Poznań z pierwszą gwiazdką Michelin! 

Aż jedenaście restauracji ze stolicy Wielkopolski znalazło się w prestiżowym zestawieniu przygotowanym przez przewodnik Michelin. Najważniejsze wyróżnienie, czyli słynna gwiazdka, powędrowało do restauracji Muga, a tytuły Bib Gourmand trafiły z kolei do restauracji Tu.REStAURANT i Fromażeria. Jak donosiliśmy wcześniej na łamach Poznańskiego prestiżu, inspektorzy w tym roku po raz pierwszy pojawili się w Poznaniu, a ten był jednym z trzech miast w Polsce, obok Warszawy i Krakowa, które były brane pod uwagę do tegorocznego zestawienia. 

Międzynarodowy Dyrektor Przewodników Michelin, Gwendal Poullennec, dodał, że przedstawiciele przewodnika byli pod wrażeniem tętniącego życiem i szybko rozwijającego się poznańskiego rynku restauracyjnego. 

Jest to ogromne wyróżnienie, ale także docenienie wieloletniej, ciężkiej pracy w sektorze gastronomicznym w Poznaniu. Sukces ten powinien się przełożyć na zwiększoną turystykę w stolicy Wielkopolski. 

A jaką kuchnię serwuje najbardziej prestiżowa restauracja w Poznaniu? 

Muga jest miejscem spotkań osób, które cenią sobie dobrą i dopracowaną kuchnię. Gościom proponuje się autorskie kreacje uwzględniające sezonowość oraz europejskie trendy.  Szczególną uwagę skupia się tu na estetyce dań i harmonijnym łączeniu smaków, co sprawia, że posiłek w Muga staje się ucztą dla zmysłów. Restauracja jest połączona z winiarnią Casa de Vinos, która w swoim portfolio posiada ponad 500 etykiet win z całego świata. 

Oto pozostałe restauracje, które znalazły się w przewodniku Michelin:

  • 62 Bar & Restaurant
  • A nóż widelec
  • Delicja
  • NOOKS
  • Papavero
  • SPOT.
  • The Time
  • Zen On

Gratulujemy restauracji Muga oraz wszystkim wyróżnionym, a naszych czytelników zapraszamy do okrywania naszych lokalnych gastronomicznych gwiazd! 

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA