Najnowsze wydanie Poznańskiego prestiżu już dostępne!

|Poznański Prestiż marzec 2023 - Katarzyna Jakś-Sobecka

Bohaterką wydania jest Katarzyna Jakś – Sobecka, właścicielka Biura Rachunkowego ABACUS, która suchą stopą przeprowadza przedsiębiorców przez podatkowy chaos. Odczarowuje stereotypowy obraz księgowej, ciągle kojarzony z kobietą w okularach w grubych oprawkach, która głównie zajmuje się piciem kawy i wklepywaniem faktur do komputera. Ta silna i niezależna kobieta, swój sukces definiuje poprzez zadowolenie i satysfakcję swoich klientów. Mówi, że sukces kobiety w sferze zawodowej wymaga więcej wysiłku, determinacji i zaangażowania. I jest dumna z tego, że jej dzieci wyrastają z wzorcem matki przedsiębiorczej i aktywnej – LICZĘ NA SIEBIE

A na co liczyć mogą kobiety w 2023? Jaka jest dziś ich pozycja w społeczeństwie? O krótki raport pokusiła się Zuzanna Kozłowska, która zebrała najważniejsze cyfry definiujące sytuację kobiet w Polsce – BYĆ KOBIETĄ W 2023

Dynamiczna sytuacja na rynku pracy, zmiana modeli na zdalny lub hybrydowy postawiła przed liderami zespołów wiele nowych wyzwań w obszarze zarządzania zespołami ludzkimi w przedsiębiorstwach. O kompetencjach przyszłości, jakie warto wypracować będąc szefem nawet kilkuosobowego zespołu opowiedziały nam Edyta Jagodzińska-Pawluk i Dorota Szylak z ProUpsolutions, które zawodowo zajmują się podnoszeniem kompetencji zespołów – FIRMA TO LUDZIE

Diamenty to najlepszy przyjaciel kobiety. Poznajcie historię pochodzącej z Bośni i Hercegowiny Lejli Grabus Burić, gemmologa, projektantki biżuterii, właścicielki marki GRABUS DIAMONDS. Historia jej fascynującej podróży przez Sarajewo i Izrael, by osiąść w Poznaniu, który jak mówi jest jej„drugim domem” to doskonały przykład determinacji i konsekwencji w działaniu – DIAMENTY SĄ WIECZNE

Dzielne i mądre, odważne i inteligentne, silne i stanowcze, rozważne i romantyczne. Takie były poznanianki, wielkopolanki, które często żyły w cieniu swoich mężów, w życiowych zawieruchach, starając się w trudnych czasach być opoką dla najbliższych i społeczeństwa. To one często stały na straży praw i obowiązków, kultywowały miłość do ojczyzny, przywiązanie do języka ojczystego, do polskiej ziemi i tradycji, propagowały i krzewiły polską sztukę oraz literaturę. Pomyślmy o nich ciepło i powspominajmy, jak wiele im zawdzięczamy… Sylwetki zasłużonych dla naszego miasta i regionu kobiet zebrała Magdalena Ciesielska w artykule KOBIETY Z DAWNYCH LAT.

Ale to nie wszystko co zaplanowaliśmy dla Państwa w tym wyjątkowym wydaniu Poznańskiego Prestiżu. W podróż po internecie w wersji 3.0 zabiera nas Zuzanna Henshaw, współorganizatorka inicjatywy MetaMixer – poznańskiej organizacji pomagającej poruszać się w zawiłym świecie nowych technologii. WEB 3.0 – UTOPIA CZY NOWA RZECZYWISTOŚĆ? W świat muzyki zabierze nas Gosia Musidlak, która choć nie pochodzi z muzycznej rodziny od dziecka wiedziała, że skrzypce to jej przeznaczenie. I wytrwale krok po kroku, dotarła na szczyt muzycznego świata. Nieosiągalne zamienić w zrealizowane.
Odwiedziliśmy również salon Karlik Luxury Cars z luksusowymi samochodami, pozostawiając jednak Państwu wybór pomiędzy McLarenem a Ferrari. LUKSUSOWE ZABAWKI. Przyjrzeliśmy się także ruszającemu właśnie w Poznaniu programowi dofinansowania In vitro. – OSTATNIA DESKA RATUNKU

A do tego garść zapowiedzi kulturalnych na marzec, moda, uroda, recenzje muzyczne i filmowe.

A na koniec dobra informacja dla koneserów zajęcy ze Starego Browaru. Już wkrótce rusza sprzedaż tych kultowych figurek, które obok koziołków stały się symbolem Poznania. Jakie kolory w tym roku obstawiacie?

