Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił repertuar do końca sezonu 2023/2024 i uruchomił sprzedaż biletów

Piękna i Bestia Teatr Muzyczny w Poznaniu

W planach na kolejne miesiące przede wszystkim nie zabraknie dwóch ostatnich premier: „Pięknej i Bestii” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz „Deszczowej piosenki” Tadeusza Kabicza. Oba tytuły podbiły serca widzów i zostały zasypane znakomitymi recenzjami. Po dwóch grudniowych setach, które wyprzedały się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, „Piękna i Bestia” zagrana zostanie w drugiej połowie sezonu jeszcze 28 razy! Ten musical pojawi się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w lutym, maju i z okazji Dnia Dziecka. Natomiast „Deszczowa piosenka”, oparta na scenariuszu kultowego filmu z 1952 roku ze słynną sceną tańca w deszczu, po grudniowych i styczniowych spektaklach powróci na scenę w czerwcu.

W repertuarze pojawią się tytuły zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Na przełomie stycznia i lutego Teatr zachęca, by wyruszyć na poszukiwania prawdziwego szczęścia razem z superwyjątkowym „Pippinem” (reż. Jerzy Jan Połoński). Ten spektakl to baśń dla dorosłych, która bawi i wzrusza, a do tego niesie mądre przesłanie. Z pełnego magii świata scena przemieni się w dystopijną rzeczywistość „Kombinatu” (reż. Wojciech Kościelniak) zbudowanej w oparciu o piosenki Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Ten spektakl zobaczyć będzie można w lutym i maju w Poznaniu, a w czerwcu zagości on w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Na poznańską scenę powróci też w pierwszej połowie marca dawno niewidziana, ale niezmiennie uwielbiana „Zakonnica w przebraniu” (reż. Jacek Mikołajczyk). Z kolei dla najmłodszych widzów artyści zagrają w marcu „Madagaskar – musicalową przygodę” (reż. Jerzy Jan Połoński), a w kwietniu „Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży” (reż. Łukasz Brzeziński).

W drugiej połowie kwietnia Teatr pokaże dramat muzyczny „Irena” o I. Sendlerowej (reż. Brian Kite), z muzyką Włodka Pawlika. Ten wyjątkowy tytuł o Sprawiedliwej wśród Narodów Świata miał w marcu tego roku swoją warszawską premierę, a teraz po raz pierwszy zagrany zostanie za granicą – 5 maja w Admiralspalast w Berlinie.

Szczegółowy repertuar i zakup biletów dostępne są na stronie internetowej Teatru

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Piękna i Bestia Teatr Muzyczny w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA