Niezapomniane Andrzejki w Krainie Czarów? Takie rzeczy tylko w Concordia Taste!

A gdyby tak przenieść się na moment do świata magii i spędzić niezapomniane chwile w Krainie Czarów? Z Concordia Taste wszystko jest możliwe!
W ANDRZEJKOWĄ NOC Concordia Taste zaprasza na czarujące menu Adama Adamczaka w zaskakującej przestrzeni, pełnej niespodzianek i atrakcji. Od progu na gości czeka bajkowy wystrój, genialne jedzenie, wyborna muzyka i pyszna zabawa! Gotowi by przenieść się w inny wymiar?

25. listopada Concordia Taste zaprasza na wyjątkowy wieczór andrzejkowy, podczas którego goście będą mieli okazje przenieść się do krainy Alicji w Krainie Czarów. Jesteś fanem Królowej Kier, Szalonego Kapelusznika czy Kota z Cheshire? Zatem nie może Cię tam zabraknąć! Sprawdź co Concordia Taste przygotowała na ten wyjątkowy wieczór!

Kiedy?

25 listopada godzina 20:30 – 2:00

Cena:

350 zł / os w przedsprzedaży (do 31.10)
390 zł / os (po 31.10.2023)
Dla rezerwacji powyżej 8 osób butelka wina musującego w prezencie!

W cenie:

Welcome drink, DJ party, Atrakcyjne menu finger food, ciepły bufet, desery i przekąski, Open bar (napoje gorące, zimne: woda, soki, napoje gazowane), Wyjątkowe menu spod ręki Adama Adamczaka, magiczna aranżacja i moc atrakcji!

Więcej informacji TUTAJ


Rezerwacje:

tel: 887790367
lub: n.wielgus@concordiataste.pl

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Odwiedź wystawę w CK Zamek i poznaj historię niezwykłych kobiet

Dare to Dream

W CK Zamek do 28 lipca można oglądać wystawę pt. „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”. Jedna z ekspozycji to designerskie swetry, które służyły wcześniej uczniom jako mundurki szkolne w Nairobi. W osiągnięciu finalnego efektu pomagały artystce, Małgorzacie Markiewicz, kobiety ze slamsów Mathere, które nauczyły się szyć w spółdzielni założonej kilka lat temu przez… Polaków. Tę historię warto poznać.

Margret, Marion, Catherine, Anjellah i Maurine mieszkają w slamsach w Nairobi. Większość z nich to samotne matki. Nauczyły się szyć jeszcze przed pandemią, wtedy też powstawał projekt Małgorzaty Markiewicz z mundurkami. Artystka pomogła zorganizować uczniom nowe ubrania, a stare zacerowała i przerobiła, dzięki wsparciu szwaczek, które ten rodzaj pracy nazywały „reperowaniem życiowych dziur, ponieważ przez nią mają szansę na lepszą przyszłość dla siebie i swoich dzieci.”
Na wystawie w CK Zamek, wśród prac Małgorzaty Markiewicz, można też oglądać tzw. „bezresztkowce”, czyli płaszcze stworzone w ramach idei bezresztkowego designu. Pierwszy z nich również powstał w slamsach, w Marhare.

  • Mamy tutaj kilka aspektów: Po pierwsze: rękodzieło – indywidualne projekty, wyjątkowe wzory materiałów. Po drugie: przykład slow fashion – miesięcznie w szwalni powstaje od 100 do 150 produktów szytych ręcznie. A po trzecie: dowód na to, że dając przysłowiową wędkę sprawiamy, że te kobiety zaczynają mieć nadzieję na odmianę swojego losu – mówi Małgorzata Markiewicz – To siła sztuki. I siła kobiet – dodaje.
Dare to Dream

Jednak losy kenijskich kobiet są burzliwe – szwalnię wprawdzie udało się reaktywować po pandemii pod nazwą Dare to Dream (również za sprawą Polaków), ale jeśli zamówienia nie będą wpływać regularnie, jej istnienie stanie pod znakiem zapytania.

  • Realia prowadzenia biznesu w Kenii są zupełnie inne. Kwoty, które potrafimy wydać na kawę w drodze do pracy w ciągu tygodnia, tam pozwalają na zakup materiałów od lokalnych dostawców wystarczających na 2 miesiące pracy. Mimo że te koszty z naszej, europejskiej perspektywy, nie są wysokie, to szwalnia potrzebuje stałych zleceń. Aktualnie chcielibyśmy pozyskać kilku stałych partnerów z Wielkopolski, którzy będą zamawiać np. 50 sztuk towaru co kwartał. Wierzymy, że idea przedsiębiorczości, tak mocno zakorzeniona w Poznaniu, pozwoli na wsparcie kobiet w Nairobi – równie zaradnych i mających odwagę marzyć – mówi Aleksandra Porębska – Nowak, koordynująca projekt w Polsce.
Dare to Dream

W szwalni powstają unikatowe plecaki, torby na laptopy, sakiewki (tzw. nerki). Cena za sztukę nie przekracza 100 zł. Więcej informacji o projekcie Dare to Dream TUTAJ

Z kolei 20 czerwca w ramach wystawy w CK Zamek odbędzie się Artist Talk z Małgorzatą Markiewicz. Będzie to opowieść m.in. o pajęczej sieci kobiecych relacji, dzięki którym tworzy projekty w kraju i na świecie (w tym w Kenii).

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Dare to Dream
REKLAMA
REKLAMA