Anna Śmiechowska – Dutkowska | Nie masz co na siebie włożyć? Znam odpowiedź


To jedno z najczęściej wypowiadanych zdań przez kobiety stojące rano przed garderobą. Ta z nas, która nie wypowiada tego zdania przynajmniej raz w tygodniu, niech pierwsza rzuci kamień. Jeśli i ty należysz do tej grupy, mam odpowiedź na twoje bolączki. A brzmi ona – szafa kapsułowa. Jak ją stworzyć ? Czy jest dla każdego? Co każda z nas powinna o niej wiedzieć?


Dzisiaj moda to nie tylko piękne i kolorowe ubrania. To również coraz większa świadomość jakości odzieży, fasonów, kolorów oraz naszego poczucia komfortu i wygody. Coraz częściej do zakupów modowych podchodzimy świadomie, zwracając uwagę na jakość wykonania i detale, jednocześnie zastanawiając się przed finalizacją zakupu – czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnego elementu garderoby.


Czym jest szafa kapsułowa?

Szafa kapsułowa to stylizacyjna odpowiedź na każdy dzień i każdą porę roku. Często kojarzona tylko z bazowymi kolorami w naszych szafach czy kilkunastoma takimi samymi t-shirtami okupującymi nasze garderobiane półki. To nieprawda. Szafa kapsułowa nie musi być nudna i jednolita. Najważniejsze, aby była stworzona z ubrań zgodnych z naszym charakterem i temperamentem. Szafa kapsułowa to koncepcja stworzenia garderoby idealnej, czyli takiej, która będzie odzwierciedleniem nas samych. To stworzenie szafy z ubraniami, które będą pomagały nam czuć się dobrze w pracy, w domu czy podczas spotkania z przyjaciółką. Polega na wyposażeniu jej w rzeczy niezbędne, które można dowolnie łączyć, pozwalając dopasować garderobę do naszego indywidualnego stylu. I to nie znaczy, że każda szafa kapsułowa to tylko kolory ziemi, czy też biała koszula i jeansy.

Kilka przykładów zbudowania funkcjonalnej szafy na bazie sukienki w kolorze zielonym

01a


Wzory i kolory! I like it!

Jeśli lubisz kolory czy wzory, baza w twojej szafie wcale nie musi być biała! Co powiesz na kolor zielony, z którym łatwo stworzysz kilka zestawów z innymi ubraniami z twojej garderoby? Kochasz grochy? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby koszula w taki właśnie wzór była podwaliną twoich stylizacji. To od ciebie i twojego stylu życia oraz preferencji kolorystycznych zależy, czy twoja szafa będzie kolorowa czy stonowana. Czy będą w niej przeważać zestawy sportowe czy eleganckie. Z sezonu na sezon możesz ją dopełniać dodatkami i innymi rzeczami, które pasują do pozostałych. Bo na tym właśnie polega idea szafy kapsułowej – aby wszystkie ubrania do siebie pasowały i łączyły się ze sobą w dowolnej konfiguracji. Taka garderoba ma jeszcze jedną ogromną zaletę – łatwo dobierać do niej nowe elementy podczas kolejnych zakupów modowych, łącząc je z tymi, które już w garderobie mamy, tworząc wiele zestawów ubrań na różne okazje bez zbędnego zastanawiania się „co ja na siebie włożę”…

02a


Jak rozpocząć swoją drogę z szafą kapsułową?

To wcale nie jest skomplikowane. Jeśli czujesz potrzebę reorganizacji swojej garderoby, zacznij od odpowiedzi na kilka pytań. Jakie ubrania lubię? W jakich kolorach czuję się dobrze? Jak spędzam czas, gdzie pracuje? Jakich ubrań najbardziej potrzebuję? Czy to dresy, jeansy, a może marynarki? Pytania te na pewno pomogą ci rozpocząć budowę własnej kapsułowej garderoby. A jeśli potrzebujesz pomocy w jej zbudowaniu, zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę wykreować twój własny styl, komponując garderobę twoich marzeń opartą o ubrania dla ciebie.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Dziewczyńskie sprawy

Stary Browar Moda, dziewczyńskie sprawy

Estetyka opatrywana hashtagami #girlhood czy #hyperfeminine na TikToku i Instagramie stała się viralem. To trend z natury wiosenny. Lekkość i powab stylizacji współgrają z aurą świeżości. 

Stylizacje i modelki: Marianna Gruszecka (@le_frenchfry) i Paulina Mikulska (@pmwithlove) 

Zdjęcia: Katarzyna Jankowiak (@katjankowiak) 

Make-up: Douglas (Atrium 0)

Kokarda we włosach, pantofelki jak u baleriny, bufki, falbany, pierścionki-serduszka. To nie opis garderoby 8-latki, tylko hity z nowych kolekcji browarowych marek. Tegoroczna wiosna przynosi ze sobą falę romantyzmu – subtelne kolory, kwiatowe wzory, fikuśne, słodkie dodatki. Co kryje się za modą na „dziewczęcość”?

Fascynacja stylem „girlcore” podszyta jest nostalgią, tęsknotą za beztroską i przeszłością. To też manifest: obalamy normy i stereotypy po to, by kontrolować konwencje, bawić się skojarzeniami i symbolami na swoich zasadach. Dziś oversize’owy garnitur i kowbojki, jutro zwiewna różowa sukienka i atłasowe baletki. Wolny wybór to nasz dziewczyński sekret.

W sesji wykorzystano ubrania i dodatki ze sklepów w Starym Browarze: Bimba y Lola (Atrium +1), 303 Avenue (Atrium 0), TOUS (Atrium +2), Optyk Premium 1242 (Pasaż +2), Bizuu (Pasaż 0), La Mania (Pasaż +1), Weekend Max Mara (Pasaż +1), Via della Spiga (Pasaż +1)

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Stary Browar Moda, dziewczyńskie sprawy
REKLAMA
REKLAMA