Nowe, czerwcowe wydanie Poznańskiego prestiżu! 

Poznański prestiż czerwiec 2023

Wiosna rozgościła się na dobre, czerwcowe ciepłe popołudnia sprzyjają spacerom, a wieczory wyjściom z przyjaciółmi. To chyba ulubiona pora wielu z nas. Na dobry początek miesiąca i my przygotowaliśmy dla Państwa, jak zawsze mnóstwo wartościowych artykułów, wywiadów, zapowiedzi kulturalnych, które mamy nadzieję uprzyjemnią Wam tę jedną z milszych pór roku. Zaprosiliśmy na nasze łamy ludzi, którzy poprzez swoją pracę stają się ambasadorami miasta. 

Na początek Bartłomiej Krukowski – ekspert ds. sukcesji, właściciel firmy E-SUKCESJA.PL. Jak mantrę powtarza, że sukcesja dotyczy każdego człowieka. Jego negatywne doświadczenia w procesie spadkobrania dały mu mandat do wprowadzania planów sukcesji w firmach. Podkreśla, że wszystko rozpoczyna się od rzetelnej i szczerej rozmowy. Udowadnia, że odpowiednie zaplanowanie i przeprowadzenie tego procesu może determinować przetrwanie i rozwój firmy, sukcesu budowanego przez lata.

Bartłomiej Krukowski – Sukcesja to proces wielowymiarowy

Bartłomiej Krukowski

Marzena Tajsner – adwokat, doradca restrukturyzacyjny, prawnik procesowy, mediator i przedsiębiorca – umiejętnie łączy te wszystkie role. Przekonuje, że chociaż łączenie działań kancelarii z prowadzeniem SPA to nieoczywista ścieżka, jednak niewątpliwie działa. Prowadzenie SPA pozwala jej lepiej zrozumieć perspektywę przedsiębiorców i w praktyce mierzyć się z trudnościami kierowania biznesem. O ograniczeniach i przepisach prawnych w branży beauty, bezpiecznych zabiegach, regulacji zakresu usług przeprowadzanych przez kosmetologów, o nieuczciwej konkurencji i ochronie firm rozmawiała Magdalena Ciesielska

Marzena Tajsner  – Konkurencja po lupą

Marzena Tajsner MMF 3371 scaled 1

Coraz częściej otwarcie mówimy o tym, że zdrowie psychiczne dzieci dalekie jest od idealnego. Młode osoby, często ledwo sięgające ponad stół, potrzebują pomocy w nawigacji w tym stresogennym świecie, a my, ich bliscy, chcemy zapewnić im wsparcie. O problemach, z jakimi mierzy się współczesna młodzież i w jaki sposób możemy im pomóc, w rozmowie z Zuzanną Kozłowską opowiedziała Ewa Nowicki — psycholożka, psychoterapeutka i założycielka gabinetów terapii i rozwoju HealthyMind. 

Ewa Nowicki  – Beztroskie dzieciństwo — możliwy scenariusz czy mit?

ewa nowicki healthymind scaled 1
Nowe, czerwcowe wydanie Poznańskiego prestiżu!  8

Mówi o duszy i głębi, o tajemnicy życia i ciemnych stronach ludzkiej egzystencji. Wie, że trzeba dobrze traktować i siebie, a błądzić jest rzeczą ludzką. Tworzy wielowymiarowe kompozycje, będące kompilacją wielu gatunków muzyki. Jako człowiek renesansu, wszechstronnie uzdolniony, inspiruje się artystami o różnych talentach, zamiłowaniach i pasjach. Tak właśnie uczynił w najnowszym albumie „Reliefs”, za który otrzymał I nagrodę w Londynie oraz Special Prize w Berlinie. 

Ares Chadzinikolau – Lubię zaskakiwać sam siebie

RELIEFS

A gdyby tak rzucić wszystko i… pograć w tenisa? I to na plaży? Tomasz Mrozowski trener Kadry Polski seniorów w Tenisie Plażowym mówi, że to nisza, ale tylko w Polsce! Na świecie, w miejscach, w których są do tego warunki to beach tenis uprawia mnóstwo ludzi. Wystarczy słońca, plaża, muzyka i trochę chęci. Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów, urlopów – będąc na piasku, w słonecznej pogodzie, każdy może czerpać natychmiast radość z gry!

Tomasz Mrozowski – Beach tenis. Niszowy sport sposobem na zdobywanie świata?

WhatsApp Image 2023 05 30 at 08.14.53 1 2

A skoro przy wakacjach jesteśmy. Czy wiecie jak zadbać o swoje oczy podczas słonecznych dni? Magda Jurga z MOOJ OPTYK proponuje swoim klientom okulary niszowych marek, bo jak przekonuje  – to element garderoby, który powinien oprócz ochrony oczu, zapewniać nam też wygodę oraz niebanalny look. O Magdzie w Poznaniu mówi się, ze kreuje okularowe trendy miasta. Zatem jakie fasony okularów słonecznych będą modne tego lata? Przekonajcie się sami! 

Mooj Optyk Stawia na niszowe marki

LOLA LFL1117C7SUN

A gdybyście chcieli spędzić wakacyjny czas na doszkalaniu swojej techniki jazdy, marka Volvo zaprasza wszystkich kierowców do uczestnictwa w zajęciach Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Niezależnie od samochodu, jakim przemieszczasz się na co dzień, możesz skorzystać z tego rodzaju edukacji. Czerwiec to miesiąc, w którym statystycznie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Kurs na upragnione prawo jazdy zdaniem instruktorów techniki jazdy, przygotowuje nas do zdania egzaminu, jednak niekoniecznie do szybkich reakcji w sytuacji zagrożenia na drodze, czy sprawnego udzielania pierwszej pomocy. A to – Wiedza, która ratuje życie

Volvo ODTJ lq 05194

To tylko kilka propozycji z naszej szerokiej gamy artykułów, jakie przygotowaliśmy na czerwiec. Jak zawsze zachęcam do zaglądnięcia do naszych rubryk kulturalnych, urodowych i modowych. Ania Śmiechowska w tym miesiącu podpowiada jak dobrze nosić dres, Zuzanna Henshaw z Metamixera mówi, jakie korzyści w biznesie przynosi SMART KONTRAKT, Agata Spławska z Fundacji Animalia uświadamia, jak ważna jest sterylizacja kotów, a Magdalena Świderska rozprawia się ze zjawiskiem Slut-shamingu. Na co warto pójść do kina? – doradza Radek Tomasik z Ferment Kolektiv, a Marta Szostak podpowiada, czego warto posłuchać w ciepłe czerwcowe wieczory. 

Zapraszam do lektury!

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Poznański prestiż czerwiec 2023
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA