Jeszcze kilka lat temu strój do pracy kojarzył się z zachowawczą paletą czerni, bieli, błękitów i beży. Dziś na korytarzach wielkich korporacji nie dziwią stylizacje w energetycznych, modnych kolorach.
Total look: Marc O’Polo (Pasaż +1),
okulary Optyk Premium 1242 (Pasaż +2),
zegarek SWISS (Pasaż 0),
kalendarz Empik (Pasaż 0)
W nowoczesnych firmach nie ma mowy o dress codzie. Garsonki odeszły do lamusa. Klasyczne czółenka zastępują masywne mokasyny, a dopasowane garnitury – komplety oversize. Wyzwolona biurowa moda pozwala łączyć elegancję z wyrazem kreatywności i indywidualizmu. Zobaczcie inspiracje przygotowane przez Paulinę Mikulską w sklepach w Starym Browarze!
Total look: Zara (Atrium 0),
okulary Optyk Premium 1242 (Pasaż +2),
zegarek W. Kruk (Atrium 0)
Oryginalny krój klasycznej białej koszuli, mocne oprawki okularów, skórzane Martensy – ciekawe detale i akcesoria to wisienka na torcie biurowego stroju.
Koszula i dżinsy Angell (Pasaż +1),
buty eobuwie.pl (Pasaż +1),
okulary Optyk Premium 1242 (Pasaż +2),
zegarek SWISS (Pasaż 0)
Nowoczesne marynarki i garniturowe spodnie mają swobodne fasony. Pastelowe kolory nadają biurowym stylizacjom świeżości.
Weekend z książką Lubimyczytać w Starym Browarze – harmonogram wydarzeń
10 marca, 2023
Rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepsze pozycje wydawnicze minionego roku w plebiscycie Książka Roku 2022 organizowanego przez portal lubimyczytac.pl, będzie można świętować w Starym Browarze podczas Weekendu z Książką 11 i 12 marca. W sobotę obok rzeźby Mitoraja będzie można posłuchać rozmów z autorkami i autorami wyróżnionymi nominacjami w plebiscycie. W niedzielę odbędzie się Wielka Wymiana Książek.
SPOTKANIA AUTORSKIE 11 MARCA
W sobotę 11 marca, na scenie w Atrium obok rzeźby Mitoraja pojawią się autorki i autorzy wyróżnieni nominacjami i nagrodami w Plebiscycie Książka Roku 2022. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prowadzący będą pytać pisarki i pisarzy o ich inspiracje, proces twórczy i kulisy powstawania tytułów, które najbardziej spodobały się czytelnikom w ostatnim roku.
godz. 14:00 – Przemysław Piotrowski i Sławomir Gortych – doświadczenie i debiut
Czy łatwo zadebiutować pisząc kryminał? Jak napisać kryminalną bestsellerową serię? Jak utrzymać doskonały poziom książek? Zapraszamy na spotkanie z doświadczonym pisarzem thrillerów i kryminałów – Przemysławem Piotrowskim – oraz z debiutantem – Sławomirem Gortychem. Rozmowę poprowadzi Robert Jasiak, który od ponad dekady opowiada o książkach na swoim kanale „Wspieraj Kulturę”. Szczegóły TUTAJ.
godz. 16:00 – Aneta Pawłowska – Krać – debiutancki reportaż na trudny temat
Aneta Pawłowska-Krać pisząc książkę rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami, z psychiatrami, pielęgniarzami i pielęgniarkami i nakreśliła obraz polskiej psychiatrii, niestety w ciemnych barwach. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Autorka opowie o tym podczas spotkania z Wojciechem Szotem, nominowanym w kategorii Człowiek Książki plebiscytu Lubimyczytać. Szczegóły TUTAJ.
godz. 18:00 – Radek Rak – fantastyczne oblicze literatury młodzieżowej
Młodzież czyta książki! Zapraszamy na spotkanie z Radkiem Rakiem – autorem bestsellerowej „Agli”! Rozmowę poprowadzi dziennikarz, wydawca oraz krytyk Wojciech Szot, który w sieci jest znany ze swojego projektu „Zdaniem Szota”. Szczegóły TUTAJ.
WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK 12 MARCA
W niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru w godz. 12:00-14:00 odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Będzie to szansa na upolowanie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci i wielu innych lektur przyniesionych przez uczestników wydarzenia, a także okazja na „zgarnięcie” nowości, przekazywanych przez współpracujące z Lubimyczytać wydawnictwa. Każdy może przynieść maksymalnie 5 niezniszczonych książek, wydanych nie wcześniej niż w 2010 roku. Do domu może zabrać tyle samo pozycji, ile przyniósł ze sobą. Jeżeli macie w domu lektury, które już przeczytaliście i do których nie planujecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je do Starego Browaru! Ważne: wymianie nie podlegają podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy czy inne nieaktualne tytuły. Szczegóły TUTAJ.
FLUO DUO – kolekcjonerskie okazy zajęcy Starego Browaru z limitowanej edycji na 2023 rok, już od jutra w sprzedaży!
10 marca, 2023
zdjęcia: Jakub Wittchen
Przykicały! Zające opanowały Stary Browar już po raz piętnasty! Jubileuszową odsłonę wielkanocnej tradycji świętujemy w towarzystwie wibrujących energią okazów. Zające FLUO MAGENTA i FLUO ORANGE, czyli limitowane, kolekcjonerskie figurki z edycji na 2023 rok, już od jutra w sprzedaży!
Jak co roku, Klienci Starego Browaru czekali z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, jakie kolory, obok tradycyjnego fioletu, przybiorą zające. Tej wiosny rządzą radosne neony! Poznajcie FLUO DUO – zająca w neonowym odcieniu à la magenta i zarażającego energią pomarańczowego uszaka! To limitowane, kolekcjonerskie okazy, dostępne wyłącznie w tym roku!
Jeden zając wiosnę czyni
Zające Starego Browaru to poznański symbol wiosny – wraz z pojawieniem się uszatego zastępu świat na powrót nabiera kolorów! Miały być tylko sezonową scenografią. Jednak, kiedy w 2009 roku uszaki zawitały do Starego Browaru po raz pierwszy, z miejsca pojawiły się pytania: gdzie można je kupić? Od 2010 roku, kilka tygodni przed Wielkanocą, organizowana jest sprzedaż 26- i 46-centymetrowych figurek. Browarowe zające są pożądanym „towarem”. Pierwsze pytania o terminy sprzedaży zaczynają napływać… w grudniu. Kto pierwszy, ten lepszy – to dlatego do punktu kasowego ustawia się długi sznurek zajęczych kolekcjonerów. „Panie, za czym ta kolejka?!”. „Za uszakiem!”. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić rzadkie okazy, pysznią się swoimi kolekcjami w mediach społecznościowych. Instagram co roku zalewają setki zdjęć domowych scenek z wielkanocnymi figurkami w roli głównej. Udało Ci się kupić uszaka z limitowanej edycji? Oznacz zdjęcie @starybrowar!
A może… zając za darmo?
Złap zająca w aplikacji! Zbierz paragony ze sklepów, knajpek i punktów w Starym Browarze o łącznej wartości min. 500 zł z przynajmniej trzech miejsc, zeskanuj je w browarowej aplikacji i odbierz nagrodę, szczegóły na temat promocji znajdziesz tutaj.
Harmonogram sprzedaży zajęcy Starego Browaru 2023:
11 marca 2023 r. – sprzedaż figurek fioletowych 26 i 46 cm
18 marca 2023 r. – sprzedaż figurek 26 cm edycja 2023 kolory Fluo Magenta i Fluo Orange
25 marca 2023 r. – sprzedaż figurek 46 cm edycja 2023 kolory Fluo Magenta i Fluo Orange
Ważne informacje:
sprzedaż odbywa się wyłącznie stacjonarnie w punkcie KIC SHOP w Atrium na poziomie +1 (obok salonów Taranko i Monnari);
nie ma możliwości zakupu figurek online lub rezerwacji;
jedna osoba może kupić maksymalnie 1 figurkę w danym kolorze/rozmiarze;
płatność na miejscu, wyłącznie kartą;
zające Starego Browaru to przedmioty kolekcjonerskie, liczba figurek dostępnych w sprzedaży jest limitowana.
10 marca poznamy laureatki i laureatów plebiscytu czytelników Książka Roku 2022 organizowanego przez portal lubimyczytac.pl. Partnerem tego wyjątkowego projektu jest poznański Stary Browar. Rozstrzygnięcie głosowania na najlepsze pozycje wydawnicze minionego roku będziemy świętować właśnie w poznańskim centrum podczas Weekendu z Książką. W niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru w godz. 12:00-14:00 odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Będzie to szansa na upolowanie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci i wielu innych lektur przyniesionych przez uczestników wydarzenia, a także okazja na “zgarnięcie” nowości, przekazywanych przez współpracujące z lubimyczytać.pl wydawnictwa. Każdy może przynieść maksymalnie 5 niezniszczonych książek, wydanych nie wcześniej niż w 2010 roku. Do domu może zabrać tyle samo pozycji, ile przyniósł ze sobą. Jeżeli macie w domu lektury, które już przeczytaliście i do których nie planujecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je do Starego Browaru! Ważne: wymianie nie podlegają podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy czy inne nieaktualne tytuły. Dzień wcześniej, również w Atrium, obok rzeźby Mitoraja, odbędą się spotkania z autorkami i autorami wyróżnionymi nominacjami i nagrodami w Plebiscycie. Pełny program Weekendu z Książką będzie dostępny wkrótce na starybrowar.com.
„Plakat wisi” – wystawa polskiego plakatu do końca lutego
21 lutego, 2023
Żywiołem plakatu jest ulica. W szarych dekadach PRL-u grafiki anonsujące premiery filmowe i teatralne były jedną z niewielu plam koloru na miejskich murach. Lata mijają, a my nadal patrzymy z zachwytem na prace twórców z kręgu polskiej szkoły plakatu. W Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia.
Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W 2009 doczekały się nawet dużej wystawy w jednym z najważniejszych światowych muzeów sztuki współczesnej, czyli nowojorskiego MOMA. Polska szkoła plakatu nie była zjawiskiem sformalizowanym. Plakaciści nie stworzyli programu ani manifestu. Każdy z twórców rozwijał charakterystyczny indywidualny styl. Nie estetyka była tutaj wspólnym mianownikiem – raczej sposób myślenia i język komunikacji. Do projektu podchodzili jak do płótna malarskiego – z podobną ekspresją i ambicją. Zapamiętale dążyli do syntezy przedstawień. Lapidarna stylistyka, soczysta paleta, wyrafinowana typografia polskiego plakatu z lat 50. i 60. nadal wydaje się nowoczesna i wysublimowana.
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar, Poznań kurator: Wojciech Piotr Onak partner: producent okien dachowych Fakro (mecenat realizowany w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”) Wystawa czynna: do 28 lutego 2023 r., od wtorku do niedzieli w godz.12:00-20:00 bilety w cenie 10 zł do nabycia przy wejściu