Przywrócić blask Garbarom

Kamienica Garbary 68|Kamienica Garbary 68

Ul. Garbary w ostatnim czasie zmienia swoje oblicze. Pawilony handlowe, które do tej pory mieściły się u zbiegu ulic Garbary i Wielkiej raczej nie były ozdobą tej okolicy, ale już niedługo na ich miejscu powstanie KAMIENICA GARBARY 68. Co było dla Państwa najważniejsze przy projektowaniu tej nowej inwestycji?

Jacek Orkisz

Jacek Orkisz: KAMIENICA GARBARY 68 to dla nas niezwykle ważna inwestycja, również dlatego, że to miejsce ważne dla poznaniaków. Wszystkie nasze budynki mieszkalne są zaprojektowane z troską o najmniejsze szczegóły i z uwzględnieniem przyszłych użytkowników przestrzeni, jaką tworzymy, nie tylko samych mieszkańców. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z wyjątkową historią miejsca, dlatego też pierwszym założeniem było odnalezienie wspólnego języka nowoczesności i miejskich trendów z tym jak to miejsce wyglądało przed wojną. Scalić ze sobą teraźniejszość i przeszłość? Dla wielu wydaje się to niemożliwe, ale efekty pracy naszego zespołu w kooperacji z Miejskim Konserwatorem Zabytków przerosły nasze oczekiwania.

Udało nam się osiągnąć ten cel dzięki nawiązaniu do kamienicznego charakteru Starego Miasta, przy wykorzystaniu dobrze pojmowanego bogactwa i różnorodności materiałów na elewacjach,a jednocześnie uwzględniliśmy cechy nieruchomości poszukiwane przez nabywców mieszkań. Zależy nam na przywróceniu blasku Garbarom i uwypukleniu historycznego aspektu tego miejsca, stąd też sama nazwa inwestycji i jej charakter. KAMIENICA GARBARY 68. Miejsce, które łączy historie swoich mieszańców – prawdziwy dom w samym sercu miasta.

Kamienica Garbary 68

Zaraz wrócimy jeszcze do Garbar, ale przyjrzyjmy się inwestorowi, czyli firmie VINCI Immobilier Polska, która jest częścią Grupy VINCI. Jak ważne w kontekście współczesnej działalności jest to, że korzenie firmy sięgają XIX wieku? Jakie inwestycje z portfolio Grupy VINCI warto byłoby wyróżnić? Jakie projekty realizowane są obecnie w naszym kraju?

J.O.: VINCI Immobilier Polska powstała w 2017 r., z inicjatywy francuskiej spółki VINCI Immobilier SAS oraz polskiej spółki budowlanej – Warbud S.A. To wspaniałe doświadczenie móc pracować w oparciu o taki kapitał i doświadczenie. Grupa VINCI jest obecna w ponad 100 krajach i zatrudnia ponad 194000 osób. Spółki grupy VINCI zrealizowały wiele ciekawych, ambitnych lub przełomowych projektów. Trudno jest wybrać tylko jeden najbardziej interesujący lub najbardziej spektakularny. Możemy wymienić chociażby: Stadion Stade de France w Paryżu, Most Vasco da Gamma,Most Świętokrzyski w Warszawie czy przeniesienie świątyni w Abu Simbel w Egipcie o kilkadziesiąt metrów wyżej niż w pierwotnej lokalizacji, co uchroniło ją przed zniszczeniem.

Spoglądając na projekty mieszkaniowe w Polsce,dotychczas z sukcesem zrealizowany został projekt Rezydencja Bonifraterska w sąsiedztwie Starego Miasta w Warszawie (tak samo blisko Starego Miasta jak KAMIENICA GARBARY 68w Poznaniu) oraz Osiedle Wilanowska na Dolnym Mokotowie. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się mieszkania aż w sześciu różnych projektach w Warszawie i Poznaniu. W Poznaniu trwają zaawansowane prace przy realizacji budynku mieszkalnego ŻEROMSKIEGO. A już wkrótce nowe projekty, w tym oczywiście również w Poznaniu!

KAMIENICA GARBARY 68 przedstawiana jest jako inwestycja premium. Wiele firm deweloperskich pozycjonuje swoje inwestycje w tym segmencie. Czy jest jakaś jednoznaczna definicja tego pojęcia? Co Państwo rozumiecie pod pojęciem premium? Czego może oczekiwać nabywca, kupując nieruchomość premium? 

zdj. HB

Hanna Bigosińska: Najwięcej polskich nieruchomości premium jest w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy właśnie w Poznaniu. Są to bardzo dobrze położone budynki –apartamentowe i miejskie rezydencje, wykończone i wyposażone w bardzo wysokim standardzie. Najważniejszą wspólną cechą projektów premium jest lokalizacja, bez której trudno wyobrazić sobie luksusową miejską rezydencję. Lokalizacja rozumiana jako bliski dostęp do najciekawszych miejsc, do sklepów, biur, restauracji, szkół i przedszkoli, do sfer odpoczynku i rekreacji.

Do tego trzeba jeszcze dołożyć ciekawe widoki z okien apartamentów i garaż pod budynkiem. Poza lokalizacją– o tym, czy warto zainwestować swoje pieniądze w ten konkretny projekt mieszkaniowy– świadczy jakość i standard wykończenia. Bardzo ważne są też inne udogodnienia dostępne dla mieszkańców. To wszystko decyduje o unikatowości projektu i oczywiście często o jego niemałej cenie.

zeromskiego 1 wizualizacja1 1024x717 1

Co wyróżnia ten projekt spośród innych inwestycji na mapie Poznania? Czy Garbary to dobre miejsce do życia? I z drugiej strony – czy ta nowa kamienica będzie także dobrym wyborem dla osób, które szukają atrakcyjnej lokaty kapitału?

H.B.: KAMIENICA GARBARY 68 spełnia wszystkie wymagania, jakie powinna spełniać luksusowa miejska rezydencja oferująca apartamenty. Bezdyskusyjnie rewelacyjna lokalizacja, piękne elewacje, szlachetne materiały użyte do wykończenia części wspólnych, recepcja z obsługą, pełna ochrona, a do tego dostępny dla mieszkańców wspólny taras na dachu z przepięknym widokiem na Stare Miasto – mamy zdjęcia wykonane jesienią i widoki są rzeczywiście cudowne. Samochody ukrywamy w garażu podziemnym, gdzie będzie też miejsce dla parkowania rowerów i sporo indywidualnych schowków.

A co do atrakcyjnej lokaty kapitału – w branży nieruchomości mamy takie powiedzenie – „dobry projekt (w domyśle: z dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykończenia) zawsze się obroni”. Takich budynków w Poznaniu, tak blisko rynku, z takimi widokami, nie powstanie już wiele. KAMIENICA GARBARY 68 to tylko 95 apartamentów o powierzchni od 28 do 116 m².

Kiedy rozpoczną się prace przy KAMIENICY GARBARY 68 i na kiedy planowane jest zakończenie inwestycji? Czy ruszyła już sprzedaż mieszkań? 

J.O.: Aktualnie prowadzimy rozmowy z Generalnymi Wykonawcami.Planujemy rozstrzygnąć przetarg na budowę już wiosną, natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok. To piękny budynek, ale jednocześnie duże wyzwanie pod kątem realizacji. Jednak w historii spółki VINCI realizowane były projekty dużo bardziej skomplikowane.

Warto też wspomnieć o drugiej poznańskiej inwestycji VINCI Immobilier, przy ul. ŻEROMSKIEGO na Jeżycach, która jest w realizacji, a sprzedaż przekroczyła już chyba poziom 50%. Jakie mieszkania w inwestycji ŻEROMSKIEGO są jeszcze dostępne? Czy w planach macie Państwo kolejne projekty na terenie Poznania?

J.O.: ŻEROMKSIEGO to inwestycja mieszkalna, która powstaje na Jeżycach – jednej z najmodniejszych dzielnic Poznania. W ofercie pozostało jeszcze ok. 70mieszkań ze 130 znajdujących się w budynku. Inwestycja ma zostać oddana do użytkowania na przełomie roku 2023/2024. Lokalizacja budynku na niewielkim wzniesieniu sprawia, że widoki z niemal wszystkich mieszkań będą fantastyczne.  Poznań stwarza ogromne możliwości zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. Jako że każdy, nawet najbardziej spektakularny projekt deweloperski zaczyna się od „kawałka ziemi”,aktywnie poszukujemy gruntów wWarszawie i Poznaniu. Aktualnie analizujemy kilka zaawansowanych projektów w Poznaniu, a o wszystkich nowych informujemy na bieżąco, dlatego zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.vinci-immobilier.pl oraz naszych mediów społecznościowych.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Kamienica Garbary 68|Kamienica Garbary 68
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line!

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Wrzesień przynosi ze sobą pierwsze powiewy jesieni, zachęcając do refleksji i poszukiwania nowych inspiracji. To idealny czas, by z filiżanką ciepłej herbaty sięgnąć po najnowsze wydanie Poznańskiego Prestiżu, które jak zawsze dostarcza ciekawych treści i pomysłów na nadchodzące dni. Zapraszam do lektury, która umili Wam jesienne wieczory i wprowadzi w klimat nowego sezonu.

W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologii motoryzacyjnych, świadomość kierowców wciąż pozostaje kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa na drodze. Jak pokazują doświadczenia z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Akademia Kierowcy, wielu kierowcom brakuje podstawowych umiejętności, takich jak prawidłowe hamowanie czy manewrowanie pojazdem. Natalia Kaczmarek i Rafał Kosiński, eksperci z zakresu doskonalenia techniki jazdy, wskazują najczęstsze błędy popełniane za kierownicą, obalają mity dotyczące jazdy i wyjaśniają, dlaczego każdy, niezależnie od doświadczenia, powinien regularnie doskonalić swoje umiejętności.

Natalia Kaczmarek, Rafał Kosiński akademia jazdy ODTJ - wywiad Poznański prestiż
Natalia Kaczmarek, Rafał Kosiński – Akademia Kierowcy

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy z niecierpliwością oczekujemy na wymarzoną paczkę. W dzisiejszym świecie transport to coś więcej niż tylko przemieszczanie towarów – to kluczowy element, który sprawia, że nasze marzenia docierają do drzwi. Euro-Solution, firma specjalizująca się w zarządzaniu całym procesem transportowym, od planowania po realizację, pomaga spełniać te oczekiwania, oferując rozwiązania idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. O tym, jak budować trwałe relacje biznesowe i sprostać wyzwaniom branży TSL, opowiadają Mateusz Ratowski – Prezes Zarządu i Łukasz Karwowski – dyrektor operacyjny i sprzedaży.

Łukasz Karwowski Euro- Solution
Łukasz Karwowski – dyrektor operacyjny i sprzedaży w Euro – Solution

Jesień to dla miłośniczek mody prawdziwe pole do popisu, pełne możliwości tworzenia stylowych, warstwowych kreacji, gdzie klasyka łączy się z nowoczesnymi trendami w ciepłych, stonowanych barwach. Wspólnie ze Starym Browarem odkrywamy najnowsze trendy jesiennej mody, które oferują inspiracje na niezapomniane stylizacje na każdą okazję tej sezonu.

20240901 A7008

Bursztyn, który powstawał około 40 milionów lat temu, jest jak kapsuła czasu, zachowująca ślady dawnych epok. W jego najcenniejszych kawałkach można odkryć inkluzje, które przypominają o świecie, który dawno przeminął. Jakie wspomnienia natura zatrzymała na wieki? W najnowszej kolekcji biżuterii Sello projektantka Anna Orska próbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Orska Sello

Czy muzyka poważna musi być traktowana poważnie? O tym, jak projekt „Speaking Concerts” przyciąga tłumy i zbiera owacje na polskich scenach, rozmawiamy z dyrygentem, prof. Marcinem Sompolińskim.

20220228 SC1 fot. Marcin Zieba Finch Photographer

W części motoryzacyjnej naszego magazynu odwiedzamy salon Volvo Selekt zlokalizowany przy poznańskiej Malcie, gdzie doradcy handlowi Alicja Dubako-Stachowiak i Przemysław Szulc opowiadają o zaletach zakupu używanego Volvo i korzyściach płynących z programu Volvo Selekt. A dla fanów motoryzacyjnych klasyków nie lada gratka – studenci Politechniki Poznańskiej w ramach projektu PUT Renovation, we współpracy ze specjalistami z Porsche Inter Auto, przywracają blask ikonie motoryzacji, jaką jest VW Karmann Ghia, odrestaurowując ten wyjątkowy model z niezwykłą precyzją i pasją.

Kto z nas nie lubi pięknie pachnieć, ale czy znacie genezę zapachów zamkniętych w eleganckich flakonach? Karolina Kamińska przybliża nam w tym wydaniu historię powstania perfum, Ewelina Matyjasik – Lewandowska podpowiada, jak dobrze przygotować nieruchomość do wynajmu krótkoterminowego, A doktor Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz zachęca do stosowania diety śródziemnomorskiej, przekonując o jej wyjątkowych właściwościach w profilaktyce kardiologicznej. 

Te i wiele więcej tematów we wrześniowym wydaniu Poznańskiego prestiżu. 

Zapraszam do lektury

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA