Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na kwietniowe spektakle

Apetyt na czereśnie

Apetyt na czereśnie / Premiera

Ona i On. Oboje po przejściach, przepełnieni słodko-gorzkimi wspomnieniami niedawno zakończonych związków. Spotykają się w dworcowej poczekalni i nieoczekiwanie wdają w rozmowę. Analizują złożoność relacji damsko-męskich, powracają do ważnych momentów ze swojej przeszłości, które zadecydowały o ich życiu. Podczas wspólnej podróży przywołują z pamięci postaci Księżniczki i Rycerza na studenckim balu, Mężczyzny i Moniki w barze, Kobiety i Wojciecha jadących oplem. W pełnej humoru, swobodnej rozmowie po raz pierwszy od dawna są w pełni sobą.
„Apetyt na czereśnie” to komedia muzyczna oparta na tekście i piosenkach Agnieszki Osieckiej, z muzyką Macieja Małeckiego. To błyskotliwa opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o tym co buduje, a co niszczy, a także o zwykłych, codziennych sprawach. W główne role wcielają się Katarzyna Tapek (Kobieta) i Radosław Elis (Mężczyzna), a reżyserem spektaklu na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu jest Grzegorz Chrapkiewicz.
Kierownictwo muzyczne objął Jakub Kraszewski, choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska-Damięcka, a scenografię i kostiumy wykona Anna Chadaj.

Koziołek Matołek i Zagadka Ratuszowej Wieży

Spektakl opowiada o pełnych przygód poszukiwaniach poznańskich koziołków. Po tym jak zniknęły z ratusza zagadkę rozwiązać ma właśnie Koziołek Matołek. Nie jest jednak sam, pomagają mu przebojowa Poznańska Pyra i Rogal Marciński. Bohaterowie zabierają nas w podróż po różnych regionach – oprócz Wielkopolski zwiedzamy m.in. Małopolskę, Śląsk czy Kaszuby. Historia opowiedziana teatrem tańca pozwala nam poznać bliżej lokalne zwyczaje, legendy i kulturę.
Oprócz waloru edukacyjnego spektakl gwarantuje po prostu dobrą zabawę. Rozwesela i wzrusza nie tylko najmłodszych widzów.
Pomysłodawcą i choreografem spektaklu jest Grzegorz Maślanka oraz utytułowana dramaturg spektakli dziecięcych Magdalena Mrozińska, a reżyserem Łukasz Brzeziński.
12.04 godz. 10.00 i 12.30 / 13.04 godz. 10.00 i 12.30 / 14.04 godz. 11.00 i 14.00
Bilety: 50-140 zł

Irena

Dramat muzyczny o Irenie Sendlerowej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która wraz z grupą innych bohaterów uratowała kilkaset dzieci z warszawskiego getta. Gdy rozpętało się piekło II wojny światowej, Irena miała zaledwie 29 lat. Ryzykując życiem, organizowała cały system wyprowadzania na drugą stronę muru. To historia o kobiecie, która zdecydowała się walczyć i o odwadze, która może zwyciężyć najstraszliwsze zło. Spektakl powstał we współpracy twórców i realizatorów z Polski i Stanów Zjednoczonych, reżyserem jest Brian Kite, a libretto napisali Mary Skinner i Piotr Piwowarczyk. Kompozytorem muzyki jest Włodek Pawlik, jedyny polski laureat Grammy w kategorii jazzu, a piosenki napisał Mark Campbell (zdobywca Grammy i Pulitzera).
19.04 godz. 19.00 / 20.04 godz. 16.00 i 19.00 / 25.04 godz. 11.00 i 19.00 / 26.04 godz. 11.00 i 19.00 / 27.04 godz. 16.00 i 19.00
Bilety: 50 – 140 zł

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Apetyt na czereśnie
REKLAMA
REKLAMA

Listopadowe wieczory? Tylko z Poznańskim prestiżem!  

Artykuł przeczytasz w: 5 min.

Listopad zaprasza nas do zwolnienia tempa i odkrywania uroków jesieni, która maluje miasto w przytulnych, stonowanych barwach. W tym wydaniu „Poznańskiego Prestiżu” znajdziecie inspiracje i pomysły, które umilą ten czas – od wyjątkowych miejsc i wydarzeń w Poznaniu, po historie ludzi, którzy tworzą niepowtarzalny klimat naszego miasta. Zapraszamy do lektury, która sprawi, że listopadowe dni staną się pełne ciepła i inspiracji.

Bohaterką najnowszego wydania jest Elżbieta Janik – Krause, partner zarządzający w Kancelarii Rachunkowej Denarius. która w gąszczu przepisów podatkowych, zmieniających się ustaw i nieustannych nowelizacji, porusza się niezmiernie sprawnie. W wywiadzie Elżbieta Janik – Krause opowiada o wyzwaniach współczesnej księgowości, cyfryzacji branży oraz roli księgowego jako doradcy i stratega. Mówi o tym, jak radzi sobie z ciągłymi zmianami, czy sztuczna inteligencja może zagrozić jej zawodowi i wyjaśnia, dlaczego ulubionym powiedzeniem księgowych jest „to zależy”. I udowadnia, że księgowość wcale nie jest tak nudna, jak ją malują.  

Elżbieta Janik - Krause
Elżbieta Janik – Krause

Pozostając w kontekście sztucznej inteligencji mecenas Marta Ast porusza temat wyzwań prawnych związanych z dynamicznym rozwojem AI, zwracając uwagę na potrzebę odpowiednich regulacji, które zapewnią ochronę prywatności i bezpieczeństwo użytkowników. Jak podkreśla – AI ma potencjał, aby zmieniać wiele aspektów naszego życia, ale wymaga jednocześnie nadzoru, zwłaszcza w kontekście ochrony danych osobowych i biometrycznych. 

20241104 AdobeStock 946845675 2 1

SPA52 to miejsce dobrze znane poznaniankom, choć wcześniej funkcjonowało pod inną nazwą. Gdy ponad rok temu Good Time Day Medical SPA przy ulicy Grunwaldzkiej 52 przeszło w nowe ręce, podczas rozmowy z właścicielką zastanawiałam się, jak to miejsce będzie się rozwijać pod kierownictwem osoby z branży transfer-pricingu, tak odległej od świata beauty. Dziś, po roku, możemy dostrzec efekty tej zmiany – od nowej nazwy i logotypu, przez szeroką ofertę zabiegów, aż po starannie dobrane kosmetyki. To wszystko jest wynikiem godzin rozmów z zespołem i wsłuchiwania się w potrzeby klientek. O procesie tej przemiany rozmawiamy z Katarzyną Charłampowicz-Jabłońską, właścicielką SPA52, oraz Magdaleną Januszkiewicz-Kaczmarek, menedżerką obiektu.

Magdaleną Januszkiewicz-Kaczmarek - manager, Katarzyna Charłampowicz-Jabłońska właścicielka SPA52 wraz z zespolem
od lewej na pierwszym planie: Magdalena Januszkiewicz-Kaczmarek – manager, Katarzyna Charłampowicz-Jabłońska właścicielka SPA52

Pięć lat temu przy ul. Łużyckiej 22 w Poznaniu powstała Ferajna – fundacja edukacyjna, która zachęca dzieci do samodzielnego myślenia i wychodzenia poza utarte schematy. To miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać się w przyjaznej atmosferze, podejmować świadome decyzje i budować wartościowe relacje z nauczycielami. Ferajnę założyły Adriana Niedbała, właścicielka szkoły językowej „Papuga” z 20-letnim doświadczeniem, oraz Karolina Szafrańska-Bąk, filozofka i certyfikowana mediatorka. Obie stawiają na edukację opartą na dialogu i zaufaniu. Zachęcamy do rozmowy z założycielkami, by poznać inspiracje i wartości, które przyświecają Ferajnie – miejscu, które redefiniuje podejście do nauki i kontaktu z uczniem.

Fundacja Ferajna
od lewej: Karolina Szafrańska-Bąk, Adriana Niedbała

Od wczesnych lat dzieciństwa śpiewała, wygrywała koncerty i konkursy recytatorskie. Nie widzi siebie w innym zawodzie, scena jest dla niej wyzwaniem, jej światem. Anna Lasota tłumaczy, że w sposób bardziej zorganizowany da się pogodzić wiele ról oraz wiele zajęć, nie zapominając w tym życiowym biegu o sobie, swoich marzeniach, uczuciach i balansie pomiędzy obowiązkami zawodowymi a życiem prywatnym.

Anna Lasota
Anna Lasota

Poznański Prestiż i Klub Biznesu Warty Poznań łączą siły, by z pasją opowiadać o sporcie – tym, który inspiruje i pokazuje, że determinacja nie zna granic. Owocem tej współpracy jest cykl artykułów, w których przybliżamy sylwetki wyjątkowych sportowców związanych z Wartą. W tym miesiącu przedstawiamy Łukasza Mamczarza, polskiego paralimpijczyka i zawodnika ampfutbolowej drużyny Warty Poznań. Jego historia to opowieść o wytrwałości. Choć na ostatniej paralimpiadzie zmierzył się z zawodnikami skaczącymi na protezach, skacząc na jednej nodze, zajął 7. miejsce, inspirując miliony. Z Łukaszem rozmawiamy po zakończonym sezonie PZU Amp Futbol Ekstraklasy, gdzie jego drużyna zajęła 4. miejsce, a on sam udowodnił, że droga do marzeń jest trudna, ale możliwa.

Łukasz Mamczarz
Łukasz Mamczarz

To oczywiście tylko część tego, co przygotowaliśmy na listopadowe wieczory. Stary Browar – ulubiony poznański adres wyznawczyń cichego luksusu przekonuje, że nie potrzeba modowych fajerwerków, jeśli konsekwentnie inwestujemy w dobre kroje i szlachetne materiały naszych ubrań, Karolina Kamińska zabiera nas w świat orientalnych perfum, a Izabela Malendowska mówi, że w kosmetologii estetycznej powinniśmy dążyć do harmonii między pięknem a zdrowiem. Joanna Igielska – Kalwat odwiedziła paryskie TARGI MakeUp and Skin Care, wyszukując najnowszych trendów w kosmetologii, a mecenas Iwona Sepioło – Jankowska radzi na co warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o rozwodzie z orzekaniem o winie.

To i wiele więcej już w listopadowym wydaniu Poznańskiego prestiżu. 

Spokojnego listopada! 

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna 

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA