Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!

Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!|Alicja Wasielewska|Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa|Agata Spławska – prezeska fundacji Animalia|Lalka Barbie|Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna

Na koniec tegorocznej majówki prezentujemy najnowsze wydanie Poznańskiego prestiżu. Co tym razem przygotowaliśmy? Czy zaskoczył nas Poznań w minionych tygodniach? Mam nadzieję, że te ostatnie dni długiego weekendu spędzicie Państwo z nami.


Alicja Wasielewska – to bohaterka naszej okładki. Adwokatka i założycielka kancelarii Wasielewska Adwokaci. Na codzień wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w ich drodze przez prawne i sądowe meandry. Szczególnie bliskie jej sercu są firmy, prowadzone przez kobiety. To właśnie one, jak sama mówi, inspirują ją do działania niejednokrotnie łącząc życie zawodowe z rodzinnym. Sama jest mamą i choć mówi, że „work – life balance” to mit, stara się nie zabierać pracy do domu. A w wolnym czasie najchętniej rozmawiałaby… o jedzeniu. Kocha zwiedzać świat i go smakować. I to dosłownie. Kopenhaga, Neapol czy Jordania, to dla niej przede wszystkim przeżycie kulinarne. I nie musi być to „fine dining” z białymi obrusami, wystarcza meksykański street food, który pozwala poczuć klimat miejsca, które odwiedza. Alicja Wasielewska – Determinacja jest kobietą.

Alicja Wasielewska

A skoro o „fine diningu” mowa – to Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa są co do niego zgodni. Ten trend odchodzi do lamusa. Dziś gość stawia raczej na „comfort food” – czyli jedzenie, które kojarzy mu się z domem mamy czy babci. Oczywiście podane w wersji restauracyjnej – jak mówią „okraszonej charakterystycznym dla szefa kuchni twistem”. Figa w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. O drodze jaką przeszli jej właściciele, trudnych latach pandemii, szefach kuchni na światowym poziomie i planach na zbliżającą się kolację rocznicową przeczytacie Państwo w artykule „Restauracja Figa – smak, jakość i gościnność”

Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa

Stosunek do zwierząt to miara naszego człowieczeństwa. Każdemu zwierzolubnemu poznaniakowi nie trzeba o tym przypominać. Najstarsza poznańska fundacja pro-zwierzęca Animalia w tym roku świętuje swoje 17 urodziny. O zmieniającym się stosunku ludzi do naszych braci mniejszych, niełatwej pracy wolontariuszy, o tym dlaczego to koty potrzebują bardziej naszej pomocy niż psy ale też o brakach z jakimi musi uporać się ta organizacja non-profit opowiedziała mi Agata Spławska – prezeska fundacji.

Agata Spławska – prezeska fundacji Animalia

Lalka Barbie ma już 64 lata. Dla jednych pozostaje ikoną stylu i idealną zabawką dla małych kobietek, a inni przyglądają się jej wizerunkowi z nieco mieszanymi uczuciami. Co kryje się za uśmiechem Barbie? Czy rzeczywiście zasługuje na miano ideału piękna? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Kena? W Poznaniu, w Muzeum Sztuk użytkowych trwa wystawa „Barbie. Nieznane oblicza”. O historii lalki, Zuzannie Kozłowskiej opowiedziała Aleksandra Podżorska, kuratorka wystawy

Lalka Barbie

A skoro mamy maj i upragniona wiosna nareszcie puka do naszych drzwi… to do ogródków! Choć w mieście nie jest to takie oczywiste, to na szczęście w Poznaniu są miejsca, gdzie można rozpocząć własną uprawę roślin jadalnych albo założyć swoją grządkę kwiatową. Tak jest na Głównej, w sąsiedzkim Otwartym Ogrodzie Nadolnik, gdzie ostatnio ruszyły wiosenne prace ogrodowe. O to by ogród pięknie się zazielenił, dbają ręka w rękę mieszkańcy i mieszkanki, Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna oraz Fundacja Veolia Polska. Zapraszam do przeczytania artykułu Zielona energia Głównej

Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna

To dla nas także wyjątkowy czas – wspólnie z bohaterem naszej kwietniowej okładki Kajetanem Vincentem Nawrockim świętowaliśmy, w gronie przeszło 100 osób – naszych biznesowych partnerów, artystów i przyjaciół, siódmy rok wydawniczy Poznańskiego prestiżu – najchętniej czytanego czasopisma lifestylowego w Poznaniu! Za gościnę bardzo dziękujemy Restauracji Sarbinowska – kto jeszcze nie skosztował ich niesamowitej kuchni – zapraszam! Relacja z tego wydarzenia w rubryce Po godzinach.
A my za chwilę startujemy z kolejnymi projektami okołoprestiżowymi – licząc, że podobnie jak do tej pory, będziecie Państwo z nami.

To tylko skrót tego co przygotowaliśmy dla Państwa na maj. Dla koneserów dobrej muzyki i filmu jak zawsze recenzje filmowe i muzyczne, oraz zapowiedzi kulturalnych wydarzeń. A także rubryka towarzyska podsumowująca kwiecień w mieście.


Zapraszam do lektury
Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Majowe wydanie Poznańskiego prestiżu już online!|Alicja Wasielewska|Agata Rajczak – Przybylska i Konrad Przybylski właściciele podpoznańskiej restauracji Figa|Agata Spławska – prezeska fundacji Animalia|Lalka Barbie|Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA