Dobre wieści z Londynu – polski fotograf Szymon Brodziak nagrodzony w konkursie London Photography Awards

Szymon Brodziak - syrena

Monochromatyczna twórczość poznańskiego fotografa Szymona Brodziaka została ponownie nagrodzona na arenie międzynarodowej. Dotarły do nas wieści z Londynu, gdzie prace Brodziaka zdobyły aż 10 nagród i wyróżnień, w prestiżowym konkursie fotograficznym! Tym samym Brodziak po raz kolejny potwierdził swoje miejsce w światowej czołówce twórców fotografii czarno-białej.

Szymon Brodziak zdobył aż 10 nagród, w dziesięciu różnych kategoriach konkursu London Photography Awards. Najważniejsza z nich przypadła wcześniej już nagradzanej fotografii Rolls-Royce Wraith #12, która powstała w wyniku realizacji sesji zdjęciowej dla serwisu moto.pl we współpracy z marką Rolls-Royce. Fotografia ta zwyciężyła kategorię roku 2023 Commercial Photography Luxury.


Kolejne wyróżnienia to aż sześć Złotych medali, w tym jeden dla fotografii z cyklu Syreny, w kategorii Fine Art Photography. W ramach serii fotografii zatytułowanej “Syreny” powstało dotychczas dziesięć Fotografii Autorskich, na których Szymon przedstawia proces przemiany swojej żony i największej muzy – Any. Jest to ujmująca historia, która odgrywa się w kilku zakątkach świata, między innymi w Maroko, na Malediwach i Lanzarote.


Zdjęcia z filmów, które nigdy nie powstały – kategoria: People Photography – Celebrities – to kolejne złoto. Tym razem w ramach projektu kalendarza na rok 2023 dla ATM Polska, który zawiera 13 kadrów z polskimi aktorami. Na jednym ze zdjęć zobaczymy zjawiskową Weronikę Książkiewicz, która zawodowo odegrała swoją rolę w obiektywie Brodziaka i wywalczyła tym samym o wyżej wspomnianą nagrodę. Oprócz Weroniki, w projekcie wzięli udział: Bartek Kotschedoff, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Ziętek, Maria Dębska, Eliza Rycembel, Jędrzej Hycnar, Masza Wągrocka, Piotr Stramowski, Jacek Beler, Martyna Byczkowska i Agnieszka Więdłocha.


Sam Szymon podsumował tę sesję następująco: „Tworzenie kadrów z filmów, które nigdy nie powstały to esencja mojej fotograficznej działalności. Uwielbiam opowiadać historie i pokazywać emocje w czerni i bieli, zwłaszcza kiedy ich bohaterami są utalentowani aktorzy i aktorki. Złota nagroda dla tego projektu na arenie międzynarodowej, to świetna wizytówka dla Polski.”


La Caleta – to jeden z niewielu pejzaży artysty, na którym wprawne oko może ujrzeć również jego żonę. Fotografia została wykonana na ukochanej, hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Zdjęcie skłania do refleksji i nawiązuje do twórczości Salvadora Dali i jego Muzy Gali. Nie bez powodu jury londyńskiego konkursu przyznało mu Złoto w kategorii Black & White Photography – Landscapes.


After Hours – to przykład sesji, która została wykonana na prywatne zlecenie, jednak przeistoczyła się w sesję alternatywną i cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców Brodziaka. Została doceniona również na London Photography Awards w kategorii Black & White Photography – Fine Art.
Fotografia zatytułowana Żywopłot powstała w 2011 roku, jest to realizacja jednej z wielu autorskich wizji artysty. Nagrodzona w kategorii Fine Art Photography – Nudes.
Ostatnie, jednak nie mniej ważne Złoto powędrowało do fotografii Smile, która wygrała w kategorii Black & White Photography – Portrait. Jest to uśmiech złapany przez Szymona Brodziaka podczas prowadzanych przez niego warsztatów fotograficznych w Kazimierzu Dolnym w 2017 roku.
Jury wyróżniło także poniższe fotografie, nadając im tytuł: Honorable Mention. The Tree w kategorii Nature – ikoniczna fotografia kolekcjonerska zrobiona w Wiedniu. Labyrinth w kategorii Travel oraz Asana #04 w kategorii Seascape.
Sukcesy te utwierdzają autora w realizowaniu swojej misji jaką jest: „Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.”

Fotograf konsekwentnie realizuje swoją wizję i misję, poprzez odkrywanie piękna kobiet w czerni i bieli oraz dzielenie się pięknem ze światem. Wyróżnienia na arenie międzynarodowej to jedna z metod dzielenia się sztuką, fotograf swoją twórczością dzieli się również lokalnie, w rodzimym Poznaniu poprzez prężnie działającą galerię autorską Brodziak Gallery, w której z sukcesem organizuje liczne wystawy i występy artystyczne. Warto śledzić również poczynania artysty w mediach społecznościowych oraz na jego oficjalnej stronie www.szymonbrodziak.com. Mamy dopiero maj, dlatego pozostaje się tylko zastanawiać, czym Brodziak zaskoczy nas w kolejnych miesiącach tego roku?

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Szymon Brodziak - syrena
REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA