Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił repertuar do końca sezonu 2023/2024 i uruchomił sprzedaż biletów

Piękna i Bestia Teatr Muzyczny w Poznaniu

W planach na kolejne miesiące przede wszystkim nie zabraknie dwóch ostatnich premier: „Pięknej i Bestii” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz „Deszczowej piosenki” Tadeusza Kabicza. Oba tytuły podbiły serca widzów i zostały zasypane znakomitymi recenzjami. Po dwóch grudniowych setach, które wyprzedały się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, „Piękna i Bestia” zagrana zostanie w drugiej połowie sezonu jeszcze 28 razy! Ten musical pojawi się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w lutym, maju i z okazji Dnia Dziecka. Natomiast „Deszczowa piosenka”, oparta na scenariuszu kultowego filmu z 1952 roku ze słynną sceną tańca w deszczu, po grudniowych i styczniowych spektaklach powróci na scenę w czerwcu.

W repertuarze pojawią się tytuły zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Na przełomie stycznia i lutego Teatr zachęca, by wyruszyć na poszukiwania prawdziwego szczęścia razem z superwyjątkowym „Pippinem” (reż. Jerzy Jan Połoński). Ten spektakl to baśń dla dorosłych, która bawi i wzrusza, a do tego niesie mądre przesłanie. Z pełnego magii świata scena przemieni się w dystopijną rzeczywistość „Kombinatu” (reż. Wojciech Kościelniak) zbudowanej w oparciu o piosenki Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Ten spektakl zobaczyć będzie można w lutym i maju w Poznaniu, a w czerwcu zagości on w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Na poznańską scenę powróci też w pierwszej połowie marca dawno niewidziana, ale niezmiennie uwielbiana „Zakonnica w przebraniu” (reż. Jacek Mikołajczyk). Z kolei dla najmłodszych widzów artyści zagrają w marcu „Madagaskar – musicalową przygodę” (reż. Jerzy Jan Połoński), a w kwietniu „Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży” (reż. Łukasz Brzeziński).

W drugiej połowie kwietnia Teatr pokaże dramat muzyczny „Irena” o I. Sendlerowej (reż. Brian Kite), z muzyką Włodka Pawlika. Ten wyjątkowy tytuł o Sprawiedliwej wśród Narodów Świata miał w marcu tego roku swoją warszawską premierę, a teraz po raz pierwszy zagrany zostanie za granicą – 5 maja w Admiralspalast w Berlinie.

Szczegółowy repertuar i zakup biletów dostępne są na stronie internetowej Teatru

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Piękna i Bestia Teatr Muzyczny w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA

Czerwcowy Poznański prestiż – z miłości do piękna

Poznański prestiż czerwiec 2024

Do sesji zdjęciowej Agaty Kłos – managerki salonu AMAR Beauty, zaprosiliśmy jednego z najlepszych poznańskich fotografów specjalizującego się  głównie w czarno-białych, autorskich projektach, a także w fotografii mody i aktu – Tomka Tomkowiaka. Dlaczego? Bo wyjątkowe miejsce na urodowej mapie Poznania wymaga wyjątkowej oprawy.

Do AMAR Beauty przyjeżdżają klientki nie tylko z Poznania, ale także z najodleglejszych zakątków naszego województwa. AMAR Beauty – nazwa nawiązująca do hiszpańskiego „amar”, czyli kochać. Kochać siebie, kochać szeroko rozumiane piękno wokół nas. Motto salonu “Z miłości do piękna” oznacza kompleksową, holistyczną  opiekę nad klientami. Jak w dzisiejszym świecie, gdy w social mediach kreujemy swój wizerunek za pomocą filtrów, zadbać o swoje naturalne piękno i zbudować poczucie własnej wartości? Na czym polegają zabiegi z użyciem biostymulatora? Dlaczego tak ważna jest reaplikacja kremu z filtrem na co dzień? Tego dowiecie się z naszej rozmowy okładkowej. 

Agata Kłos - Amar Beauty fot. Tomek Tomkowiak
Agata Kłos fot. Tomek Tomkowiak

W tym roku obchodzimy 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej. To doskonała okazją do refleksji nad tym, co to członkostwo przyniosło Wielkopolsce. Zbliżające się wybory do Europarlamentu są momentem, w którym warto przypomnieć sobie, jak fundusze unijne wpłynęły na rozwój naszego regionu. Zapraszamy także do lektury wywiadu z Joanną Scheuring – Wielgus, polityczką, działaczką samorządową i społeczną, która swoją karierę rozpoczynała jako manager kultury. Dziś jest wiceministrą kultury i liderką listy lewicy z województwa wielkopolskiego do Parlamentu Europejskiego. Opowiedziała nam o  wyzwaniach stojących przed Europą, sytuacji kobiet w Polsce, planach na siebie w Brukseli, ale także o modzie i o tym, co jej się podoba w Poznaniu. 

Joanna Scheuring - Wielgus
Joanna Scheuring – Wielgus

Wszyscy szukamy ulgi. Taką tezę w swojej książce „Potęga ulgi. Od ulegania do uwolnienia” stawia Agnieszka Maruda, zawodowa mówczyni motywacyjna i inspiracyjna, mówczyni TEDx , trenerka, mentorka liderów, wykładowczyni. Stale towarzyszące nam napięcie nie jest dla nas dobre i jesteśmy w stanie wiele zrobić, aby choć na chwilę poczuć ulgę. Ulga choć jest uczuciem oczyszczającym, nie zawsze nam służy długofalowo. Jak zatem odczuwać ten stan, aby żyć lżej?

Agnieszka Maruda Potęga ulgi, od ulegania do uwolnienia
Agnieszka Maruda fot. Katarzyna Wołyniak

Z Kasią Sokołowską spotkałyśmy się z Dzień Matki. Dniu, od dwóch lat dla niej szczególnym, odkąd została mamą długo wyczekiwanego Ivo Lwa. Rozmawiamy w niedzielę, bo to jedyny dzień, kiedy w natłoku obowiązków znajduje czas na rozmowę. Od poniedziałku rozpoczyna zdjęcia do kolejnej edycji Top Model, w kolejce czekają jeszcze pokazy mody, a jej nowym „dzieckiem” zajmującym ją bez reszty jest wellnesowy projekt Lava e Sal. Kasia Sokołowska – reżyserka pokazów mody, jurorka w Top Model, młoda mama – szczerze o dojrzałości, wrażliwości artystycznej i zbyt krótkiej dobie.

Kasia Sokołowska Lava e Sal
Kasia Sokołowska fot. Agata Serge

Absolwentka najlepszej Akademii makijażu permanentnego w Polsce i na świecie Long-Time-Liner®. Doceniona za swoje umiejętności i kwalifikacje – otrzymała tytuł Elitarnej Linergistki marki Long-Time-Liner® z zakresu pigmentacji brwi, oczu oraz ust. Prywatnie – ciepła, wesoła i cierpliwa. Paulina Szymańska, z wytrwałością tłumaczy swoim klientkom tajniki makijażu permanentnego, który traktuje jak sztukę. A wszystko po to, aby wydobyć naturalne piękno z każdej z nas, które odwiedzają jej salon.

Paulina Szymańska Long Time Liner
Paulina Szymańska

Czy czeka nas szwedzka rEVolucja? Debiutujący właśnie na rynku model Volvo EX90 udowadnia, że tak. Samochód jest zaprojektowany tak, by rozumiał człowieka i otoczenie, stając się tym samym zapewne najbezpieczniejszym seryjnym samochodem osobowym, jaki do tej pory powstał. Dzięki aktualizacjom oprogramowania i nowym danym będzie umiał się uczyć, dlatego z czasem będzie stawał się jeszcze mądrzejszy i bardziej bezpieczny.

Volvo EX90 Volvo Firma Karlik
Volvo EX90 Excellence

Stary Browar przygotował minimalistyczne stylizacje w wiosennej odsłonie, przekonując, że prostota jest w modzie. Ania Śmiechowska odczarowuje kowbojki, Patrycja Sławkowska z Rai82 przejrzała sklepowe półki w poszukiwaniu najlepszych samoopalaczy, a dr n. med. Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz udowadnia, że niektóre substancje czynne pochodzenia roślinnego są nadal niezastąpione w leczeniu schorzeń kardiologicznych. Zapraszamy Was także w świat muzyki. Maciej Kramer, lider zespołu Happy Jazz Band zabierze Was w podróż przy dźwiękach utworów takich wokalistów jak Louis Armstrong czy Frank Sinatra, a Zuzanna Głowacka animatorka kultury, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza nagrodzonego Fryderykami 2024 Projektu TAXI opowie o swojej drodze na muzyczny szczyt. 

Te i wiele innych tematów już online

Zapraszam do lektury! 

Alicja Kulbicka

redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA
Poznański prestiż czerwiec 2024
REKLAMA
REKLAMA