Polska Prapremiera „Drogi Evanie Hansenie” już 7 września w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Drogi Evanie Hansenie Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił tytuł nowego spektaklu, który będzie miał premierę już 7 września 2024 roku. Jako pierwszy w Polsce wystawi amerykański musical „Drogi Evanie Hansenie”, który został znakomicie przyjęty wśród młodych ludzi. Odtwórców głównych ról ma wyłonić casting, który Teatr zaplanował na 11 marca.

– Sięgamy po nowy, znakomity musical poruszający niezwykle ważne tematy zdrowia psychicznego młodych ludzi. Mam poczucie, że ten tytuł ma szczególny wymiar społeczny. Chcemy, by stał się okazją do podjęcia tematów depresji i alienacji młodzieży we współczesnym świecie zdominowanym prze media społecznościowe, a także wsparcia rodziców, którzy często pozostają bezradni wobec tych wyzwań. Przy samej produkcji chcemy zaangażować jak najwięcej młodych osób, bo to spektakl o nich i przede wszystkim dla nich – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu musical „Drogi Evanie Hansenie” przenosi Paweł Szkotak, kierownikiem muzycznym jest Radosław Mateja, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

„Drogi Evanie Hansenie” to historia o tych, którzy czują się niewidzialni. Głównym bohaterem jest 17-letni Evan, który ma fobię społeczną. Zgodnie z zaleceniem terapeuty pisze do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce znajomego z klasy – Connora – i wyprowadza go z równowagi, bo Evan wspomina w nim o jego siostrze, Zoe. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i uznają, że chłopcy musieli się przyjaźnić. Próba sprostowania pomyłki przerasta nastolatka, który zaczyna brnąć w kolejne kłamstwa.

Drogi Evanie Hansenie Teatr Muzyczny w Poznaniu

Musical „Dear Evan Hansen” miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul („La La Land”, „The Greatest Showman”), a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną. W 2021 roku musical doczekał się filmowej adaptacji uznanego reżysera Stephena Chbosky’ego. Widzowie pokochali go za takie piosenki jak „You Will Be Found”, „Waving Through a Window” czy „For Forever”, a także prosty przekaz płynący z tej pełnej ciepła opowieści: #niejesteśsam.

11 marca 2024 roku Teatr zaplanował casting na odtwórców głównych ról: Evana Hansena i Zoe Murphy. Szczegóły dotyczące przesłuchań i samego musicalu znaleźć można na stronie internetowej Teatru. Sprzedaż biletów na spektakle zostanie uruchomiona wiosną, w pierwszej kolejności informacja trafi do osób zapisanych do teatralnego newslettera.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Drogi Evanie Hansenie Teatr Muzyczny w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA