Skip to content

Kochacie czytać? Nie może Was tam zabraknąć!

W niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Będzie to szansa na upolowanie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci, a także okazja na “zgarnięcie” nowości

Ten wyjątkowy numer w głównej mierze poświęcamy kobietom. I nie ma w tym nic wyjątkowo, wszak 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto, które po niechlubnym okresie PRL-u, na dobre przestało się kojarzyć z wręczanymi kobietom pracującym w fabrykach goździkami i rajstopami. W tym wydaniu przedstawiamy Wam te, które wpływają na dzisiejszy kształt miasta, ale przypominamy też sylwetki tych, które odegrały niebagatelną rolę w tworzeniu jego historii.

To już ostatnie dni na odwiedzenie wystawy w Galerii na Dziedzińcu

W nowoczesnych firmach nie ma mowy o dress codzie. Garsonki odeszły do lamusa. Klasyczne czółenka zastępują masywne mokasyny, a dopasowane garnitury – komplety oversize.

W każdy środowy wieczór odbywam heroiczną walkę z moim wewnętrznym leniem, wsiadam do samochodu i jadę do pobliskiego miasteczka na jogę.

Coraz mniej pamiętam ze starego mieszkania Dziadków na Jeżycach. Wśród tych najbardziej żywych wspomnień są scenki z dużej kuchni.

Do sklepu jadę rowerem. Pogoda sprzyja. Szybka wizyta w piekarni i spożywczaku.