AMAR Beauty | Z miłości do piękna

Jak w dzisiejszym świecie, gdy w social mediach kreujemy swój wizerunek za pomocą filtrów, zadbać o swoje naturalne piękno i zbudować poczucie własnej wartości? Na czym polegają zabiegi z użyciem biostymulatora? Dlaczego tak ważna jest reaplikacja kremu z filtrem na co dzień? Na te i inne pytania odpowie Agata Kłos, managerka salonu AMAR Beauty w Poznaniu, do którego przyjeżdżają klientki nie tylko z całej Wielkopolski, ale także spoza województwa, jak również z zagranicy. Klientki, nierzadko lądując na blisko zlokalizowanym Lotnisku Ławica, korzystają z wysokojakościowych zabiegów, podkreślają profesjonalną obsługę i szeroki wachlarz usług, innowacyjne technologie i kompleksowość tego miejsca. W AMAR Beauty klienci mają swój błogostan.

Rozmawia: Magdalena Ciesielska | Zdjęcia i produkcja sesji: Tomek Tomkowiak / www.tomektomkowiak.com, Wizaż: Klaudia Kaka Klimowicz | Stylizacje: HER
Specjalne podziękowania za pomoc w realizacji sesji: Hotel Kolegiacki

AMAR Beauty – nazwa nawiązująca do hiszpańskiego „amar”, czyli kochać. Kochać siebie, kochać szeroko rozumiane piękno wokół nas. Skąd pomysł na biznes w branży beauty?

AGATA KŁOS: Potrzeba stworzenia tego miejsca wynikała z osobistych poszukiwań pani Marzeny, właścicielki salonu. Jako osoba bardzo zajęta, sama szukała miejsca, które kompleksowo zadba o jej ciało. Zależało jej na tym, żeby wykonywane zabiegi były indywidualnie dobrane oraz aby pielęgnacja była spójna i opierała się na produktach najwyższej jakości do stosowania nie tylko w gabinecie, ale również we własnym domu. Takim właśnie miejscem jest salon AMAR Beauty. Posiadamy w swojej ofercie bardzo szeroką gamę zabiegów na całe ciało, zarówno zabiegi pielęgnacyjne, odmładzające, jak i odchudzające. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Proponujemy zaawansowane zabiegi kosmetologii estetycznej, kompleksowe programy pielęgnacyjne, autorskie rytuały relaksacyjne oraz wysokiej klasy usługi kosmetyczne. Najwyższa jakość usług jest dla nas priorytetem.
Ponadto każda nasza klientka może powierzyć nam dobór kosmetyków właściwie dobranych do swojej cery i ciała tak, by kontynuować efekt uzyskany w salonie. Nazwa jest natomiast odzwierciedleniem miłości naszej właścicielki do Hiszpanii i z połączenia tych dwóch miłości powstał nasz wyjątkowy salon AMAR Beauty. I takie też jest clue tego miejsca – „z miłości do piękna”.

Co mieści się w tych słowach „z miłości do piękna”? Jaki jest ukryty sens?

Z miłości do piękna oznacza kompleksową opiekę nad naszymi klientami, w sposób holistyczny, bo nawet kosmetologia estetyczna może być rozumiana holistycznie. Można pobudzać tkanki, mięśnie, ukrwienie – nie tylko stosować wypełniacze. Pracujemy na stymulatorach tkankowych, które są fenomenalne, i widać spektakularne efekty ich użycia. Już po pierwszym zabiegu!
W AMAR Beauty cały zespół pracuje tak, aby nasze klientki poczuły swoje piękno, i to zewnętrzne, i to wewnętrzne. Aby zauważyły siebie, zaczęły siebie kochać i to bezwarunkowo, zaczęły podobać się sobie. Aby uwierzyły w swoją siłę, potencjał i piękno, które ma przecież różne oblicza. Dlatego w holu naszego salonu, oprócz zdrowych przekąsek, orzeźwiających napoi, mamy również do dyspozycji naszych gości biblioteczkę z książkami coachingowymi, ukierunkowanymi na samorozwój, wiarę w siebie, swoje możliwości – co w obecnych czasach i szybkim tempie życia jest niezmiernie ważne. Pomagamy naszym klientom akceptować siebie, dbać o siebie i stawiać siebie na pierwszym miejscu. Dlatego u nas każda osoba czuje się absolutnie najważniejsza, rozpieszczana najlepiej jak to możliwe! Dbamy o każdy element obsługi, począwszy od pierwszego kontaktu z salonem, aż po wsparcie po wykonaniu konkretnego zabiegu. Klienci bardzo doceniają naszą kompleksową ofertę i sposób podejścia do każdej osoby indywidualnie. Często nam się zdarza, że obsługujemy całe rodziny. Z polecenia naszych klientek przychodzą następnie ich mamy, siostry, kuzynki, siostrzenice, przyjaciółki itd. Dzięki czemu budujemy sieć przyjaznych relacji. Klientki wysyłają nam życzenia i zdjęcia z wakacji, ciesząc się, jak dobrze zostały przygotowane przez nas do wyjazdu i jakie rezultaty przyniosły wykonane przez nas zabiegi.

DSCF5764

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda w branży beauty?

Może to wydawać się niewiarygodne, ale już jako mała dziewczynka, 5- czy 6-letnia wiedziałam, że chciałabym pracować jako kosmetolog. Więc od zawsze było to moje marzenie. Uwielbiam kosmetologię, ponieważ jest to branża, która nieustannie się rozwija. Pracę w gabinecie kosmetycznym zaczęłam już na pierwszym roku studiów dziennych. Oczywiście, studia to podstawa, to merytoryczna warstwa, niezwykle potrzebna w praktyce, ale jakże istotny jest kolejny etap, czyli praca w gabinecie, która jest po prostu moją pasją. Bezpośredni kontakt z klientem daje mi ogromną satysfakcję.

A jak trafiłaś do AMAR Beauty?

Chęć rozwoju i obcowania w profesjonalnym środowisku przywiodła mnie do salonu przy ul. Złotowskiej 41 w Poznaniu. Tu uczestniczę też w licznych kursach, szkoleniach, stale podnosząc swoje kompetencje, podobnie jak pozostała cześć naszego zespołu AMAR. Od zawsze widziałam głębszy cel pracy kosmetologa, który nie ogranicza się do wykonania wybranej usługi. Cieszę się, że udało nam się stworzyć zespół, który podziela moje zdanie i wykonując swoją pracę, pokazuje pasję i zaangażowanie.  Jakość oferowanych usług jest dla nas najważniejsza, dbamy o każdy najmniejszy detal oraz stale wprowadzamy nowości, aby spełniać marzenia naszych klientek, jednocześnie zapewniając im pełen relaks i ukojenie. AMAR Beauty dysponuje nowoczesnym sprzętem i co nieocenione, zespołem pełnym wiedzy i pasji. Mamy wspaniałe klientki, a największą satysfakcję mamy wtedy, gdy są zadowolone i widać efekty naszej pracy.

DSCF5963 2

Od czego zaczyna się pierwsza wizyta w AMAR Beauty?

W pierwszej kolejności musimy poznać potrzeby i oczekiwania klientki czy klienta, następnie zbadać stan zdrowia i skóry. Dlatego najważniejszy jest dla nas wywiad, tzw. szczegółowa konsultacja, podczas której badamy, z jakim problemem bądź potrzebą klient/klientka zgłosiła się do gabinetu, co jemu/jej najbardziej przeszkadza w wyglądzie bądź jakie ma marzenia co do swojego wyglądu. Pytamy dokładnie o oczekiwania co do efektu, jakie są preferencje zabiegowe (np. czy lubi zabiegi z użyciem igieł, a może bezinwazyjne). Posiadamy tak szeroką gamę technologii, że jesteśmy w stanie zaproponować różne warianty usług do danego problemu czy potrzeby naszych gości. Pytamy również o kwestie związane z codzienną i okresową pielęgnacją, stylem życia, stanem zdrowia. Następnie podczas konsultacji twarzy wykonujemy demakijaż i diagnostykę skóry przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które wskazuje nam to, co gołym okiem jest niedostrzegalne.

W AMAR Beauty badamy stan skóry na ośmiu poziomach! Wygenerowany raport stanu skóry dokładnie omawiamy z klientem. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji, nasi kosmetolodzy – na podstawie uzyskanego raportu oraz własnych obserwacji – dobierają i planują odpowiednią pielęgnację gabinetową, a także domową. Ponadto proponują zabiegi podtrzymujące, czyli przedstawiają klientom konkretny plan działania, tzw. ich beauty plan.
Uczymy, co należy stosować, jak pomagać swojej skórze w celu likwidacji ewentualnych problemów oraz objaśniamy przyczyny powstania problemu i jego skutki, nakłaniamy do skorygowania dotychczasowych błędów. Każda skóra ma swego rodzaju indywidualny „kod genetyczny” i wyjątkowe cechy, po poznaniu których możemy dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę terapii.
Oferta zabiegów naszego gabinetu jest wyjątkowo szeroka, znajdują się w niej zabiegi i kuracje pozwalające naszym klientkom i klientom uzyskiwać wymarzone i często wręcz spektakularne efekty. Podczas konsultacji wyjaśniamy również, na czym polega mechanizm działania zabiegami, tłumaczymy dlaczego należy zabiegi powtarzać i jak ważna jest systematyczność oraz dlaczego codzienna pielęgnacja domowa jest tak istotna.

Kobiety wciąż mają niską samoocenę i wyimaginowane kompleksy?

Niestety zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają kompleksy lub wprowadzani są w takie kompleksy przez swoich partnerów, najbliższe osoby z otoczenia… Nieraz zdarza się, że odmawiamy wykonania konkretnego zabiegu, bo są ku temu przeciwskazania lub po prostu tłumaczymy, że w taki sposób nie uzyska się oczekiwanych rezultatów.
Proponowane tu zabiegi są spersonalizowane, wykonane specjalistyczną technologią dostosowaną do rodzaju i stanu skóry, oczekiwań klienta, z wykluczeniem możliwych przeciwskazań. Dlatego na wstępie edukujemy naszych gości, wykonując profesjonalną konsultację, podczas której otrzymują oni cenne informacje, jakie kroki należy wykonać w celu poprawy, np. nawilżenia, elastyczności, jędrności, blasku skóry. Zawsze znajdujemy złoty środek, aby efekt, oczekiwany przez naszego klienta lub naszą klientkę był w pełni satysfakcjonujący.

Na co zwracacie szczególną uwagę podczas rozmów z klientami?

Naprawdę kompleksowo podchodzimy do klientów, patrzymy na ich styl życia, edukujemy. Dajemy wskazówki i konkretne zalecenia, posiłkując się właśnie tym kilkustronicowym raportem z analizy stanu skóry. Oczywiście, kosmetolog ostatecznie podejmuje decyzję, co jest właściwe dla konkretnej osoby, bo raport jest jedynie naszym wsparciem. Wyłapujemy błędy i je korygujemy, w szczególności te na temat pielęgnacji domowej. Ważna jest dla nas współpraca, bo jeśli zalecimy klientce dwa zabiegi w miesiącu, to mamy ich 24 w ciągu całego roku, a na pielęgnację skóry należy przeznaczyć dokładnie 365 dni w roku. Musimy czuć wspólny cel z klientką/klientem, to jest podobnie jak z wizytą u fizjoterapeuty, gdy nie będzie się ćwiczyć w domu – nie uzyska się poprawy. Zatem zabiegi muszą być wykonane skrupulatnie i w wyznaczonym czasie, a do tego należy stosować się do zaleceń funkcjonowania na co dzień. Musi być powtarzalność i regularność. Dlatego właśnie w AMAR Beauty posiadamy bardzo korzystną ofertę różnorodnych pakietów, które są motywacją do regularnego korzystania z zabiegów.

DSCF5785

W AMAR Beauty opiekujecie się stanem skóry klientów – głównie w jaki sposób?

Z pomocą przychodzi nasze niezwykłe urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie sprawdzić uszkodzenie warstwy hydrolipidowej. Wyłapać powtarzające się błędy i niewłaściwe schematy pielęgnacji skóry, chociażby zbyt agresywne oczyszczanie i nadmierne złuszczanie, po których stosowana pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów, nawet gdy jest stosowana regularnie. Problem tkwi najczęściej w odbudowie warstwy hydrolipidowej skóry. Gdy ją odbudujemy, wtedy kosmetyki nawilżające będą efektywnie działać. Po takiej naprawie skóry klientki często mówią, że czują otulenie i zbawienną moc zastosowanych kosmetyków. Otulamy i skórę, i nasze klientki (śmiech). Pomiar skóry zalecamy wykonywać regularnie. Badamy strukturę skóry, natłuszczenie, złuszczanie, pory, oceniane są przebarwienia, zmarszczki. I dalej klient otrzymuje zalecenia i wskazówki, co należy zrobić w celu poprawy jakości i elastyczność skóry.

Co można znaleźć w Waszej szerokiej ofercie?

AMAR Beauty specjalizuje się w modelowaniu sylwetki – pomagamy pozbyć się miejscowo zbędnej tkanki tłuszczowej i uzyskać wymarzoną figurę. Posiadamy kompleksową ofertę zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i estetycznych: twarzy, ciała, dłoni, stóp oraz oprawy oka, przez co większość potrzeb naszych klientów może być zaspokojona w jednym miejscu.
Najwyższe standardy w kosmetologii estetycznej, które stawiamy sobie za cel, gwarantują wysokie bezpieczeństwo zabiegów, niską inwazyjność oraz wysoką skuteczność zabiegów. Wybieramy te zabiegi, które naturalnie stymulują siły regeneracyjne organizmu i pobudzają skórę do lepszego funkcjonowania.
Oprócz zabiegów ukierunkowanych na osiągnięcie konkretnego rezultatu, nasi klienci również bardzo chętnie korzystają z zabiegów relaksacyjnych, przede wszystkim z szerokiej oferty masaży i rytuałów. Rytuały, w trakcie których wykorzystujemy aromatyczne i ciepłe olejki, wprowadzają w stan błogiego relaksu, obniżają poziom stresu i prowadzą do wyciszenia. Dodatkowo zmniejszają napięcia nerwowo-mięśniowe, a w konsekwencji dają odprężenie psychiczne i fizyczne.
Nasi klienci korzystają często z oferty podwójnych masaży, na które decydują się pary lub po prostu przyjaciele czy członkowie rodziny. Jest to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu lub idealny prezent dla ukochanej osoby. Atrakcyjne wnętrza, nastrojowa muzyka i aromatyczny zapach to nieodłączne elementy towarzyszące zabiegom w AMAR Beauty, które oddziałują na zmysły, koją nerwy, pozwalają oderwać się od codziennych trosk i przenieść się w zupełnie inny wymiar odpoczynku.

Jak pozbyć się nielubianych zmarszczek, oznak starzenia?

Wszystko zależy od wieku, miejsca tych zmarszczek i od tego jak klientka o siebie dba na co dzień. Posiadamy w swojej ofercie różne zabiegi, po których efekt odmłodzenia jest widoczny od razu. Możemy stosować również manualne działania, tzn. masaże. Uczymy takich masaży zarówno w gabinecie, jak również na naszych social mediach, gdzie zamieszczamy tzw. instruktaż, aby wykonywać je samodzielnie w domu, np. kamieniem Gua Sha.
Polecamy również masaż twarzy Kobido, rewelacyjny zabieg, gdzie zamiast skalpela wykorzystywane są tylko dłonie masażysty. Jest on bezinwazyjny i przynosi cudowne rezultaty! Ten manualny zabieg pozwala rozprostować zmarszczki i bruzdy, odprężyć napięte mięśnie, pobudzić mikrokrążenie. Jeśli połączymy nasze zabiegi z masażem oraz certyfikowanymi kosmetykami, to efekt jest spektakularny.
Powtarzam też klientkom, że proces starzenia się skóry jest czymś normalnym, jest procesem fizjologicznym, ale my możemy ten proces spowolnić.

DSCF5731

Aktualnie dużo mówi się o wodorze w wielu branżach, a na czym polega oczyszczanie wodorowe w kosmetologii?

To zabieg wykonywany regularnie w celu oczyszczania skóry. Jest w zupełności bezpieczny, co pozwala dbać o młody wygląd skóry bez jakiejkolwiek obawy. Opracowana technologia umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń dnia codziennego, a także z wolnych rodników, które odpowiadają za starzenie się skóry. Oczyszczanie wodorowe po prostu rozświetla naszą skórę. To nowoczesna alternatywa dla technologii, które były dawniej bardzo popularne, np. mikrodermobrazji. Wodorowe oczyszczenie skóry twarzy ma wiele zalet. Oczyszczenie, dotlenienie i odświeżenie skóry to efekty, które są widoczne od razu! Zabieg z zastosowaniem aktywnego wodoru zapewnia gładką, zregenerowaną i promienną skórę, twarz nabiera blasku i nie widać na niej oznak zmęczenia.
Oczyszczanie wodorem poleca się osobom w różnym wieku, stanowi ono idealny wstęp do każdej terapii, a jako indywidualny zabieg daje efekt, z którego każdy będzie zadowolony.

Oczekiwany efekt glamour też można u Was uzyskać?

W naszej ofercie posiadamy tzw. zabiegi bankietowe. Są to zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu, które mogą być wykonane w ostatniej chwili, nawet w dniu wielkiego wyjścia, rekomendowane przed konkretną uroczystością. Uzyskany w ten sposób efekt glow pozwala wyeksponować piękno przed rodzinnym lub biznesowym spotkaniem. Zabiegi bankietowe natychmiastowo poprawiają nasz wygląd, jednocześnie są na tyle nieinwazyjne, że nie pozostawiają śladów. To jest kompletnie inny typ zabiegu. Inny od tego, gdy pracujemy np. nad przebarwieniami, zmarszczkami, bliznami itp., gdzie na tego typu efekty trzeba dać sobie więcej czasu.
W naszym salonie wykonujemy również zabiegi manicure, pedicure, depilację, makijaże, oprawę oka. Współpracujemy również ze stylistką mody, z fryzjerką, która przyjeżdża do AMAR Beauty na życzenie klientek. Jesteśmy w stanie przygotować naszych klientów kompleksowo na wielkie wyjścia czy uroczystości.

Jakie zabiegi w okresie wiosenno-letnim są najbardziej pożądane?

W sezonie przedurlopowym królują zabiegi na ciało, każdy chce mieć wymodelowaną sylwetkę na zbliżający się urlop i wymarzone wakacje. A my modelujemy kilkoma technologiami, które dobieramy w zależności od potrzeb i możliwości. Ponadto przygotowanie skóry przed latem jest kluczowe dla zachowania zdrowia i pięknego wyglądu. Najważniejsze jest nawilżenie cery, która po zimowo-wiosennym okresie może być mocno przesuszona, szara i zmęczona.
Z zabiegami na twarz nie zwalniamy w tym okresie wiosenno-letnim, mamy zabiegi całoroczne. Słońce nie wyklucza tego typu działań kosmetycznych, więc podobnie jak w słonecznej Hiszpanii oferujemy przez cały rok wachlarz zabiegów na twarz. Naprawdę bardzo ważna jest po tym roztropna i skrupulatna pielęgnacja domowa oraz regularne stosowanie fotoprotekcji. Edukujemy naszych klientów jak chronić skórę podczas wakacji oraz jak należy o nią zadbać po powrocie.

DSCF5726

Dlaczego warto stosować marki kosmetyków dostępne w AMAR Beauty?

Preparaty, na których pracujemy, posiadają certyfikaty medyczne. Polecamy więc kosmetyki, które dokładnie sprawdziliśmy i mamy w swojej ofercie. Elementem każdego zabiegu jest zalecenie klientowi odpowiedniej pielęgnacji domowej z wykorzystaniem konkretnych kosmetyków. Zdecydowanie więcej można osiągnąć pielęgnacją zaleconą w gabinecie niż pięknie opakowanymi kremami, maskami w ozdobnych słoiczkach, które mają słaby, mało wartościowy skład. Dla klienta jest to wygoda – nie musi na własną rękę szukać idealnego kosmetyku, my taki dobieramy. Starannie analizujemy markę, którą chcemy wprowadzić do naszego salonu, a z drugiej strony marka ta weryfikuje nas jako miejsce spełniające określone wytyczne i wymogi.

Topowe zabiegi w AMAR Beauty to…

Przede wszystkim innowacyjne zabiegi stymulujące skórę, które posiadają wyjątkowe właściwości liftingujące i ujędrniające. Skuteczność zawdzięczają synergistycznemu działaniu unikalnych składników. Przenikają one do głębokich warstw skóry, spowalniają biologiczny proces jej starzenia i wyraźnie odmładzają, widocznie poprawiając wygląd. Poprawiona zostaje jędrność, napięcie i uzyskuje się efekt lekkiego wypełnienia. Wskazania do użycia stymulatorów są różne, a przede wszystkim: utrata elastyczności, widoczne linie i zmarszczki, brak napięcia skóry. To jest obecnie nasz salonowy hit!
Warto też wspomnieć, że dużym zainteresowaniem cieszy się odchudzanie i odmładzanie, a my posiadamy w tym zakresie wiele metod, dostosowanych do potrzeb i wymagań klientów.

Czy mężczyźni również regularnie odwiedzają Wasz salon?

Cieszymy się, że grono naszych klientów stanowią mężczyźni. Coraz więcej panów decyduje się na zabiegi odmładzające, niwelujące zmarszczki, zabiegi nawilżające na twarz czy na ciało, korygujące zbędne kilogramy. Ponadto – co jest wielkim plusem – panowie dbają coraz częściej o pedicure oraz manicure. Widzimy różnicę światopoglądową, która nastąpiła w głowach mężczyzn, dotyczącą ich podejścia do pielęgnacji, dbania o siebie. Obecnie jest wielki przełom, co nas niezmiernie cieszy.
Mężczyźni chętnie korzystają również z bogatej oferty naszych masaży; uwielbiają oferowany przez nas masaż relaksacyjny. Bardzo często nasze klientki kupują dla swoich partnerów, członków rodziny voucher prezentowy na wybraną usługę lub kwotowy, zachęcając ich również do zadbania o siebie. Najczęściej ci mężczyźni zostają już naszymi stałymi klientami i dbają o siebie zgodnie z naszymi zaleceniami.

Jakie wartościowe rady przekazujecie w AMAR Beauty?

Nic tak nie rozkłada włókien kolagenowych jak promieniowanie UVA, zatem na pierwszym miejscu zawsze tłumaczę jak czytać etykiety kosmetyków, na co zwracać uwagę i przede wszystkim jak cenne jest aplikowanie i reaplikowanie kremów z filtrem. Pisałam pracę magisterską na temat stosowań kremów z filtrem, czerpałam informacje z wielu źródeł. Analizowałam badania sprzed 20 laty i naprawdę muszę przyznać, że nasza świadomość się zwiększa. Jesteśmy już na wyższym poziomie, jeśli chodzi o fotoprotekcję. W naszym gabinecie edukujemy jak ważna jest całoroczna reaplikacja kremu z filtrem. Trzeba mieć tego świadomość, że krem z filtrem nałożony rano, nie daje nam ochrony przez cały dzień. Często klientki o tym nie wiedzą, myśląc, że jednorazowe, poranne nałożenie kremu z filtrem zabezpiecza ich skórę przed promieniowaniem UV.

DSCF5750

Czyli z jaką wiedzą wychodzą Wasi klienci?

Przywołuję często takie porównanie, że jak będziemy skórę wypełniać i stymulować, a nie zadbamy o podstawową pielęgnację, to uzyskamy efekt broszki Chanel przy pogniecionej marynarce. I tego się trzymam, tłumacząc nieustannie klientkom wartości, jakie niesie ze sobą codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy i ciała. Nasz zespół specjalistów często mówi o tym, jak istotne dla naszego zdrowia są zarówno aktywność fizyczna, właściwa dieta, picie dużej ilości wody, jak i odpowiednia pielęgnacja skóry oraz odpowiednia ilość snu. Współpracujemy z dietetykiem i trenerem personalnym, więc służymy pomocą kompleksowo. Zachęcamy do ogólnie pojętego zdrowego stylu życia.

Dlaczego klienci wybierają gabinet AMAR Beauty?

Wyróżnia nas bezkompromisowość w wyborze technologii oraz produktów. Skupiamy się na skuteczności oferowanych zabiegów. Naszym atutem jest najwyższa jakość usług, doświadczenie i wiedza całego zespołu, ponieważ w AMAR Beauty zatrudniamy najlepszych specjalistów. Zapewniamy opiekę okołozabiegową – przed i po kuracji, którą dobieramy indywidualnie. Każdy z naszych klientów otrzymuje spersonalizowany plan działania.

Naszym atutem jest również dogodna lokalizacja, unikalne wnętrza, wydzielone pomieszczenia zabiegowe oraz korzystna oferta cenowa. Oferujemy pięknie zapakowane vouchery prezentowe na różne okazje, które cieszą się dużym powodzeniem. Klienci doceniają wyjątkowo przyjazną i ciepłą atmosferę w naszym salonie. Nierzadko po zabiegu zostają jeszcze w naszym gabinecie i relaksują się przy pysznej kawie, czytając książki z naszej salonowej biblioteki. Klienci stale nagradzają nas pozytywnymi opiniami, za które otrzymujemy następnie wyróżnienia. W AMAR Beauty – klient jest najważniejszy.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Paulina Szymańska | Makijaż permanentny to dla mnie sztuka

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner

Absolwentka najlepszej Akademii makijażu permanentnego w Polsce i na świecie Long-Time-Liner®. Doceniona za swoje umiejętności i kwalifikacje – otrzymała tytuł Elitarnej Linergistki marki Long-Time-Liner® z zakresu pigmentacji brwi, oczu oraz ust. Prywatnie – ciepła, wesoła i cierpliwa. Z wytrwałością tłumaczy swoim klientkom tajniki makijażu permanentnego, który traktuje jak sztukę. A wszystko po to, aby wydobyć naturalne piękno z każdej z nas, które odwiedzają jej salon.

Rozmawia: Alicja Kulbicka | Zdjęcia: Archiwum prywatne P.Sz.

Jak długo zajmujesz się makijażem permanentnym i co Cię do tego zainspirowało?

PAULINA SZYMAŃSKA: Makijaż permanentny obecny jest w moim życiu już od 10 lat. Na przestrzeni tego czasu bardzo ewaluował. Cieszę się, że pamiętam to jak wyglądały jego początki w Polsce, że mogłam tego doświadczyć, ponieważ to pokierowało mnie do miejsca, w którym jestem obecnie. Całe doświadczenie zbierane przez dekadę pozwoliło mi ukształtować moją indywidualną ścieżkę w tej branży. Poruszam się dumnie w świecie naturalności, jednocześnie zapewniając klientkom wygodę na co dzień. Do tego poznaję mnóstwo ludzi, każda taka relacja buduje mnie cegiełka po cegiełce. A co tak naprawdę mnie zainspirowało, aby rozpocząć przygodę z PMU (Permanent Make-Up – przyp.red)? Początek tej historii przepowiedziała moja ukochana Babcia. (śmiech) Początki lat 90 – kosmetologia i kosmetyka były w rzeczywistości małego miasta niemalże utopią. Kto wtedy chodził do kosmetyczek? Za to ja – dumna 4-latka precyzyjnie potrafiłam zadbać o dłonie mojej babci, jej manicure. Robiłam to z niezwykłym oddaniem i skupieniem. Wtedy padło jej magiczne: „Jak dorośniesz Paulinko, to właśnie Ty będziesz sprawiać, że kobiety będą piękne. Zostaniesz kosmetyczką!”. Kompletnie nie miałam pojęcia co ta Babcia do mnie mówi. Ale Jej słowa spełniły się. (śmiech) Pierwsze studia filologia angielska, a następnie poszło już szybko. Od małego gabinetu po kolejne studia, tym razem już z kosmetologii, niezliczona ilość szkoleń i jestem teraz w miejscu już z dwoma gabinetami w Poznaniu i w Słupcy, w których mimo szerokiego wachlarzu usług, ja skupiam się głównie na makijażu permanentnym.

Zatem zacznijmy od początku. Czym jest makijaż permanentny?

Dla mnie? To sztuka. Przekaz tego jak widzą moje oczy kobietę, podkreślenie jej piękna, wydobycie charakteru, akcent na jej indywidualność. Technicznie rzecz biorąc, to inaczej mikopigmentacja, w której aplikujemy odpowiednio dobrany barwnik w powierzchniowe warstwy skóry, poprawiając i upiększając poszczególne partie ciała: brwi, usta czy kreski. Bardzo często porównuje się makijaż permanentny do tatuażu, natomiast nowoczesne trendy i przede wszystkim bezpieczne techniki zdecydowanie wykluczają to stwierdzenie. W przeciwieństwie do tatuażu, makijaż permanentny nie pozostanie z nami na zawsze. W swojej pracy opieram się na technice Long-Time-Liner®. Jestem absolutnym jej zwolennikiem ze względu na sprawdzone – warto dodać – od 35 lat bezpieczeństwo. Long-Time-Liner® to pionier PMU zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mam do tej marki całkowite zaufanie.

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner

Z tego co mówisz, to bezpieczne zabiegi, jednak zakładam, że spotykasz się z obawami ze strony klientek. Jakie pytania padają?

Oczywiście! Powiedzenie: strach ma wielkie oczy jest tu najtrafniejszym spośród wszystkich, jakie mogły mi przyjść do głowy. Klientki bardzo obawiają się przede wszystkim efektu sztuczności, przerysowania oraz zbyt długiej trwałości makijażu. Pytają o to, czy wykonam im rysunek wstępny z wizualizacją makijażu? Czy makijaż permanentny to tatuaż? Dlaczego makijaż permanentny tak bardzo potrafi się różnić w efekcie końcowym w zależności od linergisty, który ten makijaż wykonuje? Zawsze jednak wszystkie wątpliwości rozwiewam na konsultacji bądź przed zabiegiem. Każda klientka dostaje ode mnie solidną porcję wiedzy na temat bezpieczeństwa makijażu, jego przemijalności. A zanim zaczniemy pracę – bez wyjątku wykonuję rysunek wstępny.

Na co zwracać uwagę przy wyborze salonu, w którym decydujemy się na zabieg?

Przede wszystkim dostatecznie sprawdzajmy kwalifikacje linergisty, do którego kierujemy się na zabieg. Zasięgajmy opinii z różnych źródeł na temat stylu pracy, doświadczenia. Dokładnie sprawdźmy markę, na której opiera się linergista, barwniki, na jakich pracuje, oraz sprzęt. Warto zapytać linergistę o to, czy jego pigmenty spełniają wszystkie normy, czy są uznane za medyczne i czy spełniają międzynarodowe wymogi określone dla produktów medycznych. W dobie dzisiejszych wyidealizowanych zdjęć w social mediach, bądźmy również ostrożni na utopijnie perfekcyjne wizualizacje wykonanych prac. Zbyt wysoki retusz powinien zapalić czerwoną lampkę.

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner
Kreska wykonana technika Classic Eyeliner. Efekt po wygonieniu

Jakie metody stosujesz w makijażu permanentnym?

Tak naprawdę wykonuję wszystkie dostępne metody w makijażu permanentnym w Polsce. Od brwi Ombre Brows, po kreski cieniowane Shadow Liner, usta Perfect Contour Lips itp. Technik naprawdę jest sporo. Niemniej jednak moją największą dumą jest moja autorska technika: Soft Brows, Soft Lips oraz Soft Shadow Liner. Są to techniki pigmentacji brwi, ust i powiek, które zapewniają naturalność i bezpieczeństwo. Nasycenie pigmentacji w technice SOFT jest szczególnie zwiewne i świeże. Istotne jest również odpowiednie rozłożenie gradientu, gra światłocieniem. Niedoskonałości są skorygowane, ale w taki sposób, aby makijaż permanentny nie stał na pierwszym planie. Technika SOFT to półprzezroczysty, satynowy efekt, który klientki często porównują do lekkiej, pudrowej chmurki. Trwałość makijażu wykonanego tą techniką to około 12-18 miesięcy.

Czy istnieją określone trendy w makijażu permanentnym, które obserwujesz obecnie?

Regularnie obserwuję, jak zmieniają się trendy, które, ku mojej radości z roku na rok zmierzają w kierunku: make up no make up. Wykonując makijaż permanentny, stawiam na jego przemijalność oraz lekkość. Gwarantuje to moim klientkom brak efektu przerysowania na przestrzeni wielu lat. W myśl mojej zasady makijaż permanentny musi cechować subtelność oraz elegancja, coś pomiędzy klasycznym makijażem a byciem saute. Daleka jestem od kierowania się w makijażu permanentnym chwilową modą na kształt np. brwi. Moda, jak każda, przemija, a największa siła to siła naturalności, którą w myśl zasady „less is more” wystarczy odpowiednio skorygować, aby odkryć jej ukryte piękno. Przerysowane makijaże permanentne są dla mnie absolutnym passé.

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner
Brwi wykonane technika Soft Brows. Efekt po wygojeniu

Oprócz tego, że wykonujesz makijaże permanentne, to także szkolisz przyszłych adeptów tego zawodu, gdzie ich uczysz?

Od samego początku mojej przygody w branży beauty wybieram najbardziej prestiżowe placówki szkoleniowe w Polsce. Jestem osobą bardzo wymagającą i niestety (lub stety) krytyczną wobec siebie, ale również wobec innych. Stąd mam przekonanie, że wybór najlepszych szkoleniowców zagwarantuje perfekcyjne wykonanie usługi moim klientkom. Doceniam i szanuję każdego klienta, szczególnie gdy na rynku jest tyle konkurencji. Staram się jednak oddać ponadwymiarowe zaangażowanie oraz perfekcjonizm w swojej pracy, a do tego potrzebuję ogromnego zaplecza teoretycznej wiedzy, którą trzeba śledzić i przyswajać na bieżąco zgodnie z wszystkimi zmianami w zakresie pigmentacji. Ciężko wymienić ilość szkoleń, które odbyłam, jednak największym moim wsparciem zdecydowanie był Long-Time-Liner® właśnie dlatego, że jest światową marką makijażu permanentnego. Z dumą mogę przyznać, iż aktualnie pełnię funkcję Trenera Regionalnego tej marki i już od 2020 roku przeprowadzam szkolenia w Poznaniu oraz w Warszawie. Stoję więc obecnie zdecydowanie częściej po drugiej stronie – jako szkoleniowiec, co nie oznacza jednak, że przestałam się rozwijać i uczyć od najlepszych profesjonalistów w tej branży.

Brwi, kreska na powiekach, usta – co dzisiaj najczęściej wykonujesz, ale też co sprawia Ci największą przyjemność?

Tak naprawdę nie ma reguły. Obecnie klientki zaufały, że makijaż permanentny może być zjawiskowy i z klasą. Dlatego gdyby przełożyć na wykres dane tego, co wykonuję najczęściej w gabinecie, słupki procentowo wykazywałyby niemalże remis. A jaka pigmentacja sprawia mi największa przyjemność? Myślę, że pigmentacje naprawcze (medyczne), w sytuacji, gdy ciężka choroba bądź wypadek spowodowały utratę brwi czy zniekształcenie ust, bądź też zanik jej czerwieni wargowej np. z powodu dużej ilości plamek Fordyce’a. Iskra w oku, która pojawia się u takiej klientki, a także nierzadko u klienta to dla mnie ogromny zastrzyk motywacji i najpiękniejsza nagroda za wykonaną pracę. Poczucie wdzięczności, jakie wówczas mi towarzyszy, nie sposób opisać słowami. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogę doświadczać takich momentów w swojej pracy i móc malować na nowo uśmiech i nadzieję na twarzach ludzi.

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner
Usta wykonane techniką Soft Lips. Efekt po wygojeniu

Jak należy przygotować się na zabieg makijażu permanentnego? I jak warto dbać o naszą skórę po zabiegu?

Każda klientka przed wykonaniem zabiegu otrzymuje ode mnie kilka istotnych informacji na ten temat. Przygotowanie zależne jest tak naprawdę od tego, co będziemy pigmentować. Nie sposób wymienić tu wszystkich ważnych kwestii. Głównie przed zabiegiem brwi rezygnujemy na około 4-5 tyg. z wykonania henny, regulacji włosków. Zalecam również zadbać o zdrową kondycję skóry w gabinecie kosmetologicznym. Jeśli chodzi o usta zalecam przede wszystkim prewencyjnie zabezpieczyć się przed wirusem opryszczki. Warto również wykonać na kilka dni przed peeling enzymatyczny ust, jeśli mają tendencję do pierzchnięcia i odpowiednio nawilżać, aby stały się gładkie i jędrne. W przypadku kresek na powiekach również rezygnujemy z henny na 4-5 tyg., z aplikacji przedłużanych rzęs oraz bardzo ważne na co najmniej 4 miesiące odstawiamy odżywki na wzrost rzęs. Jeśli chodzi o cały proces pielęgnacji po zabiegu, tutaj wszystko omawiam na koniec spotkania, gdy dokładnie zaobserwuję, jak reaguje skóra.

A czego na pewno nie powinno się robić?

Z pewnością konsultujemy lub uprzedzamy fakt o inwazyjnych zabiegach kosmetologicznych czy z zakresu medycyny estetycznej w okresie około zabiegowym, tak aby nie kolidował z wykonaniem makijażu permanentnego. Nie przychodzimy również na zabieg, gdy jesteśmy w trakcie aktywnej infekcji bakteryjnej, wirusowej bądź grzybiczej. Informujemy o wszelkich problemach zdrowotnych pojawiających się nagle przed zabiegiem.

Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od zapoznania się z obszerną ankietą wyrażenia świadomej zgody na zabieg, w której mieści się bardzo szczegółowa informacja dotycząca zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych zabiegów medycznych, kosmetologicznych, wcześniej wykonanego makijażu permanentnego itp. Arkusze zawierają szczegółowy opis, czym jest makijaż permanentny, ewentualne jego następstwa. Ten element jest szczególnie ważny, ponieważ pozwala dokładnie przeanalizować, czy klientka nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania zabiegu. Dla mnie bezpieczeństwo to podstawa. Nie wykonam zabiegu, gdy mam jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa jego przeprowadzenia. Następny krok to konsultacja dotycząca oczekiwań klientek, jej upodobań, uwag i czas na ustalenie szczegółów. Dużo opowiadam o tym, czym jest makijaż permanentny, dlaczego nie warto wykonywać go mocnymi pigmentami, dlaczego ważna jest jego przemijalność i to, co będzie się działo z nim w przyszłości. Ostatni krok to już rysunek wstępny, jego akceptacja, dobór barwników oraz pigmentacja.

Dobrze zrobiony makijaż permanentny pozwala oszczędzić czas, sprawia, że czujemy się „gotowe do wyjścia” bez spędzania wielu godzin przed lustrem. Co słyszysz od swoich klientek?

Zdecydowanie najczęściej słyszę „Dlaczego tak późno zdecydowałam się na makijaż permanentny?”, „Nie wiem, dlaczego bałam się efektu. Jest tak naturalnie, że nikt nie zorientował się, że to makijaż permanentny”, „Wszystkie koleżanki dopatrują się zmiany we mnie, ale nie wiedzą, w czym tkwi mój sekret. Czuję się cudownie!”, „Nareszcie pięknie wyglądam o każdej porze dnia” i najlepsze „Mój mąż był takim przeciwnikiem, a teraz nie może oderwać ode mnie wzroku”. (śmiech)

Paulina Szymanska Lon-Time-Liner

A spotkałaś się z jakąś niestandardową prośbą ze strony klientek?

Tak jak każdy w swojej pracy, tak i ja doświadczam różnych nietypowych próśb ze strony klientów. Najbardziej wyjątkową było zapytanie ze strony klienta transseksualnego w trakcie zmiany płci o pomoc w zakresie wykonania „kobiecego” makijażu permanentnego. Inną nietypową prośbą było wykonanie czarnych tatuażowych brwi rozrysowanych wg swoich upodobań. Tutaj niestety klientka spotkała się z moją odmową, ponieważ nie wykonam makijażu niezgodnego ze swoją estetyką pracy oraz wiedząc, że przyszłość takiego makijażu stanie się dla klientki bardzo problematyczna.

Czy poprawiasz źle zrobiony makijaż permanentny?

Oczywiście. W gabinecie nie ma tygodnia, aby nie zgłaszały się po pomoc osoby chcące usunąć makijaż permanentny z różnych przyczyn. Najczęściej klientki marzą o usunięciu przytłaczających, tatuażowych efektów, zamieniając je docelowo w lekkie i eleganckie makijaże. Nierzadko kształt pozostawia wiele do życzenia lub np. pigmentacja ust poza czerwienią wargową. Niestety zdarza się, że droga do nowego makijażu jest długa i wymaga cierpliwości oraz zaufania do linergisty. Do usuwania starego makijażu należy podejść z ogromną świadomością i dobrać odpowiednią metodę do danego przypadku. Nie ma jednego schematu. Wbrew pozorom usuwanie makijażu nie należy do najłatwiejszych, dlatego odpowiednie potraktowanie tematu jest istotnie ważne już od pierwszego spotkania.

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA
Paulina Szymanska Lon-Time-Liner
REKLAMA
REKLAMA