Właśnie ukończony został pomost widokowy na Jeziorze Słupeckim projektu Pawła Grobelnego. Pomost o długości ponad dwustu metrów zakończony jest platformą widokową tuż przed Kopcem Szwedzkim znajdującym się na środku jeziora. Pierścień, widoczny do tej pory tylko z brzegu jeziora, stanowi pozostałość grodziska z okresu kultury łużyckiej. W 2011 roku pierścieniowate grodzisko zostało wpisane także do rejestru zabytków. Dzisiaj jest miejscem lęgowym wielu ptaków, dlatego platforma widokowa nie wchodzi do wnętrza pierścienia, a zakończona jest na bezpiecznej odległości dla przebywających tam ptaków.
To kolejny, po okrągłych pomostach, element dużego zagospodarowania nadbrzeża Jeziora Słupeckiego. Jest to jednak obiekt najważniejszy dla całego założenia i najbardziej wyczekiwany przez mieszkanki i mieszkańców Słupcy. Pomost ten może stać się także nowym obiektem charakterystycznym dla Wielkopolski.
![05 Pawel Grobelny fot Janusz Nowak](https://poznanskiprestiz.pl/wp-content/uploads/2024/01/05_Pawel-Grobelny_fot_Janusz-Nowak.jpg)
![04 Pawel Grobelny fot Janusz Nowak](https://poznanskiprestiz.pl/wp-content/uploads/2024/01/04_Pawel-Grobelny_fot_Janusz-Nowak.jpg)
![03 Pawel Grobelny fot Janusz Nowak](https://poznanskiprestiz.pl/wp-content/uploads/2024/01/03_Pawel-Grobelny_fot_Janusz-Nowak.jpg)
Paweł Grobelny od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i przestrzeni okalających budynki biurowe, hotelowe i mieszkalne. Realizacje jego autorstwa znajdują się między innymi w ogrodzie Albertine okalającym Bibliotekę Królewską w Brukseli oraz w największym parku miejskim w Szanghaju. Paweł Grobelny jest także autorem serii mebli miejskich dla paryskiej dzielnicy biznesu La Défense oraz dla dzielnicy Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
![Pawel Grobelny foto](https://poznanskiprestiz.pl/wp-content/uploads/2024/01/Pawel-Grobelny_foto.jpg)
Projekt ten jak wiele innych realizacji Pawła Grobelnego charakteryzuje się minimalizmem, oszczędnością formalną, a jednocześnie obiekt ten, podobnie jak inne realizacje Pawła Grobelnego staje się obiektem charakterystycznym w danej przestrzeni.