Dojrzałe lato to Energia Kobiet!

|Vinci Art Gallery Moc Kobiet Moc Sztuki

W pierwszy weekend września Galeria Vinci Art Gallery zaprasza na Kongres Kobiet, podczas którego, zaprezentowana zostanie sztuka znakomitego grona współczesnych Artystek z portfolio galerii, w ramach wystawy MOC KOBIET – MOC SZTUKI  by Vinci Art Gallery

Wystawa prezentuje wielowymiarowość stylów i różnorodność nurtów w sztuce, gwarantując nie tylko bogactwo doznań, ale i podkreślając ważną obecność na współczesnym rynku sztuki interesujących Twórczyń, których prace można także obejrzeć i nabyć w galerii.

Do tego grona należą m.in:  Ewa Ćwikła, Izabela Rudzka, BEAta Pflanz, Gocha Meg Stankiewicz, Grażyna Kielińska, Jolanta Johnsson, Monika Wyrwicka, Joanna Szumska, Elżbieta Radzikowska, Katarzyna Środowska, Joanna Głażewska, Agnieszka Potrzebnicka-Romanowicz, Małgosia Kalińska, Kate Hope, Magdalena Parfieniuk, Maggie Piu, Iwona Ostrowska, Paulina Leszczyńska, Monika Martini-Madej, Grażyna Strykowska, Agnieszka Wencka, Magdalena Kwapisz-Grabowska, Natalia Rozmus-Esparza, Monika Kossak, Patrizia Moskalevich, Iryna Depko, Yulia Stratovich, Maja Tomaszewska, Jacube Rybińska, Małgorzata Sęk, Agnieszka Słońska-Więcek, Magdalena Sarnat, Małgorzata Andrzejewska, Kamila Stefania Tkaczyk, Magdalena Lenartowicz, Joanna Gierwielaniec, Dotora Łapa-Maik, Katarzyna Zawierucha, Olga Savienko, Olena Horchol, Anastasia Rydlevska, Rufina Bazlova.

Vinci Art Gallery działa na poznańskiej Śródce od 2 lat. To miejsce powstałe z pasji do sztuki, ludzi, którzy ją tworzą, artystów i tych którzy lubią się nią otaczać, kolekcjonować lub w sztukę inwestować. Galeria szybko i wyraźnie zaistniała jako niezwykła przestrzeń na kulturalnej mapie Poznania, oferując sporą dawkę interesujących wydarzeń, w tym ponad 20 zorganizowanych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Założycielką i pomysłodawczynią Vinci Art Gallery jest Monika Pietrzak – właścicielka i marszandka, z inicjatywy której w czerwcu 2022r. powstał także mural w barwach ukraińskich, na podstawie obrazu Artura Smoły z cyklu HURAGANY, na ścianie kamienicy od strony Ronda Śródka. 

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|Vinci Art Gallery Moc Kobiet Moc Sztuki
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA