Styczniowe Salony Poezji z Teatrem Muzycznym

Dominika Ostałowska

Zapraszamy w styczniu do Teatru Muzycznego w Poznaniu na dwa Salony Poezji, organizowane we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Już w sobotę  13 stycznia o godzinie 11:00 w ramach XXVII Dnia Judaizmu gościnią Salonu Poezji będzie aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu Aleksandra Samelczak, która przeczyta Psalmy Dawidowe w przekładach polskich poetów. Artystce towarzyszyć będą basistka Paulina Frąckowiak i pianista Szymon Siwierski, z którymi tworzy zespół Wieczornik.

Aleksandra Samelczak
Aleksandra Samelczak

Z kolei w niedzielę 28 stycznia o godz. 11:45 – Dominika Ostałowska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, której największą popularność przyniosła rola Marty Mostowiak w serialu „M jak miłość”. Podczas wydarzenia przeczyta poezję Bolesława Leśmiana, a program muzyczny przygotowuje altowiolistka Teatru Muzycznego, Kinga Tarnowska.

Dominika Ostalowska fot. Mateusz Zelnik 3 2
Dominika Ostałowska, fot. Mateusz Zelnik

Na oba wydarzenia dostępne są jeszcze bilety w cenie 20 zł (w kasie oraz online). Salony Poezji dofinansowane są przez Fundację Zakłady Kórnickie.

Zarówno 13 stycznia, jak i 28 stycznia Salon Poezji odbędzie się także w Bibliotece w Zamku w Kórniku o godzinie 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami, a w sprawie miejsc należy kontaktować się z Biblioteką Kórnicką.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Dominika Ostałowska
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA