Miesiąc kobiet… i nie tylko!

prof. Iwona Sepioło - Jankowska

Marzec wita nas pierwszymi nieśmiałymi oznakami wiosny, a my Was najnowszym wydaniem Poznańskiego prestiżu. Co przygotowaliśmy w tym miesiącu? Zajrzyjcie koniecznie!

Marcowe wydanie otwiera prof. dr hab. Iwona Sepioło-Jankowska. Ambitna, asertywna, z niezwykłą pamięcią do dat, ludzi i zdarzeń. We wczesnych latach dzieciństwa szykowana przez rodzinę na lekarza, jednak pomysł na studia medyczne zamieniła na studia prawnicze w Toruniu. Sama wybrała własną drogę zawodową, świadomie łącząc praktykę z teorią, prowadząc trzy kancelarie adwokackie sygnowane swoim nazwiskiem oraz będąc wykładowcą akademickim w Katedrze prawa karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kocha Poznań i uważa to miasto za swoje miejsce na ziemi. Z wielką pasją uczy studentów i aplikantów, a jednocześnie ratuje oskarżonych i ma duży procent wyroków uniewinniających.

prof. Iwona Sepioło - Jankowska
Prof. dr hab. Iwona Sepioło-Jankowska

W swoim repertuarze ma pieśni i dzieła operowe, muzykę dawną i muzykę sakralną.
Na scenie wcieliła się w najznakomitsze role, grając Toskę Pucciniego, Wenus Wagnera,
Halkę Moniuszki czy Lady Makbet Verdiego. Kocha muzykę, ludzi i książki. Opr.cz
artystycznej duszy posiada matematyczny umysł. Bliskie są jej logiczne zagadki, ale
i tematy związane z fitoterapią. Włada sześcioma językami, produkuje własne kremy,
wierzy w zbawienną moc ziół – w dawnych czasach mogłaby być uznana za czarownicę.
Katarzyna Hołysz – kobieta barwna, pełna pasji, emanująca pozytywną energią, po
prostu wulkan emocji.

IMG 4154b popr 2
Katarzyna Hołysz

Robert Karger – poznański projektant mody i stylista udowadnia, że współcześnie moda męska nieustannie ewoluuje, dając mężczyznom coraz większą swobodę w wyrażaniu siebie i swojej osobowości poprzez ubrania. To nie tylko sposób na podkreślenie stylu życia czy zainteresowań, ale także narzędzie do zwiększania samooceny i poczucia wartości.

Robert Karger
Robert Karger

Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach to temat, który wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami, wraca jak boomerang na czołówki mediów. Jeśli kochacie jeździć na rowerze i tę pasję przekazujecie swoim dzieciom, ta informacja na pewno Was zainteresuje. Na ulicach Śremu i okolic ponownie zagości lokalna kampania edukacyjno-informacyjna„Widocznie, bezpieczniej!”, organizowana przez firmę Imex Logistics, lidera w branży transportowej. Po sukcesie pierwszej edycji sprzed pandemii, inicjatywa powraca z jeszcze większą siłą, aby edukować najmłodszych o bezpieczeństwie rowerzystów. Patronat nad akcją objął Poznański prestiż.

Imex Logistics Widocznie, bezpieczni
„Widocznie, bezpieczniej!”

A jeśli, oprócz buszowania po sklepach i smakowania wyśmienitych dań w starobrowarowych knajpkach, chcielibyście dowiedzieć się nieco o historii tego miejsca, o kryjących się tam dziełach sztuki, urokliwych zakamarkach i ciekawych historiach to od teraz możecie odkrywać je samodzielnie z bezpłatnym audioprzewodnikiem przygotowanym przez zespół Starego Browaru. Wystarczy smartfon i słuchawki, żeby skorzystać z nowej atrakcji. Zapytacie „czy warto zwiedzać centrum handlowe?” Zapewniamy, że warto!

20240220 StaryBrowar audioprzewodnik hiRes 9256mz 2
Stary Browar audioprzewodnik

Jedną z bardziej charakterystycznych oznak wiosny w Poznaniu… są zające ze Starego Browaru. Wieść głosi, że „dawno, dawno temu” w parku Starego Browaru widywano dzikie zające, a w promieniach wschodzącego słońca ich futerko połyskiwało na fioletowo… Ta bajkowa scena zainspirowała zespół centrum do stworzenia wielkanocnych figurek. W 2009 roku uszaki pojawiły się po raz pierwszy. Premierowe zające miały kolor fioletowy – na pamiątkę parkowej legendy. A jaką barwę przybrały w tym roku? Podpowiadamy w artykule Śliweczki i Jagódki przykicały do Starego Browaru. I wszystko jasne!

3F3A8846 Fot Jakub Wittchen 2

A dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem aut do swojej firmy, mamy rozwiązanie. Toyota. Oczywiście od Toyoty Bońkowscy. W 2023 roku Toyota Bońkowscy podczas 14 edycji Kongresu Dealerów została ogłoszona zwycięzcą w kategorii Dealer Flotowy. To wyróżnienie zawdzięcza swojemu profesjonalnemu zespołowi, bo jak w wywiadzie dla Poznańskiego prestiżu mówiła Dominika Bońkowska – floty nie wygrywa jeden człowiek. O tym na co zwracać uwagę przy wyborze floty firmowej, o współpracy z Żabka Polska a także o tym, jak zapewnić managerowi flotowemu w firmie święty spokój, mówią Witek Talarczyk, Ekspert ds. Floty, Maria Bońkowska, oraz Krzysztof Różański, doradcy ds. sprzedaży flotowej.

Toyota Bońkowscy zespół ds. floty

Wiosna to idealny moment, aby zadbać o swoje potrzeby, a wypad do prawdziwego SPA, to najlepsze, co możesz sobie podarować. W położonym, zaledwie trzy i pół godziny jazdy samochodem z Poznania, słynnym polanickim uzdrowisku znajduje się luksusowy, pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris. To miejsce, w którym znajdziesz czas i przestrzeń, by spotkać się z własnymi myślami i holistycznie zadbać o siebie. W Hotelu SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój wszystko jest podporządkowane filozofii wellness według autorskiej i dogłębnie przemyślanej koncepcji, której celem jest przywracanie równowagi zarówno ciału, jak i zmysłom. Szukając relaksu i wyciszenia, koniecznie odwiedźcie to miejsce!

KCA 1686 2

Ale marzec to przede wszystkim Święto Kobiet. Za początek tego święta uznaje się rok 1857, kiedy to pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni. Dziś w XXI wieku, wiele z nas wciąż boryka się ze stereotypizacją, brakiem szacunku, równych praw czy luką płacową. A przecież w polskim społeczeństwie kobiety stanowią większość.

AdobeStock 650929004 2

W wybranym 15 października Sejmie zasiada 136 posłanek. To najwięcej w historii, choć jednocześnie zaledwie 29,6 proc. składu niższej izby parlamentu. Jak to zatem z nami, kobietami jest? Sporo miejsca w tym wydaniu poświęciłyśmy typowo kobiecym tematom. Rozprawiamy się z mitem feminatywów, kobiecymi zarobkami, udziałem w przywództwie, kobiecą przyjaźnią, a także odpowiadamy na pytanie, dlaczego w fundacjach i stowarzyszeniach działających non-profit to kobiety stanowią główną siłę napędową.

Drogie Panie, niech to będzie Wasz miesiąc, rok i dziesięciolecie!

Zapraszam do lektury!
Alicja Kulbicka

Link do e-wydania

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

prof. Iwona Sepioło - Jankowska
REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA