Skip to content

Trzy gwiazdki Michelin – o tym najbardziej prestiżowym odznaczeniu kulinarnym marzy każdy restaurator. Jest to symbol wieloletniej pracy nad koncepcją restauracji oraz menu i pozwala na zaprezentowanie się międzynarodowej publiczności jako historia kulinarnego sukcesu.

Lalka Barbie ma już 64 lata. Dla jednych pozostaje ikoną stylu i idealną zabawką dla małych kobietek, a inni przyglądają się jej wizerunkowi z nieco mieszanymi uczuciami. Co kryje się za uśmiechem Barbie? Czy rzeczywiście zasługuje na miano ideału piękna? O historii lalki opowiada Aleksandra Podżorska, kuratorka wystawy „Barbie. Nieznane oblicza”.

Pisarze kryminałów często i chętnie wybierają Poznań. W powieściach miasto tętni życiem, a w jego najciemniejszych zakamarkach króluje zbrodnia. Sprawdź, jacy autorzy osadzili akcję swoich powieści w stolicy Wielkopolski i przekonaj się, które dzielnice są najniebezpieczniejsze w książkach.

Podczas wydarzenia Next Fest Music Showcase & Conference zaprezentowany został drugi album projektu „My Name Is Poznan”, organizowanego przez Miasto Poznań wraz z Fundacją ART Fidelis, który ma za zadanie promować lokalnych muzyków, szczególnie debiutantów.

Słowiańskie tradycje często pod inną nazwą lub w delikatnie zmienionej formie nadal są obecne. Jare Gody, mimo że nie są już masowo obchodzone, w pewnym sensie ewoluowały i stały się tradycjami wielkanocnymi. Jak bardzo słowiańska jest Wielkanoc? Przekonajmy się. 

Ogłoszono wyniki corocznego rankingu Europejskich Miast i Regionów Przyszłości fDi 2022/23. Z polskich miast najlepiej wypadł Kraków, ale Poznań również zajął wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Aż pięć wyjątkowych wydarzeń z książkami w tle czeka miłośników czytania pod koniec marca w poznańskiej bibliotece. Warsztaty, wystawa, ciekawe spotkania — dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Ruszyła kolejna edycja poznańskiego programu dofinansowania in vitro! Dowiedz się, czy się kwalifikujesz! 

Celebrowanie Dnia Kobiet rozpoczynamy już dzisiaj! Na kolejne dni przygotowaliśmy dla Państwa kilka artykułów pod  #DZIEńKOBIET na naszym portalu.  Rozpoczynamy raportem na temat sytuacji kobiet w Polsce, który specjalnie dla Poznańskiego prestiżu przygotowała Zuzanna Kozłowska