Skip to content

Fundacja Wandalistki i Kino Muza już po raz drugi organizują Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych. Tym razem podczas 2 dni (1-2 kwietnia) zaprezentują 5 filmów skupionych wokół kobiecych eksploracji, górskich przygód i wspinaczki.

Aż pięć wyjątkowych wydarzeń z książkami w tle czeka miłośników czytania pod koniec marca w poznańskiej bibliotece. Warsztaty, wystawa, ciekawe spotkania — dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych to edycja jubileuszowa. Już po raz 10. w Poznaniu spotkają się polskie i zagraniczne rodziny biznesowe, aby porozmawiać o profesjonalizacji i dążeniu do długowieczności. 

Jeśli jesteś projektantem lub designerem, zapraszamy Cię na wyjątkowe wydarzenie Santa Grafika, które odbędzie się 16.03 roku o 18:00 w klubie Schron w Poznaniu. To wyjątkowa okazja do posłuchania ciekawych wykładów, integracji i poznania ludzi z branży designerskiej.

Kochacie czytać? Nie może Was tam zabraknąć!

Zaledwie tydzień temu odbyła się na scenie Teatru Muzycznego wspaniale przyjęta premiera „Pięknej i Bestii”, a Teatr już ogłasza tytuł kolejnej, zaplanowanej na wrzesień tego roku. To okrzyknięta musicalem wszech czasów „Deszczowa piosenka”!

Reżyserii spektaklu podjęła się Karolina Sofulak, reżyserka na miarę współczesnych czasów, która bezkompromisowo szuka uniwersalnych treści w dziełach operowych.

Znamy daty i pierwszą artystkę 13. edycji Enter Enea Festival. Wśród 10 zaprogramowanych przez Leszka Możdżera koncertów usłyszymy m.in. amerykańską wokalistkę o haitańskich korzeniach – Cécile McLorin Salvant

W niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Będzie to szansa na upolowanie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci, a także okazja na “zgarnięcie” nowości

Ten wyjątkowy numer w głównej mierze poświęcamy kobietom. I nie ma w tym nic wyjątkowo, wszak 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto, które po niechlubnym okresie PRL-u, na dobre przestało się kojarzyć z wręczanymi kobietom pracującym w fabrykach goździkami i rajstopami. W tym wydaniu przedstawiamy Wam te, które wpływają na dzisiejszy kształt miasta, ale przypominamy też sylwetki tych, które odegrały niebagatelną rolę w tworzeniu jego historii.