Lumières: w poszukiwaniu oświecenia

Bartosz Sujkowski Lumiere|Bartosz Sujkowski Lumiere|Bartosz Sujkowski Lumiere


Światło czy może raczej oświecenie? Odpowiedź poznamy na wernisażu prac, które odbiorcy odkryją, racząc się unikatowymi zapachami stworzonymi przez perfumiarza. Wystawę obrazów Bartosza Sujkowskiego Lumières: w poszukiwaniu oświecenia będzie można obejrzeć w dniach 23-30.09.2023 w Poznaniu w Galerii U Jezuitów przy ul. Dominikańskiej 10. Na wernisaż zapraszamy 22 września (piątek) o godzinie 19:00 (wstęp wolny).


Lumières: w poszukiwaniu oświecenia ukazuje prace z ostatnich lat, a warto zaznaczyć, że artysta stosunkowo rzadko wystawia je publicznie, dlatego to niepowtarzalna okazja dla poznańskiej publiczności. Obrazy pochodzą z różnych serii, inspirowanych m.in. filmem i muzyką. Dodatkową atrakcję stanowi najnowszy cykl prac, które powstały specjalnie z myślą o wnętrzu Galerii u Jezuitów, a o ich specyfice przesądza nie tylko oszczędna, minimalistyczna forma, ale także treść, wchodząca w dialog z autorskimi zapachami perfumiarza Jakuba Petrynki.
Tytułowe Lumière oznacza – światło. Rzadko używane i przestarzałe znaczenie odsyła nas do słowa lumières, które w liczbie mnogiej może być też traktowane jako inteligencja, wiedza. Lumière to oczywiście także nazwisko braci Auguste i Louisa, wynalazców kina.

Obrazy Sujkowskiego, pokazywane na wystawie w Poznaniu, pochodzą z kilkunastu lat działalności artysty. Wśród prezentowanych prac zobaczyć można kilka pomniejszych cykli, w tym najnowszy, zaaranżowany w zaskakujący i niekonwencjonalny sposób w zderzeniu ze stworzonymi zapachami przez maestro perfumerii.
Zapraszamy do odwiedzenia wernisażu i zapoznania się z fascynującą twórczością Bartosza Sujkowskiego!

Bartosz Sujkowski Lumiere

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Bartosz Sujkowski Lumiere|Bartosz Sujkowski Lumiere|Bartosz Sujkowski Lumiere
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA