Warsztaty dla rodziców ośmioklasistów

Liceum Navigo Warsztaty dla rodziców

Egzamin ósmoklasisty to zazwyczaj pierwsze zderzenie ucznia z prawdziwym stresem, którego w dorosłym życiu nie będzie brakować. Co może rodzic w tej sytuacji? Jakie wsparcie może dać swojemu dziecku w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty?

W przypadku każdego testu czy egzaminu pojawia się dużo emocji. A kiedy do tego dochodzi nowy egzamin, tak jak to jest w przypadku egzaminu ósmoklasisty, jest jeszcze trudniej. Jeśli Twoje dziecko pewnie już w siódmej klasie słyszało sporo na temat tego testu, jego trudności i małej liczby miejsc w szkołach średnich. To nie jest łatwa sytuacja dla dzieci. To, co słyszą w szkole, w radiu i wśród rówieśników tylko zwiększą ich lęk i obawy, czy oby na pewno dadzą sobie radę

Przed rodzicem trudny czas wspierania dziecka na ostatnim etapie edukacji w szkole podstawowej. Zbliża się egzamin klas ósmych, który związany jest z ogromnym stresem, ale także oczekiwaniami dotyczącymi jego wyników.

Autorskie Liceum Navigo opracowało specjalnie dla rodziców ósmoklasistów spotkanie z ekspertem, który odpowie na szereg pytań związanych z tym okresem:

  • – Jak wspierać dziecko w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty?
  • – Jak sprawdzić, co potrafi i wybrać, na czym się skoncentrować?
  • – Jak pomóc dziecku merytorycznie – praca własna, korepetycje?
  • – Jak pomóc uzyskać odpowiedni poziom motywacji?
  • – Jaka powinna być rola rodzica w ostatnich tygodniach przed egzaminem?

14 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na spotkanie online, które poprowadzi dr Łukasz Srokowski. Spotkanie odbędzie w czasie rzeczywistym, będzie więc można zadawać pytania i komentować.

Spotkanie potrwa ok. 1,5 godziny.

Jeśli chcesz wziąć udział w webinarze wypełnij formularz rejestracji – na podany adres e-mail zostanie wysłany link do webinaru.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Liceum Navigo Warsztaty dla rodziców
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA