Dojrzałe lato to Energia Kobiet!

|Vinci Art Gallery Moc Kobiet Moc Sztuki

W pierwszy weekend września Galeria Vinci Art Gallery zaprasza na Kongres Kobiet, podczas którego, zaprezentowana zostanie sztuka znakomitego grona współczesnych Artystek z portfolio galerii, w ramach wystawy MOC KOBIET – MOC SZTUKI  by Vinci Art Gallery

Wystawa prezentuje wielowymiarowość stylów i różnorodność nurtów w sztuce, gwarantując nie tylko bogactwo doznań, ale i podkreślając ważną obecność na współczesnym rynku sztuki interesujących Twórczyń, których prace można także obejrzeć i nabyć w galerii.

Do tego grona należą m.in:  Ewa Ćwikła, Izabela Rudzka, BEAta Pflanz, Gocha Meg Stankiewicz, Grażyna Kielińska, Jolanta Johnsson, Monika Wyrwicka, Joanna Szumska, Elżbieta Radzikowska, Katarzyna Środowska, Joanna Głażewska, Agnieszka Potrzebnicka-Romanowicz, Małgosia Kalińska, Kate Hope, Magdalena Parfieniuk, Maggie Piu, Iwona Ostrowska, Paulina Leszczyńska, Monika Martini-Madej, Grażyna Strykowska, Agnieszka Wencka, Magdalena Kwapisz-Grabowska, Natalia Rozmus-Esparza, Monika Kossak, Patrizia Moskalevich, Iryna Depko, Yulia Stratovich, Maja Tomaszewska, Jacube Rybińska, Małgorzata Sęk, Agnieszka Słońska-Więcek, Magdalena Sarnat, Małgorzata Andrzejewska, Kamila Stefania Tkaczyk, Magdalena Lenartowicz, Joanna Gierwielaniec, Dotora Łapa-Maik, Katarzyna Zawierucha, Olga Savienko, Olena Horchol, Anastasia Rydlevska, Rufina Bazlova.

Vinci Art Gallery działa na poznańskiej Śródce od 2 lat. To miejsce powstałe z pasji do sztuki, ludzi, którzy ją tworzą, artystów i tych którzy lubią się nią otaczać, kolekcjonować lub w sztukę inwestować. Galeria szybko i wyraźnie zaistniała jako niezwykła przestrzeń na kulturalnej mapie Poznania, oferując sporą dawkę interesujących wydarzeń, w tym ponad 20 zorganizowanych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Założycielką i pomysłodawczynią Vinci Art Gallery jest Monika Pietrzak – właścicielka i marszandka, z inicjatywy której w czerwcu 2022r. powstał także mural w barwach ukraińskich, na podstawie obrazu Artura Smoły z cyklu HURAGANY, na ścianie kamienicy od strony Ronda Śródka. 

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|Vinci Art Gallery Moc Kobiet Moc Sztuki
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA