Warsztaty dla rodziców ośmioklasistów

Liceum Navigo Warsztaty dla rodziców

Egzamin ósmoklasisty to zazwyczaj pierwsze zderzenie ucznia z prawdziwym stresem, którego w dorosłym życiu nie będzie brakować. Co może rodzic w tej sytuacji? Jakie wsparcie może dać swojemu dziecku w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty?

W przypadku każdego testu czy egzaminu pojawia się dużo emocji. A kiedy do tego dochodzi nowy egzamin, tak jak to jest w przypadku egzaminu ósmoklasisty, jest jeszcze trudniej. Jeśli Twoje dziecko pewnie już w siódmej klasie słyszało sporo na temat tego testu, jego trudności i małej liczby miejsc w szkołach średnich. To nie jest łatwa sytuacja dla dzieci. To, co słyszą w szkole, w radiu i wśród rówieśników tylko zwiększą ich lęk i obawy, czy oby na pewno dadzą sobie radę

Przed rodzicem trudny czas wspierania dziecka na ostatnim etapie edukacji w szkole podstawowej. Zbliża się egzamin klas ósmych, który związany jest z ogromnym stresem, ale także oczekiwaniami dotyczącymi jego wyników.

Autorskie Liceum Navigo opracowało specjalnie dla rodziców ósmoklasistów spotkanie z ekspertem, który odpowie na szereg pytań związanych z tym okresem:

  • – Jak wspierać dziecko w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty?
  • – Jak sprawdzić, co potrafi i wybrać, na czym się skoncentrować?
  • – Jak pomóc dziecku merytorycznie – praca własna, korepetycje?
  • – Jak pomóc uzyskać odpowiedni poziom motywacji?
  • – Jaka powinna być rola rodzica w ostatnich tygodniach przed egzaminem?

14 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na spotkanie online, które poprowadzi dr Łukasz Srokowski. Spotkanie odbędzie w czasie rzeczywistym, będzie więc można zadawać pytania i komentować.

Spotkanie potrwa ok. 1,5 godziny.

Jeśli chcesz wziąć udział w webinarze wypełnij formularz rejestracji – na podany adres e-mail zostanie wysłany link do webinaru.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Liceum Navigo Warsztaty dla rodziców
REKLAMA
REKLAMA

Odwiedź wystawę w CK Zamek i poznaj historię niezwykłych kobiet

Dare to Dream

W CK Zamek do 28 lipca można oglądać wystawę pt. „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”. Jedna z ekspozycji to designerskie swetry, które służyły wcześniej uczniom jako mundurki szkolne w Nairobi. W osiągnięciu finalnego efektu pomagały artystce, Małgorzacie Markiewicz, kobiety ze slamsów Mathere, które nauczyły się szyć w spółdzielni założonej kilka lat temu przez… Polaków. Tę historię warto poznać.

Margret, Marion, Catherine, Anjellah i Maurine mieszkają w slamsach w Nairobi. Większość z nich to samotne matki. Nauczyły się szyć jeszcze przed pandemią, wtedy też powstawał projekt Małgorzaty Markiewicz z mundurkami. Artystka pomogła zorganizować uczniom nowe ubrania, a stare zacerowała i przerobiła, dzięki wsparciu szwaczek, które ten rodzaj pracy nazywały „reperowaniem życiowych dziur, ponieważ przez nią mają szansę na lepszą przyszłość dla siebie i swoich dzieci.”
Na wystawie w CK Zamek, wśród prac Małgorzaty Markiewicz, można też oglądać tzw. „bezresztkowce”, czyli płaszcze stworzone w ramach idei bezresztkowego designu. Pierwszy z nich również powstał w slamsach, w Marhare.

  • Mamy tutaj kilka aspektów: Po pierwsze: rękodzieło – indywidualne projekty, wyjątkowe wzory materiałów. Po drugie: przykład slow fashion – miesięcznie w szwalni powstaje od 100 do 150 produktów szytych ręcznie. A po trzecie: dowód na to, że dając przysłowiową wędkę sprawiamy, że te kobiety zaczynają mieć nadzieję na odmianę swojego losu – mówi Małgorzata Markiewicz – To siła sztuki. I siła kobiet – dodaje.
Dare to Dream

Jednak losy kenijskich kobiet są burzliwe – szwalnię wprawdzie udało się reaktywować po pandemii pod nazwą Dare to Dream (również za sprawą Polaków), ale jeśli zamówienia nie będą wpływać regularnie, jej istnienie stanie pod znakiem zapytania.

  • Realia prowadzenia biznesu w Kenii są zupełnie inne. Kwoty, które potrafimy wydać na kawę w drodze do pracy w ciągu tygodnia, tam pozwalają na zakup materiałów od lokalnych dostawców wystarczających na 2 miesiące pracy. Mimo że te koszty z naszej, europejskiej perspektywy, nie są wysokie, to szwalnia potrzebuje stałych zleceń. Aktualnie chcielibyśmy pozyskać kilku stałych partnerów z Wielkopolski, którzy będą zamawiać np. 50 sztuk towaru co kwartał. Wierzymy, że idea przedsiębiorczości, tak mocno zakorzeniona w Poznaniu, pozwoli na wsparcie kobiet w Nairobi – równie zaradnych i mających odwagę marzyć – mówi Aleksandra Porębska – Nowak, koordynująca projekt w Polsce.
Dare to Dream

W szwalni powstają unikatowe plecaki, torby na laptopy, sakiewki (tzw. nerki). Cena za sztukę nie przekracza 100 zł. Więcej informacji o projekcie Dare to Dream TUTAJ

Z kolei 20 czerwca w ramach wystawy w CK Zamek odbędzie się Artist Talk z Małgorzatą Markiewicz. Będzie to opowieść m.in. o pajęczej sieci kobiecych relacji, dzięki którym tworzy projekty w kraju i na świecie (w tym w Kenii).

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Dare to Dream
REKLAMA
REKLAMA