Najważniejsza noc w roku na Młyńskiej12

Sylwester Młynska12

Najważniejsza noc w roku!

Najbardziej świecąca, elegancka, brokatowa i oczywiście muzycznie doskonała – tylko w wyjątkowych przestrzeniach Młyńska12! W klimacie czarujących lat 80. i 90. przetańczymy sylwestra 2023/2024. Mnóstwo złota, srebra, brokatów, cekinów i holograficznych odcieni – tak wkraczaliśmy w lata 90.

Inspirująco i stylowo będzie na Młyńskiej12, a to za sprawą ARCO QUARTET. Wieczór otworzy czwórka cudownych skrzypaczek, które zaskakują publiczność swoją interpretacją światowych przebojów. Wybrzmią szlagiery zespołu ABBA, Michaela Jacksona, Eltona Johna, Eurythmics, Queen, Stinga. Nie zabraknie również polskich hitów m.in. Krzysztofa Krawczyka, Lady Pank, Maanam czy Bajm. To prawdziwa uczta dla koneserów wspaniałej muzyki i świetnej zabawy.

Najważniejsza noc w roku na Młyńskiej12

Artystki mają na swoim koncie wiele sukcesów. Występowały na scenie z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej, m.in. Sylwią Grzeszczak, Kasią Moś, Kubą Badachem, Marylą Rodowicz czy Piotrem Cugowskim. Każda z nich na co dzień współpracuje też ze znanymi orkiestrami i zespołami, takimi jak: Orkiestra Adama Sztaby czy Orkiestra Tomka Szymusia. Pojawiły się również na jednej scenie z Andrea Bocellim.

Eleganckie otwarcie wieczoru, w formie energetycznego koncertu skrzypcowego, przed północą przerodzi się w taneczną zabawę z DJ’em.   

899 PLN / os. 
W cenie:
✨ welcome drink ✨ charyzmatyczny smyczkowy kwartet muzyczny ✨ DJ ✨ bogate menu bufetowe przygotowane przez Szefa Kuchni Dawida Łagowskiego*  ✨ open bar Alkohol Premium ✨ open bar soft (kawa, herbata, soki, woda, napoje gazowane) ✨ kieliszek szampana o północy

MENU BUFETOWE

ZUPY

Zupa bulion / królik / pierożki / pietruszka 
Zupa orientalna /mleko kokosowe / chili / kokos / omułki

BUFET CIEPŁY

Mule / masło / wino / curry / czosnek / chili
Krewetki / omułki / chorizo / pietruszka / emulsja maślana
Halibut / sos kawiorowy
Steki z Jelenia / sos pieprzowy
Wołowina / sos tymiankowy
Indyk / szynka dojrzewająca  / cappuccino sos
Kofty wegańskie / sos miętowy
Cukinia / bakłażan / pomidor
Bok choy / czosnek / chili / ponzu
Pieczone ziemniaki
Czarna soczewica / szynka dojrzewająca / pietruszka

BUFET ZIMNY

Sałatka wegańska / karczochy / pomidorki cherry / falafel / oliwki / koperkowy winegret
Sałatka z wołowiną / grillowane warzywa / czosnek / chili
Szpinak / kozi ser / burak / maliny / musztardowy winegret 
Ptysie / mus groszkowy / wasabi / mięta / wege majonezy
Tuńczyk w stylu azjatyckim
Marynowany łosoś / kapary
Carpaccio z daniela
Tatar wołowy
Francuskie sery
Francuskie wędliny
Quiche suszone pomidory / szynka dojrzewająca / gorgonzola
Bagietka
Oleje smakowe
Masło

DESERY

Burak / kozi ser / orzech laskowy
Szampan / truskawka / biała czekolada
Gruszka / kawa / crunch / karmel
Czekolada / owoce lasu / mus waniliowy / biały rum

REZERWUJ JUŻ DZIŚ!
restauracja@thetimepoznan.pl
606431689

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Sylwester Młynska12
REKLAMA
REKLAMA

Weekend z Poznańską Nagrodą Fotograficzną w Starym Browarze 26 i 27 kwietnia

Poznańska Wystawa Fotograficzna

26 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Poznańskiej Nagrody Fotograficznej 2023. To pierwsza edycja corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Podczas gali otwarcia poznamy zwycięzców w kategoriach poznańskiej i ogólnopolskiej.

Misją Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest promowanie aktywności fotograficznej, której finałem są projekty długoterminowe i duże formy fotograficzne. Do konkursu zgłoszono 164 prac. Eksperckie jury pod przewodnictwem fotografa i reportera Filipa Springera oceniało jakość artystyczną projektów, a także ich spójność narracyjną. – O tę cechę coraz dziś trudniej, bo fotografowie pozbawieni możliwości publikowania cykli fotograficznych w mediach, tracą jednocześnie zdolność ich układania – mówi Filip Springer. – To pokazuje potrzebę organizowania takiego konkursu jak PNF – pozwala on fotografom myśleć o swoich zdjęciach w kategoriach zestawu, a nie pojedynczych ujęć. Nagrodzone cykle prezentują bardzo wysoką jakość również w tym aspekcie

Empatyczne kadry

Tematem przewodnim pierwszej edycji PNF są „Czułe narracje”. – Dla wielu fotografów specyficzny sposób używania fotografii, w którym istotna jest wrażliwość na ważne wydarzenia, istotne zjawiska i otoczenie społeczne, a także na drugiego człowieka i jego problemy, stał się podstawowym wyborem twórczym – pisze kurator projektu, Grzegorz Dembiński. Filip Springer dodaje, że oceniając zgłoszenia analizował, czy ta „narracyjna czułość” ma charakter poznawczy. – Szukałem zdjęć i zestawów, w których empatyczne spojrzenie fotografującego pozwala mu zobaczyć i pokazać jakiś ważny aspekt naszego życia – podkreśla. O tych twórczych poszukiwaniach Springer będzie rozmawiał podczas wernisażu w Galerii na Dziedzińcu z autorami wyróżnionych i nagrodzonych prac, a także z gościem specjalnym – pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem. W sobotę 27 kwietnia w Starym Browarze odbędą się kolejne spotkania autorskie, w których wezmą udział: Karolina Jonderko, Filip Springer i Waldemar Śliwczyński.

Nominowane prace:

Kategoria poznańska – nagroda Fundacji Rozwoju Miasta Poznania:

  • Stepan Rudik – Ukraińcy w Wielkopolsce
  • Bartosz Seifert – Życie codzienne mieszkańców baraków w rejonie ulicy Opolskiej w Poznaniu

Kategoria ogólnopolska – ogólnopolska nagroda fotograficzna miasta Poznania:

  • Ireneusz Kaźmierczak – Cząstki czasu. Znalezione negatywy we wsi Osiek pod Rawiczem
  • Marcin Kruk – How Much WIll I Be Able To Go Through / Ile będę w stanie przejść
  • Katarzyna Piechowicz – Romni – o romskich kobietach i dziewczynach
  • Paweł Piotrowski – Dobre życie – w gminie Dobroszyce w województwie dolnośląskim

Wystawa w Starym Browarze

Organizatorem Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wystawę pokonkursową będzie można zobaczyć bezpłatnie do 2 czerwca w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze, który jest partnerem PNF. – Od lat jesteśmy gospodarzem pokonkursowej wystawy Konkursu 30/30 – innej unikalnej inicjatywy WM Posnania o ogólnopolskim zasięgu – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. – Udana współpraca zaowocowała kolejnym wspólnym projektem. Jestem przekonana, że Poznańska Nagroda Fotograficzna, podobnie jak Konkurs 30/30, wpisze się na stałe w kulturalny kalendarz Poznania i Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze oraz realnie przyczyni się do rozwoju dyscypliny fotodokumentu w Polsce. Dla szerokiej publiczności wystawa będzie inspiracją na wielu polach: artystycznym, bo zobaczymy świetne warsztatowo prace, ale też społecznym, bo nagrodzone cykle opowiadają ważne historie o otaczającym nas świecie – podsumowuje Tupalska.

Poznańska Nagroda Fotograficzna – wystawa pokonkursowa

Galeria na Dziedzińcu w Starym Browarze

Wernisaż 26 kwietnia, godz. 18:00

Wystawa czynna do 2 czerwca, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-20:00

Wstęp wolny

Program Weekendu z PNF

piątek 26 kwietnia godz. 18.00-21.00

– otwarcie wystawy pokonkursowej, autorami prac są nominowani do nagród: Ireneusz Kaźmierczak, Marcin Kruk, Katarzyna Piechowicz, Paweł Piotrowski, Stepan Rudik, Bartosz Seifert.

– rozstrzygnięcie I edycji konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

– rozmowa przewodniczącego jury Filipa Springera z nagrodzonymi i wyróżnionymi autorami

– rozmowa Filipa Springera z pierwszym polskim fotografem w agencji Magnum Rafałem Milachem

sobota 27 kwietnia godz. 12.00-20.00

– przeglądy portfolio (zgłoszenia zamknięte)

– rozmowa Filipa Springera z Karoliną Jonderko

– rozmowa Filipa Springera z Waldemarem Śliwczyńskim

Więcej informacji znajdzisz TUTAJ i TUTAJ

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania

Partnerzy: Miasto Poznań, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar, Radio Poznań, Kwartalnik Fotografia

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Poznańska Wystawa Fotograficzna
REKLAMA
REKLAMA