Jesienna Kolacja Degustacyjna CHEFS & FRIENDS w F…ing Delicious

Restauracja F..ing Delicous

Z pasji rodzą się śmiałe projekty. Dlatego pierwszy raz w Poznaniu odbyło się spotkanie w gronie czterech charakternych i piekielnie zdolnych mężczyzn, którzy razem uraczyli Gości Restauracji F…ingDelicious swoimi jesiennymi kreacjami, zestawionymi z szampanami z winnicy JEAN MICHEL.

W rolach głównych, ramię w ramię gotowali Tomasz Olewski (F…ing Delicious), Artur Skotarczyk (Restauracja MUGA), Dominik Narloch (Zen On Restaurant) i Lech Pluciński (Jeven Poland, pierwszy Szef Kuchni F…ing Delicious).

Cztery osobowości w jednym miejscu, w jednym czasie i w jednej kuchni?
Nie mogło być inaczej, jak tylko wybitnie i wyśmienicie. Goście kosztowali i próbowali dania z ekstremalnie połączonych smaków i często niewiarygodnych kolorów produktów. Każde danie było niczym artystyczne arcydzieło na talerzu.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Restauracja F..ing Delicous
REKLAMA
REKLAMA

Działo się w Poznaniu

Artykuł przeczytasz w: 7 min.
Amar Beauty spotkanie Poznańskiego prestiżu

Wakacje sprzyjają letnim imprezom organizowanym w naszym mieście. Zobacz, co działo się w ostatnich tygodniach!

Amar Beauty – Z miłości do piękna

Zdjęcia: Michał Musiał

12 czerwca odbyło się SPOTKANIE W PRESTIŻOWYM STYLU w zmysłowych i kojących wnętrzach AMAR Beauty. W motto salonu – z miłości do piękna – wpisuje się tutejsza atmosfera, uśmiechnięty i pomocny zespół AMAR Beauty oraz szereg upiększających zabiegów. O szerokiej ofercie salonu AMAR Beauty opowiedziały jego właścicielka MARZENA TAJSNER oraz managerka – AGATA KŁOS. Gościem specjalnym spotkania był fotograf TOMEK TOMKOWIAK, dzięki któremu powstała wspaniała czerwcowa okładka „Poznańskiego Prestiżu”. I to dopiero początek współpracy z wybitnym artystą-fotografem! Poznaliśmy kulisy ekscytującej sesji zdjęciowej, artystyczne inspiracje oraz jak narodził się pomysł z dachem HOTELU KOLEGIACKIEGO W POZNANIU. Dodatkowo zapoznaliśmy się z propozycjami AMAR Beauty, dowiedzieliśmy się, z jakich zabiegów warto skorzystać przed rozpoczynającym się sezonem letnich wakacji i wyczekiwanych urlopów. Każda uczestniczka spotkania otrzymała atrakcyjne zniżki na zabiegi w AMAR Beauty, a o pyszne przekąski zadbało PETIT PARIS.

Spotkanie Wielkopolskiej Loży BCC

Zdjęcia: Materiały prasowe

Czerwcowe spotkanie Wielkopolskiej Loży BCC zgromadziło szerokie grono zarządów najlepszych wielkopolskich firm, środowiska nauki, władz lokalnych oraz mediów. Po powitaniu gości przez Dyrektor Loży Wielkopolskiej – Katarzynę Jakubowską, o kierunkach rozwoju BCC oraz wartościach opowiedział gość specjalny, prezes BCC – dr Jacek Goliszewski.Wybitni eksperci, ekonomiści dr Edyta Wojtyla z Uniwersytetu WSB Merito oraz dr Marcin Mrowiec z Grant Thornton, podczas panelu prowadzonego przez prezesa Everest Finanse Zbyszko Pawlaka, opowiedzieli o sytuacji gospodarczej  w 2024 r., o wyzwaniach oraz szansach, przed którymi stoją przedsiębiorcy. Kolejne spotkanie Wielkopolskiej Loży już we wrześniu. 

ORSKA w restauracji OT.WARTA. | Kolekcja biżuterii Prato

Zdjęcia: Łukasz Łukasiewicz

Kolekcja Prato ORSKA to artystyczna interpretacja łąki pełnej dzikich traw, dlatego wybór restauracji OT.WARTA – zlokalizowanej w przepięknym entourage nadwarciańskich zielonych terenów – nie był przypadkiem. To tutaj, w czwartek, 20 czerwca, spotkaliśmy się, aby w promieniach słońca, przy cudownej muzyce w tle, podziwiać najnowsze arcydzieła Ani Orskiej. Biżuteria Prato, tak jak korzenie roślin, sięga w głąb ziemi, czerpiąc siłę z jej wnętrza. Ręcznie wykonane naszyjniki, pierścionki i bransoletki zostały ozdobione kryształem górskim, przypominającym krople rosy na srebrnych i pozłacanych liściach. Część biżuteryjnych traw z kolekcji Prato zawiązana została w misterny węzeł symbolizujący połączenie człowieka z naturą.  Kształty i formy Prato oryginalnie zaprezentowane zaproszonym gościom – na gałęziach pobliskich drzew, na kamieniach, na piasku – pobudzały wyobraźnię i pozwalały cieszyć się chwilami, gdy biżuterię tę można było przymierzać. Podczas tego wspaniałego spotkania, pełnego radości życia i dobrych ludzi wokół, o nasze podniebienia zadbała restauracja OT.WARTA, która przygotowała przekąski łączące wspaniały smak z estetyką podania. 

