Gramy dla Igora

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna

’Gramy dla Igora’ – celem wydarzenia, na którym zagrają m.in. Krzysztof Antkowiak, który już jako dziecko stał się gwiazdą wykonując hit ‚Zakazany owoc’, Michał Kowalonek (lider Snowman i były wokalista Myslovitz), Wojtek Hoffman (legendarny gitarzysta legendarnego Turbo) i Bolo Pietraszkiewicz (Stare Dobre Małżeństwo) jest zebranie funduszy na leczenie związanego z Poznaniem od 30 lat artysty fotografika Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji w jakiej znalazł się po tym, gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. 
 

Koncert odbędzie się 25.10.23 o godzinie 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki – polskich muzyków i ludzi filmu, m.in. Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmark czy Jana Nowickiego. 

unnamed 8 683x1024 1

W ramach udziału w finansowej zrzutce organizowanej na rzecz Igora w celu pokrycia kosztów leczenia i codziennego funkcjonowania w chorobie część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę  potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl.  A już teraz serdecznie zachęcamy do wpłat na rzecz Igora w serwisie zrzutka.pl.
Link do zrzutki 
 
Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia Igora Drozdowskiego nie tylko swoją obecnością, ale i hojnością – tam gdzie medycyna staje się bezradna, tam potrzeba przyjaciół i ludzi dobrego serca. 

A jako, że drugą wielką artystyczną pasją Igora Drozdowskiego pozą fotografią jest muzyka, tego wieczoru na scenie Blue Note pojawią się przyjaciele i artyści, z którymi Igor współpracował i z którymi tworzył muzykę:

Zuza Babiak & Łukasz Gronowski    

          

Luka Rychlicki & Wojtek Hoffman                

Ania & Bolo Pietraszkiewicz & Bartosz Melon Melosik

Michał Kowalonek                                      

Krzysztof Antkowiak                                            

IGOR DROZDOWSKI – więcej o artyście 
 
         Urodzony w Olsztynie, od ponad 30 lat związany z Poznaniem, fotograf, muzyk, kompozytor, artysta. Ukończył studia na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego zawodowa kariera musi być związana z jego pasją jaką stała się w jego życiu fotografia. Ta pasja wprowadziła Igora do szeroko pojętego świata mody. Przyglądał się pracy najlepszych fotografów modowych. Zafascynowany pięknem pracował z modelkami i projektantami z różnych stron świata. Realizował sesje zdjęciowe m.in. w Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju i Mediolanie. Przez szereg lat był akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski i Miss Supranational. Modelki z jego fotografiami w portfolio pracują z powodzeniem na całym świecie. W Polsce jego zdjęcia można było podziwiać w licznych magazynach, między innymi Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman, Fashion. Współtworzył także Magazyn Take Me, dla którego przygotowywał wyjątkowe zdjęcia okładkowe. 

unnamed 13


         Eksperymentuje z kadrem i kompozycją, szuka niebanalnych rozwiązań, bawi się kolorem i światłem. Często podkreśla, że najlepsi fotografowie są także malarzami i sam stara się tę malarskość zaakcentować w swoich pracach, nadać zdjęciom głębi. Igor dąży do uszlachetniania fotografii modowej tak, aby tworzyć dzieła wychodzące poza ramy komercyjnych zdjęć reklamowych.

unnamed 12

Twórczość Igora – inspirowana starszymi od fotografii dziedzinami sztuki – charakteryzuje często powracający motyw kobiety ofelicznej, kobiety w ekstazie, oniryczna aranżacja przywołująca na myśl prerafaelickie obrazy. Opowieści Igora są ulotne i zwiewne, z pogranicza urojenia i wspomnienia, ta charakterystyczna dla wielu jego prac efemeryczność przywołuje na myśl sen, który rozpływa się w naszej pamięci po przebudzeniu. Kobiety reprezentują tu siłę – żywioł równie piękny co niebezpieczny – wabią nas jak mityczne syreny. 
         Igor jest artystą interdyscyplinarnym, nieograniczonym sztywnymi ramami jednego medium. Jego kadry są malarskie, umuzycznione, teatralne, a ponadto nie są jedynie martwym wycinkiem rzeczywistości – snują opowieści, czasem zupełnie odrealnione, a czasem dobrze nam znane, tańczą i grają, nie zastygają w bezruchu. 
        

Igor Drozdowski

Gdy Igor nie zajmuje się fotografią modową, portretuje ludzi kultury i sztuki, zwłaszcza związanych ze światem muzyki, która od zawsze była jego drugą wielką miłością, sam gra i komponuje. Całym sobą żyje w kulturze, fascynują go ludzie kreatywni, ludzie, dzięki którym możemy doświadczać i przeżywać, wewnętrznie się rozwijać i wzbogacać duchowo. Czarno-biała sesja portretowa poświęcona ludziom szeroko rozumianej sceny artystycznej jest hołdem dla kreatorów. Widzimy tu osobistości takie jak Tomasz Stańko, Jan Nowicki, Jan AP Kaczmarek, Soyką, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska i wielu innych, a każdą fotografię wyróżnia unikatowy charakter, nastrój, który Igor potrafił uchwycić i w ten sposób odmalować osobowość i temperament każdego z artystów. To, co ich łączy to żądza tworzenia i moc poruszania – wywoływania ludzkich emocji. Prace Igora są zapisem jego wrażliwości na wszystko, co piękne.


 
 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA