Skip to content

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line

Lato – najbardziej wyczekiwana pora roku. Długie, ciepłe dni, magiczne, romantyczne wieczory, miasto żyjące życiem jego mieszkańców. I my na ten wyjątkowy czas, przygotowaliśmy iście letnie wydanie Poznańskiego prestiżu. Zapraszamy!

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu otwiera kobieta, która złamała stereotyp „męskiego zawodu”. Wychowana w rzemieślniczej, stolarskiej rodzinie, od najmłodszych lat nauczona szacunku do pracy i prywatnej przedsiębiorczości. Swoją drogę zawodową w latach 90. związała z firmą Komandor. W punkcie, znajdującym się w Tesco przy ulicy Serbskiej, projektowała szafy wnękowe do naszych mieszkań. I kiedy po latach pojawiła się propozycja, aby objąć stery Komandor Wielkopolska SA., zastanawiała się cztery i pół minuty. Chcecie wiedzieć co działo się w trakcie tych chwil? Poznajcie Hannę Szumińską – prezes Komandor Wielkopolska SA.

Hanna Szumińska prezes zarządu Komandor Wielkopolska

Dominika i Dariusz Bońkowscy i ich Toyota Bońkowscy to marka, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia rozpoczyna się w 2003 roku, kiedy przy ulicy Polskiej 112, powstała pierwsza autoryzowana stacja dealerska – salon i serwis Toyoty w Poznaniu, aby zaledwie siedem lat później otworzyć kolejną potężną inwestycję – nowy salon Toyoty w Komornikach koło Poznania. Jak dzisiaj wspomina Dominika Bońkowska – za sukcesem firmy stoi zaangażowanie jej pracowników, z których wielu pracuje do dzisiaj. Toyota Bońkowski świętuje w tym roku swoje 20. urodziny i to doskonała okazja do tego, aby powspominać początki, ale też porozmawiać o planach. Toyota Bońkowscy – 20 lat innowacyjności.

Toyota Bońkowscy

Jubileusz 10.lecia świętuje z kolei Kamil Sobala – stylista fryzur, który na swoim koncie ma niemałe sukcesy w branży. Wygrana w konkursie Goldwell Color Zoom otworzyła mu drzwi do stylizacji fryzur największych gwiazd polskiej sceny artystycznej. Program Dance, Dance, Dance czy coroczny gdyński Festiwal Filmów Fabularnych to miejsca, w których artyści, bez jego pomocy nie pojawiają się na scenie. Ale nie zapomina też o swoich stałych poznańskich klientach, których – przyjmując w swojej Pracowni Fryzur przy ulicy Matejki – traktuje jak dobrych znajomych, nierzadko przyjaciół.
Kamil Sobala – nie ma dróg na skróty

Kamil Sobala Pracownia Fryzur Kamil Sobala

Oddanie krwi to jedno z najbardziej szlachetnych działań, jakie niemal każdy z nas może podjąć. Jest to lek, który nie posiada zamiennika. Niezbędna w wielu stanach zagrożenia
życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym, a jej darowanie jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, raczej poczuciem dumy. O stanie krwiodawstwa w stolicy Wielkopolski, Zuzannie Kozłowskiej opowiedział Michał Sokołowski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Wakacje to także czas spotkań ze znanymi i lubianymi. Jacek Rozenek, popularny aktor i trener biznesu odwiedził Galerię Polskie Meble, aby opowiedzieć o swojej długiej drodze, którą przeszedł. Od intensywnej pracy, egzotycznych podróży, życia bez ograniczeń, po kilka tygodni na OIOM-ie. Od wzmożonej aktywności, przez paraliż i żmudną rehabilitację, po powrót do sprawności. – Dzięki chorobie więcej rzeczy robię teraz z sensem – mówi Jacek Rozenek, który swoją historię opowiedział w książce „Padnij. Powstań. Życie po udarze”. A rozmawiał z nim Michał Gradowski.

Lidia Popiel to kolejna osobność, która niedawno odwiedziła Poznań, gdzie w ramach spotkań z cyklu „Kreatorzy Wizerunku” opowiedziała o swojej miłości do portretowania ludzi i o powrocie do pracy w modelingu. Lidia Popiel – W fotografii, każda rysa sugeruje historię.

– Urodziłam się na Ziemi Wielkopolskiej. I tutaj, na tej ziemi, odnajduję za każdym razem swoje pierwsze ujrzane w życiu krajobrazy. Tutaj było – i jeszcze jest, choć
mniejsze – moje pierwsze jezioro, pierwszy las, pierwsza łąka i chmury. A to zalega w pamięci najgłębiej i chronione jest w niej jak wielka, uszczęśliwiająca tajemnica –
powiedziała Wisława Szymborska, gdy otrzymała honorowy doktorat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. 2 lipca obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin poetki, która urodziła się na terenie dzisiejszego Bnina koło Kórnika, w folwarku Prowent. Z okazji tej okrągłej rocznicy nadszedł czas, żebyśmy poznali jedyną w rodzaju więź poetki z regionem nad Wartą.

Wisława Szymborska

Czy muzyka może pełnić funkcję terapeutyczną? Natalia Świerczyńska i Maja Kolanoś, inicjatorki i założycielki Spółdzielni Muzycznej udowadniają, że jak najbardziej! Dziewczyny w rozmowie z Magdą Ciesielską opowiadają jak ważne są emocje podczas śpiewania, dlaczego warto oswoić stres, jakich muzyków zaprosiły do współpracy i… jak ważne w śpiewaniu są buty.
Natalia Świerczyńska i Maja Kolanoś – Spółdzielnia Muzyczna nowość na poznańskim rynku.

To tylko kilka tematów, które przygotowaliśmy dla Was na pozostałą część wakacji.
Dla miłośników pięknych wnętrz, wraz z firmą Belldeco odkrywamy styl Hampton oraz Boho i Etno. O tym, że motorsport może być nie tylko wielką pasją, ale i sposobem na biznes opowiada Przemysław Pluciński, CEO podpoznańskiej drużyny motorsportowej DriveSquad i właściciel Mistrzostw Polski Super S Cup. Anna Śmiechowska podpowiada jak kostium kąpielowy wpleść w codzienne stylizacje, w artykule o technologiach Magda Judejko z MetaMixera przybliża zastosowanie NFT i technologii Blockchain w galeriach sztuki i biznesie a Stary Browar zaprasza na zupełnie wyjątkowe wydarzenie – Gianni Versace Retrospective, wystawę na 20. urodziny Starego Browaru.

Zapraszam do lektury!

Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

REKLAMA

Catering dietetyczny Tytka Fit

REKLAMA

  • willa w stylu francuskim kiekrz poznań na sprzedaż
  • Catering dietetyczny Tytka Fit

Może cię zainteresować:

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line

REKLAMA

  • ArtPin Architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective

REKLAMA

  • Art Pin - architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective