Gramy dla Igora

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna

’Gramy dla Igora’ – celem wydarzenia, na którym zagrają m.in. Krzysztof Antkowiak, który już jako dziecko stał się gwiazdą wykonując hit ‚Zakazany owoc’, Michał Kowalonek (lider Snowman i były wokalista Myslovitz), Wojtek Hoffman (legendarny gitarzysta legendarnego Turbo) i Bolo Pietraszkiewicz (Stare Dobre Małżeństwo) jest zebranie funduszy na leczenie związanego z Poznaniem od 30 lat artysty fotografika Igora Drozdowskiego i wsparcie go w trudnej życiowej sytuacji w jakiej znalazł się po tym, gdy zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. 
 

Koncert odbędzie się 25.10.23 o godzinie 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki – polskich muzyków i ludzi filmu, m.in. Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmark czy Jana Nowickiego. 

unnamed 8 683x1024 1

W ramach udziału w finansowej zrzutce organizowanej na rzecz Igora w celu pokrycia kosztów leczenia i codziennego funkcjonowania w chorobie część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę  potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl.  A już teraz serdecznie zachęcamy do wpłat na rzecz Igora w serwisie zrzutka.pl.
Link do zrzutki 
 
Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia Igora Drozdowskiego nie tylko swoją obecnością, ale i hojnością – tam gdzie medycyna staje się bezradna, tam potrzeba przyjaciół i ludzi dobrego serca. 

A jako, że drugą wielką artystyczną pasją Igora Drozdowskiego pozą fotografią jest muzyka, tego wieczoru na scenie Blue Note pojawią się przyjaciele i artyści, z którymi Igor współpracował i z którymi tworzył muzykę:

Zuza Babiak & Łukasz Gronowski    

          

Luka Rychlicki & Wojtek Hoffman                

Ania & Bolo Pietraszkiewicz & Bartosz Melon Melosik

Michał Kowalonek                                      

Krzysztof Antkowiak                                            

IGOR DROZDOWSKI – więcej o artyście 
 
         Urodzony w Olsztynie, od ponad 30 lat związany z Poznaniem, fotograf, muzyk, kompozytor, artysta. Ukończył studia na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego zawodowa kariera musi być związana z jego pasją jaką stała się w jego życiu fotografia. Ta pasja wprowadziła Igora do szeroko pojętego świata mody. Przyglądał się pracy najlepszych fotografów modowych. Zafascynowany pięknem pracował z modelkami i projektantami z różnych stron świata. Realizował sesje zdjęciowe m.in. w Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju i Mediolanie. Przez szereg lat był akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski i Miss Supranational. Modelki z jego fotografiami w portfolio pracują z powodzeniem na całym świecie. W Polsce jego zdjęcia można było podziwiać w licznych magazynach, między innymi Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman, Fashion. Współtworzył także Magazyn Take Me, dla którego przygotowywał wyjątkowe zdjęcia okładkowe. 

unnamed 13


         Eksperymentuje z kadrem i kompozycją, szuka niebanalnych rozwiązań, bawi się kolorem i światłem. Często podkreśla, że najlepsi fotografowie są także malarzami i sam stara się tę malarskość zaakcentować w swoich pracach, nadać zdjęciom głębi. Igor dąży do uszlachetniania fotografii modowej tak, aby tworzyć dzieła wychodzące poza ramy komercyjnych zdjęć reklamowych.

unnamed 12

Twórczość Igora – inspirowana starszymi od fotografii dziedzinami sztuki – charakteryzuje często powracający motyw kobiety ofelicznej, kobiety w ekstazie, oniryczna aranżacja przywołująca na myśl prerafaelickie obrazy. Opowieści Igora są ulotne i zwiewne, z pogranicza urojenia i wspomnienia, ta charakterystyczna dla wielu jego prac efemeryczność przywołuje na myśl sen, który rozpływa się w naszej pamięci po przebudzeniu. Kobiety reprezentują tu siłę – żywioł równie piękny co niebezpieczny – wabią nas jak mityczne syreny. 
         Igor jest artystą interdyscyplinarnym, nieograniczonym sztywnymi ramami jednego medium. Jego kadry są malarskie, umuzycznione, teatralne, a ponadto nie są jedynie martwym wycinkiem rzeczywistości – snują opowieści, czasem zupełnie odrealnione, a czasem dobrze nam znane, tańczą i grają, nie zastygają w bezruchu. 
        

Igor Drozdowski

Gdy Igor nie zajmuje się fotografią modową, portretuje ludzi kultury i sztuki, zwłaszcza związanych ze światem muzyki, która od zawsze była jego drugą wielką miłością, sam gra i komponuje. Całym sobą żyje w kulturze, fascynują go ludzie kreatywni, ludzie, dzięki którym możemy doświadczać i przeżywać, wewnętrznie się rozwijać i wzbogacać duchowo. Czarno-biała sesja portretowa poświęcona ludziom szeroko rozumianej sceny artystycznej jest hołdem dla kreatorów. Widzimy tu osobistości takie jak Tomasz Stańko, Jan Nowicki, Jan AP Kaczmarek, Soyką, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska i wielu innych, a każdą fotografię wyróżnia unikatowy charakter, nastrój, który Igor potrafił uchwycić i w ten sposób odmalować osobowość i temperament każdego z artystów. To, co ich łączy to żądza tworzenia i moc poruszania – wywoływania ludzkich emocji. Prace Igora są zapisem jego wrażliwości na wszystko, co piękne.


 
 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Igor Drozdowski potrzebna pomoc. Akcja charytatywna
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA