Wernisaż wystawy Lucasa Lucaprio w Poznaniu

Majowy wernisaż wystawy młodego, uzdolnionego malarza, plakacisty Lucasa Lucaprio zgromadził w poznańskiej restauracji F…ing Delicious miłośników sztuki. Odwiedzający mogli podziwiać portrety koni i psów, a także martwe natury oraz pejzaże, które artysta pokazał po raz pierwszy szerokiej publiczności właśnie w Poznaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Działo się w marcu w Poznaniu!

Marzec obfitował w wydarzenia w Poznaniu. Zobacz, co ciekawego wydarzyło się w mieście!

Poznańska premiera Porsche Panamera

Zdjęcia: Maciej Sznek

Luksusowa, sportowa limuzyna z Zuffenhausen doczekała się kolejnej odsłony. Nowe Porsche Panamera 2024wjeżdża na salony po premierze w Szanghaju. Poznańska premiera Porsche Panamera przyciągnęła miłośników marki, którzy w poznańskim Pawilonie mieli okazję obejrzeć jej najnowszą, trzecią już generację. W krótkiej prezentacji Kamila Kubiaka, dyrektora salonu Porsche Centrum Poznań, przybyli goście dowiedzieli się, że Porsche Panamera przeszło gruntowną kurację odmładzającą. Zmienił się zarówno design z zewnątrz, jak i rozwiązania w kabinie. Poprawiono także układy napędowe oraz udoskonalono zawieszenie. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy kuluarowe i oglądanie nowej Panamery. Premierę uświetniła wystawa fotografii Łukasza Ziętka. 

Volvo Electric Night! 

Zdjęcia: Volvo Firma Karlik 

W rytmie zmian, z elektryzującą przygodą na horyzoncie, na poznańskim stadionie Enea Stadion. Zorganizowała wyjątkowe wydarzenie. Tematem wieczoru była elektryfikacja, a goście mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, ale także odbyć jazdę testową wybranym elektrycznym modelem Volvo. Przed klubem na gości czekały Volvo C40, Volvo XC40 Recharge oraz najnowsze Volvo EX30. Najbardziej ekscytującym momentem wieczoru było odsłonięcie Volvo EX30 z grafiką wykonaną specjalnie dla tego modelu przez poznańskiego street artowca Noriakiego. Wydarzenie uświetnił również koncert Nicka Sincklera wraz z gościem specjalnym Anną Karwan.

Cudowna AURA w Vinci Art Gallery

Zdjęcia: Materiały prasowe

AURA wiosny, AURA spotkania, AURA sztuki – tak właśnie powitaliśmy wiosnę 14 marca w Vinci Art Gallery. Zbiorowa wystawa otwierająca wiosenny salon sztuki zachęca do refleksji, bycia „tu i teraz” ze sztuką i ze sobą. Wystawa AURA otwiera wiosenny salon sztuki w Vinci Art Gallery. To interesujący przegląd współczesnego malarstwa i rzeźby oraz próba zmierzenia się z pytaniami sięgającymi źródeł tworzenia. Prezentowane prace na różnych poziomach znaczeniowych nawiązują do myślenia dalszego, głębszego i szerszego, a także do wizji, intuicji, czucia i świadomości w procesie twórczym, na który nakłada się w różnych proporcjach warstwa intelektualna, ekspresji i kontemplacji. Powstałe dzieła stanowią materialną manifestację tego procesu, zapraszając odbiorców do współudziału w odczuwaniu, przeżywaniu i refleksji, co pięknie symbolizuje obraz WIZJE autorstwa Agnieszki Wencka z plakatu wystawy. Ekspozycję wystawy AURA wypełniają kolory i żywioły: woda – symbol życia i płynności, od zawsze kojarzona z intuicyjnością, ogień – reprezentujący energię, przemianę i pasję, powietrze – związane z komunikacją i myśleniem oraz ziemia – symbolizująca stabilność i solidność. Ich metaforyczne przedstawienia zobaczymy w obrazach i rzeźbach. Jak co roku o tej porze, kiedy natura budzi się do życia, nie zabraknie także aury mocy kobiecej kreacji.

Kolory, żywioły, różnorodność doznań – zapraszamy w kwietniu na tę wystawę do galerii na Śródce.

Dart w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym

Dart, czyli gra w rzutki, staje się w Polsce coraz bardziej popularną dyscypliną, o czym świadczy rosnąca społeczność wokół tego sportu i coraz więcej profesjonalnych zawodów. W ubiegły weekend w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, nieopodal Poznania, miała miejsce 3. i 4. edycja Turniejów Grand Prix Polskiej Organizacji Darta, podczas której odbył się także turniej kwalifikacyjny do Superbed Poland Darts Masters 2024. Weekend z dartem przyciągnął do hotelu ok. 270 zawodników. 

Maja Ostaszewska w Poznaniu!

Gościnią  wiosennego XXII  spotkania Kreatorów Wizerunku by MM  w poznańskiej restauracji Młynska12 była Maja Ostaszewska. Wybitna aktorka telewizyjna i teatralna.

Zdjęcia: Hubert Padalak.

Aktorka podzieliła się z licznie przybyłymi gośćmi swoimi przeżyciami związanymi z życiem bardzo zajętej aktorki a także aktywistki walczącej o prawa kobiet i zwierząt. Maja także podzieliła się swoimi poglądami na tematy geopolityczne. Podczas wieczoru nie zabrakło trudnych tematów związanych z premierą najnowszego filmu Mai Ostaszewskiej ,,Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland. Ale były też rozmowy o modzie, której aktorka jest fanką i o byciu muzą Macieja Zienia, jednego z jej ulubionych projektantów. Zebrani goście także chętnie wysłuchali opowieści o wolontariacie w schronisku dla zwierząt i przygodach nowego członka rodziny kundelka Mietka. Aktorka także podzieliła się swoimi przemyśleniami o przygotowaniach do zbliżającej się premiery w Teatrze Nowym Krzysztofa Warlikowskiego.

Otwarcie drzwi do RAIu.

W pięknej, odrestaurowanej kamienicy, w samym sercu Poznania przy ulicy Kościuszki 82 mieści się niezwykłe miejsce… RAI 82 to Butikowe Day Spa stworzone z myślą o intensywnym doświadczaniu chwil relaksu i błogości. RAI to azyl, gdzie oddech staje głębszy, a umysł znajduje ukojenie. Odnajdziecie tutaj pięć stylowych gabinetów (w tym jeden dla par) oraz wyjątkową przestrzeń do pielęgnacji dłoni i stóp. Profesjonalny personel zabierze Was w świat unikalnych doświadczeń. RAI to połączenie nowoczesnej kosmetologii z najlepszymi technikami manualnymi.

Dzień Kobiet z Volvo Firma Karlik 

To już tradycja. Po raz kolejny, kobiety kochające motoryzację i markę Volvo spotkały się w salonie Volvo Firma Karlik na corocznym świętowaniu Dnia Kobiet. Zgromadzone gościnie miały okazję wysłuchać rozmowy Joanny Karlik – Knocińskiej – właścicielki salonu – z Miłoszem Brzezińskim, autorem licznych artykułów poświęconych psychologii biznesu i ambasadorem marki Volvo, obejrzeć nową kolekcję marki pARTs oraz posłuchać bardzo kobiecego koncertu Olgi Szomańskiej – aktorki i wokalistki, która jako pierwsza polska artystka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim. Na spotkaniu nie zabrakło akcentów motoryzacyjnych. Przybyłe na spotkanie kobiety, mogły z bliska przyjrzeć się najnowszemu, elektrycznemu modelowi Volvo EX30, który dzięki współpracy Volvo Firma Karlik z poznańskim artystą ulicznym Noriakim, stał się prawdziwym street-artowym dziełem sztuki. Dziękujemy za zaproszenie! 

Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art

Zdjęcia: Katarzyna Radecka

W hotelu Hampton by Hilton w Swarzędzu odbyła się Charytatywna Gala Fashion, Luxury & Art. Podczas wieczornego spotkania 22 marca zgromadzeni goście doświadczyli wielu atrakcji, w tym muzyki na żywo w wykonaniu Nicka Sinclair’a oraz pokazu mody czołowych poznańskich projektantów. Udział w aukcjach wsparł pacjentów onkologicznych znajdujących się pod opieką Drużyny Szpiku. 

Audi jest kobietą!

A przynajmniej zmieniło się w kobietę na jeden wieczór a dokładnie w Dzień Kobiet, 08.03.2024 r., podczas niezwykłego wydarzenia w Audi Centrum Poznań Ławica. Był to pierwszy w historii salonu wieczór dedykowany kobietom – z kobietami, o kobietach i dla kobiet. Na uroczystość Dnia Kobiet z Audi Centrum Poznań Ławica przyjęło zaproszenie ponad 70 kobiet – klientki, partnerki biznesowe, współpracownice, które z przyjemnością wysłuchały prelekcji Doroty Wróblewskiej (stylistki, producentki pokazów mody) o stylu ubierania się, pokazywania na zewnętrz tego, co nosimy wewnątrz siebie oraz Magdaleny Marcinek-Truskawy (mentorki i ekspertki w relacjach damsko-męskich), która inspirowała nas do wewnętrznej przemiany, by żyć w zgodzie z samą sobą. Nie zabrakło też porad dotyczących piękna i potrzeb naszych ciał, autorskiej biżuterii, unikalnych torebek, sensualnych obrazów, wspaniałego jedzenia, kwiatów i muzyki. Ale najwięcej było rozmów, uśmiechów i poczucia, że jako kobiety dbamy o siebie nawzajem, wspieramy i bardzo dobrze sobie życzymy. Dyrektor Oddziału Audi – Magdalena Mądrzak-Kruszona zapowiedziała kolejne edycje Dnia Kobiet z Audi, więc mówimy do zobaczenia za rok!

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA