„Sztuka jest wieczną wiosną” mawiał Konstanty Ildefons Gałczyński i kwietniowym, wiosennym Poznańskim prestiżem przenosimy Was w świat sztuki, motoryzacyjnych marzeń i … zapachu benzyny. Bo kto z nas nie marzył w dzieciństwie o prawdziwym dziele sztuki? Czerwonym, sportowym samochodzie, podświadomie rysując na kartce papieru kultowe Porsche 911?
To dziecięce marzenie spełnić można w salonie Porsche Centrum Poznań, który już od 15 lat gości w swoich progach wszystkich tych, dla których ponadczasowe piękno, luksus i prestiż nierozerwalnie kojarzą się z marką Porsche. Dominik Fijałkowski Dyrektor Regionu w Porsche Inter Auto Polska oraz Kamil Kubiak Dyrektor Salonu Porsche Centrum Poznań zabierają nas w podróż po ekskluzywnym świecie tej wyjątkowej marki, która stanowi obiekt westchnień i pożądania.
15 lat Porsche Centrum Poznań | Porsche to styl życia
Niewątpliwie dziełem sztuki można nazwać biżuterię Fabergé. Markę nawiązującą do oryginalnych, wysadzanych klejnotami arcydzieł Fabergé, wskazując na ich wyrafinowanie, bogactwo kulturowe i nieskazitelną doskonałość. Niegdyś kojarzona z historycznymi jajami Fabergé, dziś zachwyca, oferując naszyjniki, wisiorki, bransoletki czy pierścionki, wciąż unikatowe, które możemy podziwiać i nabyć w Poznaniu.
Mateusz Pluciński | Fabergé. Biżuteria, która jest dziełem sztuki.
Przez ponad 20 lat wspólnie działali w branży automotive, zajmując się dealerstwem. Teraz Bożena Nawrocka i Zefiryn Grabski postawili przed sobą nowe wyzwanie, realizując znów jako wspólnicy nieszablonowy projekt na poznańskim rynku. Klub Pod Papugami to wyjątkowa przestrzeń spotkań biznesowych, towarzyskich i rodzinnych, gdzie najważniejsze są relacje, ich budowanie, podtrzymywanie oraz szacunek do rozmówcy. Wysoka klasa, dobry styl, jakość usług i propozycji kulturalnych – wszystko to daje znakomite tło do nawiązywania nowych kontaktów międzyludzkich, co w obecnych czasach jest niezwykle potrzebne.
Bożena Nawrocka i Zefiryn Grabski | Klubokawiarnia Pod Papugami buduje relacje
Poznań – miasto przedsiębiorcze, biznesowe – oferuje również swoim klientom wsparcie w zakresie szeroko rozumianej księgowości. Takim miejscem jest Kancelaria Rachunkowa na poznańskim Chwaliszewie. Elżbieta Janik-Krause, prezes zarządu Kancelarii Rachunkowej Denarius, opowiedziała, z jakimi problemami borykają się obecnie poznańscy przedsiębiorcy, dlaczego tak popularny jest outsourcing usług księgowych i jak ważną rolę w jej życiu odgrywają relacje.
Elżbieta Janik – Krause | Księgowość to jak czytanie książki
Piotr Łykowski rozpoczął swoją podróż do zdrowego trybu życia w momencie, w którym wielu by się poddało. Ważąc 135 kilogramów, zmagał się z głęboką depresją i lękami, które sprawiały, że każdy nowy dzień był dla niego wyzwaniem. To właśnie w sporcie znalazł ulgę oraz dodatkowe wsparcie na drodze do zdrowia. A wraz ze zdrowiem zdobył nową pasję, która sprawiła, że Piotr postanowił bić kolejne osobiste rekordy w triathlonie i ultratriathlonie. Zuzanna Kozłowska wysłuchała jego historii.
Piotr Łykowski | Od ciemności do światła – droga przez sport do pomagania innym
Miasta to obszary jedne z najbardziej wrażliwych na zmiany klimatu. Są miejscem zamieszkiwania ponad połowy ludności świata i w sposób znaczący wpływają na środowisko, bo 75% emisji gazów cieplarnianych generowane jest w miastach. Dziś branża motoryzacyjna stoi przed ogromnym wyzwaniem przejścia z konwencjonalnych napędów na elektryczne. Co zrobić, żeby oswoić zmianę? Aby przybliżyć temat elektryfikacji Volvo Firma Karlik połączyła siły ze światem street artu. Owocem współpracy jest unikatowa grafika stworzona dla modelu Volvo EX30, którą zaprojektował poznański street artowiec Noriaki, aby pokazać, że samochody elektryczne przynoszą wielką zmianę. Zarówno dla nas ich użytkowników, ale także dla przestrzeni, w których żyjemy.
MIASTO PRZYSZŁOŚCI okiem Watchera
Widzieliście już kontynuacją Diuny? Radek Tomasik z Ferment Kolektiv przekonuje, że jej druga część, podobnie zresztą jak pierwszy film sprzed dwóch lat, jest dziełem totalnym, a z takimi twórcami jak Villeneuve kino nigdy nie odda pola streamingowi. Czy tak będzie?
Radek Tomasik | DIUNA, CZYLI IMMERSJA
Romanse, western, science fiction – przenikanie się gatunków to modus operandi mody SS’24. Ubrania są kanwą do tworzenia nowych historii i obrazów. Sprawdzamy, czym w nowym sezonie inspirują marki obecne w Starym Browarze. Ania Śmiechowska namawia nas do noszenia w tym sezonie printu pantery, a Robert Karger udowadnia, że mocne kolory w modzie męskiej to siła, styl i wyraz osobowości. Magdalena Ciesielska porozmawiała z Cecylią Matysik – Ignyś, poznańską harfistką, która współpracowała z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Zbigniew Wodecki, Edyta Górniak czy Leszek Możdżer, Toyota Bońkowscy, najchętniej wybierany dealer wśród flotowców prezentuje modele najchętniej wybierane przez przedsiębiorców, a jeśli chcecie zainwestować w naukę polecamy studia MBA na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.
A na koniec. Już za parę dni wybory samorządowe. Przypominamy zatem początki samorządności w Polsce i namawiamy Was gorąco, aby nie zostawiać losu naszych małych ojczyzn w rękach innych, tylko wziąć udział w wyborach. Bo to szansa na stworzenie lepszego miejsca do życia dla nas wszystkich.
Zapraszam do lektury
Alicja Kulbicka
Redaktor Naczelna