LATO NA WILDZIE

 Inicjatywa „LATO NA WILDZIE” organizowana przez Fundację Pro Posnania wraz z partnerami Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań trwa w najlepsze. Cykl czerwcowych wydarzeń w sercu Wildy spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w letnich atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. A co czeka nas w lipcu?

Za nami 3 wspaniałe spotkania filmowe w ramach kina letniego – w czerwcowe wtorki wyświetlone zostały seanse „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Uczta Babette” oraz „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Seanse poprzedzone były prelekcją, podczas której uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o inicjatywie i głównej idei towarzyszącej powstaniu tego wydarzenia.

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania (6 czerwca) wystąpił duet muzyczny Kingi Skrzypińskiej i Anny Kamińskiej, których koncert nastroił wszystkich pozytywnie i umilił wieczorny seans.  W czwartki odbyły się zajęcia gimnastyczne w plenerze cyklu „Gimnastyka dla każdego”, podczas których trenerka fitness Karolina Machnik poprowadziła zajęcia „Mobilność i stabilność”, „Pilates” oraz „Stretching”. 

W niedzielne popołudnia na Placu Marii Skłodowskiej-Curie podczas koncertów muzyki na żywo wystąpili muzycy: multiinstrumentalista Adam Jakubowski, trębacz Adam Jełowicki oraz akordeonista Piotr Paszkiewicz. 

Lipcowy harmonogram wydarzeń: 

Seanse filmowe we wtorki o godz. 21:30 na Rynku Wildeckim: 

  • 04.07 „Jedz i pij mężczyzno i kobieto”
  • 11.07 „Julie i Julia”, 18.07 Jedz, módl się, kochaj”,
  • 25.07 „Jiro śni o sushi” 

Gimnastyka dla każdego w czwartki o godz. 10:00 na Placu Marii Skłodowskiej-Curie 

  • 06.07 „Witalność i wzmocnienie” 
  • 13.07 „Harmonia” 
  • 20.07 „Zdrowy kręgosłup” 
  • 27.07 „Silne stawy” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 15:00 na Placu Marii Skłodowskiej-Curie 

  • 09.07 Saksofonista Wojciech Braszak 
  • 16.07 Wokalistka Katarzyna Starosta 
  • 23.07 Zespół Feel Harmony 
REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Pomóc powodzianom w potrzebie! Zbiórki na terenie Poznania

Artykuł przeczytasz w: 3 min.
Powódź

Wczorajsza powódź, która nawiedziła Polskę, wyrządziła ogromne szkody w wielu regionach kraju. W wyniku intensywnych opadów deszczu i gwałtownie podnoszącego się poziomu rzek, setki domów zostało zalanych, a mieszkańcy zmuszeni byli do ewakuacji. W obliczu tego kryzysu społeczność w całym kraju mobilizuje się, aby wspierać poszkodowanych. W Poznaniu ruszyły liczne inicjatywy zbiórek darów, które mają na celu zapewnienie pomocy dla powodzian. Poniżej przedstawiamy możliwe formy pomocy osobom dotkniętym przez powódź 

zdjęcie: siepomaga.pl

PCK

W Poznaniu zbiórki realizowane są w Wielkopolskim Oddziale Okręgowym PCK w Poznaniu (ul. Górna Wilda 99ab), od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

Caritas

Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz ze władzami miasta organizuje zbiórkę darów. Mieszkańcy i mieszkanki mogą je przynosić do Poznań Congress Center (wjazd bramą nr 11 od ul. Głogowskiej), w godz. 10.00-12.00 i 18.00-20.00, od wtorku do piątku (17-20 września).

W tej chwili najpilniej potrzebne są:

● butelkowana woda pitna,

● żywność o długim terminie przydatności do spożycia,

● środki czystości i higieny osobistej,

● karma dla zwierząt.

Centrum Inicjatyw Społecznych

Zbiórkę organizuje także Centrum Inicjatyw Społecznych, które przyjmuje wodę butelkowa, karmę dla zwierząt, kontenerki dla zwierząt, baterie, power banki, świece, zapałki, krótkofalówki, ładowarki, żywność długoterminową, suchy prowiant, środki czystości, środki higieny. Dary można przynosić do punktu Rondo Kaponiera poziom -2.

Fundacja Redemptoris Missio

Do siedziby fundacji przy Junikowskiej 48 można przynosić środki chemiczne, kalosze, łopaty i wiadra. Wolontariusze czekają na dary od godz. 7 do 17.

OSP Głuszyna

Akcję pomocową prowadzą m.in. strażacy z OSP Głuszyna we współpracy z PyraBUS. Od 11.00 w poniedziałek w remizie przy ulicy Głuszyna 141A można zostawiać dary dla powodzian. Oto rzeczy, które są potrzebne: kalosze, wodery, rękawice robocze, rękawiczki jednorazowe, baterie, latarki, woda, suchy prowiant z długą datą ważności.

Osiedle Grunwald Północ

Tu dary są zbierane od poniedziałku do najbliższej soboty w SP nr 88, SP nr 91, a także w siedzibie Rady Osiedla przy ulicy Swoboda 43. Tu przyjmowane są suchy prowiant, jedzenie w puszkach i słoikach, woda w butelkach oraz środki czystości i higieny.

Online

Jeżeli jednak nie ma się możliwości pomocy stacjonarnie, można również dokonać wpłat na rzecz powodzian.

Skarbonka na portalu siepomaga.pl , ogólnopolska zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. 100% zebranych środków zostanie przekazana na wsparcie poszkodowanych.

Caritas również udostępnia konto, na które można wpłacać pieniądze dla osób poszkodowanych powodzią:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297

Tytuł: Cel charytatywny – powódź

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym wklęsce żywiołowej. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności i organizatorów zbiórek powodzianie mogą liczyć na niezbędną pomoc w trudnych chwilach. Poznań po raz kolejny udowadnia, że w obliczu kryzysu jedność oraz wsparcie są najważniejsze.

Zuzanna Kozłowska

Zuzanna Kozłowska

REKLAMA
REKLAMA
Powódź
REKLAMA
REKLAMA