Nowe, czerwcowe wydanie Poznańskiego prestiżu! 

Poznański prestiż czerwiec 2023

Wiosna rozgościła się na dobre, czerwcowe ciepłe popołudnia sprzyjają spacerom, a wieczory wyjściom z przyjaciółmi. To chyba ulubiona pora wielu z nas. Na dobry początek miesiąca i my przygotowaliśmy dla Państwa, jak zawsze mnóstwo wartościowych artykułów, wywiadów, zapowiedzi kulturalnych, które mamy nadzieję uprzyjemnią Wam tę jedną z milszych pór roku. Zaprosiliśmy na nasze łamy ludzi, którzy poprzez swoją pracę stają się ambasadorami miasta. 

Na początek Bartłomiej Krukowski – ekspert ds. sukcesji, właściciel firmy E-SUKCESJA.PL. Jak mantrę powtarza, że sukcesja dotyczy każdego człowieka. Jego negatywne doświadczenia w procesie spadkobrania dały mu mandat do wprowadzania planów sukcesji w firmach. Podkreśla, że wszystko rozpoczyna się od rzetelnej i szczerej rozmowy. Udowadnia, że odpowiednie zaplanowanie i przeprowadzenie tego procesu może determinować przetrwanie i rozwój firmy, sukcesu budowanego przez lata.

Bartłomiej Krukowski – Sukcesja to proces wielowymiarowy

Bartłomiej Krukowski

Marzena Tajsner – adwokat, doradca restrukturyzacyjny, prawnik procesowy, mediator i przedsiębiorca – umiejętnie łączy te wszystkie role. Przekonuje, że chociaż łączenie działań kancelarii z prowadzeniem SPA to nieoczywista ścieżka, jednak niewątpliwie działa. Prowadzenie SPA pozwala jej lepiej zrozumieć perspektywę przedsiębiorców i w praktyce mierzyć się z trudnościami kierowania biznesem. O ograniczeniach i przepisach prawnych w branży beauty, bezpiecznych zabiegach, regulacji zakresu usług przeprowadzanych przez kosmetologów, o nieuczciwej konkurencji i ochronie firm rozmawiała Magdalena Ciesielska

Marzena Tajsner  – Konkurencja po lupą

Marzena Tajsner MMF 3371 scaled 1

Coraz częściej otwarcie mówimy o tym, że zdrowie psychiczne dzieci dalekie jest od idealnego. Młode osoby, często ledwo sięgające ponad stół, potrzebują pomocy w nawigacji w tym stresogennym świecie, a my, ich bliscy, chcemy zapewnić im wsparcie. O problemach, z jakimi mierzy się współczesna młodzież i w jaki sposób możemy im pomóc, w rozmowie z Zuzanną Kozłowską opowiedziała Ewa Nowicki — psycholożka, psychoterapeutka i założycielka gabinetów terapii i rozwoju HealthyMind. 

Ewa Nowicki  – Beztroskie dzieciństwo — możliwy scenariusz czy mit?

ewa nowicki healthymind scaled 1

Mówi o duszy i głębi, o tajemnicy życia i ciemnych stronach ludzkiej egzystencji. Wie, że trzeba dobrze traktować i siebie, a błądzić jest rzeczą ludzką. Tworzy wielowymiarowe kompozycje, będące kompilacją wielu gatunków muzyki. Jako człowiek renesansu, wszechstronnie uzdolniony, inspiruje się artystami o różnych talentach, zamiłowaniach i pasjach. Tak właśnie uczynił w najnowszym albumie „Reliefs”, za który otrzymał I nagrodę w Londynie oraz Special Prize w Berlinie. 

Ares Chadzinikolau – Lubię zaskakiwać sam siebie

RELIEFS

A gdyby tak rzucić wszystko i… pograć w tenisa? I to na plaży? Tomasz Mrozowski trener Kadry Polski seniorów w Tenisie Plażowym mówi, że to nisza, ale tylko w Polsce! Na świecie, w miejscach, w których są do tego warunki to beach tenis uprawia mnóstwo ludzi. Wystarczy słońca, plaża, muzyka i trochę chęci. Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów, urlopów – będąc na piasku, w słonecznej pogodzie, każdy może czerpać natychmiast radość z gry!

Tomasz Mrozowski – Beach tenis. Niszowy sport sposobem na zdobywanie świata?

WhatsApp Image 2023 05 30 at 08.14.53 1 2

A skoro przy wakacjach jesteśmy. Czy wiecie jak zadbać o swoje oczy podczas słonecznych dni? Magda Jurga z MOOJ OPTYK proponuje swoim klientom okulary niszowych marek, bo jak przekonuje  – to element garderoby, który powinien oprócz ochrony oczu, zapewniać nam też wygodę oraz niebanalny look. O Magdzie w Poznaniu mówi się, ze kreuje okularowe trendy miasta. Zatem jakie fasony okularów słonecznych będą modne tego lata? Przekonajcie się sami! 

Mooj Optyk Stawia na niszowe marki

LOLA LFL1117C7SUN

A gdybyście chcieli spędzić wakacyjny czas na doszkalaniu swojej techniki jazdy, marka Volvo zaprasza wszystkich kierowców do uczestnictwa w zajęciach Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Niezależnie od samochodu, jakim przemieszczasz się na co dzień, możesz skorzystać z tego rodzaju edukacji. Czerwiec to miesiąc, w którym statystycznie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Kurs na upragnione prawo jazdy zdaniem instruktorów techniki jazdy, przygotowuje nas do zdania egzaminu, jednak niekoniecznie do szybkich reakcji w sytuacji zagrożenia na drodze, czy sprawnego udzielania pierwszej pomocy. A to – Wiedza, która ratuje życie

Volvo ODTJ lq 05194

To tylko kilka propozycji z naszej szerokiej gamy artykułów, jakie przygotowaliśmy na czerwiec. Jak zawsze zachęcam do zaglądnięcia do naszych rubryk kulturalnych, urodowych i modowych. Ania Śmiechowska w tym miesiącu podpowiada jak dobrze nosić dres, Zuzanna Henshaw z Metamixera mówi, jakie korzyści w biznesie przynosi SMART KONTRAKT, Agata Spławska z Fundacji Animalia uświadamia, jak ważna jest sterylizacja kotów, a Magdalena Świderska rozprawia się ze zjawiskiem Slut-shamingu. Na co warto pójść do kina? – doradza Radek Tomasik z Ferment Kolektiv, a Marta Szostak podpowiada, czego warto posłuchać w ciepłe czerwcowe wieczory. 

Zapraszam do lektury!

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Poznański prestiż czerwiec 2023
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA