Wernisaż wystawy Lucasa Lucaprio w Poznaniu

Majowy wernisaż wystawy młodego, uzdolnionego malarza, plakacisty Lucasa Lucaprio zgromadził w poznańskiej restauracji F…ing Delicious miłośników sztuki. Odwiedzający mogli podziwiać portrety koni i psów, a także martwe natury oraz pejzaże, które artysta pokazał po raz pierwszy szerokiej publiczności właśnie w Poznaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Działo się w listopadzie w Poznaniu!

Wyjątkowy charakter miał Srebrny Jubileusz Ery Jazzu: egzotyczna wokalistka Malia, kolekcjonerskie wydanie CD „Gramy już 25 lat”, Nagroda Ery Jazzu dla Damiana Kostki i premiera jego albumu „Rules For Being Human”  to program gali „Era Jazzu – gramy już 25 lat”. Licznie zgromadzona publiczność, która po trzech godzinach opuszczała aulę UAM była świadkiem kolejnego udanego, jazzowego wieczoru.

Gala Ery Jazzu | Zdjęcia: Katarzyna Rainka, Sławek Wąchała

Impreza wystartowała jesienią 1998 roku galowymi koncertami w prestiżowych salach całej Polski, koncertami klubowymi i festiwalowymi, sesjami oraz kolekcjonerskimi wydawnictwami. Blisko trzysta koncertów, kilkanaście edycji festiwalowych, setki tysięcy fanów oraz tysiące znakomitych artystów. Przez ostatnie ćwierćwiecze można było zobaczyć w Polsce i usłyszeć największe gwiazdy światowego jazzu, jak również artystów mniej rozpoznawalnych, którzy często pojawiali się w naszym kraju po raz pierwszy, realizowany jest Czas Komedy oraz Poznań Jazz Projects. Jubileuszowa gala Ery Jazzu zakończyła kolejny rok w historii tego cyklu i teraz nie pozostało nam nic innego, jak czekać na to, co przyniesie następny…

Kobiece spotkanie pełne zmysłów | zdjęcia Karina Awarska

Co wpływa na nasze zmysły? 24 listopada ponad trzydzieści Pań wzięło udział w „Kobiecym spotkaniu pełnym zmysłów” zorganizowanym przez Galerię Polskie Meble w salonie befame. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu wydarzeń, które będą organizowane w poszczególnych salonach w Galerii Polskie Meble przy Alejach Solidarności 34. Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać rozmów z Kasią Orwat – projektantką, właścicielką Poznańskiej Pracowni Projektowania ORWAT Design, Jolantą Mikołajczak Prezes Lexus Poznań-Ławica oraz Toyota Mikołajczak, Agnieszką Żak – dystrybutorem kosmetyków Institute the Saint Malo, Tomaszem Ciesielskim oraz Szymonem Siudakiem z salonu befame w Galerii Polskie Meble oraz Anetą Słowińską z firmy Gehwol. Wydarzenie poprowadził Bartek Jędrzejak znany widzom z Dzień dobry TVN. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać występu Tomasza Grdenia – uczestnika programu Mam talent.

JUBILER PLUCIŃSKI zafundował podróż do świata pereł | Zdjęcia: Katarzyna Jankowiak

W salonie Jubiler Pluciński odbył się wyjątkowy pokaz pereł marki AUTORE, która jest synonimem doskonałości i innowacyjności w świecie biżuterii. Jej pasja do piękna i miłość do najszlachetniejszych materiałów sprawiają, że każda biżuteria jest dziełem sztuki. To doskonały przykład połączenia precyzji rzemiosła z naturalnym pięknem pereł. Ten dwudniowy pokaz niesamowitych jubilerskich dzieł AUTORE stanowił wyjątkową podróż przez kolekcję, w której każdy detal jest hołdem dla natury. Ta niezwykła biżuteria emanuje elegancją i unikalnością, niosąc w sobie esencję piękna prosto z morskich głębin.
Gościem specjalnym spotkania był Justin Schwarz, dyrektor generalny Autore Group, który na zaproszenie gospodarzy przyleciał do Poznania z samej Australii, aby podzielić się historią marki i fascynującymi inspiracjami zza oceanu. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zapierające dech w piersiach komplety biżuterii, naszyjniki, pierścionki czy kolczyki. Odwiedzający dowiedzieli się także, jak perły marki AUTORE znalazły się na ekranie w produkcji Netflixa oraz poznali kulisy powstawania najbardziej wyrafinowanych dzieł perłowych. Bo jak zapewnia marka – każda perła ma swoją opowieść!

Budimex wraz z Lafrentz Polska kładą nacisk na edukację

Firma Budimex, jedna z wiodących firm budowlanych w Polsce oraz Lafrentz Polska, lider w obszarze projektowania i zarządzania inwestycjami budowlanymi, z początkiem listopada ogłosili strategiczną współpracę z Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów w dziedzinie projektowania, geodezji i budownictwa.
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się 6 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm.

POP UP STORE w Perfumiarni | zdjęcia: Olga Jędrzejewska

Czegoś brakuje Ci w mieszkaniu, ale nie masz czasu pójść do sklepu, galerii? W listopadzie swoje podwoje otworzył POP UP STORE, który na krótko zagościł w jednym z apartamentów Perfumiarni. Znajdziemy tu detale ważne w urządzaniu mieszkania, elementy wystroju wnętrz od mebli po naczynia, tekstylia, dekoracje od Hamptons by Hania. Dodatkowo POP UP STORE oferuje nieszablonowe i minimalistyczne ubrania tworzone przez projektantów studia MMC, konfitury od Petit Paris, kosmetyki od SunewMed+ i wiele innych pomysłów na świąteczny prezent. Zapraszamy!

„Zmiana” w Instytucie Saint Malo

„Zmiana” to inauguracyjny wieczór autorski Pawła Kunachowicza połączony z otwarciem pierwszego w Polsce Instytutu Saint Malo w Centrum Tenisowym RODAN w Skrzynkach, koło Kórnika. Jak mówi sam autor „Zmiana” to podróż, która się nie kończy, a najważniejsze to postawić pierwszy krok.
Co więcej, w Instytucie Saint Malo również można doświadczyć najważniejszych kroków – tych w pielęgnacji twarzy, a także wybrać się w podróż po najciekawszych zakątkach świata: Japonii, Sycylii, Balii, gdzie na własnej skórze poczuje się dobroczynne działanie peelingów oraz relaksacyjnych masaży ciała.

Tatiana o zmianie

150 kobiet, salon samochodowy i temat, który dotyczy chyba każdego. „Jak zmieniać, żeby zmienić?” – właśnie o tym było to spotkanie. Jak zrobić to skutecznie, jak postawić pierwszy krok, jak się nie poddać po drodze, jak pokonać przeszkody i jak w zmianie wytrwać? O tym mówiła ambasadorka Volvo Karlik – Tatiana Mindewicz-Puacz, autorytet w dziedzinie psychoterapii, coach ICC, trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trenerka rozwoju osobistego. Podczas spotkania przekonywała, że nigdy nie jest za późno na zmianę, że każdy może to zrobić. Opowiedziała o pudrowaniu rzeczywistości, eksperymentowaniu i trwaniu w tym procesie. To kolejne ważne i mądre spotkanie. Odbyło się ono w ramach Akademii Lagom, której pomysłodawczynią jest Joanna Karlik- Knocińska. I trzeba przyznać, że salon samochodowy, który zamienia się w salę konferencyjną z dodatkiem kobiecej energii to jest duet rewelacyjny.

Jawnuta z operowym Oskarem

Z wielką radością informujemy, iż spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu „Jawnuta” Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino został nagrodzony przez jury International Opera Awards w kategorii „dzieło odkryte na nowo”. Laureatów tego prestiżowego konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.  „Jawnuta” to nie tylko opowieść o trudnej miłości na przekór uprzedzeniom i stereotypom. To również niezwykła lekcja tolerancji oraz pamięci o tragicznej historii Romów w czasie II wojny światowej. Odważna, zaskakująca inscenizacja z udziałem solistów i zespołów Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Rafała Kłoczko, do współtworzenia której włoska reżyserka zaprosiła również artystów romskich ze słynnej, muzycznej dynastii Czurejów, zachwyciła i poruszyła publiczność. Dzięki platformie OperaVision „Jawnutę” mieli możliwość obejrzeć widzowie z różnych zakątków świata. Gratulujemy!

Medi SPA Agnieszka Walczak – cd. świętowania | Zdjęcia: Dagmara Maroszek, MUFKA fotografia

Agnieszka Walczak, właścicielka poznańskiego Medi SPA, w październiku gościła na oficjalnej gali w Warszawie, gdzie jej gabinet otrzymał tytuł pierwszego w Polsce Centre Expert francuskiej marki Biologique Recherche. Powodów do radości i dumy było wiele, zatem celebrowanie tego sukcesu przesunęło się również na następny miesiąc. 14 listopada w pięknych przestrzeniach Medi Spa, przy ul. Strugarka 2, odbył się specjalny event dla stałych klientek. Agnieszka Walczak wraz ze swoim zespołem zadbała o każdy detal, począwszy od cudownego klimatu, powitalnego szampana, przez piękne dekoracje z żywych kwiatów (obłędne hortensje w jesiennych barwach przygotowane przez Pracownię Zieleni), aż po przysmaki dla podniebienia. O tort wyjątkowych rozmiarów i o malinowo-pistacjowym smaku zatroszczyła się cukiernia jagodowo.mii, natomiast catering z atrakcjami vege przygotowała firma notoplum. Spotkanie przebiegło w cudownej atmosferze, pełnej uśmiechów i dobrej energii, a dodatkowo każda z klientek obdarowana została kosmetycznym prezentem marki Biologique Recherche.

21. edycja Gali Polskiej Mody | zdjęcia H. Dymalski

Goście z kraju i zagranicy, Statuetki Srebrnej i Złotej Pętelki, nagrody specjalne oraz oryginalny i innowacyjny sposób spojrzenia na modę, wyznaczyły rytm pokazów 21. edycji Gali Polskiej Mody, która odbyła się 19 listopada br. w Concordia Design w Poznaniu.  Poznaliśmy drugą odsłonę konkursu „Czarno na białym” im. Jagody Komorowskiej skierowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich: ogólnokształcących i artystycznych. Oklaskiwaliśmy pokazy 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Srebrną Pętelkę dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery i mających już pewne osiągnięcia. Kapituła Polskiej Akademii Mody wręczyła również dwie Statuetki Złotej Pętelki – najbardziej pożądanego i prestiżowego wyróżnienia w świecie polskiej mody. Otrzymały je: Wioletta Podsiadlik, która w swoich projektach akcentuje połączenie funkcjonalności, elegancji, efektownego wzornictwa i detali oraz Mariola Turbiarz – jej projekty cechuje optymistyczne, pełne energii niebanalne połączenie barw, struktur i fasonów. Kolejna Gala Polskiej Mody już 21 kwietnia 2024 roku. 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA