Poznań z pierwszą gwiazdką Michelin! 

Aż jedenaście restauracji ze stolicy Wielkopolski znalazło się w prestiżowym zestawieniu przygotowanym przez przewodnik Michelin. Najważniejsze wyróżnienie, czyli słynna gwiazdka, powędrowało do restauracji Muga, a tytuły Bib Gourmand trafiły z kolei do restauracji Tu.REStAURANT i Fromażeria. Jak donosiliśmy wcześniej na łamach Poznańskiego prestiżu, inspektorzy w tym roku po raz pierwszy pojawili się w Poznaniu, a ten był jednym z trzech miast w Polsce, obok Warszawy i Krakowa, które były brane pod uwagę do tegorocznego zestawienia. 

Międzynarodowy Dyrektor Przewodników Michelin, Gwendal Poullennec, dodał, że przedstawiciele przewodnika byli pod wrażeniem tętniącego życiem i szybko rozwijającego się poznańskiego rynku restauracyjnego. 

Jest to ogromne wyróżnienie, ale także docenienie wieloletniej, ciężkiej pracy w sektorze gastronomicznym w Poznaniu. Sukces ten powinien się przełożyć na zwiększoną turystykę w stolicy Wielkopolski. 

A jaką kuchnię serwuje najbardziej prestiżowa restauracja w Poznaniu? 

Muga jest miejscem spotkań osób, które cenią sobie dobrą i dopracowaną kuchnię. Gościom proponuje się autorskie kreacje uwzględniające sezonowość oraz europejskie trendy.  Szczególną uwagę skupia się tu na estetyce dań i harmonijnym łączeniu smaków, co sprawia, że posiłek w Muga staje się ucztą dla zmysłów. Restauracja jest połączona z winiarnią Casa de Vinos, która w swoim portfolio posiada ponad 500 etykiet win z całego świata. 

Oto pozostałe restauracje, które znalazły się w przewodniku Michelin:

  • 62 Bar & Restaurant
  • A nóż widelec
  • Delicja
  • NOOKS
  • Papavero
  • SPOT.
  • The Time
  • Zen On

Gratulujemy restauracji Muga oraz wszystkim wyróżnionym, a naszych czytelników zapraszamy do okrywania naszych lokalnych gastronomicznych gwiazd! 

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Tej Poznań! Salon Greenpoint i Top Secret zapraszają do zabawy

Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu

Greenpoint i Top Secret to dwie polskie marki odzieżowe z  długoletnią  tradycją i pasją do mody. Kolekcje marek, tworzone z sercem przez utalentowane projektantki. Z okazji otwarcia łączonego salonu Greenpoint i Top Secret marka zaprasza do do wyjątkowej zabawy!

„Chcemy wyrazić w nich i podkreślać przede wszystkim kobiecość. W ostatnim czasie połączyliśmy swoje siły, mocno się rozwijamy i otwieramy nowe salony w kolejnych lokalizacjach, by być jeszcze bliżej naszych Klientów w całej Polsce. Niedawno nasz najnowszy, łączony sklep Top Secret i Greenpoint pojawił się w Galerii Handlowej Posnanii. To wyjątkowe miejsce, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie” – mówią przedstawiciele marek i dodają – Z tej okazji postanowiliśmy się odpowiednio przywitać z poznaniakami i zaprosić do udziału w wyjątkowej zabawie. Wysiadając na przystanku Rondo Rataje lub Politechnika  zwróćcie uwagę na lustrzane ramki. Możecie poprawić sobie w nich fryzurę, uśmiechnąć się do siebie lub zrobić selfie i złapać wyjątkowe nagrody. Wystarczy, że pokażecie zdjęcie w naszym salonie, a otrzymacie specjalny rabat -30% przy zakupach za min. 99,99 zł. To jednak nie wszystko! Wrzućcie zdjęcie na swój profil Instagram, dodajcie odpowiednie hasztagi i oznaczenia, by wziąć udział w konkursie, w którym możecie wygrać aż 1000 zł  do wykorzystania w naszym sklepie w Posnanii!

Akcja trwa do 31 lipca. Poznajmy się Poznań!

*artykuł przygotowany we współpracy z marką Greenpoint i Top Secret

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Greenpoint i Top Secret Akcja Promocyjna w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA