JAWNUTA z „Operowym Oscarem”!

The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar

Jawnuta – dzieło Stanisława Moniuszki, w reżyserii Ilarii Lanzino triumfuje podczas The International Opera Awards! To już drugie wyróżnienie dla Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, w kategorii „dzieło odkryte na nowo”

To już pewne! Jawnuta triumfuje podczas Gali The International Opera Awards. Zeszłoroczna premiera dzieła Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino i pod kierownictwem muzycznym Rafała Kłoczko została nagrodzona „Operowym Oscarem” w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. To nie pierwsza nagroda w tej kategorii dla artystów z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Sięganie do mniej znanej twórczości patrona Teatru Wielkiego i pokazywanie jej szerokiej publiczności to już tradycja gmachu pod pegazem. W 2021 roku w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Paria, do której inscenizację przygotował Graham Vick, reżyser zaliczany do grona najciekawszych współczesnych twórców operowych, który na zaproszenie Teatru Wielkiego w Poznaniu po raz pierwszy pracował w Polsce.

Jawnuta Moniuszki to tytuł, który miały swoją premierę poza naszą macierzystą sceną. To tytuł, który nie jest wymieniany jednym tchem z innymi kompozycjami Moniuszki, jednak jest absolutnym zjawiskiem. – tak mówiła w ekskluzywnym wywiadzie dla Poznańskiego prestiżu Renata Borowska – Juszczyńska, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, dodając – Zupełnie wyjątkowa opowieść, wyreżyserowana przez Ilarię Lanzino i zinterpretowana wspólnie z zespołem wspaniałych muzyków z Romskiej Dynastii Czureja, zachwyciła i poruszyła publiczność zgromadzoną na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Spektakl był streamingowany przez platformę Opera Vision, a następnie tam dostępny przez kilka miesięcy, dzięki czemu Jawnutę obejrzało prawie 12 500 tysiąca widzów na całym świecie. Tytuł ten zgłosiliśmy do konkursu International Opera Award, czyli naszych operowych Oscarów i czekamy. 

Dziś już wiemy, że ta najważniejsza w operowym świecie nagroda przypadła właśnie tej produkcji.

The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar

International Opera Awards zwana operowymi Oscarami, to najważniejsza międzynarodowa nagroda środowiska muzycznego, przyznawana od 2012 roku. Jury składa się z ekspertów i profesjonalistów związanych z operową branżą. Jej założycielem jest Harry Hyman, który jako miłośnik opery przez całe życie uważał, że zbyt często ukrywa ona swoje światło pod korcem. To zainspirowało go do ustanowienia nagrody dla tej wyjątkowej formy sztuki.

Serdecznie gratulujemy!

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar|The international Opera Award, Jawnuta, Teatr Wielki w Poznaniu, operowy oscar
REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA