Skip to content

Gender neutral to rzeczywistość – i to nienowa. Każda z minionych epok ma swój rozdział o zacieraniu granic między żeńskim i męskim. Moda od zawsze jest polem do eksperymentów z tożsamością, a ubrania – środkiem autoekspresji. Co przyniesie przyszłość?

Pauli (@pauli331) żadnego trendu się nie boi. W browarowych butikach przymierza zwiewne plażowe sukienki, a kilka minut później streetwearową dżinsową stylizację. Poznańska instagramerka przekonuje, że sztywne definiowanie osobistego stylu to zbędne ograniczenie. Im więcej wolności, tym więcej radości – to ważna zasada w modzie.

Apetyczny, odżywczy, świeży – miksujemy wiosenny koktajl trendów. Ty wybierasz ulubione składniki. Menu jest bogate: dżins, cekiny, grunge, kolor, dla chętnych – trochę klasyki. Przed nami sezon obfitości, eklektyzmu, kontrastów. Najmodniejszy dodatek: wolny wybór.

Huta Julia – ta ostatnia huta szkła kryształowego w kraju przez kilka ostatnich miesięcy była pracownią Anny Orskiej, projektantki biżuterii, która podróżuje po warsztatach świata w poszukiwaniu rzadkich, wymierających rzemiosł. Dziedzictwo piechowickich projektantów zainspirowało dialog ORSKA z hutniczą tradycją.

To jedno z najczęściej wypowiadanych zdań przez kobiety stojące rano przed garderobą. Ta z nas, która nie wypowiada tego zdania przynajmniej raz w tygodniu, niech pierwsza rzuci kamieniem – felieton Anny Śmiechowskiej

W nowoczesnych firmach nie ma mowy o dress codzie. Garsonki odeszły do lamusa. Klasyczne czółenka zastępują masywne mokasyny, a dopasowane garnitury – komplety oversize.

„Fascynatory tak jak sztuka odzwierciedlają wnętrze projektanta, dlatego moje projekty są bardziej skromne i minimalistyczne (…)”

Moda to doskonały środek do tego, aby wyrazić siebie i pokazać światu – jestem sobą! Czuję się ze sobą dobrze

W pracowni przy ulicy Słowackiego codziennie czeka na klientki profesjonalna obsługa, która z przyjemnością dopasuje ubiór do sylwetki, dobierze kolor i rozmiar, oraz zasugeruje dodatki właściwe do okazji. Znacie już to miejsce?

Kiedy nie masz pomysłu na prezent, podpowiadamy – biżuteria jest zawsze dobrym pomysłem!

Wulkan energii z tysiącem pomysłów na minutę. Emocje, które jej towarzyszą są autentyczne i nie boi się ich okazywać. Otwarcie mówi o swoich sukcesach, ale też bolączkach i porażkach. Jej autentyczność i transparentność znalazły swoje odzwierciedlenie w budowaniu marki, o której mówi – Z PROPS-em MOŻESZ WIĘCEJ. Joanna Gacek-Sroka właścicielka marki PROPS udowadnia, że w życiu niemożliwe nie istnieje. Nawet jeśli rozpoczynasz budowanie biznesu, mając w kieszeni 400 złotych. 

Podjęła wyzwanie. Zaryzykowała. W ekskluzywnej lokalizacji w Poznaniu, w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Libelta 27, wykreowała raj dla oczu i duszy. Stworzyła miejsce kameralne i przytulne dla kobiet oraz z myślą o kobietach. Marietta Kręciołek – optymistka lubiąca planować, właścicielka marki odzwierciedlającej jej własny styl, elegancję, subtelność i delikatność – poznajcie Marie Atelier