Skip to content

Poznań kolejny raz zajmuje wysokie miejsce w rankingu miast przyszłości!

Zuzanna Kozłowska fot. AdobeStock

 

Poznań kolejny raz zajmuje wysokie miejsce w rankingu miast przyszłości Stolica Wielkopolski zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych europejskich miast średniej wielkości w corocznym rankingu “fDi Intelligence”, branżowego magazynu, należącego do Financial Times.

Tym razem przebadano aż 370 miast pod względem ich potencjału, biorąc pod uwagę pięć kategorii potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, połączeniakomunikacyjne, kapitał ludzki i styl życia oraz efektywność kosztowa. Tworząc raport, eksperci magazynu biorą pod uwagę dokonania miast w obszarze inwestycji, dane makroekonomiczne, działania smart city oraz inicjatywy wspierające biznes.

Poznań znalazł się na czwartym miejscu miast przyszłości w klasyfikacji średnich miast (główne, duże, średnie, małe i mikromiasta były podkategoriami rankingu), tuż za Wilnem, Belfastem i Porto. Nasze miasto jest drugim miastem w kategorii przyjazności dla biznesu, tuż za Krakowem.

Mimo że wiele polskich miast wykazuje ogromny potencjał, żadne nie znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu w kategorii „efektywność kosztowa”, co wydaje się kategorią, nad którą Poznań powinien popracować w przyszłości.

  • blank
  • City Code Poznań
  • blank
  • City Code Poznań

Może cię zainteresować:

Kategorie:

Poznań kolejny raz zajmuje wysokie miejsce w rankingu miast przyszłości!

Zuzanna Kozłowska fot. AdobeStock

 

Poznań

REKLAMA

REKLAMA

  • Stary Browar Moda Wiosenna
  • blank