Początek lata w Starym Browarze

Zdjęcia: Marek Zakrzewski, Michał Sawiński

Te piękne pocztówki „lata w mieście” to oczywiście Stary Browar – miejsce niezwykłych wydarzeń, kulturalnych odkryć, zachwytów i pozytywnych emocji. Poznańskie centrum na dobry początek wakacji zaprosiło poznaniaków na spektakle „pod chmurką”. W ramach projektu Teatr na Leżakach w browarowych przestrzeniach pokazano dwa spektakle Teatru Pijana Sypialnia. W piątkowy wieczór aktorzy i widzowie schowali się przed deszczem w nastrojowej Słodowni, aby wspólnie bawić się podczas musicalowego show „Wodewil Warszawski”. W sobotę pogoda nie zawiodła, a tłum gości na leżakach i piknikowych kocach zatopił się w historii i muzyce podczas spektaklu „EkoOpera”. 

W pierwszą lipcową środę kolejna spektakularna przestrzeń Starego Browaru wypełniła się dobrymi emocjami – na dachu Atrium odbyło się unikalne wydarzenie: Joga w Obłokach z Atme Yoga. Instruktorka Ewa Olszewska i DJ KACO porwali setki amatorów asan do tanecznej medytacji w ruchu.

Sneak Peak nowego, elektrycznego Porsche Macan

Zdjęcia: Maciej Sznek, Escargofoto

W wyjątkowym, nieco tajemniczym miejscu o nazwie Sparrow Hills, odbyła się premiera nowego elektrycznego Porsche Macan. Pełne magii wydarzenie zainspirowane zostało „Alicją w krainie czarów”. Goście mieli okazję zanurzyć się w niezwykły świat Alicji, przy okazji kosztując specjalne dania przygotowywane na żywo podczas spotkania. Nie zabrakło także jazd testowych długo wyczekiwanym, elektrycznym Macanem oraz… lotu balonem. Dziękujemy za zaproszenie!

 Klimat z Pacyfiku w Palmiarni Poznańskiej

Zdjęcia: Materiały prasowe

W lipcowy wieczór Palmiarnia Poznańska zaprosiła zwiedzających na niezwykłą letnią Noc w Palmiarni. W blasku nie tylko księżyca, ale także mnóstwa kolorowych świateł można było podziwiać roślinność Palmiarni pochodzącą z różnych stref klimatycznych. Magiczną atmosferę stworzyły również występy artystyczne. W podróż na Hawaje, Tahiti (Polinezja Francuska) i Rapa Nui (Wyspy Wielkanocne) zabrały wszystkich gości tancerki Avei Varu – Polynesian Dances, prezentując w trzech odsłonach spektakl „Avei Varu – tańce polinezyjskie.” Można było zobaczyć różnorodność kolorowych, tradycyjnych strojów oraz tańców z kilku najbardziej znanych wysp Pacyfiku. Wakacyjna Noc w Palmiarni przyciągnęła ponad 1300 zwiedzających.

Otwarcie nowej placówki WCF Rehabilitacja Dzieci i Dorosłych

Zdjęcia: Materiały prasowe

Nowa placówka WCF Rehabilitacja Dzieci i Dorosłych przy ulicy Zagrodniczej 30A już otwarta! Wymagający rehabilitacji pacjenci z problemami neurologicznymi znajdą w niej pomoc i wsparcie. Dodatkowo w placówce działa też Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Równy Start”, wspierający dzieci w spektrum autyzmu, z wadami rozwojowymi oraz innymi trudnościami, zapewniając im opiekę na najwyższym poziom.

Kolacja Pod Niebem Poznania

Zdjęcia: Materiały prasowe

W malowniczej scenerii koryta Warty, Kolacja Pod Niebem Poznania w restauracji OT.WARTA zgromadziła smakoszy i miłośników wyselekcjonowanych win. Pięciodaniowa kolacja przygotowana przez szefa kuchni zachwyciła przybyłych gości, a o staranny dobór win zadbał sommelier. Obok wielu wyjątkowych przysmaków nie zabrakło popularnej w Poznaniu kaczki, jednak przyrządzonej w bardzo niestandardowy sposób. 

Dziękujemy za zaproszenie!   

 

Wystawa Nowy STARY RYNEK

W lipcu trwała w Vinci Art Galery wystawa Nowy STARY RYNEK stanowiąca prezentację prac autorstwa poznańskiego artysty i wykładowcy – profesora Piotra C. Kowalskiego. Ten nietypowy projekt polegał na performatywnych działaniach realizowanych przez artystę w ciągu ostatnich 25 lat na całym świecie, w Polsce, a w szczególności w Poznaniu. Wystawa prezentowała efekty zarówno wcześniejszych, jak i najnowszych działań profesora w postaci płócien ze „stemplami” miejskich studzienek. Nowe studzienki na wyremontowanym Starym Rynku w Poznaniu zawierają piękny herb miasta Poznań, co stanowi istotną oś ekspozycji wystawy, ponieważ, jak porównuje artysta, wcześniejsze poznańskie studzienki zarówno na rynku, jak i w wielu innych miejscach miasta były albo bezimienne albo przedstawiały nazwy innych miast. To symboliczna historia, przedstawiona w artystycznej wizji. Profesor przez wiele lat rozkładał płótna na ulicach miast, pozwalając, by weszły one w relacje z codziennym miejskim życiem. Tak powstała cała seria „obrazów przejezdnych i przejściowych”. Odbite na płótnach miejskie studzienki to zapis miasta, wizytówki, osobne opowieści połączone na wystawie w jedną spójną całość. Podczas otwarcia wystawy mieliśmy okazję spotkać artystę i wysłuchać wielu ciekawych opowieści i anegdot. Ta lipcowa wystawa w Vinci Art Gallery była inna niż wszystkie, ponieważ przestrzeń ekspozycji wypełniały płótna nie tylko na ścianach, ale i na podłodze.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Amar Beauty spotkanie Poznańskiego prestiżu
REKLAMA
REKLAMA