20. edycja Gali Polskiej Mody –jubileusz szyty na miarę

Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody

Po raz kolejny pod skrzydłami Polskiej Akademii Mody w Poznaniu odbyło się święto mody. Mody, która wyznacza nowy sposób patrzenia na styl ubierania się oraz życia, nawiązując do najlepszych tradycji.  Udowodniła to 20. edycja Gali Polskiej Mody, która odbyła się 14 maja br. w Concordia Design w Poznaniu. Jej organizatorami była Polska Akademia Mody, a gościem specjalnym – mistrz Jerzy Antkowiak,  w finałowym pokazie kolekcję przedstawiła zaś Teresa Rosati. 

Galę rozpoczął pokaz francuskiego projektanta Christophe’ra Guillarme, zaprezentowany na specjalnie przygotowanym nagraniu. Eksperymentalnym podejściem do formy bursztynu i stroju zadziwiła kolekcja Magdaleny Arłukiewicz i Aleksandra Gliwińskiego. Uhonorowani zostali Statuetkami Złotej Super Pętelki. W prezentacjach Konkursu o Srebrną Pętelkę – najbardziej pożądaną nagrodę dla młodych projektantówudział wzięli: Monika Nowak z kolekcją „Retrojeans recycling” (wyróżnienie), Magdalena Kubacka (wyróżnienie dla kolekcji „Sielsko-wiejsko w ogrodzie”), Michał Cisłowski wyróżniony za kolekcję „Decorum”, Krystian Grzeszczak, który otrzymał Statuetkę Srebrnej Pętelki za kolekcję „Przebiśnieg”, inspirowaną imionami kobiet. Podobną Statuetkę dostała Lidia Mukhamadeeva za kolekcję „Jutro” stworzoną przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. 

Gala Polskiej Mody

Statuetki Kreatora Mody zostały wręczone: Annie Kiereckiej (kolekcja „Eksplozja”), Alicji Prus (druga kolekcja w jej życiu  – „Futuristic”) oraz Julii Tomaszewskiej („Co mi w duszy gra”). Z kolei Barbara Piekut otrzymała Statuetkę Top Moda, a Ireneusz Glaza –  Złotą Pętelkę. Pokaz „Liberta” & „Sparkle” stworzony z połączenia marek: MO.YA fashion oraz CHILLI Jewellery udowodnił oryginalne podejście do łączenia odzieży z bursztynem traktowanym jako amulet. Anna Regimowicz-Korytowska znalazła się w gronie laureatów Złotej Pętelki dzięki kolekcji „Slow Motion” utrzymanej w bieli, czerni i szarości. Finałowy pokaz zachwycił kunsztem, klasą i wdziękiem, właśnie na te trzy wartości zwraca uwagę twórczyni – Teresa Rosati, która została uhonorowana Statuetką Złotej Super Pętelki. Pierwsza Dama Polskiej Mody wyraziła uznanie dla działalności Polskiej Akademii Mody.   

Gala Polskiej Mody

Podczas Gali „za zasługi dla świata mody” Polska Akademia Mody nagrodziła Halinę Rostkowską-Niemczyk Statuetką Złotej Pętelki oraz Ewę Rachoń – Statuetką im. Jagody Komorowskiej, a Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego uhonorowało Lidię Przybylską Medalem „Labor Omnia Vincit”.  

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody|Gala Polskiej Mody
REKLAMA
REKLAMA

Działo się w listopadzie w Poznaniu!

Wyjątkowy charakter miał Srebrny Jubileusz Ery Jazzu: egzotyczna wokalistka Malia, kolekcjonerskie wydanie CD „Gramy już 25 lat”, Nagroda Ery Jazzu dla Damiana Kostki i premiera jego albumu „Rules For Being Human”  to program gali „Era Jazzu – gramy już 25 lat”. Licznie zgromadzona publiczność, która po trzech godzinach opuszczała aulę UAM była świadkiem kolejnego udanego, jazzowego wieczoru.

Gala Ery Jazzu | Zdjęcia: Katarzyna Rainka, Sławek Wąchała

Impreza wystartowała jesienią 1998 roku galowymi koncertami w prestiżowych salach całej Polski, koncertami klubowymi i festiwalowymi, sesjami oraz kolekcjonerskimi wydawnictwami. Blisko trzysta koncertów, kilkanaście edycji festiwalowych, setki tysięcy fanów oraz tysiące znakomitych artystów. Przez ostatnie ćwierćwiecze można było zobaczyć w Polsce i usłyszeć największe gwiazdy światowego jazzu, jak również artystów mniej rozpoznawalnych, którzy często pojawiali się w naszym kraju po raz pierwszy, realizowany jest Czas Komedy oraz Poznań Jazz Projects. Jubileuszowa gala Ery Jazzu zakończyła kolejny rok w historii tego cyklu i teraz nie pozostało nam nic innego, jak czekać na to, co przyniesie następny…

Kobiece spotkanie pełne zmysłów | zdjęcia Karina Awarska

Co wpływa na nasze zmysły? 24 listopada ponad trzydzieści Pań wzięło udział w „Kobiecym spotkaniu pełnym zmysłów” zorganizowanym przez Galerię Polskie Meble w salonie befame. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu wydarzeń, które będą organizowane w poszczególnych salonach w Galerii Polskie Meble przy Alejach Solidarności 34. Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać rozmów z Kasią Orwat – projektantką, właścicielką Poznańskiej Pracowni Projektowania ORWAT Design, Jolantą Mikołajczak Prezes Lexus Poznań-Ławica oraz Toyota Mikołajczak, Agnieszką Żak – dystrybutorem kosmetyków Institute the Saint Malo, Tomaszem Ciesielskim oraz Szymonem Siudakiem z salonu befame w Galerii Polskie Meble oraz Anetą Słowińską z firmy Gehwol. Wydarzenie poprowadził Bartek Jędrzejak znany widzom z Dzień dobry TVN. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać występu Tomasza Grdenia – uczestnika programu Mam talent.

JUBILER PLUCIŃSKI zafundował podróż do świata pereł | Zdjęcia: Katarzyna Jankowiak

W salonie Jubiler Pluciński odbył się wyjątkowy pokaz pereł marki AUTORE, która jest synonimem doskonałości i innowacyjności w świecie biżuterii. Jej pasja do piękna i miłość do najszlachetniejszych materiałów sprawiają, że każda biżuteria jest dziełem sztuki. To doskonały przykład połączenia precyzji rzemiosła z naturalnym pięknem pereł. Ten dwudniowy pokaz niesamowitych jubilerskich dzieł AUTORE stanowił wyjątkową podróż przez kolekcję, w której każdy detal jest hołdem dla natury. Ta niezwykła biżuteria emanuje elegancją i unikalnością, niosąc w sobie esencję piękna prosto z morskich głębin.
Gościem specjalnym spotkania był Justin Schwarz, dyrektor generalny Autore Group, który na zaproszenie gospodarzy przyleciał do Poznania z samej Australii, aby podzielić się historią marki i fascynującymi inspiracjami zza oceanu. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zapierające dech w piersiach komplety biżuterii, naszyjniki, pierścionki czy kolczyki. Odwiedzający dowiedzieli się także, jak perły marki AUTORE znalazły się na ekranie w produkcji Netflixa oraz poznali kulisy powstawania najbardziej wyrafinowanych dzieł perłowych. Bo jak zapewnia marka – każda perła ma swoją opowieść!

Budimex wraz z Lafrentz Polska kładą nacisk na edukację

Firma Budimex, jedna z wiodących firm budowlanych w Polsce oraz Lafrentz Polska, lider w obszarze projektowania i zarządzania inwestycjami budowlanymi, z początkiem listopada ogłosili strategiczną współpracę z Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów w dziedzinie projektowania, geodezji i budownictwa.
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się 6 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm.

POP UP STORE w Perfumiarni | zdjęcia: Olga Jędrzejewska

Czegoś brakuje Ci w mieszkaniu, ale nie masz czasu pójść do sklepu, galerii? W listopadzie swoje podwoje otworzył POP UP STORE, który na krótko zagościł w jednym z apartamentów Perfumiarni. Znajdziemy tu detale ważne w urządzaniu mieszkania, elementy wystroju wnętrz od mebli po naczynia, tekstylia, dekoracje od Hamptons by Hania. Dodatkowo POP UP STORE oferuje nieszablonowe i minimalistyczne ubrania tworzone przez projektantów studia MMC, konfitury od Petit Paris, kosmetyki od SunewMed+ i wiele innych pomysłów na świąteczny prezent. Zapraszamy!

„Zmiana” w Instytucie Saint Malo

„Zmiana” to inauguracyjny wieczór autorski Pawła Kunachowicza połączony z otwarciem pierwszego w Polsce Instytutu Saint Malo w Centrum Tenisowym RODAN w Skrzynkach, koło Kórnika. Jak mówi sam autor „Zmiana” to podróż, która się nie kończy, a najważniejsze to postawić pierwszy krok.
Co więcej, w Instytucie Saint Malo również można doświadczyć najważniejszych kroków – tych w pielęgnacji twarzy, a także wybrać się w podróż po najciekawszych zakątkach świata: Japonii, Sycylii, Balii, gdzie na własnej skórze poczuje się dobroczynne działanie peelingów oraz relaksacyjnych masaży ciała.

Tatiana o zmianie

150 kobiet, salon samochodowy i temat, który dotyczy chyba każdego. „Jak zmieniać, żeby zmienić?” – właśnie o tym było to spotkanie. Jak zrobić to skutecznie, jak postawić pierwszy krok, jak się nie poddać po drodze, jak pokonać przeszkody i jak w zmianie wytrwać? O tym mówiła ambasadorka Volvo Karlik – Tatiana Mindewicz-Puacz, autorytet w dziedzinie psychoterapii, coach ICC, trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trenerka rozwoju osobistego. Podczas spotkania przekonywała, że nigdy nie jest za późno na zmianę, że każdy może to zrobić. Opowiedziała o pudrowaniu rzeczywistości, eksperymentowaniu i trwaniu w tym procesie. To kolejne ważne i mądre spotkanie. Odbyło się ono w ramach Akademii Lagom, której pomysłodawczynią jest Joanna Karlik- Knocińska. I trzeba przyznać, że salon samochodowy, który zamienia się w salę konferencyjną z dodatkiem kobiecej energii to jest duet rewelacyjny.

Jawnuta z operowym Oskarem

Z wielką radością informujemy, iż spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu „Jawnuta” Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino został nagrodzony przez jury International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. Laureatów tego prestiżowego konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.  „Jawnuta” to nie tylko opowieść o trudnej miłości na przekór uprzedzeniom i stereotypom. To również niezwykła lekcja tolerancji oraz pamięci o tragicznej historii Romów w czasie II wojny światowej. Odważna, zaskakująca inscenizacja z udziałem solistów i zespołów Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Rafała Kłoczko, do współtworzenia której włoska reżyserka zaprosiła również artystów romskich ze słynnej, muzycznej dynastii Czurejów, zachwyciła i poruszyła publiczność. Dzięki platformie OperaVision „Jawnutę” mieli możliwość obejrzeć widzowie z różnych zakątków świata. Gratulujemy!

Medi SPA Agnieszka Walczak – cd. świętowania | Zdjęcia: Dagmara Maroszek, MUFKA fotografia

Agnieszka Walczak, właścicielka poznańskiego Medi SPA, w październiku gościła na oficjalnej gali w Warszawie, gdzie jej gabinet otrzymał tytuł pierwszego w Polsce Centre Expert francuskiej marki Biologique Recherche. Powodów do radości i dumy było wiele, zatem celebrowanie tego sukcesu przesunęło się również na następny miesiąc. 14 listopada w pięknych przestrzeniach Medi Spa, przy ul. Strugarka 2, odbył się specjalny event dla stałych klientek. Agnieszka Walczak wraz ze swoim zespołem zadbała o każdy detal, począwszy od cudownego klimatu, powitalnego szampana, przez piękne dekoracje z żywych kwiatów (obłędne hortensje w jesiennych barwach przygotowane przez Pracownię Zieleni), aż po przysmaki dla podniebienia. O tort wyjątkowych rozmiarów i o malinowo-pistacjowym smaku zatroszczyła się cukiernia jagodowo.mii, natomiast catering z atrakcjami vege przygotowała firma notoplum. Spotkanie przebiegło w cudownej atmosferze, pełnej uśmiechów i dobrej energii, a dodatkowo każda z klientek obdarowana została kosmetycznym prezentem marki Biologique Recherche.

21. edycja Gali Polskiej Mody | zdjęcia H. Dymalski

Goście z kraju i zagranicy, Statuetki Srebrnej i Złotej Pętelki, nagrody specjalne oraz oryginalny i innowacyjny sposób spojrzenia na modę, wyznaczyły rytm pokazów 21. edycji Gali Polskiej Mody, która odbyła się 19 listopada br. w Concordia Design w Poznaniu.  Poznaliśmy drugą odsłonę konkursu „Czarno na białym” im. Jagody Komorowskiej skierowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich: ogólnokształcących i artystycznych. Oklaskiwaliśmy pokazy 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Srebrną Pętelkę dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery i mających już pewne osiągnięcia. Kapituła Polskiej Akademii Mody wręczyła również dwie Statuetki Złotej Pętelki – najbardziej pożądanego i prestiżowego wyróżnienia w świecie polskiej mody. Otrzymały je: Wioletta Podsiadlik, która w swoich projektach akcentuje połączenie funkcjonalności, elegancji, efektownego wzornictwa i detali oraz Mariola Turbiarz – jej projekty cechuje optymistyczne, pełne energii niebanalne połączenie barw, struktur i fasonów. Kolejna Gala Polskiej Mody już 21 kwietnia 2024 roku. 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA