Audi Franowo Cave Triathlon już w kwietniu w Czerwonaku

Audi Cave Triathlon

Audi Franowo Cave Triathlon to pierwsza tego typu impreza triathlonowa rangi Mistrzostw Polski w naszym kraju, która odbędzie się 13 i 14 kwietnia 2024. Sponsorem tytularnym zawodów jest Audi Franowo. 

Areną zmagań stanie się Centrum Kultury i Rekreacji oraz Pływalnia Akwen w Koziegłowach. Ten nowoczesny obiekt daje możliwość przeprowadzenia tego typu zawodów w bardzo widowiskowy i optymalny sposób. 

Zawody odbędą się w tradycyjnej formule triathlonowej jednakże z wykorzystaniem trenażerów typu SMART na etapie rowerowym oraz bieżni łukowych na etapie biegowym. Dzięki zdobyczom technologicznym zawodnicy przeniosą się w wirtualny świat rywalizacji. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego avatara w aplikacji Zwift, dzięki czemu oprócz stacjonarnej rywalizacji na rowerach i bieżniach będzie można śledzić ich zmagania na animowanych trasach z realnym przełożeniem prędkości i dystansu. 

Audi Cave Triathlon

Zawody te będą miały rangę Mistrzostw Polski i w przypadku Elity będą składać się z kilku, krótkich startów w seriach po 6-7 osób – najpierw eliminacje, następnie półfinały oraz finały zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Dystans zawodów elity to 200m pływania, 4km roweru i 1km biegu. Dla zawodników kategorii AG będzie to 400m pływania, 8km roweru i 2km biegu, jednakże amatorzy będą startować tylko raz (z pominięciem eliminacji i półfinałów).  

Wyścigi pod dachem dają możliwość śledzenia rywalizacji w każdej sekundzie jej trwania co w połączeniu z Streamingiem Live w sieci pozwoli dotrzeć do szerokiej publiki i dostarczyć jej mnóstwo sportowych emocji, a stosunkowo krótkie dystanse zapewnią niesamowitą dynamikę całym zawodom. W ramach Audi Franowo Cave Triathlon odbędzie się również międzynarodowa rywalizacja wśród młodzieży w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich co dodatkowo podniesie atrakcyjność powyższych zawodów.  

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Audi Cave Triathlon
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA