20. edycja Gali Polskiej Mody –jubileusz szyty na miarę
14 maja, 2023
Po raz kolejny pod skrzydłami Polskiej Akademii Mody w Poznaniu odbyło się święto mody. Mody, która wyznacza nowy sposób patrzenia na styl ubierania się oraz życia, nawiązując do najlepszych tradycji. Udowodniła to 20. edycja Gali Polskiej Mody, która odbyła się 14 maja br. w Concordia Design w Poznaniu. Jej organizatorami była Polska Akademia Mody, a gościem specjalnym – mistrz Jerzy Antkowiak, w finałowym pokazie kolekcję przedstawiła zaś Teresa Rosati.
Galę rozpoczął pokaz francuskiego projektanta Christophe’ra Guillarme, zaprezentowany na specjalnie przygotowanym nagraniu. Eksperymentalnym podejściem do formy bursztynu i stroju zadziwiła kolekcja Magdaleny Arłukiewicz i Aleksandra Gliwińskiego. Uhonorowani zostali Statuetkami Złotej Super Pętelki. W prezentacjach Konkursu o Srebrną Pętelkę – najbardziej pożądaną nagrodę dla młodych projektantów – udział wzięli: Monika Nowak z kolekcją „Retrojeans recycling” (wyróżnienie), Magdalena Kubacka (wyróżnienie dla kolekcji „Sielsko-wiejsko w ogrodzie”), Michał Cisłowski wyróżniony za kolekcję „Decorum”, Krystian Grzeszczak, który otrzymał Statuetkę Srebrnej Pętelki za kolekcję „Przebiśnieg”, inspirowaną imionami kobiet. Podobną Statuetkę dostała Lidia Mukhamadeeva za kolekcję „Jutro” stworzoną przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.
Statuetki Kreatora Mody zostały wręczone: Annie Kiereckiej (kolekcja „Eksplozja”), Alicji Prus (druga kolekcja w jej życiu – „Futuristic”) oraz Julii Tomaszewskiej („Co mi w duszy gra”). Z kolei Barbara Piekut otrzymała Statuetkę Top Moda, a Ireneusz Glaza – Złotą Pętelkę. Pokaz „Liberta” & „Sparkle” stworzony z połączenia marek: MO.YA fashion oraz CHILLI Jewellery udowodnił oryginalne podejście do łączenia odzieży z bursztynem traktowanym jako amulet. Anna Regimowicz-Korytowska znalazła się w gronie laureatów Złotej Pętelki dzięki kolekcji „Slow Motion” utrzymanej w bieli, czerni i szarości. Finałowy pokaz zachwycił kunsztem, klasą i wdziękiem, właśnie na te trzy wartości zwraca uwagę twórczyni – Teresa Rosati, która została uhonorowana Statuetką Złotej Super Pętelki. Pierwsza Dama Polskiej Mody wyraziła uznanie dla działalności Polskiej Akademii Mody.
Podczas Gali „za zasługi dla świata mody” Polska Akademia Mody nagrodziła Halinę Rostkowską-Niemczyk Statuetką Złotej Pętelki oraz Ewę Rachoń – Statuetką im. Jagody Komorowskiej, a Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego uhonorowało Lidię Przybylską Medalem „Labor Omnia Vincit”.
Wakacje sprzyjają letnim imprezom organizowanym w naszym mieście. Zobacz, co działo się w ostatnich tygodniach!
Amar Beauty – Z miłości do piękna
Zdjęcia: Michał Musiał
12 czerwca odbyło się SPOTKANIE W PRESTIŻOWYM STYLU w zmysłowych i kojących wnętrzach AMAR Beauty. W motto salonu – z miłości do piękna – wpisuje się tutejsza atmosfera, uśmiechnięty i pomocny zespół AMAR Beauty oraz szereg upiększających zabiegów. O szerokiej ofercie salonu AMAR Beauty opowiedziały jego właścicielka MARZENA TAJSNER oraz managerka – AGATA KŁOS. Gościem specjalnym spotkania był fotograf TOMEK TOMKOWIAK, dzięki któremu powstała wspaniała czerwcowa okładka „Poznańskiego Prestiżu”. I to dopiero początek współpracy z wybitnym artystą-fotografem! Poznaliśmy kulisy ekscytującej sesji zdjęciowej, artystyczne inspiracje oraz jak narodził się pomysł z dachem HOTELU KOLEGIACKIEGO W POZNANIU. Dodatkowo zapoznaliśmy się z propozycjami AMAR Beauty, dowiedzieliśmy się, z jakich zabiegów warto skorzystać przed rozpoczynającym się sezonem letnich wakacji i wyczekiwanych urlopów. Każda uczestniczka spotkania otrzymała atrakcyjne zniżki na zabiegi w AMAR Beauty, a o pyszne przekąski zadbało PETIT PARIS.
Spotkanie Wielkopolskiej Loży BCC
Zdjęcia: Materiały prasowe
Czerwcowe spotkanie Wielkopolskiej Loży BCC zgromadziło szerokie grono zarządów najlepszych wielkopolskich firm, środowiska nauki, władz lokalnych oraz mediów. Po powitaniu gości przez Dyrektor Loży Wielkopolskiej – Katarzynę Jakubowską, o kierunkach rozwoju BCC oraz wartościach opowiedział gość specjalny, prezes BCC – dr Jacek Goliszewski.Wybitni eksperci, ekonomiści dr Edyta Wojtyla z Uniwersytetu WSB Merito oraz dr Marcin Mrowiec z Grant Thornton, podczas panelu prowadzonego przez prezesa Everest Finanse Zbyszko Pawlaka, opowiedzieli o sytuacji gospodarczej w 2024 r., o wyzwaniach oraz szansach, przed którymi stoją przedsiębiorcy. Kolejne spotkanie Wielkopolskiej Loży już we wrześniu.
ORSKA w restauracji OT.WARTA. | Kolekcja biżuterii Prato
Zdjęcia: Łukasz Łukasiewicz
Kolekcja Prato ORSKA to artystyczna interpretacja łąki pełnej dzikich traw, dlatego wybór restauracji OT.WARTA – zlokalizowanej w przepięknym entourage nadwarciańskich zielonych terenów – nie był przypadkiem. To tutaj, w czwartek, 20 czerwca, spotkaliśmy się, aby w promieniach słońca, przy cudownej muzyce w tle, podziwiać najnowsze arcydzieła Ani Orskiej. Biżuteria Prato, tak jak korzenie roślin, sięga w głąb ziemi, czerpiąc siłę z jej wnętrza. Ręcznie wykonane naszyjniki, pierścionki i bransoletki zostały ozdobione kryształem górskim, przypominającym krople rosy na srebrnych i pozłacanych liściach. Część biżuteryjnych traw z kolekcji Prato zawiązana została w misterny węzeł symbolizujący połączenie człowieka z naturą. Kształty i formy Prato oryginalnie zaprezentowane zaproszonym gościom – na gałęziach pobliskich drzew, na kamieniach, na piasku – pobudzały wyobraźnię i pozwalały cieszyć się chwilami, gdy biżuterię tę można było przymierzać. Podczas tego wspaniałego spotkania, pełnego radości życia i dobrych ludzi wokół, o nasze podniebienia zadbała restauracja OT.WARTA, która przygotowała przekąski łączące wspaniały smak z estetyką podania.
Początek lata w Starym Browarze
Zdjęcia: Marek Zakrzewski, Michał Sawiński
Te piękne pocztówki „lata w mieście” to oczywiście Stary Browar – miejsce niezwykłych wydarzeń, kulturalnych odkryć, zachwytów i pozytywnych emocji. Poznańskie centrum na dobry początek wakacji zaprosiło poznaniaków na spektakle „pod chmurką”. W ramach projektu Teatr na Leżakach w browarowych przestrzeniach pokazano dwa spektakle Teatru Pijana Sypialnia. W piątkowy wieczór aktorzy i widzowie schowali się przed deszczem w nastrojowej Słodowni, aby wspólnie bawić się podczas musicalowego show „Wodewil Warszawski”. W sobotę pogoda nie zawiodła, a tłum gości na leżakach i piknikowych kocach zatopił się w historii i muzyce podczas spektaklu „EkoOpera”.
W pierwszą lipcową środę kolejna spektakularna przestrzeń Starego Browaru wypełniła się dobrymi emocjami – na dachu Atrium odbyło się unikalne wydarzenie: Joga w Obłokach z Atme Yoga. Instruktorka Ewa Olszewska i DJ KACO porwali setki amatorów asan do tanecznej medytacji w ruchu.
Sneak Peak nowego, elektrycznego Porsche Macan
Zdjęcia: Maciej Sznek, Escargofoto
W wyjątkowym, nieco tajemniczym miejscu o nazwie Sparrow Hills, odbyła się premiera nowego elektrycznego Porsche Macan. Pełne magii wydarzenie zainspirowane zostało „Alicją w krainie czarów”. Goście mieli okazję zanurzyć się w niezwykły świat Alicji, przy okazji kosztując specjalne dania przygotowywane na żywo podczas spotkania. Nie zabrakło także jazd testowych długo wyczekiwanym, elektrycznym Macanem oraz… lotu balonem. Dziękujemy za zaproszenie!
.pl.pl
Klimat z Pacyfiku w Palmiarni Poznańskiej
Zdjęcia: Materiały prasowe
W lipcowy wieczór Palmiarnia Poznańska zaprosiła zwiedzających na niezwykłą letnią Noc w Palmiarni. W blasku nie tylko księżyca, ale także mnóstwa kolorowych świateł można było podziwiać roślinność Palmiarni pochodzącą z różnych stref klimatycznych. Magiczną atmosferę stworzyły również występy artystyczne. W podróż na Hawaje, Tahiti (Polinezja Francuska) i Rapa Nui (Wyspy Wielkanocne) zabrały wszystkich gości tancerki Avei Varu – Polynesian Dances, prezentując w trzech odsłonach spektakl „Avei Varu – tańce polinezyjskie.” Można było zobaczyć różnorodność kolorowych, tradycyjnych strojów oraz tańców z kilku najbardziej znanych wysp Pacyfiku. Wakacyjna Noc w Palmiarni przyciągnęła ponad 1300 zwiedzających.
Otwarcie nowej placówki WCF Rehabilitacja Dzieci i Dorosłych
Zdjęcia: Materiały prasowe
Nowa placówka WCF Rehabilitacja Dzieci i Dorosłych przy ulicy Zagrodniczej 30A już otwarta! Wymagający rehabilitacji pacjenci z problemami neurologicznymi znajdą w niej pomoc i wsparcie. Dodatkowo w placówce działa też Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Równy Start”, wspierający dzieci w spektrum autyzmu, z wadami rozwojowymi oraz innymi trudnościami, zapewniając im opiekę na najwyższym poziom.
Kolacja Pod Niebem Poznania
Zdjęcia: Materiały prasowe
W malowniczej scenerii koryta Warty, Kolacja Pod Niebem Poznania w restauracji OT.WARTA zgromadziła smakoszy i miłośników wyselekcjonowanych win. Pięciodaniowa kolacja przygotowana przez szefa kuchni zachwyciła przybyłych gości, a o staranny dobór win zadbał sommelier. Obok wielu wyjątkowych przysmaków nie zabrakło popularnej w Poznaniu kaczki, jednak przyrządzonej w bardzo niestandardowy sposób.
Dziękujemy za zaproszenie!
Wystawa Nowy STARY RYNEK
W lipcu trwała w Vinci Art Galery wystawa Nowy STARY RYNEK stanowiąca prezentację prac autorstwa poznańskiego artysty i wykładowcy – profesora Piotra C. Kowalskiego. Ten nietypowy projekt polegał na performatywnych działaniach realizowanych przez artystę w ciągu ostatnich 25 lat na całym świecie, w Polsce, a w szczególności w Poznaniu. Wystawa prezentowała efekty zarówno wcześniejszych, jak i najnowszych działań profesora w postaci płócien ze „stemplami” miejskich studzienek. Nowe studzienki na wyremontowanym Starym Rynku w Poznaniu zawierają piękny herb miasta Poznań, co stanowi istotną oś ekspozycji wystawy, ponieważ, jak porównuje artysta, wcześniejsze poznańskie studzienki zarówno na rynku, jak i w wielu innych miejscach miasta były albo bezimienne albo przedstawiały nazwy innych miast. To symboliczna historia, przedstawiona w artystycznej wizji. Profesor przez wiele lat rozkładał płótna na ulicach miast, pozwalając, by weszły one w relacje z codziennym miejskim życiem. Tak powstała cała seria „obrazów przejezdnych i przejściowych”. Odbite na płótnach miejskie studzienki to zapis miasta, wizytówki, osobne opowieści połączone na wystawie w jedną spójną całość. Podczas otwarcia wystawy mieliśmy okazję spotkać artystę i wysłuchać wielu ciekawych opowieści i anegdot. Ta lipcowa wystawa w Vinci Art Gallery była inna niż wszystkie, ponieważ przestrzeń ekspozycji wypełniały płótna nie tylko na ścianach, ale i na podłodze.