Przyjemnej lektury!
Alicja Kulbicka – redaktor naczelna

Czytaj wydanie ->

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|Poznański Prestiż marzec 2023 - Katarzyna Jakś-Sobecka
REKLAMA
REKLAMA

Jedyne takie wydarzenie filmowe w Polsce. 
III Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych w Poznaniu

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i podrózniczych

Fundacja Wandalistki i Kino Muza już po raz trzeci organizują Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych. Tym razem podczas 3 dni (5-7 kwietnia) zaprezentują 6 filmów skupionych wokół kobiecych eksploracji, górskich przygód i wspinaczki.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach i rozmowach z gościniami specjalnymi: himalaistkami, wspinaczkami i podróżniczkami. Za tegoroczny program współodpowiedzialna jest sama Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserska, która przez ostatnie lata pracowała nad filmem dokumentalnym poświęconym Wandzie Rutkiewicz. Premiera „Ostatniej Wyprawy – The Last Expedition” już w maju tego roku, czy reżyserka będzie chciała opowiedzieć o kulisach powstawania filmu?

Każda z sześciu projekcji zaplanowanych na tegoroczny przegląd przeniesie widzów w inne miejsce, inny czas, podaruje im unikatowe przeżycie – czynnikiem wspólnym będzie jeden mianownik, a właściwie duet: kobiety i wspinanie. To połączenie dopełni szczypta pięknych widoków, ekstremalnych przeżyć, aspektu niepełnosprawności w górach, łączenia pasji z macierzyństwem i drogi do odnalezienia siebie. Te wszystkie doznania i emocje zapewnią wyjątkowe projekcje ukazujące góry i wspinaczkę z kobiecego punktu widzenia.

Tak jak i w poprzednich edycjach, tak i podczas tego Przeglądu nie zabraknie silnych kobiecych postaci. Każdego dnia odbywać się będą także spotkania z inspirującymi kobietami środowiska górskiego.

W roli gościni pojawi się Dorota Rasińska-Samoćko, która ma na koncie 11 ośmiotysięczników, a Daria Sieracka – Prezeska Fundacji Wandalistki porozmawia z nią o projekcie „Podwójna korona”, którego celem jest skompletowanie Korony Ziemi oraz Korony Himalajów i Karakorum.

Eliza Kubarska z kolejną gościnią Kingą Ociepką-Grzegulską – jedną z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego wspinania i bohaterką filmu „Mama” – poruszy trudny temat łączenia pasji do sportów ekstremalnych z macierzyństwem.

W ostatnim dniu Przeglądu odbędzie się spotkanie i rozmowy wokół Projektu Droga Kobiet #metoo w podroży. W spotkaniu udział weźmie m.in. Dorota Szparaga – pasjonatka szlaków długodystansowych, która jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie, przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo!

Projekt Droga Kobiet, który zainicjowała Aleksandra Wierzbowska (dokumentalistka, wspinaczka i podróżniczka), a współtworzony jest we współpracy z Fundacją Wandalistki i Centrum Praw Kobiet, skupia się na edukacji dotyczącej bezpieczeństwa kobiet w podróży, poprzez panele dyskusyjne, czy warsztaty. Dlatego podczas 2 dni Przeglądu będzie można uczestniczyć w warsztatach samoobrony – WenDo.

PROGRAM PRZEGLĄDU

Piątek, 5 kwietnia, godz. 20:00, Sala nr 1
„Not Alone” | reż. Heather Mosher (Kanada) | 44 min
„PASANG: In the Shadow of Everest” | reż. Nancy Svendsen (USA) | 72 min
Po seansie spotkanie z Dorotą Rasińską-Samoćko. Spotkanie poprowadzi Daria Sieracka.

Sobota, 6 kwietnia, godz. 16:30, Sala nr 1
„Motherload” | reż. Zoya Lynch | 14 min
„Mama” | reż. Wojtek Kozakiewicz (Polska) | 44 min
Po seansie spotkanie z Kinga Ociepką-Grzegulską. Spotkanie poprowadzi Eliza Kubarska.

Niedziela, 7 kwietnia, godz. 16:30, Sala nr 1
Podpisywanie książki Doroty Szparagi.
„An Accidental Life”  | reż. Henna Taylor (USA) | 86 min
„Postcards from the Verge” | reż. Natalia Koniarz (Polska) | 40 min
Po seansie spotkanie wokół Projektu „Droga Kobiet”, goście: Dorota Szparaga i inni.

Bilety dostępne TUTAJ

Organizator: Fundacja Wandalistki


Współorganizatorzy: Kino Muza, Estrada Poznańska


Partnerzy: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Dolomite, Centrum Praw Kobiet


Partnerzy projektu Droga Kobiet: SUUNTO, Lesovik, Slowhop


Patroni Medialni: Magazyn na szczycie, Radio Afera, Poznański Prestiż

Dowiedz się więcej:
kontakt@wandalistki.org
https://www.wandalistki.org
https://www.facebook.com/Wandalistki
https://www.instagram.com/wandalistki/

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i podrózniczych
REKLAMA
REKLAMA