że pewność siebie to obszar, nad którym wciąż trzeba pracować. Mówi o tym Marta Klepka: Wiele uczestniczek naszych konferencji zapytanych w ankietach o marzenia, napisało, że chcą pokochać siebie, chcą bardziej sobie ufać,  marzą o tym aby wystąpić na scenie, ale się boją… Na początku nie mogłam uwierzyć, że nasze kobiety on tour zmagają się z takimi myślami. Okazuje się, że jednak tak.. Postanowiłam się tym się zająć. I dziś jestem przeszczęśliwa, że tak się stało. Wierzę mocno, że wyszłyśmy z tego spotkania silniejsze, pewniejsze siebie, gotowe na zmiany, szczęśliwsze. 

Marta Klepka fot. Wittchen Jakub 3

Było niezwykle ciekawie i merytorycznie – z dużą dawką wiedzy i mocy. Lidia Kazen, Dorota Wellman, Omena Mensah, Iza Kuna, Dagmara Brzezińska, Łukasz Jemioł to niezwykle osobowości, wyjątkowi ludzie, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i emocjonującymi historiami. Widownia żywo reagowała. Były wybuchy entuzjazmu, oklaski, cisza pełna skupienia i owacje na stojąco. Ze sceny padało dużo ważnych pytań. Podczas panelu o kobietach z pasją na scenie, oprócz ekspertek, wystąpiły również dwie finalistki konkursu #byckobietaontour o życiu z pasją. Opowiadały o swojej drodze, inspiracjach. Uczestniczki mocno się z nimi identyfikowały. Były łzy, salwy śmiechu i gorące brawa.

Uczestniczki konferencji byckobietaontour fot. Wittchen Jakub 2 1024x683 1

Podczas konferencji tytułem Kobiety on tour uhonorowano niezwykły duet – Sylwię Nawrot i Sylwię Dobrowolską – kobiety, które codziennie pomagają innym kobietom odzyskać pewność siebie. Poprawiają komfort ich życia po trudnych przejściach, operacjach onkologicznych. Pomagają odzyskać kobiecość. Wykorzystują swoje zdolności, by odtwarzać techniką mikropigmentacji w trójwymiarze brodawki piersiowe kobietom po mastektomii. Ich praca jest znana na świecie.

kobietyontour 2023 Sylwia Dobrowolska i Sylwia Nawrot z Marta Klepka fot. Wittchen Jakub

Do społeczności #byckobietaontour wciąż dołączają kolejne entuzjastki. Na kwietniowe spotkanie przyjechały i przyleciały kobiety także z Wielkiej Brytanii, Cypru, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Kalisza, Koszalina, Wałbrzycha i wielu innych miast. W czasie przerw jest szansa na spotkania, rozmowy, zacieśnianie kontaktów biznesowych, nawiązywanie przyjaźni. Ogromnym atutem tych spotkań jest ich niezwykła energetyczność, możliwość znalezienia inspiracji, motywacji, spotkania niezwykłych osobowości, ale, co równie ważne #byckobietaontour stawia naotwartość i bezpośredniość. To tworzy atmosferę do szczerej, prawdziwej rozmowy. Stawia też na różnorodność i akceptację. Kobiety dzielą się wsparciem i pozytywnym emocjami. Inspiracja płynie ze sceny do uczestników, ale również z widowni do prelegentów. Wszystko przenika się i uzupełnia.
I tym razem w powietrzu dosłownie czuć było kobiecą moc!

Kolejna edycja #byckobietaontour – 14 października 2023 roku w Starym Browarze w Poznaniu.


REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną w Starym Browarze 26 i 27 kwietnia

Poznańska Wystawa Fotograficzna

26 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Poznańskiej Nagrody Fotograficznej 2023. To pierwsza edycja corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Podczas gali otwarcia poznamy zwycięzców w kategoriach poznańskiej i ogólnopolskiej.

Misją Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest promowanie aktywności fotograficznej, której finałem są projekty długoterminowe i duże formy fotograficzne. Do konkursu zgłoszono 164 prac. Eksperckie jury pod przewodnictwem fotografa i reportera Filipa Springera oceniało jakość artystyczną projektów, a także ich spójność narracyjną. – O tę cechę coraz dziś trudniej, bo fotografowie pozbawieni możliwości publikowania cykli fotograficznych w mediach, tracą jednocześnie zdolność ich układania – mówi Filip Springer. – To pokazuje potrzebę organizowania takiego konkursu jak PNF – pozwala on fotografom myśleć o swoich zdjęciach w kategoriach zestawu, a nie pojedynczych ujęć. Nagrodzone cykle prezentują bardzo wysoką jakość również w tym aspekcie

Empatyczne kadry

Tematem przewodnim pierwszej edycji PNF są „Czułe narracje”. – Dla wielu fotografów specyficzny sposób używania fotografii, w którym istotna jest wrażliwość na ważne wydarzenia, istotne zjawiska i otoczenie społeczne, a także na drugiego człowieka i jego problemy, stał się podstawowym wyborem twórczym – pisze kurator projektu, Grzegorz Dembiński. Filip Springer dodaje, że oceniając zgłoszenia analizował, czy ta „narracyjna czułość” ma charakter poznawczy. – Szukałem zdjęć i zestawów, w których empatyczne spojrzenie fotografującego pozwala mu zobaczyć i pokazać jakiś ważny aspekt naszego życia – podkreśla. O tych twórczych poszukiwaniach Springer będzie rozmawiał podczas wernisażu w Galerii na Dziedzińcu z autorami wyróżnionych i nagrodzonych prac, a także z gościem specjalnym – pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem. W sobotę 27 kwietnia w Starym Browarze odbędą się kolejne spotkania autorskie, w których wezmą udział: Karolina Jonderko, Filip Springer i Waldemar Śliwczyński.

Nominowane prace:

Kategoria poznańska – nagroda Fundacji Rozwoju Miasta Poznania:

  • Stepan Rudik – Ukraińcy w Wielkopolsce
  • Bartosz Seifert – Życie codzienne mieszkańców baraków w rejonie ulicy Opolskiej w Poznaniu

Kategoria ogólnopolska – ogólnopolska nagroda fotograficzna miasta Poznania:

  • Ireneusz Kaźmierczak – Cząstki czasu. Znalezione negatywy we wsi Osiek pod Rawiczem
  • Marcin Kruk – How Much WIll I Be Able To Go Through / Ile będę w stanie przejść
  • Katarzyna Piechowicz – Romni – o romskich kobietach i dziewczynach
  • Paweł Piotrowski – Dobre życie – w gminie Dobroszyce w województwie dolnośląskim

Wystawa w Starym Browarze

Organizatorem Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wystawę pokonkursową będzie można zobaczyć bezpłatnie do 2 czerwca w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze, który jest partnerem PNF. – Od lat jesteśmy gospodarzem pokonkursowej wystawy Konkursu 30/30 – innej unikalnej inicjatywy WM Posnania o ogólnopolskim zasięgu – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. – Udana współpraca zaowocowała kolejnym wspólnym projektem. Jestem przekonana, że Poznańska Nagroda Fotograficzna, podobnie jak Konkurs 30/30, wpisze się na stałe w kulturalny kalendarz Poznania i Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze oraz realnie przyczyni się do rozwoju dyscypliny fotodokumentu w Polsce. Dla szerokiej publiczności wystawa będzie inspiracją na wielu polach: artystycznym, bo zobaczymy świetne warsztatowo prace, ale też społecznym, bo nagrodzone cykle opowiadają ważne historie o otaczającym nas świecie – podsumowuje Tupalska.

Poznańska Nagroda Fotograficzna – wystawa pokonkursowa

Galeria na Dziedzińcu w Starym Browarze

Wernisaż 26 kwietnia, godz. 18:00

Wystawa czynna do 2 czerwca, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-20:00

Wstęp wolny

Program Weekendu z PNF

piątek 26 kwietnia godz. 18.00-21.00

– otwarcie wystawy pokonkursowej, autorami prac są nominowani do nagród: Ireneusz Kaźmierczak, Marcin Kruk, Katarzyna Piechowicz, Paweł Piotrowski, Stepan Rudik, Bartosz Seifert.

– rozstrzygnięcie I edycji konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

– rozmowa przewodniczącego jury Filipa Springera z nagrodzonymi i wyróżnionymi autorami

– rozmowa Filipa Springera z pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem

sobota 27 kwietnia godz. 12.00-20.00

– przeglądy portfolio (zgłoszenia zamknięte)

– rozmowa Filipa Springera z Karoliną Jonderko

– rozmowa Filipa Springera z Waldemarem Śliwczyńskim

Więcej informacji znajdzisz TUTAJ i TUTAJ

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania

Partnerzy: Miasto Poznań, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar, Radio Poznań, Kwartalnik Fotografia

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Poznańska Wystawa Fotograficzna
REKLAMA
REKLAMA