Skip to content

Stwórz kuchnię swoich marzeń!

Kuchnia w dzisiejszym wydaniu to nie tylko zestaw szafek, blatów i sprzętów AGD. Obecnie, stała się centralnym punktem, wokół którego tętni życiem cały dom. Najczęściej połączona jest z salonem lub jadalnią, tworząc spójną całość. Ergonomia oraz estetyka mają zatem kluczowe znaczenie dla osób, które traktują tę przestrzeń jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Funkcjonalna kuchnia to taka, która sprawia iż praca w niej staje się wygodna i  przyjemna. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze aspekty funkcjonalnej kuchni oraz wiodące trendy.

Projektując kuchnię w salonach wnętrz hast HOME, przede wszystkim zwracamy uwagę na jej przestrzeń i układ. Funkcjonalna kuchnia powinna być perfekcyjnie zorganizowana i zapewniać wygodne miejsce do pracy. Ważne jest, aby mieć odpowiednią ilość blatów roboczych oraz dostęp do narzędzi i sprzętów. Nadal najbardziej popularne są kuchnie otwarte na salon lub jadalnię, co zdecydowanie sprzyja interakcji i komunikacji między członkami rodziny lub gośćmi. W takiej kuchni, przeważnie znajduje się wyspa lub nadstawiony blat oraz krzesła, a miejsce to służy jako punkt spotkań, będący jednocześnie strefą przygotowywania i spożywania posiłków.

Galeria Polskie Meble hast Home

Kolejną, nie mniej ważną częścią projektu jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane punkty świetlne, mają znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Istotne jest światło naturalne jak i sztuczne doświetlenie. Trendy obejmują zastosowanie różnych źródeł światła, takich jak lampy sufitowe, taśmy LED pod szafkami czy oświetlenie punktowe nad blatami roboczymi lub wewnątrz szuflad, aby zapewnić odpowiednią widoczność oraz mieć możliwość tworzenia atmosfery półmroku we wnętrzu. 

Galeria Polskie Meble hast Home

Nie można również pominąć kwestii dotyczących użytych materiałów, które mają bardzo duże znaczenie. Warto wybrać trwałe i łatwe w czyszczeniu powierzchnie, takie jak płytki ceramiczne, szklane panele czy blaty z kamienia. Pożądane są również zrównoważone materiały, takie jak bambus czy drewno pochodzące z odnawialnych źródeł.

Galeria Polskie Meble hast Home

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż obecnie nowoczesna technologia odgrywa coraz większą rolę w naszych domach. Popularne są inteligentne urządzenia AGD, takie jak lodówki z dostępem do internetu czy piekarniki z funkcją sterowania głosem czy możliwością ich zdalnego włączania.  Technologia może usprawniać proces gotowania, zapewniać większą kontrolę nad urządzeniami i zwiększać efektywność energetyczną. 

Również przechowywanie jest istotnym elementem funkcjonalnej kuchni. Szafy z wysuwanymi półkami, szuflady z organizerami czy szafki zintegrowane z chłodziarką to dziś bardzo popularne rozwiązania. Coraz większą wagę przykłada się także do ekologicznych rozwiązań. Popularne są energooszczędne urządzenia AGD, dokładna selekcja odpadów, recykling oraz stosowanie naturalnych materiałów i zrównoważonych praktyk w projektowaniu i wyposażaniu kuchni.

Galeria Polskie Meble hast Home

Obecnie najmodniejsze zabudowy kuchenne to te, które charakteryzują się minimalistycznym wzornictwem i stonowaną kolorystyką. Uchwyty często zintegrowane z frontem,  sprzęty AGD zabudowane w meblu, to tylko niektóre sposoby na stworzenie jednolitej, gładkiej powierzchni. Z ogromną atencją podchodzi się do kwestii dodatków, których jest niewiele,  jednakże są one świetnie przemyślane i doskonałe jakościowo. Architekci rozsmakowali się również we wplataniu do kuchni elementów takich jak szklane witryny z aluminiową ramą czy fronty ze strukturą typu lamele.

Galeria Polskie Meble hast Home

Dla wielbicieli stylu klasycznego, nadal dostępne są fronty ramiakowe, które w połączeniu z odpowiednimi dodatkami, tworzą przytulną kuchnię w stylu rustykalnym. 

Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w modzie i w codziennym życiu, trendy kuchenne różnią się  w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb. Ważne jest, aby wybrać rozwiązania, które odpowiadają gustom, potrzebom i stylowi życia.

Galeria Polskie Meble hast Home

Salon hastHOME znajduje się na piętrze Galerii Polskie Meble | Aleje Solidarności 34 | www.polskiemeble.com.pl 

*artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Polskie Meble

REKLAMA

Catering dietetyczny Tytka Fit

REKLAMA

  • willa w stylu francuskim kiekrz poznań na sprzedaż
  • Catering dietetyczny Tytka Fit

Może cię zainteresować:

Stwórz kuchnię swoich marzeń!

Galeria Polskie Meble hast Home

REKLAMA

  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective
  • ArtPin Architektura wnętrz

REKLAMA

  • Art Pin - architektura wnętrz
  • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective