Skip to content

Nowe, czerwcowe wydanie Poznańskiego prestiżu! 

Wiosna rozgościła się na dobre, czerwcowe ciepłe popołudnia sprzyjają spacerom, a wieczory wyjściom z przyjaciółmi. To chyba ulubiona pora wielu z nas. Na dobry początek miesiąca i my przygotowaliśmy dla Państwa, jak zawsze mnóstwo wartościowych artykułów, wywiadów, zapowiedzi kulturalnych, które mamy nadzieję uprzyjemnią Wam tę jedną z milszych pór roku. Zaprosiliśmy na nasze łamy ludzi, którzy poprzez swoją pracę stają się ambasadorami miasta. 

Na początek Bartłomiej Krukowski – ekspert ds. sukcesji, właściciel firmy E-SUKCESJA.PL. Jak mantrę powtarza, że sukcesja dotyczy każdego człowieka. Jego negatywne doświadczenia w procesie spadkobrania dały mu mandat do wprowadzania planów sukcesji w firmach. Podkreśla, że wszystko rozpoczyna się od rzetelnej i szczerej rozmowy. Udowadnia, że odpowiednie zaplanowanie i przeprowadzenie tego procesu może determinować przetrwanie i rozwój firmy, sukcesu budowanego przez lata.

Bartłomiej Krukowski – Sukcesja to proces wielowymiarowy

Bartłomiej Krukowski

Marzena Tajsner – adwokat, doradca restrukturyzacyjny, prawnik procesowy, mediator i przedsiębiorca – umiejętnie łączy te wszystkie role. Przekonuje, że chociaż łączenie działań kancelarii z prowadzeniem SPA to nieoczywista ścieżka, jednak niewątpliwie działa. Prowadzenie SPA pozwala jej lepiej zrozumieć perspektywę przedsiębiorców i w praktyce mierzyć się z trudnościami kierowania biznesem. O ograniczeniach i przepisach prawnych w branży beauty, bezpiecznych zabiegach, regulacji zakresu usług przeprowadzanych przez kosmetologów, o nieuczciwej konkurencji i ochronie firm rozmawiała Magdalena Ciesielska

Marzena Tajsner  – Konkurencja po lupą

Coraz częściej otwarcie mówimy o tym, że zdrowie psychiczne dzieci dalekie jest od idealnego. Młode osoby, często ledwo sięgające ponad stół, potrzebują pomocy w nawigacji w tym stresogennym świecie, a my, ich bliscy, chcemy zapewnić im wsparcie. O problemach, z jakimi mierzy się współczesna młodzież i w jaki sposób możemy im pomóc, w rozmowie z Zuzanną Kozłowską opowiedziała Ewa Nowicki — psycholożka, psychoterapeutka i założycielka gabinetów terapii i rozwoju HealthyMind. 

Ewa Nowicki  – Beztroskie dzieciństwo — możliwy scenariusz czy mit?

Mówi o duszy i głębi, o tajemnicy życia i ciemnych stronach ludzkiej egzystencji. Wie, że trzeba dobrze traktować i siebie, a błądzić jest rzeczą ludzką. Tworzy wielowymiarowe kompozycje, będące kompilacją wielu gatunków muzyki. Jako człowiek renesansu, wszechstronnie uzdolniony, inspiruje się artystami o różnych talentach, zamiłowaniach i pasjach. Tak właśnie uczynił w najnowszym albumie „Reliefs”, za który otrzymał I nagrodę w Londynie oraz Special Prize w Berlinie. 

Ares Chadzinikolau – Lubię zaskakiwać sam siebie

A gdyby tak rzucić wszystko i… pograć w tenisa? I to na plaży? Tomasz Mrozowski trener Kadry Polski seniorów w Tenisie Plażowym mówi, że to nisza, ale tylko w Polsce! Na świecie, w miejscach, w których są do tego warunki to beach tenis uprawia mnóstwo ludzi. Wystarczy słońca, plaża, muzyka i trochę chęci. Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów, urlopów – będąc na piasku, w słonecznej pogodzie, każdy może czerpać natychmiast radość z gry!

Tomasz Mrozowski – Beach tenis. Niszowy sport sposobem na zdobywanie świata?

A skoro przy wakacjach jesteśmy. Czy wiecie jak zadbać o swoje oczy podczas słonecznych dni? Magda Jurga z MOOJ OPTYK proponuje swoim klientom okulary niszowych marek, bo jak przekonuje  – to element garderoby, który powinien oprócz ochrony oczu, zapewniać nam też wygodę oraz niebanalny look. O Magdzie w Poznaniu mówi się, ze kreuje okularowe trendy miasta. Zatem jakie fasony okularów słonecznych będą modne tego lata? Przekonajcie się sami! 

Mooj Optyk Stawia na niszowe marki

A gdybyście chcieli spędzić wakacyjny czas na doszkalaniu swojej techniki jazdy, marka Volvo zaprasza wszystkich kierowców do uczestnictwa w zajęciach Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Niezależnie od samochodu, jakim przemieszczasz się na co dzień, możesz skorzystać z tego rodzaju edukacji. Czerwiec to miesiąc, w którym statystycznie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Kurs na upragnione prawo jazdy zdaniem instruktorów techniki jazdy, przygotowuje nas do zdania egzaminu, jednak niekoniecznie do szybkich reakcji w sytuacji zagrożenia na drodze, czy sprawnego udzielania pierwszej pomocy. A to – Wiedza, która ratuje życie

To tylko kilka propozycji z naszej szerokiej gamy artykułów, jakie przygotowaliśmy na czerwiec. Jak zawsze zachęcam do zaglądnięcia do naszych rubryk kulturalnych, urodowych i modowych. Ania Śmiechowska w tym miesiącu podpowiada jak dobrze nosić dres, Zuzanna Henshaw z Metamixera mówi, jakie korzyści w biznesie przynosi SMART KONTRAKT, Agata Spławska z Fundacji Animalia uświadamia, jak ważna jest sterylizacja kotów, a Magdalena Świderska rozprawia się ze zjawiskiem Slut-shamingu. Na co warto pójść do kina? – doradza Radek Tomasik z Ferment Kolektiv, a Marta Szostak podpowiada, czego warto posłuchać w ciepłe czerwcowe wieczory. 

Zapraszam do lektury!

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

REKLAMA

Catering dietetyczny Tytka Fit

REKLAMA

  • Catering dietetyczny Tytka Fit
  • willa w stylu francuskim kiekrz poznań na sprzedaż

Może cię zainteresować:

Nowe, czerwcowe wydanie Poznańskiego prestiżu! 

Beautiful female hands hold an open book or magazine in a room on a black sofa

REKLAMA

  • ArtPin Architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective

REKLAMA

  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective
  • Art Pin - architektura wnętrz