Struktura Artpin – ubierz ściany na nowo

Struktury ścienne Artpin|Struktury ścienne Artpin|Struktury ścienne Artpin|Damian Tyranowski

Kiedy marzymy o przemianie naszych przestrzeni życiowych, często jesteśmy skonfrontowani z tradycyjnymi metodami remontu, które wiążą się z brudnymi pracami, a także długotrwałymi procesami. Dla tych, którzy cenią sobie prostotę i oszczędność czasu, pracownia Artpin ma rozwiązanie, które zmienia sposób, w jaki myślimy o ścianach. 

Wypalane struktury ścienne to rozwiązanie, które z powodzeniem stosujemy zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Ich wyjątkowa odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że świetnie sprawdzają się na elewacjach, tarasach czy w ogrodach.

Bez zbędnych przygotowań

Produkowane przez Artpin struktury nie wymagają żadnych prac przygotowawczych typowych dla tradycyjnych ścian. Podłoże nie wymaga szpachlowania, ani tynkowania, a sam montaż może odbyć się bezpośrednio na surowej ścianie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dobry design, prostotę i oszczędność czasu.

Struktury ścienne Artpin

Uniwersalna unikatowość

Struktury występują w różnych wzorach i stopniach nasycenia szarości, od delikatnej bieli po głęboki grafit. Daje to nieograniczone możliwości aranżacyjne, umożliwiając nam stworzenie unikalnej kompozycji, będącej wartością dodaną do wystroju danej przestrzeni. To doskonała opcja zarówno dla domów prywatnych, jak i lokali użytkowych, takich jak restauracje czy sklepy wielkopowierzchniowe. Dają nam one możliwość łatwego wcielania logotypów i innych znaków graficznych, co stosujemy np. w sieciowych sklepach odzieżowych w całej Polsce. Co jeszcze sprawia, że są wyjątkowe? Ich ręczne wykonanie i wypalanie przez doświadczonych rzemieślników, z którymi współpracujemy od lat. Każdy element ma swoje naturalne nierówności i niejednolitą powierzchnię, co sprawia, że wnętrza nabierają życia i autentyczności. Ponadto, nie trzeba martwić się o zabrudzenia, zarysowania czy drobne ubytki powstałe w wyniku codziennego użytkowania. Dzięki temu struktury są praktyczne i łatwe w utrzymaniu przez wiele lat.

Struktury ścienne Artpin

Charakter zaklęty w światłocieniach

Jednak to nie koniec ich zalet. Jedną z najbardziej fascynujących cech struktur jest efekt światła i cienia, który tworzą. Dzięki swojej trójwymiarowej powierzchni potrafią załamywać i rozpraszać docierające do nich światło, tworząc niepowtarzalne wrażenia wizualne. Zmieniają atmosferę przestrzeni w zależności od kąta jego padania. Możemy więc dodać niepowtarzalnego charakteru naszym przestrzeniom i stworzyć efekt francuskich wnętrz – nieidealnie doskonałych, wypełnionych charakterem i ciepłem, które zachęcają do spędzania czasu w ich otoczeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Struktury ścienne Artpin|Struktury ścienne Artpin|Struktury ścienne Artpin|Damian Tyranowski
REKLAMA
REKLAMA

Rola oświetlenia we wnętrzu

Wnętrza naszego domu to nie tylko miejsce do codziennego życia, ale także przestrzeń, w której odpoczywamy i możemy wyrazić swój charakter, styl i kreatywność. Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery naszego domowego wnętrza, tworząc niepowtarzalny nastrój i podkreślając jego charakter. Od funkcjonalnych opraw po dekoracyjne lampy, sposób, w jaki oświetlamy nasz dom, znacząco wpływa na nasze samopoczucie i sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń wokół nas.

Funkcjonalność i wygoda 

Podstawową rolą oświetlenia w domu jest zapewnienie odpowiedniej funkcjonalności i wygody. Odpowiednio rozmieszczone światła umożliwiają wykonywanie codziennych czynności, takich jak czytanie, gotowanie czy sprzątanie, bez konieczności naprężania wzroku. Warto zwrócić uwagę na różnorodność źródeł światła w poszczególnych pomieszczeniach, aby móc dostosować je do różnych potrzeb i sytuacji. 

Nastrój  i atmosfera

Oświetlenie ma kluczowy wpływ na nastrój i atmosferę w naszym domu. Ciepłe światło tworzy przytulną i relaksującą atmosferę w salonie lub sypialni, podczas gdy jasne światło dodaje energii i ożywia przestrzeń, na przykład w kuchni. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami oświetlenia, aby znaleźć te, które najlepiej pasują do naszego stylu życia i preferencji estetycznych. 

pexels heyho 7545784

Akcentowanie detali i dekoracji 

Oświetlenie może również pełnić rolę akcentu, podkreślając ważne detale architektoniczne lub dekoracyjne w naszym domu. Zastosowanie kierowanych reflektorów lub świateł punktowych pozwala nam eksponować ulubione elementy wystroju, takie jak obrazy, rzeźby czy kolekcje książek. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu oświetleniu możemy stworzyć wrażenie przestrzeni, która jest nie tylko funkcjonalna, ale także pełna charakteru i osobowości. 

Zintegrowanie z estetyką wnętrza

Kluczowym elementem w planowaniu oświetlenia domowego jest jego zintegrowanie z ogólną estetyką wnętrza. Odpowiednio dobrana lampa czy kinkiet powinna komplementować styl naszych mebli i dekoracji, dodając im dodatkowego uroku i elegancji. Warto również zwrócić uwagę na kolory i materiały użyte w oprawach oświetleniowych, aby harmonijnie współgrały z resztą wystroju pomieszczenia. 

pexels heyho 7511702

Oświetlenie domu to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale także sztuki tworzenia wyjątkowej atmosfery i nastroju. Poprzez odpowiedni dobór i rozmieszczenie świateł możemy stworzyć przestrzeń, która odzwierciedla nasz styl życia i osobowość, zapewniając jednocześnie wygodę i funkcjonalność. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami oświetlenia, aby odkryć te, które najlepiej podkreślają charakter naszego wnętrza i sprawiają, że czujemy się w nim dobrze. W salonie LUXMAN, znajdującym się w Galeria Polskie Meble w Poznaniu znajdziesz szeroką ofertę lamp sufitowych, kinkietów czy lamp dekoracyjnych. Produkty dostępne w tym salonie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dbając o szczegóły i detale.

*artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Polskie Meble

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA