Jedyne takie wydarzenie filmowe w Polsce. 
III Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych w Poznaniu

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i podrózniczych

Fundacja Wandalistki i Kino Muza już po raz trzeci organizują Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych. Tym razem podczas 3 dni (5-7 kwietnia) zaprezentują 6 filmów skupionych wokół kobiecych eksploracji, górskich przygód i wspinaczki.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach i rozmowach z gościniami specjalnymi: himalaistkami, wspinaczkami i podróżniczkami. Za tegoroczny program współodpowiedzialna jest sama Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserska, która przez ostatnie lata pracowała nad filmem dokumentalnym poświęconym Wandzie Rutkiewicz. Premiera „Ostatniej Wyprawy – The Last Expedition” już w maju tego roku, czy reżyserka będzie chciała opowiedzieć o kulisach powstawania filmu?

Każda z sześciu projekcji zaplanowanych na tegoroczny przegląd przeniesie widzów w inne miejsce, inny czas, podaruje im unikatowe przeżycie – czynnikiem wspólnym będzie jeden mianownik, a właściwie duet: kobiety i wspinanie. To połączenie dopełni szczypta pięknych widoków, ekstremalnych przeżyć, aspektu niepełnosprawności w górach, łączenia pasji z macierzyństwem i drogi do odnalezienia siebie. Te wszystkie doznania i emocje zapewnią wyjątkowe projekcje ukazujące góry i wspinaczkę z kobiecego punktu widzenia.

Tak jak i w poprzednich edycjach, tak i podczas tego Przeglądu nie zabraknie silnych kobiecych postaci. Każdego dnia odbywać się będą także spotkania z inspirującymi kobietami środowiska górskiego.

W roli gościni pojawi się Dorota Rasińska-Samoćko, która ma na koncie 11 ośmiotysięczników, a Daria Sieracka – Prezeska Fundacji Wandalistki porozmawia z nią o projekcie „Podwójna korona”, którego celem jest skompletowanie Korony Ziemi oraz Korony Himalajów i Karakorum.

Eliza Kubarska z kolejną gościnią Kingą Ociepką-Grzegulską – jedną z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego wspinania i bohaterką filmu „Mama” – poruszy trudny temat łączenia pasji do sportów ekstremalnych z macierzyństwem.

W ostatnim dniu Przeglądu odbędzie się spotkanie i rozmowy wokół Projektu Droga Kobiet #metoo w podroży. W spotkaniu udział weźmie m.in. Dorota Szparaga – pasjonatka szlaków długodystansowych, która jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie, przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo!

Projekt Droga Kobiet, który zainicjowała Aleksandra Wierzbowska (dokumentalistka, wspinaczka i podróżniczka), a współtworzony jest we współpracy z Fundacją Wandalistki i Centrum Praw Kobiet, skupia się na edukacji dotyczącej bezpieczeństwa kobiet w podróży, poprzez panele dyskusyjne, czy warsztaty. Dlatego podczas 2 dni Przeglądu będzie można uczestniczyć w warsztatach samoobrony – WenDo.

PROGRAM PRZEGLĄDU

Piątek, 5 kwietnia, godz. 20:00, Sala nr 1
„Not Alone” | reż. Heather Mosher (Kanada) | 44 min
„PASANG: In the Shadow of Everest” | reż. Nancy Svendsen (USA) | 72 min
Po seansie spotkanie z Dorotą Rasińską-Samoćko. Spotkanie poprowadzi Daria Sieracka.

Sobota, 6 kwietnia, godz. 16:30, Sala nr 1
„Motherload” | reż. Zoya Lynch | 14 min
„Mama” | reż. Wojtek Kozakiewicz (Polska) | 44 min
Po seansie spotkanie z Kinga Ociepką-Grzegulską. Spotkanie poprowadzi Eliza Kubarska.

Niedziela, 7 kwietnia, godz. 16:30, Sala nr 1
Podpisywanie książki Doroty Szparagi.
„An Accidental Life”  | reż. Henna Taylor (USA) | 86 min
„Postcards from the Verge” | reż. Natalia Koniarz (Polska) | 40 min
Po seansie spotkanie wokół Projektu „Droga Kobiet”, goście: Dorota Szparaga i inni.

Bilety dostępne TUTAJ

Organizator: Fundacja Wandalistki


Współorganizatorzy: Kino Muza, Estrada Poznańska


Partnerzy: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Dolomite, Centrum Praw Kobiet


Partnerzy projektu Droga Kobiet: SUUNTO, Lesovik, Slowhop


Patroni Medialni: Magazyn na szczycie, Radio Afera, Poznański Prestiż

Dowiedz się więcej:
kontakt@wandalistki.org
https://www.wandalistki.org
https://www.facebook.com/Wandalistki
https://www.instagram.com/wandalistki/

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i podrózniczych
REKLAMA
REKLAMA

Days of Range Rover Sport

Days of Range Rover Sport Karlik Baranowo

Już w ten piątek i sobotę, KARLIK Autoryzowany Dealer Land Rover, zaprasza do niezwykłej, klubowej aranżacji salonu Land Rover w Baranowie, na spotkanie z niepowtarzalnym Range Roverem Sport.

W specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie, odkryć można będzie zalety flagowych modeli Range Rover. Po statycznej prezentacji modelowej i skorzystaniu z wyjątkowego poczęstunku oraz pobudzającej kawy przygotowanej przez utytułowanych baristów, dedykowany doradca zabierze Państwa w drogową i off-roadową przygodę za kierownicą różnych wersji Range Rover Sport.

Biorąc udział w wydarzeniu w piątek  lub sobotę otrzymacie Państwo niezobowiązującą, profesjonalną wycenę Waszego auta marki premium oraz propozycję jego odkupu, na najlepszych warunkach na rynku.

Decydując się na złożenie zamówienia w trakcie Days of Range Rover Sport, skorzystacie także z:

– pakietu akcesoriów o wartości 15 000 zł 

– zaproszenia na darmową, kompleksową kontrolę stanu technicznego Waszego auta w dogodnym terminie

– możliwości wygrania uczestnictwa w jednym z eventów Range Rover Experience w 2024 roku. 

Kiedy?

piątek, 19 kwietnia w godzinach 8:00-18:00

sobota, 20 kwietnia w godzinach 9:00-18:00

Gdzie?

Land Rover Karlik Poznań

ul. Poznańska 30, 62-081 Baranowo k.Poznania,

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Days of Range Rover Sport Karlik Baranowo
REKLAMA
REKLAMA