Skip to content

Już sama nazwa kraju, jedyna na literę „O”, zapowiada niezwykłą przygodę i taką rzeczywiście zapewnia Oman. Po wyjściu z samolotu zazwyczaj dopada człowieka suche i ciepłe powietrze, z kolei po wejściu do hali przylotów dla odmiany przyjemny chłód i niesamowity zapach. To zapach kadzidła, które towarzyszyć nam będzie podczas całej wizyty w Omanie.

Maorysi, kiwi, owce, fiordy, góry – to pewnie najczęstsze skojarzenia z tym krajem. Co bardziej wtajemniczeni umiejscowią tu Hobbita lub Władcę Pierścieni, inni skojarzą z odważną premierką Jacindą Ardern. Zapraszamy do Nowej Zelandii! 

Wenecja zimą? Czy to jest dobry pomysł? Czy to w ogóle ma sens? Postaram się szybko przekonać wszystkich, że to jest świetny pomysł, a do tego jaki wygodny.

Meszki, meszkami, o meszkach – wszyscy straszyli mnie nimi przed wyjazdem do Szkocji, odmieniając to słowo przez wszystkie przypadki. Zatem uzbrojona po zęby, na skazaną podobno z marszu na niepowodzenie walkę z meszkami, pół walizki zajęły mi repelenty z Polski, w każdym sklepie w Szkocji, tuż przy wejściu, na półkach czekały na wystraszonych przyjezdnych opakowania z lokalnym preparatem na meszki, a meszki pojawiły się… raz. Witamy w Szkocji!

Marzec to idealny miesiąc na wyjazd do Meksyku. Pogoda jak marzenie, a na dodatek – moc atrakcji. Większość samolotów rejsowych ląduje w stolicy kraju, mieście Meksyk, wielkiej metropolii, zaliczanej do największych miast na świecie, zamieszkiwanej przez ponad 20 milionów mieszkańców. Jednak bez obaw, to miasto da się lubić, wcale nie stwarza ono wrażenia tak wielkiego i nieprzyjaznego miejsca.