Skip to content

Jak wybrać mebel wypoczynkowy do salonu? Najlepiej raz a dobrze!

Zdjęcia i tekst: materiały promocyjne marki VERO

Po pierwsze dobrze jest wybrać producenta z doświadczeniem, specjalizującego się w meblach wypoczynkowych. Niech sofa czy narożnik będą wykonane przez fachowców – przy zachowaniu najwyższych standardów rzemiosła. Niech ten zakup będzie inwestycją na lata! Po drugie warto zdecydować się na meble na zamówienie, żeby mieć wpływ na ostateczny wygląd mebla i jego formę. I żeby kupić to, co nam się naprawdę podoba. Wtedy przed wizytą w salonie dobrze jest się przygotować – i podjąć pierwsze decyzje, znaleźć odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania.

Meble w moim stylu

Czy lubię klimaty bardziej klasyczne czy może wolę to, co nowoczesne i designerskie? Czy bardziej podobają mi się sofy Scilla lub Bellis – zaprojektowane przez włoską projektantkę związaną z firmą Vero, czy może przemawia do mnie raczej współczesne retro kolekcji Vero Verbena, inspirowanej estetyką lat 60-tych XX w. Jeśli meble mają być w moim stylu, to znaczy w takim? To pierwszy punkt wart zastanowienia się.

Vero Verbena

Sofa czy narożnik?

Warto przemyśleć gdzie ustawimy nowy mebel. Czy będzie to narożnik dosunięty do ściany, czy może dwie sofy ustawione naprzeciwko siebie, które zajmą centralną część salonu? To zależy od naszych upodobań, ale także od sposobu spędzania wolnego czasu – czy lepiej wypoczywamy w towarzystwie (np. przy rozmowie, opowieściach i relacjach z tego, co dziś się wydarzyło), czy może potrzebujemy wyciszenia i chwil spędzonych przed ekranem. Wtedy optymalnym rozwiązaniem jest narożnik z szezlongiem, dzięki któremu można wygodnie wyprostować nogi – na przykład Vero Tulipano.

Meble na miarę

Miejsce, w którym stanie mebel, trzeba oczywiście wymierzyć. Decyzja o zakupie mebli na zamówienie oznacza także, że sami zdecydujemy o wielkości naszej sofy czy narożnika – wiele z nich ma dziś nowoczesną budowę modułową, czego przykładem są meble w ofercie firmy Vero, np. kolekcja Ortensia. Funkcjonalne sofy (w układzie prostym lub narożnikowym) powstają przez odpowiednie zestawienie modułów – w zależności od potrzeb i rozkładu wnętrza czy też gustów i upodobań jego mieszkańców.

Vero Ortensia

Salon bardzo gościnny

Dokonując pomiarów trzeba także wziąć pod uwagę, czy nasz mebel wypoczynkowy powinien mieć również funkcję spania (i jeśli tak, to przewidzieć miejsce na rozłożenie łóżka). Łóżko może być tzw. „okazjonalne”, czyli pomyślane dla tych, których nasz salon gościł w ciągu dnia, a którzy chętnie zostaną na noc lub i na kolejnych kilka dni (np. Vero Gladiolus). Ale łóżko może służyć także mieszkańcom – wtedy codziennie o zmroku salon przemienia się w sypialnię (np. Vero Calluna)

Vero Calluna

Skóra czy tkanina?

Oto jest pytanie – każde z obić ma swoich zwolenników. Miłośnicy skóry powinni zwrócić uwagę, czy mebel pokryty będzie naturalną skórą licową. To wysokogatunkowa, miękka skóra, delikatna w dotyku, ale zarazem bardzo wytrzymała, o pięknej, wyraźnie widocznej fakturze. Ważne jest także to, aby mebel pokryty był skórą w całości, a nie tylko niektóre jego części (pozwoli to np. na postawienie mebla w centralnej części salonu – tak, że widoczny będzie jego starannie wykończony tył). Z kolei tkaniny to odrębny, bardzo bogaty świat kolorów i faktur. Tu warto zwrócić uwagę, czy tkaniny są sprawdzane przez producenta mebli w niezależnych testach jakościowych – by meble mogły nam służyć przez wiele lat, zachowując swój piękny wygląd. 

Vero Scilla

Do wyboru, do koloru

Kolejna kwestia warta rozważenia, to kolorystyka. I nie chodzi tu o to, że jedno lubią niebieski, a inni wolą pomarańczowy. Kluczowe pytanie jest takie, czy mebel ma stanowić we wnętrzu pojedynczy wyrazisty akcent czy może jednak idealnie wpasowywać się w otoczenie. Odważnie czy spokojnie? Tu pole oddać trzeba wyobraźni. Uzbrojeni w przemyślenia i wstępne decyzje możemy udać się do salonu sprzedaży – i tam dokonać już ostatecznych precyzyjnych wyborów, np. zdecydować się na jeden z 600 kolorów pogrupowanych w 8 kolekcji obić w ofercie marki Vero.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO SALONU MARKI VERO na parterze Galerii Polskie Meble | Aleje Solidarności 34 | www.polskiemeble.com.pl

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Polskie Meble 

REKLAMA

Catering dietetyczny Tytka Fit

REKLAMA

  • Catering dietetyczny Tytka Fit
  • willa w stylu francuskim kiekrz poznań na sprzedaż

Może cię zainteresować:

Jak wybrać mebel wypoczynkowy do salonu? Najlepiej raz a dobrze!

Zdjęcia i tekst: materiały promocyjne marki VERO

Ibisco-X053-Vero-a-3RGL-X90K-1N0-1STP-naroznik-rozowy-6577

REKLAMA

  • ArtPin Architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective

REKLAMA

  • Art Pin - architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective