Wielka Gala Koncertowa 25-lecia Towarzystwa im. Hipolita Ciegielskiego już wkrótce!

Wielka Gala Koncertowa Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego|Wielka Gala Koncertowa Towarzystwo im. Hipolita Ciegielskiego

Światowe prawykonanie kantaty; orkiestra, chór i soliści; muzyka filmowa, patriotyczna i poważna – to główne motywy Wielkiej Gali Koncertowej 25-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jej organizatorem są: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Wydarzenie odbędzie się 26 września br. o godz. 18 a Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest organizowane w ramach obchodów 25-lecia THC i 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego.

Swój udział zapowiedzieli goście z opiniotwórczych środowisk Polski i Europy, w tym z Parlamentu Europejskiego. „Bądźmy razem na koncercie i wsłuchajmy się w piękno muzyki. Zapraszamy wszystkich Poznaniaków, Wielkopolan, turystów… Praca organiczna to istota przeżywania tradycji w naszym regionie” – mówi dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. H. Cegielskiego.
Obok różnych evergreenów jako pierwsi wysłuchamy na żywo kantaty Aliny Kubik pt. „Kalejdoskop źródła” do słów Dominika Górnego, który poprowadzi koncert.
Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Marzena Michałowska – sopran, Przemysław Waskowski – tenor, Wojciech Kowalski – baryton, Maciej Boberek – bas; Klaudia Gałka- saksofon sopranowy i Franciszek Puk – saksofon altowy. Zaśpiewa również Chór męski „Arion”. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. „Poznańskie Smyczki” pod dyrekcją Doriana Pawełczaka.

Patronat honorowy nad obchodami objęli: Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski; Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego; Jan Grabkowski, Starosta Powiatu Poznańskiego; Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania; abp Wojciech Polak, Prymas Polski; abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Gala jest prezentem z okazji 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego i 25-lecia działalności Towarzystwa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny do wyczerpania limitu miejsc.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Wielka Gala Koncertowa Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego|Wielka Gala Koncertowa Towarzystwo im. Hipolita Ciegielskiego
REKLAMA
REKLAMA

Pomóc powodzianom w potrzebie! Zbiórki na terenie Poznania

Artykuł przeczytasz w: 3 min.
Powódź

Wczorajsza powódź, która nawiedziła Polskę, wyrządziła ogromne szkody w wielu regionach kraju. W wyniku intensywnych opadów deszczu i gwałtownie podnoszącego się poziomu rzek, setki domów zostało zalanych, a mieszkańcy zmuszeni byli do ewakuacji. W obliczu tego kryzysu społeczność w całym kraju mobilizuje się, aby wspierać poszkodowanych. W Poznaniu ruszyły liczne inicjatywy zbiórek darów, które mają na celu zapewnienie pomocy dla powodzian. Poniżej przedstawiamy możliwe formy pomocy osobom dotkniętym przez powódź 

zdjęcie: siepomaga.pl

PCK

W Poznaniu zbiórki realizowane są w Wielkopolskim Oddziale Okręgowym PCK w Poznaniu (ul. Górna Wilda 99ab), od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

Caritas

Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz ze władzami miasta organizuje zbiórkę darów. Mieszkańcy i mieszkanki mogą je przynosić do Poznań Congress Center (wjazd bramą nr 11 od ul. Głogowskiej), w godz. 10.00-12.00 i 18.00-20.00, od wtorku do piątku (17-20 września).

W tej chwili najpilniej potrzebne są:

● butelkowana woda pitna,

● żywność o długim terminie przydatności do spożycia,

● środki czystości i higieny osobistej,

● karma dla zwierząt.

Centrum Inicjatyw Społecznych

Zbiórkę organizuje także Centrum Inicjatyw Społecznych, które przyjmuje wodę butelkowa, karmę dla zwierząt, kontenerki dla zwierząt, baterie, power banki, świece, zapałki, krótkofalówki, ładowarki, żywność długoterminową, suchy prowiant, środki czystości, środki higieny. Dary można przynosić do punktu Rondo Kaponiera poziom -2.

Fundacja Redemptoris Missio

Do siedziby fundacji przy Junikowskiej 48 można przynosić środki chemiczne, kalosze, łopaty i wiadra. Wolontariusze czekają na dary od godz. 7 do 17.

OSP Głuszyna

Akcję pomocową prowadzą m.in. strażacy z OSP Głuszyna we współpracy z PyraBUS. Od 11.00 w poniedziałek w remizie przy ulicy Głuszyna 141A można zostawiać dary dla powodzian. Oto rzeczy, które są potrzebne: kalosze, wodery, rękawice robocze, rękawiczki jednorazowe, baterie, latarki, woda, suchy prowiant z długą datą ważności.

Osiedle Grunwald Północ

Tu dary są zbierane od poniedziałku do najbliższej soboty w SP nr 88, SP nr 91, a także w siedzibie Rady Osiedla przy ulicy Swoboda 43. Tu przyjmowane są suchy prowiant, jedzenie w puszkach i słoikach, woda w butelkach oraz środki czystości i higieny.

Online

Jeżeli jednak nie ma się możliwości pomocy stacjonarnie, można również dokonać wpłat na rzecz powodzian.

Skarbonka na portalu siepomaga.pl , ogólnopolska zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. 100% zebranych środków zostanie przekazana na wsparcie poszkodowanych.

Caritas również udostępnia konto, na które można wpłacać pieniądze dla osób poszkodowanych powodzią:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297

Tytuł: Cel charytatywny – powódź

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym wklęsce żywiołowej. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności i organizatorów zbiórek powodzianie mogą liczyć na niezbędną pomoc w trudnych chwilach. Poznań po raz kolejny udowadnia, że w obliczu kryzysu jedność oraz wsparcie są najważniejsze.

Zuzanna Kozłowska

Zuzanna Kozłowska

REKLAMA
REKLAMA
Powódź
REKLAMA
REKLAMA