Dobre wieści z Londynu – polski fotograf Szymon Brodziak nagrodzony w konkursie London Photography Awards

Szymon Brodziak - syrena

Monochromatyczna twórczość poznańskiego fotografa Szymona Brodziaka została ponownie nagrodzona na arenie międzynarodowej. Dotarły do nas wieści z Londynu, gdzie prace Brodziaka zdobyły aż 10 nagród i wyróżnień, w prestiżowym konkursie fotograficznym! Tym samym Brodziak po raz kolejny potwierdził swoje miejsce w światowej czołówce twórców fotografii czarno-białej.

Szymon Brodziak zdobył aż 10 nagród, w dziesięciu różnych kategoriach konkursu London Photography Awards. Najważniejsza z nich przypadła wcześniej już nagradzanej fotografii Rolls-Royce Wraith #12, która powstała w wyniku realizacji sesji zdjęciowej dla serwisu moto.pl we współpracy z marką Rolls-Royce. Fotografia ta zwyciężyła kategorię roku 2023 Commercial Photography Luxury.


Kolejne wyróżnienia to aż sześć Złotych medali, w tym jeden dla fotografii z cyklu Syreny, w kategorii Fine Art Photography. W ramach serii fotografii zatytułowanej “Syreny” powstało dotychczas dziesięć Fotografii Autorskich, na których Szymon przedstawia proces przemiany swojej żony i największej muzy – Any. Jest to ujmująca historia, która odgrywa się w kilku zakątkach świata, między innymi w Maroko, na Malediwach i Lanzarote.


Zdjęcia z filmów, które nigdy nie powstały – kategoria: People Photography – Celebrities – to kolejne złoto. Tym razem w ramach projektu kalendarza na rok 2023 dla ATM Polska, który zawiera 13 kadrów z polskimi aktorami. Na jednym ze zdjęć zobaczymy zjawiskową Weronikę Książkiewicz, która zawodowo odegrała swoją rolę w obiektywie Brodziaka i wywalczyła tym samym o wyżej wspomnianą nagrodę. Oprócz Weroniki, w projekcie wzięli udział: Bartek Kotschedoff, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Ziętek, Maria Dębska, Eliza Rycembel, Jędrzej Hycnar, Masza Wągrocka, Piotr Stramowski, Jacek Beler, Martyna Byczkowska i Agnieszka Więdłocha.


Sam Szymon podsumował tę sesję następująco: „Tworzenie kadrów z filmów, które nigdy nie powstały to esencja mojej fotograficznej działalności. Uwielbiam opowiadać historie i pokazywać emocje w czerni i bieli, zwłaszcza kiedy ich bohaterami są utalentowani aktorzy i aktorki. Złota nagroda dla tego projektu na arenie międzynarodowej, to świetna wizytówka dla Polski.”


La Caleta – to jeden z niewielu pejzaży artysty, na którym wprawne oko może ujrzeć również jego żonę. Fotografia została wykonana na ukochanej, hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Zdjęcie skłania do refleksji i nawiązuje do twórczości Salvadora Dali i jego Muzy Gali. Nie bez powodu jury londyńskiego konkursu przyznało mu Złoto w kategorii Black & White Photography – Landscapes.


After Hours – to przykład sesji, która została wykonana na prywatne zlecenie, jednak przeistoczyła się w sesję alternatywną i cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców Brodziaka. Została doceniona również na London Photography Awards w kategorii Black & White Photography – Fine Art.
Fotografia zatytułowana Żywopłot powstała w 2011 roku, jest to realizacja jednej z wielu autorskich wizji artysty. Nagrodzona w kategorii Fine Art Photography – Nudes.
Ostatnie, jednak nie mniej ważne Złoto powędrowało do fotografii Smile, która wygrała w kategorii Black & White Photography – Portrait. Jest to uśmiech złapany przez Szymona Brodziaka podczas prowadzanych przez niego warsztatów fotograficznych w Kazimierzu Dolnym w 2017 roku.
Jury wyróżniło także poniższe fotografie, nadając im tytuł: Honorable Mention. The Tree w kategorii Nature – ikoniczna fotografia kolekcjonerska zrobiona w Wiedniu. Labyrinth w kategorii Travel oraz Asana #04 w kategorii Seascape.
Sukcesy te utwierdzają autora w realizowaniu swojej misji jaką jest: „Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.”

Fotograf konsekwentnie realizuje swoją wizję i misję, poprzez odkrywanie piękna kobiet w czerni i bieli oraz dzielenie się pięknem ze światem. Wyróżnienia na arenie międzynarodowej to jedna z metod dzielenia się sztuką, fotograf swoją twórczością dzieli się również lokalnie, w rodzimym Poznaniu poprzez prężnie działającą galerię autorską Brodziak Gallery, w której z sukcesem organizuje liczne wystawy i występy artystyczne. Warto śledzić również poczynania artysty w mediach społecznościowych oraz na jego oficjalnej stronie www.szymonbrodziak.com. Mamy dopiero maj, dlatego pozostaje się tylko zastanawiać, czym Brodziak zaskoczy nas w kolejnych miesiącach tego roku?

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Szymon Brodziak - syrena
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA