Gramy dla Igora

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna

’Gramy dla Igora’ – celem wydarzenia, na którym zagrają m.in. Krzysztof Antkowiak, który już jako dziecko stał się gwiazdą wykonując hit ‚Zakazany owoc’, Michał Kowalonek (lider Snowman i były wokalista Myslovitz), Wojtek Hoffman (legendarny gitarzysta legendarnego Turbo) i Bolo Pietraszkiewicz (Stare Dobre Małżeństwo) jest zebranie funduszy na leczenie związanego z Poznaniem od 30 lat artysty fotografika Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji w jakiej znalazł się po tym, gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. 
 

Koncert odbędzie się 25.10.23 o godzinie 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki – polskich muzyków i ludzi filmu, m.in. Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmark czy Jana Nowickiego. 

unnamed 8 683x1024 1

W ramach udziału w finansowej zrzutce organizowanej na rzecz Igora w celu pokrycia kosztów leczenia i codziennego funkcjonowania w chorobie część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę  potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl.  A już teraz serdecznie zachęcamy do wpłat na rzecz Igora w serwisie zrzutka.pl.
Link do zrzutki 
 
Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia Igora Drozdowskiego nie tylko swoją obecnością, ale i hojnością – tam gdzie medycyna staje się bezradna, tam potrzeba przyjaciół i ludzi dobrego serca. 

A jako, że drugą wielką artystyczną pasją Igora Drozdowskiego pozą fotografią jest muzyka, tego wieczoru na scenie Blue Note pojawią się przyjaciele i artyści, z którymi Igor współpracował i z którymi tworzył muzykę:

Zuza Babiak & Łukasz Gronowski    

          

Luka Rychlicki & Wojtek Hoffman                

Ania & Bolo Pietraszkiewicz & Bartosz Melon Melosik

Michał Kowalonek                                      

Krzysztof Antkowiak                                            

IGOR DROZDOWSKI – więcej o artyście 
 
         Urodzony w Olsztynie, od ponad 30 lat związany z Poznaniem, fotograf, muzyk, kompozytor, artysta. Ukończył studia na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego zawodowa kariera musi być związana z jego pasją jaką stała się w jego życiu fotografia. Ta pasja wprowadziła Igora do szeroko pojętego świata mody. Przyglądał się pracy najlepszych fotografów modowych. Zafascynowany pięknem pracował z modelkami i projektantami z różnych stron świata. Realizował sesje zdjęciowe m.in. w Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju i Mediolanie. Przez szereg lat był akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski i Miss Supranational. Modelki z jego fotografiami w portfolio pracują z powodzeniem na całym świecie. W Polsce jego zdjęcia można było podziwiać w licznych magazynach, między innymi Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman, Fashion. Współtworzył także Magazyn Take Me, dla którego przygotowywał wyjątkowe zdjęcia okładkowe. 

unnamed 13


         Eksperymentuje z kadrem i kompozycją, szuka niebanalnych rozwiązań, bawi się kolorem i światłem. Często podkreśla, że najlepsi fotografowie są także malarzami i sam stara się tę malarskość zaakcentować w swoich pracach, nadać zdjęciom głębi. Igor dąży do uszlachetniania fotografii modowej tak, aby tworzyć dzieła wychodzące poza ramy komercyjnych zdjęć reklamowych.

unnamed 12

Twórczość Igora – inspirowana starszymi od fotografii dziedzinami sztuki – charakteryzuje często powracający motyw kobiety ofelicznej, kobiety w ekstazie, oniryczna aranżacja przywołująca na myśl prerafaelickie obrazy. Opowieści Igora są ulotne i zwiewne, z pogranicza urojenia i wspomnienia, ta charakterystyczna dla wielu jego prac efemeryczność przywołuje na myśl sen, który rozpływa się w naszej pamięci po przebudzeniu. Kobiety reprezentują tu siłę – żywioł równie piękny co niebezpieczny – wabią nas jak mityczne syreny. 
         Igor jest artystą interdyscyplinarnym, nieograniczonym sztywnymi ramami jednego medium. Jego kadry są malarskie, umuzycznione, teatralne, a ponadto nie są jedynie martwym wycinkiem rzeczywistości – snują opowieści, czasem zupełnie odrealnione, a czasem dobrze nam znane, tańczą i grają, nie zastygają w bezruchu. 
        

Igor Drozdowski

Gdy Igor nie zajmuje się fotografią modową, portretuje ludzi kultury i sztuki, zwłaszcza związanych ze światem muzyki, która od zawsze była jego drugą wielką miłością, sam gra i komponuje. Całym sobą żyje w kulturze, fascynują go ludzie kreatywni, ludzie, dzięki którym możemy doświadczać i przeżywać, wewnętrznie się rozwijać i wzbogacać duchowo. Czarno-biała sesja portretowa poświęcona ludziom szeroko rozumianej sceny artystycznej jest hołdem dla kreatorów. Widzimy tu osobistości takie jak Tomasz Stańko, Jan Nowicki, Jan AP Kaczmarek, Soyką, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska i wielu innych, a każdą fotografię wyróżnia unikatowy charakter, nastrój, który Igor potrafił uchwycić i w ten sposób odmalować osobowość i temperament każdego z artystów. To, co ich łączy to żądza tworzenia i moc poruszania – wywoływania ludzkich emocji. Prace Igora są zapisem jego wrażliwości na wszystko, co piękne.


 
 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna
REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA