Vintage Market w Starym Browarze | nowy sklep i targi dla fanów perełek z drugiej ręki

Vintage Market|Vintage Market|Vintage Market

W dniach 23-24 czerwca wnętrza zabytkowej Słodowni w Starym Browarze będą przyciągać amatorki i fanów unikalnych ubrań i przedmiotów „z duszą” – podczas Vintage & Art Market będzie można kupić ubrania i akcesoria do domu vintage, winyle i autorskie produkty upcyklingowe albo inspirowane stylem retro.

W Vintage & Art Market wezmą udział wystawcy z całej Polski. To osoby prowadzące niszowe butiki i internetowe sklepy z wyselekcjonowaną odzieżą i dodatkami vintage. Na stoiskach w Słodowni będzie można znaleźć letnie sukienki, bluzy i kurtki kultowych marek z lat 90., klasyczne trencze, wełniane marynarki dostępne w pojedynczych egzemplarzach, biżuterię i wiele innych niepowtarzalnych elementów garderoby. Dlaczego warto kupować modę vintage? Ubrania czy dodatki z „drugiego obiegu” to sposób na kompletowanie garderoby bez szkody dla środowiska. Zalet mody „second-hand” jest jednak więcej. Rzeczy z lat 70., 80. czy 90. z oferty sklepów vintage są świetnej jakości i kosztują kilk arazy mniej niż nowy produkt z wełny, skóry czy kaszmiru. Stylizacje z perełkami z drugiej ręki są wyjątkowe i niepowtarzalne – szanse, że spotkamy osobę ubraną w ten sam unikat z poprzednich dekad są bliskie zeru. Targi Vintage Market w Starym Browarze zainteresują także osoby poszukujące oryginalnych przedmiotów do domu, unikalnych egzemplarzy płyt winylowych, a nawet… rowerów. Wydarzenie odbędzie się w Słodowni na poziomie +2 (wejście od Dziedzińca, obok restauracji Weranda i Whiskey in the Jar) w dniach 23-24 czerwca w godzinach 9:00 – 21:00.

Vintage Market

Vintage Market – stacjonarnie i weekendowo

To druga edycja Vintage Market w Starym Browarze. Wydarzenie powstało z inicjatywy Magdy i Anity, które poznały się na studiach kilka lat temu. Pasja do mody i przedmiotów z drugiej ręki zainspirowała pomysł organizacji wydarzenia w całości poświęconego vintage. – Większość wystawców, których zaprosiłyśmy do współpracy to osoby, które prywatnie od dawna obserwowałyśmy – mówi Magda z Vintage Market. Tworzymy swego rodzaju „wintydżową” społeczność, wspieramy się w swoich biznesach i działaniach artystycznych – dodaje. W Starym Browarze od maja działa także sklep pod szyldem Vintage Market. Nowy salon zlokalizowany jest w Atrium na poziomie +1.

Vintage & Art Market w Starym Browarze
23-24 czerwca (piątek – sobota), godz. 9:00-21:00
Słodownia +2 (wejście między restauracjami Weranda i Whiskey in the Jar)
wstęp wolny

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Vintage Market|Vintage Market|Vintage Market
REKLAMA
REKLAMA

Kultowe zające Starego Browaru można zdobyć za darmo – sprawdź, jak!

Zające Stary Browar 2024

Zające Starego Browaru z limitowanej edycji 2024 wyglądają kwitnąco! Mini-okazy kolekcjonerskich uszaków – Śliweczki i Jagódki – można zdobyć za darmo w ramach promocji w programie lojalnościowym w aplikacji mobilnej.

zdjęcia: Katarzyna Jankowiak

Klienci Starego Browaru czekali z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, jakie kolory, obok tradycyjnego fioletu, przybiorą zające. Ta wiosna należy do Śliweczki i Jagódki – głębokie, apetyczne odcienie nowych figurek dodadzą elegancji wnętrzom i ogrodom. Tegoroczne okazy do 15 marca można podziwiać na sezonowej ekspozycji w Atrium. Zgodnie z browarową tradycją, w weekendy poprzedzające wielkanocne Święta prowadzona będzie sprzedaż 26- i 46-centymetrowych figurek (szczegóły i harmonogram TUTAJ). Zainteresowanie zakupem jest ogromne. W zeszłym roku kolejki do KIC SHOPu ustawiały się wcześnie rano. Jest jednak sposób, żeby urocze uszaki zdobyć bez pobudki o świcie.

Złap zająca w aplikacji

W przedświątecznym okresie paragony ze Starego Browaru można wymienić na 13-centymetrowe figurki uszaków w limitowanych kolorach 2024. Mini-Śliweczki czekają na amatorów zakupów, z kolei mini-Jagódki trafią do smakoszy ucztujących w browarowych lokalach. Aby zdobyć nagrodę, paragony z przynajmniej trzech punktów w Starym Browarze o łącznej wartości min. 500 zł należy zeskanować w aplikacji mobilnej centrum. Do zdobycia małej Śliweczki, czyli Zająca Shoppingowego, potrzebne będą paragony ze sklepów, marketu spożywczego, kina, sali zabaw lub punktów usługowych. Ci, którzy marzą o małej Jagódce, czyli Zającu Foodiesowym, muszą zebrać rachunki z browarowych restauracji, kawiarni lub punktów gastronomicznych przy Food Courcie w Atrium. Akcja potrwa do 30 marca lub do wyczerpania puli nagród. Szczegółowe informacje i regulamin promocji dostępne są TUTAJ.

Zające Stary Browar 2024
Mini Śliweczka
Zające Stary Browar 2024
Mini Jagódka

Uszata tradycja

Wieść głosi, że „dawno, dawno temu” w parku Starego Browaru widywano dzikie zające, a w promieniach wschodzącego słońca ich futerko połyskiwało na fioletowo… Ta bajkowa scena zainspirowała zespół centrum do stworzenia wielkanocnych figurek. W 2009 roku uszaki pojawiły się po raz pierwszy. Premierowe zające miały kolor fioletowy – na pamiątkę parkowej legendy. W kolejnych latach pionierskim fioletowym okazom zaczęły towarzyszyć nowe kolorowe „podgatunki”. Data pojawienia się zajęcy utrzymywana zawsze w tajemnicy. W końcu nadchodzi wyczekiwany przez fanów poranek, kiedy na Instagramie ukazuje się zdjęcie figurek w nowych kolorach z podpisem: „Przykicały!”.

Zając Starego Browaru, to symbol wiosny i obiekt pożądania. Pierwsze pytania o terminy sprzedaży figurek zaczynają napływać… w grudniu. Kto pierwszy, ten lepszy – to dlatego do punktu kasowego ustawia się długi sznurek zajęczych kolekcjonerów. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić rzadkie okazy, pysznią się swoimi kolekcjami w mediach społecznościowych. Dostojne pozy, spokojne oblicza, życzliwe spojrzenia, zaskakujące ubarwienie – browarowe uszaki z miejsca zyskują sympatię dzieci i dorosłych.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Zające Stary Browar 2024
REKLAMA
REKLAMA