Skip to content

Luka płacowa, nierówności, dyskryminacja i mobbing to tematy, których doświadcza na co dzień wiele kobiet. Czy zatem dostatecznie się wspierają, czy hasło „wsparcie kobiet” to pusty slogan? W ramach Śniadania Poznańskiego prestiżu, w kancelarii adwokackiej Wasielewska Adwokaci, spotkały się przedsiębiorcze kobiety Poznania, aby rozmawiać o sytuacji kobiet w Polsce. Na pytania redaktor naczelnej Poznańskiego prestiżu odpowiadała Alicja Wasielewska – mecenaska, adwokatka, specjalizująca się w obsłudze prawnej małych i średnich przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem tych prowadzonych przez kobiety.

Adwokatka i założycielka kancelarii Wasielewska Adwokaci. Na codzień wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w ich drodze przez prawne i sądowe meandry. Szczególnie bliskie jej sercu są firmy, prowadzone przez kobiety. To właśnie one, jak sama mówi, inspirują ją do działania niejednokrotnie łącząc życie zawodowe z rodzinnym. Sama jest mamą i choć mówi, że „work – life balance” to mit, stara się nie zabierać pracy do domu. A w wolnym czasie najchętniej rozmawiałaby… o jedzeniu. Alicja Wasielewska w rozmowie z Michałem Gradowskim

Ojcowie, bądźcie świadomi swoich praw i z nich korzystajcie! Dla korzyści swoich dzieci, ich matek i swojej własnej. O urlopie ojcowskim – Alicja Wasielewska – Walczak

Mąż i żona, detektyw i adwokat, wspólnie pracują przy sprawach rozwodowych.Pomagająklientom zebrać dowody, a później przed sądem dowieść zdrady, zlokalizować ukryty majątek czy wywalczyć alimenty adekwatne do dochodów współmałżonka. O pracy detektywa i przekuwaniu jej efektów w sukces na sali sądowej opowiedzieli nam Marta i Krzysztof Ast.

Aż 99% drugiego pokolenia, czyli naturalnych sukcesorów, którzy przygotowywani są przez nestorów do przejęcia sterów prowadzenia przedsiębiorstwa po rodzicach, jest nasączonych nie swoimi wartościami.To często wartości rodziców, nauczycieli i ludzi poznanych na drodze życia.

Drzewo, które obumarło nadal jest drzewem (utrata przez drzewo żywotności nie pozbawia go automatycznie statusu drzewa) i jego wycinka…

Koniec z nieuczciwymi promocjami i zawyżaniem cen tuż przed wyprzedażą. Do gry wchodzi Omnibus.

Jeśli spotkałeś się z opinią, że polisa rozwiąże wszystkie problemy finansowe Twoich najbliższych, kiedy odejdziesz, a testament powinien być spisany, aby odzwierciedlić Twoją wolę to powiem, że nie wiem, czy to jest najlepsze rozwiązanie w Twoim indywidualnym planie sukcesji.

Zakończenie roku „aktualizuje” podatnikom PIT łamigłówkę dotyczącą wyboru formy opodatkowania.

Na 2023 życzę więc Państwu miłości

Chcecie wyciąć drzewo? Zwracajcie uwagę na centymetry!

Branża medycyny estetycznej, obecnie najbardziej dochodowa gałąź przemysłu medycznego, będzie jednak musiała z początkiem 2023 roku wykonać prawdziwy pivot i tym samym diametralnie zmienić perspektywę prezentowania swoich usług.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z istotnej roli zieleni, w tym drzew i krzewów w naszym życiu, z ich wpływu na jakość i estetykę życia zwłaszcza w miastach, czy też z ich roli w adaptacji miast do zmian klimatu. Wycinka zdrowych i wartościowych drzew, niezależnie od przyczyny, powinna zatem być ostatecznością.

Niestabilna sytuacja geopolityczna oraz gospodarcza odbija się bezpośrednio na budżetach domowych wielu polskich rodzin. Co jeśli przestaniemy regulować nasze zobowiązania?

 

Kancelaria Prawna Dr Krystian Ziemski & Partners to jedna z najstarszych i najbardziej doświadczonych kancelarii prawnych w Wielkopolsce. W tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.